skånecupen
 


Onsdag 27/12 (Dag 2)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27120300 on 27/12 08:00 on 27/12 Kombihallen P14 Grp A Trelleborgs FF 1 1 - 1 Malmö FF 2    
27120301 on 27/12 08:20 on 27/12 Kombihallen P14 Grp A Staffan...ed FC 2 1 - 5 LB07 2    
27120302 on 27/12 08:40 on 27/12 Kombihallen P14 Grp B Kvarnby Ik 1 1 - 1 BK Olympic Grön    
27120100 on 27/12 09:00 on 27/12 BH P8 Lätt Grp A Holma/kroksbäck if Färdig FC Trelleborg 2      
27120200 on 27/12 09:00 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp A Skanör ... IF Vit Färdig Hyllie IK Grön      
27120303 on 27/12 09:00 on 27/12 Kombihallen P14 Grp B Eslövs BK 5 - 1 Lilla Torg FF    
27120400 on 27/12 09:00 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp E BK Olympic Vit 1 - 0 Kvarnby Ik Trophy    
27120101 on 27/12 09:15 on 27/12 BH P8 Lätt Grp B Staffan...Lag Vit Färdig Skanör ... IF Röd      
27120201 on 27/12 09:15 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp B Kulladals FF 2 Färdig Husie if Svart      
27120304 on 27/12 09:20 on 27/12 Kombihallen P14 Grp C Staffan...ed FC 1 4 - 1 Kvarnby Ik 2    
27120401 on 27/12 09:20 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp E LB07 1 1 - 2 Ystads IF FF    
27120102 on 27/12 09:30 on 27/12 BH P8 Lätt Grp C FC Trelleborg 1 Färdig Fc möjligheten      
27120202 on 27/12 09:30 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp C BK Flagg Färdig Hyllie IK Svart      
27120305 on 27/12 09:40 on 27/12 Kombihallen P14 Grp C Hyllie IK 0 - 6 Malmö FF 1    
27120402 on 27/12 09:40 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp F Kullada... FF Blå 0 - 4 LB07 P04-Röd    
27120103 on 27/12 09:45 on 27/12 BH P8 Lätt Grp D Skanör ...bo IF 1 Färdig Malmö FF 2      
27120203 on 27/12 09:45 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp D Husie if Vit Färdig Staffan...Lag Gul      
27120104 on 27/12 10:00 on 27/12 BH P8 Lätt Grp E Staffan...Lag Blå Färdig Kulladals FF 1      
27120204 on 27/12 10:00 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp E Malmö FF 1 Färdig Skanör ...bo IF 2      
27120306 on 27/12 10:00 on 27/12 Kombihallen P14 Grp D Husie IF 1 4 - 0 BK Höllviken Vit    
27120403 on 27/12 10:00 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp F Husie IF 2 5 - 0 Liria IF    
27120105 on 27/12 10:15 on 27/12 BH P8 Lätt Grp F OXIE SK Färdig LB07 Bunkeflo vit      
27120205 on 27/12 10:15 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp F Husie if Grön Färdig Lilla T...F LTFF1      
27120307 on 27/12 10:20 on 27/12 Kombihallen P14 Grp D Trelleborgs FF 2 2 - 2 Markaryds IF    
27120404 on 27/12 10:20 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp G Kullada... FF Röd 0 - 0 BK Höllviken Röd    
27120106 on 27/12 10:30 on 27/12 BH P8 Lätt Grp A FC Trelleborg 2 Färdig Skanör ... IF Vit      
27120206 on 27/12 10:30 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp A Hyllie IK Grön Färdig Holma/kroksbäck if      
27120308 on 27/12 10:40 on 27/12 Kombihallen P14 Grp A LB07 2 2 - 5 Trelleborgs FF 1    
27120405 on 27/12 10:40 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp G Malmö City FC 6 - 1 BK Olympic Gul    
27120107 on 27/12 10:45 on 27/12 BH P8 Lätt Grp B Husie if Svart Färdig Staffan...Lag Vit      
27120207 on 27/12 10:45 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp B Skanör ... IF Röd Färdig Kulladals FF 2      
27120108 on 27/12 11:00 on 27/12 BH P8 Lätt Grp C Hyllie IK Svart Färdig FC Trelleborg 1      
27120208 on 27/12 11:00 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp C Fc möjligheten Färdig BK Flagg      
27120309 on 27/12 11:00 on 27/12 Kombihallen P14 Grp A Malmö FF 2 5 - 1 Staffan...ed FC 2    
27120406 on 27/12 11:00 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp E Ystads IF FF 0 - 2 BK Olympic Vit    
27120109 on 27/12 11:15 on 27/12 BH P8 Lätt Grp D Malmö FF 2 Färdig Husie if Vit      
27120209 on 27/12 11:15 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp D Staffan...Lag Gul Färdig Skanör ...bo IF 1      
27120310 on 27/12 11:20 on 27/12 Kombihallen P14 Grp B Lilla Torg FF 1 - 2 Kvarnby Ik 1    
27120407 on 27/12 11:20 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp E Kvarnby Ik Trophy 2 - 4 LB07 1    
27120110 on 27/12 11:30 on 27/12 BH P8 Lätt Grp E Kulladals FF 1 Färdig Malmö FF 1      
27120210 on 27/12 11:30 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp E Skanör ...bo IF 2 Färdig Staffan...Lag Blå      
27120311 on 27/12 11:40 on 27/12 Kombihallen P14 Grp B BK Olympic Grön 0 - 7 Eslövs BK    
27120408 on 27/12 11:40 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp F Liria IF 1 - 4 Kullada... FF Blå    
27120111 on 27/12 11:45 on 27/12 BH P8 Lätt Grp F LB07 Bunkeflo vit Färdig Husie if Grön      
27120211 on 27/12 11:45 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp F Lilla T...F LTFF1 Färdig OXIE SK      
27120112 on 27/12 12:00 on 27/12 BH P8 Lätt Grp A FC Trelleborg 2 Färdig Hyllie IK Grön      
27120212 on 27/12 12:00 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp A Skanör ... IF Vit Färdig Holma/kroksbäck if      
27120312 on 27/12 12:00 on 27/12 Kombihallen P14 Grp C Kvarnby Ik 2 0 - 3 Hyllie IK    
27120409 on 27/12 12:00 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp F LB07 P04-Röd 2 - 0 Husie IF 2    
27120113 on 27/12 12:15 on 27/12 BH P8 Lätt Grp B Kulladals FF 2 Färdig Staffan...Lag Vit      
27120213 on 27/12 12:15 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp B Skanör ... IF Röd Färdig Husie if Svart      
27120313 on 27/12 12:20 on 27/12 Kombihallen P14 Grp C Malmö FF 1 3 - 1 Staffan...ed FC 1    
27120410 on 27/12 12:20 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp G BK Olympic Gul 2 - 1 Kullada... FF Röd    
27120114 on 27/12 12:30 on 27/12 BH P8 Lätt Grp C FC Trelleborg 1 Färdig BK Flagg      
27120214 on 27/12 12:30 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp C Hyllie IK Svart Färdig Fc möjligheten      
27120314 on 27/12 12:40 on 27/12 Kombihallen P14 Grp D Markaryds IF 0 - 8 Husie IF 1    
27120411 on 27/12 12:40 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp G BK Höllviken Röd 1 - 2 Malmö City FC    
27120115 on 27/12 12:45 on 27/12 BH P8 Lätt Grp D Malmö FF 2 Färdig Staffan...Lag Gul      
27120215 on 27/12 12:45 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp D Husie if Vit Färdig Skanör ...bo IF 1      
27120116 on 27/12 13:00 on 27/12 BH P8 Lätt Grp E Skanör ...bo IF 2 Färdig Kulladals FF 1      
27120216 on 27/12 13:00 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp E Staffan...Lag Blå Färdig Malmö FF 1      
27120315 on 27/12 13:00 on 27/12 Kombihallen P14 Grp D BK Höllviken Vit 4 - 0 Trelleborgs FF 2    
27120412 on 27/12 13:00 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp E Kvarnby Ik Trophy 4 - 5 Ystads IF FF    
27120117 on 27/12 13:15 on 27/12 BH P8 Lätt Grp F LB07 Bunkeflo vit Färdig Lilla T...F LTFF1      
27120217 on 27/12 13:15 on 27/12 Träningshall BH P8 Lätt Grp F Husie if Grön Färdig OXIE SK      
27120316 on 27/12 13:20 on 27/12 Kombihallen P14 Grp A Malmö FF 2 5 - 1 LB07 2    
27120413 on 27/12 13:20 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp E LB07 1 2 - 3 BK Olympic Vit    
27120317 on 27/12 13:40 on 27/12 Kombihallen P14 Grp A Staffan...ed FC 2 2 - 8 Trelleborgs FF 1    
27120414 on 27/12 13:40 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp F LB07 P04-Röd 3 - 0 Liria IF    
27120118 on 27/12 13:45 on 27/12 BH P8 Svår Grp A Lilla T...F LTFF2 Färdig LB07 2B...o svart      
27120218 on 27/12 13:45 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp A FC Trelleborg 3 Färdig Veberöds AIF      
27120119 on 27/12 14:00 on 27/12 BH P8 Svår Grp B Borstah... BK Röd Färdig Kvarnby IK 2 Vit      
27120219 on 27/12 14:00 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp B OXIE SK Färdig Malmö FF 1      
27120318 on 27/12 14:00 on 27/12 Kombihallen P14 Grp B BK Olympic Grön 3 - 1 Lilla Torg FF    
27120415 on 27/12 14:00 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp F Husie IF 2 4 - 2 Kullada... FF Blå    
27120120 on 27/12 14:15 on 27/12 BH F8 Grp A Hyllie IK Färdig LB07 2Svart      
27120220 on 27/12 14:15 on 27/12 Träningshall BH F8 Grp A BK Höllviken Röd Färdig LB07 1Röd      
27120319 on 27/12 14:20 on 27/12 Kombihallen P14 Grp B Eslövs BK 1 - 1 Kvarnby Ik 1    
27120416 on 27/12 14:20 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp G BK Höllviken Röd 1 - 0 BK Olympic Gul    
27120121 on 27/12 14:30 on 27/12 BH P8 Svår Grp C Linero IF röd Färdig Borstah... BK Blå      
27120221 on 27/12 14:30 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp C Husie if Röd Färdig Malmö FF 2      
27120320 on 27/12 14:40 on 27/12 Kombihallen P14 Grp C Malmö FF 1 13 - 0 Kvarnby Ik 2    
27120417 on 27/12 14:40 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Grp G Malmö City FC 1 - 3 Kullada... FF Röd    
27120122 on 27/12 14:45 on 27/12 BH P8 Svår Grp D LB07 1Bunkeflo röd Färdig Kvarnby IK 1 Blå      
27120222 on 27/12 14:45 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp D Husie if Blå Färdig Västra ingelstad      
27120123 on 27/12 15:00 on 27/12 BH F8 Grp A Fc Rosengård Färdig BK Höllviken Vit      
27120223 on 27/12 15:00 on 27/12 Träningshall BH F8 Grp A LB07 2Svart Färdig LB07 1Röd      
27120321 on 27/12 15:00 on 27/12 Kombihallen P14 Grp C Staffan...ed FC 1 2 - 1 Hyllie IK    
27120124 on 27/12 15:15 on 27/12 BH P8 Svår Grp E FC Rose...917 vit Färdig FC Trelleborg 4      
27120224 on 27/12 15:15 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp E Borrby IF Färdig Linero IF vit      
27120322 on 27/12 15:20 on 27/12 Kombihallen P14 Grp D BK Höllviken Vit 8 - 1 Markaryds IF    
27120418 on 27/12 15:20 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Slutspel B 1/8 Final Kullada... FF Blå 1 - 3 Kvarnby Ik Trophy    
27120125 on 27/12 15:30 on 27/12 BH P8 Svår Grp A LB07 2B...o svart Färdig FC Trelleborg 3      
27120225 on 27/12 15:30 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp A Veberöds AIF Färdig Lilla T...F LTFF2      
27120323 on 27/12 15:40 on 27/12 Kombihallen P14 Grp D Trelleborgs FF 2 3 - 7 Husie IF 1    
27120419 on 27/12 15:40 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Slutspel B 1/8 Final BK Höllviken Röd 4 - 2 Liria IF    
27120126 on 27/12 15:45 on 27/12 BH F8 Grp A BK Höllviken Vit Färdig Hyllie IK      
27120226 on 27/12 15:45 on 27/12 Träningshall BH F8 Grp A Fc Rosengård Färdig BK Höllviken Röd      
27120127 on 27/12 16:00 on 27/12 BH P8 Svår Grp B Kvarnby IK 2 Vit Färdig OXIE SK      
27120227 on 27/12 16:00 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp B Malmö FF 1 Färdig Borstah... BK Röd      
27120324 on 27/12 16:00 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel B 1/8 Final LB07 2 7 - 1 Lilla Torg FF    
27120420 on 27/12 16:00 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Slutspel A 1/8 Final LB07 P04-Röd 5 - 1 Ystads IF FF    
27120128 on 27/12 16:15 on 27/12 BH P8 Svår Grp C Borstah... BK Blå Färdig Husie if Röd      
27120228 on 27/12 16:15 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp C Malmö FF 2 Färdig Linero IF röd      
27120325 on 27/12 16:20 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel B 1/8 Final BK Olympic Grön 3 - 1 Staffan...ed FC 2    
27120421 on 27/12 16:20 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Slutspel A 1/8 Final Malmö City FC 3 - 0 Husie IF 2    
27120129 on 27/12 16:30 on 27/12 BH F8 Grp A LB07 2Svart Färdig Fc Rosengård      
27120229 on 27/12 16:30 on 27/12 Träningshall BH F8 Grp A BK Höllviken Vit Färdig BK Höllviken Röd      
27120326 on 27/12 16:40 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel B 1/8 Final Hyllie IK 7 - 1 Markaryds IF    
27120422 on 27/12 16:40 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Slutspel B 1/4 Final LB07 1 1 - 5 BK Olympic Gul    
27120130 on 27/12 16:45 on 27/12 BH P8 Svår Grp D Västra ingelstad Färdig LB07 1Bunkeflo röd      
27120230 on 27/12 16:45 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp D Kvarnby IK 1 Blå Färdig Husie if Blå      
27120131 on 27/12 17:00 on 27/12 BH P8 Svår Grp E Linero IF vit Färdig FC Rose...917 vit      
27120231 on 27/12 17:00 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp E FC Trelleborg 4 Färdig Borrby IF      
27120327 on 27/12 17:00 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel B 1/8 Final Trelleborgs FF 2 7 - 1 Kvarnby Ik 2    
27120423 on 27/12 17:00 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Slutspel B 1/4 Final BK Höllviken Röd 0 - 2 Kvarnby Ik Trophy    
27120132 on 27/12 17:15 on 27/12 BH F8 Grp A Hyllie IK Färdig LB07 1Röd      
27120232 on 27/12 17:15 on 27/12 Träningshall BH F8 Grp A BK Höllviken Vit Färdig LB07 2Svart      
27120328 on 27/12 17:20 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel A 1/8 Final Trelleborgs FF 1 12 - 0 Kvarnby Ik 1    
27120424 on 27/12 17:20 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Slutspel A 1/4 Final BK Olympic Vit 3 - 5 Kullada... FF Röd    
27120133 on 27/12 17:30 on 27/12 BH P8 Svår Grp A LB07 2B...o svart Färdig Veberöds AIF      
27120233 on 27/12 17:30 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp A FC Trelleborg 3 Färdig Lilla T...F LTFF2      
27120329 on 27/12 17:40 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel A 1/8 Final Eslövs BK 3 - 0 Malmö FF 2    
27120425 on 27/12 17:40 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Slutspel A 1/4 Final LB07 P04-Röd 7 - 6 Malmö City FC    
27120134 on 27/12 17:45 on 27/12 BH P8 Svår Grp B Kvarnby IK 2 Vit Färdig Malmö FF 1      
27120234 on 27/12 17:45 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp B OXIE SK Färdig Borstah... BK Röd      
27120135 on 27/12 18:00 on 27/12 BH F8 Grp A LB07 1Röd Färdig Fc Rosengård      
27120235 on 27/12 18:00 on 27/12 Träningshall BH F8 Grp A BK Höllviken Röd Färdig Hyllie IK      
27120330 on 27/12 18:00 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel A 1/8 Final Malmö FF 1 6 - 0 BK Höllviken Vit    
27120136 on 27/12 18:15 on 27/12 BH P8 Svår Grp C Malmö FF 2 Färdig Borstah... BK Blå      
27120236 on 27/12 18:15 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp C Linero IF röd Färdig Husie if Röd      
27120331 on 27/12 18:20 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel A 1/8 Final Husie IF 1 5 - 0 Staffan...ed FC 1    
27120426 on 27/12 18:20 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Slutspel B Semifinal Kvarnby Ik Trophy 2 - 1 BK Olympic Gul    
27120137 on 27/12 18:30 on 27/12 BH P8 Svår Grp D LB07 1Bunkeflo röd Färdig Husie if Blå      
27120237 on 27/12 18:30 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp D Västra ingelstad Färdig Kvarnby IK 1 Blå      
27120427 on 27/12 18:40 on 27/12 Whilborgs Arena P14 Slutspel A Semifinal LB07 P04-Röd 2 - 1 Kullada... FF Röd    
27120138 on 27/12 18:45 on 27/12 BH P8 Svår Grp E Borrby IF Färdig FC Rose...917 vit      
27120238 on 27/12 18:45 on 27/12 Träningshall BH P8 Svår Grp E FC Trelleborg 4 Färdig Linero IF vit      
27120139 on 27/12 19:00 on 27/12 BH F8 Grp A BK Höllviken Röd Färdig LB07 2Svart      
27120239 on 27/12 19:00 on 27/12 Träningshall BH F8 Grp A Hyllie IK Färdig Fc Rosengård      
27120332 on 27/12 19:00 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel B 1/4 Final LB07 2 3 - 0 BK Olympic Grön    
27120140 on 27/12 19:15 on 27/12 BH F8 Grp A LB07 1Röd Färdig BK Höllviken Vit      
27120333 on 27/12 19:20 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel B 1/4 Final Hyllie IK 3 - 0 Trelleborgs FF 2    
27120334 on 27/12 19:40 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel A 1/4 Final Trelleborgs FF 1 1 - 5 Eslövs BK    
27120335 on 27/12 20:00 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel A 1/4 Final Malmö FF 1 2 - 4 Husie IF 1    
27120336 on 27/12 20:20 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel B Semifinal LB07 2 1 - 3 Hyllie IK    
27120337 on 27/12 20:50 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel A Semifinal Eslövs BK 1 - 2 Husie IF 1    
27120338 on 27/12 21:20 on 27/12 Kombihallen P14 Slutspel B Final Hyllie IK 2 - 1 Kvarnby Ik Trophy    

Praktisk information

  • Vilka klasser spelar?

    Futsal för barn i Baltiska hallen

    P8 & F8 (Födda 2009)
    P9 & F9 (Födda 2008)
    P10 & F10 (Födda 2007)

    Futsal i Baltiska hallen

    P11 & F11 (Födda 2006) *
    P12 & F12 (Födda 2005)
    P13 & F13 (Födda 2004)

    Sjumannafotboll i Kombihallen/Wihlborgs Arena

    P14 & F14 (Födda 2003)
    P15 (Födda 2002)
    P16 & F16 (Födda 2001)
    P18 & F18 (Födda 1999)

    Kompisklasser i Kombihallen

    Ensamkommande unga
    Spelare med funktionsnedsättning, i samarbete med FIFH

    * Förutsatt att motionen hos Svenska FF:s representantskap om att sänka åldern för resultaträkning bifalles, vilket den förväntas göra senare i höst. I annat fall kommer P11 och F11 att spela futsal för barn.

  • När och var spelas finalerna?
    Datum Spelsätt Plats
    5/1 Sjumannafotboll Kombihallen
    6/1 Futsal & futsal för barn Baltiska hallen

    Två lag från varje klass i P8, F8, P9, F9, P10 och F10, samt kompisklasserna, kommer att lottas till att spela uppvisningsmatcher på finaldagen. Övriga klassers A-final spelas på finaldagen.

    B-slutspel och B-finaler spelas klart samma dag som gruppspelet för respektive klass.

  • Spelprogram

    Se spelschemat här

    Futsal för barn

    P8 & F8 (födda 2009) – 27 december, Baltiska Hallen
    P9 (födda 2008) – 26 december, Baltiska Hallen
    F9 (födda 2008) – 28 december, Baltiska Hallen
    P10 (födda 2007) – 29 december, Baltiska Hallen
    F10 (födda 2007) – 28 december, Baltiska Hallen

    Futsal

    P11 (födda 2006) – 2 januari, Baltiska Hallen
    F11 (födda 2006) – 3 januari, Baltiska Hallen
    P12 (födda 2005) – 4 januari, Baltiska Hallen
    F12 (födda 2005) – 3 januari, Baltiska Hallen
    P13 (födda 2004) – 30 december, Baltiska Hallen
    F13 (födda 2004) – 3 januari, Baltiska Hallen

    Sjumanna

    P14 (födda 2003) – 27 december, Kombihallen/Wihlborgs Arena
    F14 (födda 2003) – 30 december, Kombihallen/Wihlborgs Arena
    P15 (födda 2002) – 28 december, Kombihallen/Wihlborgs Arena
    P16 (födda 2001) – 29 december, Kombihallen/Wihlborgs Arena
    F16 (födda 2001) – 3 januari, Kombihallen
    F18 (födda 1999) – 4 januari, Kombihallen
    P18 (födda 1999) – 26 december & 2 januari, Kombihallen

    Kompisklass

    Ensamkommande unga – 4 januari, Kombihallen
    Spelare med funktionsnedsättning – 3 januari, Kombihallen

  • Regler & dokument

    Här kan du ladda ner reglerna för Skånecupen:

    Regler för futsal

    Regler för “Futsal för barn

    Regler för 7-mannafotboll

    Ladda ner matchrapport (lämnas till sekretariatet före första match):

    Matchrapport (PDF)

  • Var spelas cupen?

    Skånecupen spelas i Baltiska hallen, Kombihallen och Baltiska hallens träningshall på Eric Perssons väg i Malmö.

    Vissa matcher i 7-mannaklasserna kommer att spelas på Wihlborgs Arena i Bunkeflostrand.

  • Vad är avgiften?

    Avgiften för att deltaga är 800 kr/lag. MFF:s nätverksföreningar kommer att få en värdecheck på 100 kr/lag att använda i MFF:s kioskvagn.

  • Vem kan jag kontakta vid frågor?

    per.agren@mff.se

    Telefon: 0733 20 64 60