skånecupen
 


Lördag 30/12 (Dag 5)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30120100 lö 30/12 09:00 lö 30/12 BH P13 Grp A Bara Gif 1 - 1 FC Trelleborg Röd    
30120200 lö 30/12 09:00 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp A Malmö City FC 1 - 5 Kvarnby IK Vit    
30120300 lö 30/12 09:00 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp B Vacant 0 - 3 Furulunds IK    
30120101 lö 30/12 09:15 lö 30/12 BH P13 Grp B Trelleborgs FF 0 - 3 LB07 Blå    
30120201 lö 30/12 09:15 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp B Svedala IF 2 - 2 HUSIE IF HUSIE VIT    
30120301 lö 30/12 09:20 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp B GIF Nike 2 - 1 FC Staffanstorp 1    
30120102 lö 30/12 09:30 lö 30/12 BH P13 Grp C FC Trelleborg Vit 0 - 1 BK Olympic Grön    
30120202 lö 30/12 09:30 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp C Tomelilla IF 3 - 2 LB07 Vit    
30120302 lö 30/12 09:40 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp A BK Höllviken 4 - 1 IFK TRELLEBORG FK    
30120103 lö 30/12 09:45 lö 30/12 BH P13 Grp D Markaryds IF 0 - 3 Lindeborgs FF    
30120203 lö 30/12 09:45 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp D ksf pre... Birlik 0 - 3 BK Höllviken Röd    
30120104 lö 30/12 10:00 lö 30/12 BH P13 Grp A Kvarnby IK Vit 7 - 0 Bara Gif    
30120204 lö 30/12 10:00 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp A FC Trelleborg Röd 2 - 1 Malmö City FC    
30120303 lö 30/12 10:00 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp A FC Rosengård 5 - 1 Lunds BK F14    
30120105 lö 30/12 10:15 lö 30/12 BH P13 Grp B HUSIE IF HUSIE VIT 0 - 2 Trelleborgs FF    
30120205 lö 30/12 10:15 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp B LB07 Blå 1 - 2 Svedala IF    
30120304 lö 30/12 10:20 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp C LB07 2 - 1 FC Staf...orp Blå    
30120106 lö 30/12 10:30 lö 30/12 BH P13 Grp C LB07 Vit 2 - 0 FC Trelleborg Vit    
30120206 lö 30/12 10:30 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp C BK Olympic Grön 1 - 1 Tomelilla IF    
30120305 lö 30/12 10:40 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp C Husie IF 2 - 0 Glumslövs FF 03    
30120107 lö 30/12 10:45 lö 30/12 BH P13 Grp D BK Höllviken Röd 1 - 3 Markaryds IF    
30120207 lö 30/12 10:45 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp D Lindeborgs FF 3 - 0 ksf pre... Birlik    
30120108 lö 30/12 11:00 lö 30/12 BH P13 Grp A Malmö City FC 3 - 0 Bara Gif    
30120208 lö 30/12 11:00 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp A FC Trelleborg Röd 3 - 4 Kvarnby IK Vit    
30120306 lö 30/12 11:00 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp A IFK TRELLEBORG FK 0 - 4 FC Rosengård    
30120109 lö 30/12 11:15 lö 30/12 BH P13 Grp B Svedala IF 1 - 2 Trelleborgs FF    
30120209 lö 30/12 11:15 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp B LB07 Blå 1 - 2 HUSIE IF HUSIE VIT    
30120307 lö 30/12 11:20 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp A Lunds BK F14 3 - 4 BK Höllviken    
30120110 lö 30/12 11:30 lö 30/12 BH P13 Grp C Tomelilla IF 4 - 0 FC Trelleborg Vit    
30120210 lö 30/12 11:30 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp C BK Olympic Grön 2 - 0 LB07 Vit    
30120308 lö 30/12 11:40 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp B FC Staffanstorp 1 3 - 0 Vacant    
30120111 lö 30/12 11:45 lö 30/12 BH P13 Grp D Markaryds IF 7 - 1 ksf pre... Birlik    
30120211 lö 30/12 11:45 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp D BK Höllviken Röd 0 - 3 Lindeborgs FF    
30120112 lö 30/12 12:00 lö 30/12 BH P13 Grp E FC Trelleborg Blå 0 - 1 HUSIE I...IE GRÖN    
30120212 lö 30/12 12:00 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp E LB07 Röd 1 - 3 Kvarnby IK Blå    
30120309 lö 30/12 12:00 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp B Furulunds IK 3 - 2 GIF Nike    
30120113 lö 30/12 12:15 lö 30/12 BH P13 Slutspel B 1/8 Final Malmö City FC 0 - 1 LB07 Blå    
30120213 lö 30/12 12:15 lö 30/12 Träningshall BH P13 Slutspel B 1/8 Final HUSIE IF HUSIE VIT 2 - 1 Bara Gif    
30120310 lö 30/12 12:20 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp C Glumslövs FF 03 2 - 0 LB07    
30120114 lö 30/12 12:30 lö 30/12 BH P13 Grp F Malmö FF 1 2 - 0 LB07 Svart    
30120214 lö 30/12 12:30 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp F Arlövs BI 4 - 0 BK Olympic Vit    
30120311 lö 30/12 12:40 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp C FC Staf...orp Blå 1 - 3 Husie IF    
30120115 lö 30/12 12:45 lö 30/12 BH P13 Slutspel B 1/8 Final BK Höllviken Röd 3 - 0 FC Trelleborg Vit    
30120215 lö 30/12 12:45 lö 30/12 Träningshall BH P13 Slutspel B 1/8 Final LB07 Vit 2 - 1 ksf pre... Birlik    
30120116 lö 30/12 13:00 lö 30/12 BH P13 Grp G Malmö FF 2 1 - 1 Kulladals FF    
30120216 lö 30/12 13:00 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp G BK Höllviken Svart 1 - 0 Hyllie IK    
30120312 lö 30/12 13:00 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp A Lunds BK F14 0 - 2 IFK TRELLEBORG FK    
30120313 lö 30/12 13:20 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp A BK Höllviken 1 - 1 FC Rosengård    
30120117 lö 30/12 13:30 lö 30/12 BH P13 Slutspel A 1/8 Final Kvarnby IK Vit 2 - 0 Svedala IF    
30120217 lö 30/12 13:30 lö 30/12 Träningshall BH P13 Slutspel A 1/8 Final Trelleborgs FF 2 - 1 FC Trelleborg Röd    
30120314 lö 30/12 13:40 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp C FC Staf...orp Blå 1 - 2 Glumslövs FF 03    
30120118 lö 30/12 13:45 lö 30/12 BH P13 Slutspel A 1/8 Final Lindeborgs FF 1 - 2 BK Olympic Grön    
30120218 lö 30/12 13:45 lö 30/12 Träningshall BH P13 Slutspel A 1/8 Final Tomelilla IF 1 - 0 Markaryds IF    
30120119 lö 30/12 14:00 lö 30/12 BH P13 Grp E Kvarnby IK Blå 1 - 2 FC Trelleborg Blå    
30120219 lö 30/12 14:00 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp E HUSIE I...IE GRÖN 1 - 2 LB07 Röd    
30120315 lö 30/12 14:00 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp C Husie IF 5 - 1 LB07    
30120120 lö 30/12 14:15 lö 30/12 BH P13 Grp F BK Olympic Vit 0 - 2 Malmö FF 1    
30120220 lö 30/12 14:15 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp F LB07 Svart 2 - 2 Arlövs BI    
30120316 lö 30/12 14:20 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp B Furulunds IK 2 - 1 FC Staffanstorp 1    
30120121 lö 30/12 14:30 lö 30/12 BH P13 Grp G Hyllie IK 0 - 2 Malmö FF 2    
30120221 lö 30/12 14:30 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp G Kulladals FF 3 - 0 BK Höllviken Svart    
30120317 lö 30/12 14:40 lö 30/12 Kombihallen F14 Grp B GIF Nike 3 - 0 Vacant    
30120122 lö 30/12 14:45 lö 30/12 BH P13 Slutspel B 1/4 Final LB07 Blå 3 - 1 HUSIE IF HUSIE VIT    
30120222 lö 30/12 14:45 lö 30/12 Träningshall BH P13 Slutspel B 1/4 Final BK Höllviken Röd 3 - 1 LB07 Vit    
30120123 lö 30/12 15:00 lö 30/12 BH P13 Grp E HUSIE I...IE GRÖN 1 - 2 Kvarnby IK Blå    
30120223 lö 30/12 15:00 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp E LB07 Röd 1 - 3 FC Trelleborg Blå    
30120318 lö 30/12 15:00 lö 30/12 Kombihallen F14 Slutspel B 1/4 Final LB07 6 - 4 Lunds BK F14    
30120124 lö 30/12 15:15 lö 30/12 BH P13 Grp F Malmö FF 1 3 - 1 Arlövs BI    
30120224 lö 30/12 15:15 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp F BK Olympic Vit 0 - 6 LB07 Svart    
30120319 lö 30/12 15:20 lö 30/12 Kombihallen F14 Slutspel A 1/4 Final Husie IF 2 - 5 BK Höllviken    
30120125 lö 30/12 15:30 lö 30/12 BH P13 Grp G BK Höllviken Svart 0 - 2 Malmö FF 2    
30120225 lö 30/12 15:30 lö 30/12 Träningshall BH P13 Grp G Kulladals FF 7 - 1 Hyllie IK    
30120320 lö 30/12 15:40 lö 30/12 Kombihallen F14 Slutspel A 1/4 Final GIF Nike 3 - 5 Glumslövs FF 03    
30120126 lö 30/12 16:00 lö 30/12 BH P13 Slutspel A 1/4 Final Kvarnby IK Vit 2 - 0 Trelleborgs FF    
30120226 lö 30/12 16:00 lö 30/12 Träningshall BH P13 Slutspel A 1/4 Final BK Olympic Grön 2 - 3 Tomelilla IF    
30120321 lö 30/12 16:00 lö 30/12 Kombihallen F14 Slutspel B 1/4 Final Vacant 0 - 3 FC Staf...orp Blå    
30120127 lö 30/12 16:15 lö 30/12 BH P13 Slutspel B 1/8 Final HUSIE I...IE GRÖN 2 - 1 BK Olympic Vit    
30120227 lö 30/12 16:15 lö 30/12 Träningshall BH P13 Slutspel B 1/8 Final Arlövs BI 4 - 0 Hyllie IK    
30120128 lö 30/12 16:30 lö 30/12 BH P13 Slutspel A 1/8 Final Kvarnby IK Blå 1 - 4 LB07 Svart    
30120228 lö 30/12 16:30 lö 30/12 Träningshall BH P13 Slutspel A 1/8 Final Malmö FF 1 1 - 2 Malmö FF 2    
30120322 lö 30/12 16:30 lö 30/12 Kombihallen F14 Slutspel A Semifinal Furulunds IK 3 - 1 BK Höllviken    
30120129 lö 30/12 16:45 lö 30/12 BH P13 Slutspel A Semifinal Kvarnby IK Vit 1 - 3 Tomelilla IF    
30120229 lö 30/12 16:45 lö 30/12 Träningshall BH P13 Slutspel B Semifinal LB07 Blå 4 - 3 BK Höllviken Röd    
30120323 lö 30/12 16:50 lö 30/12 Kombihallen F14 Slutspel B Semifinal IFK TRELLEBORG FK 1 - 2 FC Staf...orp Blå    
30120324 lö 30/12 17:10 lö 30/12 Kombihallen F14 Slutspel B Semifinal FC Staffanstorp 1 3 - 1 LB07    
30120130 lö 30/12 17:15 lö 30/12 BH P13 Slutspel A 1/4 Final LB07 Svart 1 - 2 Malmö FF 2    
30120230 lö 30/12 17:15 lö 30/12 Träningshall BH P13 Slutspel B 1/4 Final HUSIE I...IE GRÖN 1 - 0 Arlövs BI    
30120131 lö 30/12 17:30 lö 30/12 BH P13 Slutspel A 1/4 Final Kulladals FF 1 - 2 FC Trelleborg Blå    
30120231 lö 30/12 17:30 lö 30/12 Träningshall BH P13 Slutspel B 1/4 Final BK Höllviken Svart 1 - 0 LB07 Röd    
30120325 lö 30/12 17:30 lö 30/12 Kombihallen F14 Slutspel A Semifinal FC Rosengård 2 - 1 Glumslövs FF 03    
30120132 lö 30/12 18:00 lö 30/12 BH P13 Slutspel B Semifinal BK Höllviken Svart 0 - 1 HUSIE I...IE GRÖN    
30120326 lö 30/12 18:00 lö 30/12 Kombihallen F14 Slutspel B Final FC Staf...orp Blå 0 - 1 FC Staffanstorp 1    
30120133 lö 30/12 18:15 lö 30/12 BH P13 Slutspel A Semifinal FC Trelleborg Blå 3 - 0 Malmö FF 2    
30120134 lö 30/12 19:00 lö 30/12 BH P13 Slutspel B Final LB07 Blå 2 - 0 HUSIE I...IE GRÖN    

Praktisk information

  • Vilka klasser spelar?

    Futsal för barn i Baltiska hallen

    P8 & F8 (Födda 2009)
    P9 & F9 (Födda 2008)
    P10 & F10 (Födda 2007)

    Futsal i Baltiska hallen

    P11 & F11 (Födda 2006) *
    P12 & F12 (Födda 2005)
    P13 & F13 (Födda 2004)

    Sjumannafotboll i Kombihallen/Wihlborgs Arena

    P14 & F14 (Födda 2003)
    P15 (Födda 2002)
    P16 & F16 (Födda 2001)
    P18 & F18 (Födda 1999)

    Kompisklasser i Kombihallen

    Ensamkommande unga
    Spelare med funktionsnedsättning, i samarbete med FIFH

    * Förutsatt att motionen hos Svenska FF:s representantskap om att sänka åldern för resultaträkning bifalles, vilket den förväntas göra senare i höst. I annat fall kommer P11 och F11 att spela futsal för barn.

  • När och var spelas finalerna?
    Datum Spelsätt Plats
    5/1 Sjumannafotboll Kombihallen
    6/1 Futsal & futsal för barn Baltiska hallen

    Två lag från varje klass i P8, F8, P9, F9, P10 och F10, samt kompisklasserna, kommer att lottas till att spela uppvisningsmatcher på finaldagen. Övriga klassers A-final spelas på finaldagen.

    B-slutspel och B-finaler spelas klart samma dag som gruppspelet för respektive klass.

  • Spelprogram

    Se spelschemat här

    Futsal för barn

    P8 & F8 (födda 2009) – 27 december, Baltiska Hallen
    P9 (födda 2008) – 26 december, Baltiska Hallen
    F9 (födda 2008) – 28 december, Baltiska Hallen
    P10 (födda 2007) – 29 december, Baltiska Hallen
    F10 (födda 2007) – 28 december, Baltiska Hallen

    Futsal

    P11 (födda 2006) – 2 januari, Baltiska Hallen
    F11 (födda 2006) – 3 januari, Baltiska Hallen
    P12 (födda 2005) – 4 januari, Baltiska Hallen
    F12 (födda 2005) – 3 januari, Baltiska Hallen
    P13 (födda 2004) – 30 december, Baltiska Hallen
    F13 (födda 2004) – 3 januari, Baltiska Hallen

    Sjumanna

    P14 (födda 2003) – 27 december, Kombihallen/Wihlborgs Arena
    F14 (födda 2003) – 30 december, Kombihallen/Wihlborgs Arena
    P15 (födda 2002) – 28 december, Kombihallen/Wihlborgs Arena
    P16 (födda 2001) – 29 december, Kombihallen/Wihlborgs Arena
    F16 (födda 2001) – 3 januari, Kombihallen
    F18 (födda 1999) – 4 januari, Kombihallen
    P18 (födda 1999) – 26 december & 2 januari, Kombihallen

    Kompisklass

    Ensamkommande unga – 4 januari, Kombihallen
    Spelare med funktionsnedsättning – 3 januari, Kombihallen

  • Regler & dokument

    Här kan du ladda ner reglerna för Skånecupen:

    Regler för futsal

    Regler för “Futsal för barn

    Regler för 7-mannafotboll

    Ladda ner matchrapport (lämnas till sekretariatet före första match):

    Matchrapport (PDF)

  • Var spelas cupen?

    Skånecupen spelas i Baltiska hallen, Kombihallen och Baltiska hallens träningshall på Eric Perssons väg i Malmö.

    Vissa matcher i 7-mannaklasserna kommer att spelas på Wihlborgs Arena i Bunkeflostrand.

  • Vad är avgiften?

    Avgiften för att deltaga är 800 kr/lag. MFF:s nätverksföreningar kommer att få en värdecheck på 100 kr/lag att använda i MFF:s kioskvagn.

  • Vem kan jag kontakta vid frågor?

    per.agren@mff.se

    Telefon: 0733 20 64 60