Resultatservice

 

Senaste resultat

Forwardcupen 2017 börjar
Slut
4/8
5/8
6/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
06082506 sö 06/08 15:30 sö 06/08 Trängens IP 91 P12 Slutspel A Final FC Djursholm 1 - 0 IF Brommapojk... 1    
06082606 sö 06/08 15:30 sö 06/08 Trängens IP 92 P12 Slutspel B Final Rynninge IK 1 - 2 Nacka FC    
06080407 sö 06/08 15:00 sö 06/08 Rosta Gärde 91 P12 Slutspel C Final Hertzöga BK Grön 1 - 4 Örebro Syriansk...    
06080507 sö 06/08 15:30 sö 06/08 Rosta Gärde 92 P12 Slutspel D Final Spårvägen 5 - 6 Skiljebo SK Gul 1    
06082507 sö 06/08 16:30 sö 06/08 Trängens IP 91 P13 Slutspel A Final IK Sturehov Röd 0 - 3 Visby Aik Svart    
06082607 sö 06/08 16:30 sö 06/08 Trängens IP 92 P13 Slutspel B Final Egnahems BK 0 - 5 Vivalla Sk Vit    
06080408 sö 06/08 16:30 sö 06/08 Rosta Gärde 91 P13 Slutspel C Final Västerviks FF 0 - 2 Årsunda IF    
06080508 sö 06/08 16:30 sö 06/08 Rosta Gärde 92 P13 Slutspel D Final Åby IF 2 1 - 4 Karlslunds IF... 1    
06081705 sö 06/08 15:00 sö 06/08 Pettersbergs IP A Konstgräs P14 Slutspel A Final Eskilstuna City FK 0 - 1 Tyresö FF 1    
06082305 sö 06/08 15:00 sö 06/08 Trängens IP B P14 Slutspel B Final Nora BK 1 - 2 Ekerö IK    
06082404 sö 06/08 15:00 sö 06/08 Trängens IP C Konstgräs P14 Slutspel C Final Gideonsbergs IF 0 - 1 Korsnäs IF    
06080106 sö 06/08 15:00 sö 06/08 Rosta Gärde A P14 Slutspel D Final Bälinge IF 11 - 10 IFK Motala FK    
06081703 sö 06/08 12:30 sö 06/08 Pettersbergs IP A Konstgräs P15 Slutspel A Final Köping FF 3 - 0 Karlslunds IF HFK    
06082303 sö 06/08 12:30 sö 06/08 Trängens IP B P15 Slutspel B Final Skiljebo SK 3 - 4 Tullinge TP    
06082403 sö 06/08 12:30 sö 06/08 Trängens IP C Konstgräs P15 Slutspel C Final Hammarby IF FF 4 - 0 Malungs IF    
06080104 sö 06/08 12:30 sö 06/08 Rosta Gärde A P15 Slutspel D Final Enköpings SK 2 - 3 Ludvika FK    
06083300 sö 06/08 11:15 sö 06/08 Lugnets IP P16 Slutspel A Final Örebro SK Ungdom 0 - 2 Rynninge IK    
06080102 sö 06/08 10:30 sö 06/08 Rosta Gärde A P16 Slutspel B Final Marieberg/Latorp 2 - 3 IFK Kumla    
06080202 sö 06/08 10:30 sö 06/08 Rosta Gärde B P16 Slutspel C Final Fagersta Södra IK 0 - 1 Karlslunds IF HFK    
06080303 sö 06/08 12:30 sö 06/08 Rosta Gärde C P16 Slutspel D Final Hanvikens SK 0 - 1 BK Forward    
06082505 sö 06/08 14:30 sö 06/08 Trängens IP 91 F12 Slutspel A Final Adolfsbergs IK 1 - 0 Skultorps IF    
06082605 sö 06/08 14:30 sö 06/08 Trängens IP 92 F12 Slutspel B Final Åby IF 2 - 1 KIF Örebro DFF    
06080606 sö 06/08 14:30 sö 06/08 Rosta Gärde 93 F12 Slutspel C Final Västanfors IF 1 - 2 IFK Västerås    
06082504 sö 06/08 13:30 sö 06/08 Trängens IP 91 F13 Slutspel A Final Adolfsbergs IK 5 - 0 Kvarnsvedens IK    
06082604 sö 06/08 13:30 sö 06/08 Trängens IP 92 F13 Slutspel B Final Sundom IF 2 - 1 Bälinge IF    
06080406 sö 06/08 14:00 sö 06/08 Rosta Gärde 91 F13 Slutspel C Final Sandvikens IF 3 - 4 Hörnebo SK    
06080506 sö 06/08 14:00 sö 06/08 Rosta Gärde 92 F13 Slutspel D Final Storvreta IK Vit 0 - 1 Örebro SK Söder    
06081704 sö 06/08 13:45 sö 06/08 Pettersbergs IP A Konstgräs F14 Slutspel A Final Adolfsbergs IK 1 - 0 Mallbackens IF    
06082304 sö 06/08 14:00 sö 06/08 Trängens IP B F14 Slutspel B Final Rynninge IK 0 - 3 Västerås BK 30    
06080204 sö 06/08 13:30 sö 06/08 Rosta Gärde B F14 Slutspel C Final Kvarnsvedens IK 2 - 0 Korsnäs IF    
06080304 sö 06/08 13:30 sö 06/08 Rosta Gärde C F14 Slutspel D Final DFK Värmbol 1 - 4 New Mill Indians    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
06080706 sö 06/08 14:30 sö 06/08 Rosta Gärde 94 F13 Kval G.A/B/C 1 C Västanfors IF 1 - 2 Storvreta IK Blå    
06081005 sö 06/08 14:00 sö 06/08 Rosta Gärde 71 P10 Grp A Örebro SK 1 4 - 2 BK Forward Svart 1    
06081105 sö 06/08 14:00 sö 06/08 Rosta Gärde 72 P10 Grp A SK Iron Vit 3 - 8 Adolfsberg IK Gul    
06081205 sö 06/08 14:00 sö 06/08 Rosta Gärde 73 P10 Grp A Adolfsberg IK S... 0 - 1 Karlslunds IF H...    
06081405 sö 06/08 14:00 sö 06/08 Rosta Gärde 75 P10 Grp A Eskilstuna City... 4 - 1 Irsta IF Grön    
06080105 sö 06/08 13:30 sö 06/08 Rosta Gärde A P15 Kval G.A/B/C 1 C Åby IF 0 - 1 Tallboda IF    
06080805 sö 06/08 13:30 sö 06/08 Rosta Gärde 95 P13 Slutspel C Semifinal Västerviks FF 6 - 0 BK30 Västerås    
06082704 sö 06/08 13:30 sö 06/08 Lyckåsens IP 91 P13 Slutspel D Semifinal Åby IF 2 6 - 0 IFK Kristinehamn    
06082804 sö 06/08 13:30 sö 06/08 Lyckåsens IP 92 P13 Slutspel D Semifinal Karlslunds IF... 1 2 - 1 Katrineholms AI...    
06083105 sö 06/08 13:30 sö 06/08 Hedens IP 91 P13 Slutspel C Semifinal Korsnäs IF Gul 2 - 3 Årsunda IF    
06080405 sö 06/08 13:00 sö 06/08 Rosta Gärde 91 P13 Slutspel A Semifinal IF Brommapojkarna 5 - 7 IK Sturehov Röd    
06080505 sö 06/08 13:00 sö 06/08 Rosta Gärde 92 P13 Slutspel A Semifinal IK Östria Lambohov 0 - 5 Visby Aik Svart    
06080605 sö 06/08 13:00 sö 06/08 Rosta Gärde 93 P13 Slutspel B Semifinal Egnahems BK 2 - 0 Karlslunds IF H...    
06080705 sö 06/08 13:00 sö 06/08 Rosta Gärde 94 P13 Slutspel B Semifinal Vivalla Sk Vit 3 - 0 Åby IF 1    
06081305 sö 06/08 13:00 sö 06/08 Rosta Gärde 74 P11 Grp A BK Forward Trän... 2 - 4 IFK Kumla Blå    
06082004 sö 06/08 13:00 sö 06/08 Pettersbergs IP 71 P11 Grp A Spånga IS FK 4 - 3 BK Forward Trän...    
06082104 sö 06/08 13:00 sö 06/08 Pettersbergs IP 72 P11 Grp A Finspångs FK 1 1 - 4 Örebro Syriansk...    
06082703 sö 06/08 12:30 sö 06/08 Lyckåsens IP 91 P12 Slutspel D Semifinal Spårvägen 2 - 1 Ekängens IF    
06082803 sö 06/08 12:30 sö 06/08 Lyckåsens IP 92 P12 Slutspel D Semifinal Skiljebo SK Gul 1 5 - 2 IFK Skoghall Blå    
06080404 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Rosta Gärde 91 P12 Slutspel A Semifinal IF Brommapojkar... 2 - 3 FC Djursholm    
06080504 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Rosta Gärde 92 P12 Slutspel A Semifinal IF Brommapojkar... 0 - 1 IF Brommapojk... 1    
06080604 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Rosta Gärde 93 P12 Slutspel B Semifinal Hertzöga BK Gul 1 - 3 Rynninge IK    
06080704 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Rosta Gärde 94 P12 Slutspel B Semifinal Nacka FC 5 - 1 IFK Norrköping Blå    
06080804 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Rosta Gärde 95 P12 Slutspel C Semifinal FC Boo 2 - 3 Hertzöga BK Grön    
06081004 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Rosta Gärde 71 P10 Grp A BK Forward Svart 1 1 - 3 SK Iron Vit    
06081104 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Rosta Gärde 72 P10 Grp A Adolfsberg IK Gul 0 - 4 Örebro SK 1    
06081204 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Rosta Gärde 73 P10 Grp A Karlslunds IF H... 2 - 3 Eskilstuna City...    
06081304 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Rosta Gärde 74 P10 Grp A BK Forward Gul 1 5 - 2 Hovsta IF    
06081404 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Rosta Gärde 75 P10 Grp A Irsta IF Grön 1 - 3 Adolfsberg IK S...    
06081604 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Rosta Gärde 77 P11 Grp A Lillån FK 5 - 2 Skiljebo SK Gul    
06082003 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Pettersbergs IP 71 P11 Grp A Hovsta IF 5 - 1 Åby IF    
06082103 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Pettersbergs IP 72 P11 Grp A Karlslunds IF HFK 2 - 2 Skövde AIK    
06083104 sö 06/08 12:00 sö 06/08 Hedens IP 91 P12 Slutspel C Semifinal Åby IF 1 - 3 Örebro Syriansk...