Detta är resultaten från ÖrebroCupen Inomhus 2017. Se de senaste resultaten från ÖrebroCupen Inomhus 2023 här.
ÖrebroCupen Inomhus och Cup Manager ger er möjligheten att bli meddelade via SMS när ert lag spelar färdigt en match och går vidare i turneringen. Det är gratis!
Avbryt |
Matchnr | Tid | Grupp | Hemmalag | Resultat | Bortalag | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
29120200 | fre 29/12 08:00 fre 29/12 | P12 Grp A | Örebro SK Vit 1 | Rynninge IK 3 | |||||
29120201 | fre 29/12 08:20 fre 29/12 | P12 Grp A | Karlslunds IF HFK Blå | Örebro SK Röd | |||||
29120202 | fre 29/12 08:40 fre 29/12 | P12 Grp A | Laxå if | Bk Forward Lundby P06 | |||||
29120203 | fre 29/12 09:00 fre 29/12 | F10/11 Grp A | IK Sturehov Röd | Glanshammar if | |||||
29120204 | fre 29/12 09:20 fre 29/12 | F10/11 Grp A | Örebro SK F06 Vit | Adolfsbergs IK Svart | |||||
29120205 | fre 29/12 09:40 fre 29/12 | P12 Grp A | Lillån FK Grön | Karlslunds IF HFK Svart | |||||
29120206 | fre 29/12 10:00 fre 29/12 | P12 Grp A | Skyllbergs IK | Lillån FK | |||||
29120207 | fre 29/12 10:20 fre 29/12 | P12 Grp A | Örebro SK Vit 2 | BK Forward Gul | |||||
29120208 | fre 29/12 10:40 fre 29/12 | F10/11 Grp A | Glanshammar if | KIF Örebro DFF F07 | |||||
29120209 | fre 29/12 11:20 fre 29/12 | P12 Grp A | Lillån FK Grön | Örebro SK Vit 1 | |||||
29120210 | fre 29/12 11:40 fre 29/12 | P12 Grp A | Laxå if | Karlslunds IF HFK Röd | |||||
29120211 | fre 29/12 12:00 fre 29/12 | P12 Grp A | Bk Forward Lundby P06 | Lillån FK | |||||
29120212 | fre 29/12 12:20 fre 29/12 | F10/11 Grp A | Glanshammar if | Örebro SK F06 Vit | |||||
29120213 | fre 29/12 12:40 fre 29/12 | F10/11 Grp A | IK Sturehov Röd | KIF Örebro DFF F07 | |||||
29120214 | fre 29/12 13:00 fre 29/12 | P12 Grp A | Karlslunds IF HFK Röd | Adolfsbergs IK 2 | |||||
29120215 | fre 29/12 13:20 fre 29/12 | P12 Grp A | Lillån FK | Örebro SK Vit 2 | |||||
29120216 | fre 29/12 13:40 fre 29/12 | P12 Grp A | Laxå if | BK Forward Gul | |||||
29120217 | fre 29/12 14:00 fre 29/12 | F10/11 Grp A | Gideonsbergs IF | Örebro SK F06 Svart | |||||
29120218 | fre 29/12 14:20 fre 29/12 | F10/11 Grp A | Adolfsberg IK F-07 | IK Sturehov Blå | |||||
29120219 | fre 29/12 14:40 fre 29/12 | P14 Grp A | IK Sturehov | 1 - 0 | IFK Askersund | ||||
29120220 | fre 29/12 15:00 fre 29/12 | P14 Grp B | Adolfsbergs IK 2 | 1 - 1 | Laxå IF | ||||
29120221 | fre 29/12 15:20 fre 29/12 | F10/11 Grp A | Adolfsbergs IK Gul | IK Sturehov Röd | |||||
29120222 | fre 29/12 15:40 fre 29/12 | F10/11 Grp A | KIF Örebro DFF F07 | Gideonsbergs IF | |||||
29120223 | fre 29/12 16:00 fre 29/12 | P12 Grp A | Karlslunds IF HFK Röd | Lillån FK Grön | |||||
29120224 | fre 29/12 16:20 fre 29/12 | P12 Grp A | Örebro SK Vit 1 | Lillån FK Vit | |||||
29120225 | fre 29/12 16:40 fre 29/12 | F10/11 Grp A | Örebro SK F06 Vit | IK Sturehov Röd | |||||
29120226 | fre 29/12 17:00 fre 29/12 | P12 Grp A | BK Forward Svart | Skyllbergs IK | |||||
29120227 | fre 29/12 17:20 fre 29/12 | P14 Grp A | BK Forward Gul | 3 - 1 | IFK Askersund | ||||
29120228 | fre 29/12 17:40 fre 29/12 | P14 Grp B | BK Forward Svart | 2 - 0 | Adolfsbergs IK 2 | ||||
29120229 | fre 29/12 18:20 fre 29/12 | P14 Grp A | Örebro SK 1 U1 | 4 - 0 | Adolfsbergs IK 1 | ||||
29120230 | fre 29/12 18:40 fre 29/12 | P14 Grp B | Laxå IF | 1 - 1 | Karlslunds IF HFK 2 | ||||
29120231 | fre 29/12 19:20 fre 29/12 | P14 Grp A | Karlslunds IF HFK 1 | 4 - 0 | IK Sturehov | ||||
29120232 | fre 29/12 19:40 fre 29/12 | P14 Grp B | Adolfsbergs IK 3 | 2 - 3 | Adolfsbergs IK 2 | ||||
29120233 | fre 29/12 20:20 fre 29/12 | P14 Grp A | IK Sturehov | 1 - 4 | Örebro SK 1 U1 | ||||
29120234 | fre 29/12 20:40 fre 29/12 | P14 Grp B | Adolfsbergs IK 2 | 0 - 3 | Karlslunds IF HFK 2 |