You are viewing the results for Australian Football Skool International Tournament 2017. View the current results for Australian Football Skool International Tournament 2018 here.

Tabell med anmälda lag

Förening Klass Lagnamn
Albury Wondoga Football Association U17 (Born in 2000) Albury Wondoga Football Association
Altona City U10 (Born in 2007) Altona City Kangas Gold
Altona City U11 LIGA (Born in 2006) Altona City
Altona City U14 (Born in 2003) Altona City
Altona Magic U10 (Born in 2007) Altona Magic
Altona Magic U11 COPA (Born in 2006) Altona Magic
Altona Magic U12 (Born in 2005) Altona Magic
Altona Magic U15 (Born in 2002) Altona Magic
Arsenal Soccer Schools Australia U8 (Born in 2009) Arsenal Soccer Schools Australia
Arsenal Soccer Schools Australia U10 (Born in 2007) Arsenal Soccer Schools Australia
Arsenal Soccer Schools Australia U11 COPA (Born in 2006) Arsenal Soccer Schools Australia
Ashburton United U11 COPA (Born in 2006) Ashburton United SL
Ashburton United U11 LIGA (Born in 2006) Ashburton United MZ Phoenix
Australian Youth Football Institute U8 (Born in 2009) Australian Youth Football Institute AYFI U8
Australian Youth Football Institute U10 (Born in 2007) Australian Youth Football Institute AYFI U10
Australian Youth Football Institute U13 (Born in 2004) Australian Youth Football Institute AYFI U13
Avondale U12 (Born in 2005) Avondale Avengers TV
Avondale U12 (Born in 2005) Avondale Blue
Avondale Heights U8 (Born in 2009) Avondale Heights
Avondale Heights U13 (Born in 2004) Avondale Heights
Balmoral U9 (Born in 2008) Balmoral
BASL U11 LIGA (Born in 2006) BASL Blue
BASL U11 LIGA (Born in 2006) BASL Yellow
BASL U12 (Born in 2005) BASL
BASL U13 (Born in 2004) BASL
BASL U14 (Born in 2003) BASL U16 Girls
BASL U14 (Born in 2003) BASL
BASL U15 (Born in 2002) BASL
BASL U17 (Born in 2000) BASL
BASL U14 Girls (Born in 2003) BASL
Beaumaris U12 (Born in 2005) Beaumaris Galaxmos
Berwick City U10 (Born in 2007) Berwick City Scorpions
Berwick City U12 (Born in 2005) Berwick City Kangaroos
Berwick City U13 (Born in 2004) Berwick City Tigers
Box Hill United U7 (Born in 2010) Box Hill United
Box Hill United U8 (Born in 2009) Box Hill United
Box Hill United U9 (Born in 2008) Box Hill United
Box Hill United U10 (Born in 2007) Box Hill United
Box Hill United U11 COPA (Born in 2006) Box Hill United Red
Box Hill United U11 COPA (Born in 2006) Box Hill United Blue
Box Hill United U11 LIGA (Born in 2006) Box Hill United Green
Box Hill United U14 Girls (Born in 2003) Box Hill United Girls
Brighton United U11 COPA (Born in 2006) Brighton United
Bundoora United U8 (Born in 2009) Bundoora United
Bundoora United U9 (Born in 2008) Bundoora United
Bundoora United U11 COPA (Born in 2006) Bundoora United
Cobram Junior Soccer Association U8 (Born in 2009) Cobram Junior Soccer Association JSA
Cobram Junior Soccer Association U10 (Born in 2007) Cobram Junior Soccer Association
Cobram Junior Soccer Association U12 (Born in 2005) Cobram Junior Soccer Association
Cumberland United Women's FC U14 Girls (Born in 2003) Cumberland United Women's FC PROMAX Academy
D'angelo United U14 (Born in 2003) D'angelo United
Dandenong City U9 (Born in 2008) Dandenong City Blue
Doveton U11 COPA (Born in 2006) Doveton
East Bentleigh U8 (Born in 2009) East Bentleigh Strikers
East Bentleigh U10 (Born in 2007) East Bentleigh Strikers
East Bentleigh U13 (Born in 2004) East Bentleigh Mambas
Elcho Park U11 COPA (Born in 2006) Elcho Park Cardinals
Endeavour United Soccer Club U15 (Born in 2002) Endeavour United Soccer Club
Essendon United U8 (Born in 2009) Essendon United Dragons
Essendon United U9 (Born in 2008) Essendon United Centaurs
Essendon United U10 (Born in 2007) Essendon United Crusaders
Essendon United U11 LIGA (Born in 2006) Essendon United Centurions
Essendon United U12 (Born in 2005) Essendon United Orange
Essendon United U13 (Born in 2004) Essendon United White
Essendon United U15 (Born in 2002) Essendon United
Ess Utd U9 (Born in 2008) Ess Utd RFI Benjamines Titans
Ess Utd U12 (Born in 2005) Ess Utd Infantile Yellow
Fawkner U7 (Born in 2010) Fawkner
Fawkner U8 (Born in 2009) Fawkner
FC Strathmore U14 (Born in 2003) FC Strathmore
First 11 U15 (Born in 2002) First 11
Football Technique School U8 (Born in 2009) Football Technique School
Football Technique School U9 (Born in 2008) Football Technique School RED
Football Technique School U11 COPA (Born in 2006) Football Technique School
Football Technique School U12 (Born in 2005) Football Technique School
Football Technique School U13 (Born in 2004) Football Technique School
Football Technique School U15 (Born in 2002) Football Technique School
Football Technique School U17 (Born in 2000) Football Technique School
Fox Street Blues U8 (Born in 2009) Fox Street Blues
Fox Street Dinamo U8 (Born in 2009) Fox Street Dinamo
FTS U10 (Born in 2007) FTS BLUE
FTS U10 (Born in 2007) FTS RED
Galaxy U13 (Born in 2004) Galaxy
Glen Eira U9 (Born in 2008) Glen Eira Lasers
Glen Eira U13 (Born in 2004) Glen Eira Ninjas
Green Gully Cavalliers U11 COPA (Born in 2006) Green Gully Cavalliers
GV Suns U9 (Born in 2008) GV Suns SAP
GV Suns U11 COPA (Born in 2006) GV Suns
GV Suns U11 LIGA (Born in 2006) GV Suns SAP
GV Suns U13 (Born in 2004) GV Suns
GV Suns U14 (Born in 2003) GV Suns
GV Suns U15 (Born in 2002) GV Suns
GV Suns U17 (Born in 2000) GV Suns
Hampton Park Sparrows U12 (Born in 2005) Hampton Park Sparrows
Hazara Football Club U12 (Born in 2005) Hazara Football Club
Heidelberg United FC U12 (Born in 2005) Heidelberg United FC Warriors
Hume City U10 (Born in 2007) Hume City
Keilor Park U11 LIGA (Born in 2006) Keilor Park Hawks
Keilor Park U11 LIGA (Born in 2006) Keilor Park Eagles
Keilor Park Eagles U13 (Born in 2004) Keilor Park Eagles
Keilor Park Eagles U12 9v9 GIRLS (Born in 2005) Keilor Park Eagles Park Girls
Manningham United Blues U12 (Born in 2005) Manningham United Blues
Manningham United Blues U14 (Born in 2003) Manningham United Blues
Middle Park U8 (Born in 2009) Middle Park Barca
Monbulk U11 COPA (Born in 2006) Monbulk All Stars
Noble Park United U9 (Born in 2008) Noble Park United
Northern Stars U12 9v9 GIRLS (Born in 2005) Northern Stars
North Geelong Warriors U9 (Born in 2008) North Geelong Warriors
North Geelong Warriors U10 (Born in 2007) North Geelong Warriors Geelong
Oakleigh Cannons U10 (Born in 2007) Oakleigh Cannons
Parkdale Dragons U15 (Born in 2002) Parkdale Dragons
Pascoe Vale U12 (Born in 2005) Pascoe Vale
Point Cook U11 COPA (Born in 2006) Point Cook
Port Melbourne Sharks U12 (Born in 2005) Port Melbourne Sharks
Raging Rovers U9 (Born in 2008) Raging Rovers
Red Devils U9 (Born in 2008) Red Devils
Red Sea U8 (Born in 2009) Red Sea
Red Sea U9 (Born in 2008) Red Sea
Red Sea U12 (Born in 2005) Red Sea
Red Sea U13 (Born in 2004) Red Sea
Ricki Herbert Football Academy NZ U11 LIGA (Born in 2006) Ricki Herbert Football Academy NZ RHFA
Ricki Herbert Football Academy NZ U14 Girls (Born in 2003) Ricki Herbert Football Academy NZ RHFA Girls
Ringwood City U11 COPA (Born in 2006) Ringwood City
Ringwood City U13 (Born in 2004) Ringwood City
Rosebud Heart U11 LIGA (Born in 2006) Rosebud Heart
Sandringham U11 LIGA (Born in 2006) Sandringham Strikers
Shepparton Junior Soccer Association U13 (Born in 2004) Shepparton Junior Soccer Association SJSA
Spring Gully U11 LIGA (Born in 2006) Spring Gully Red Power
Spring Hills U9 (Born in 2008) Spring Hills Stallions
St Albans Saints U10 (Born in 2007) St Albans Saints
Sunshine George Cross U12 (Born in 2005) Sunshine George Cross
Sunshine George Cross FC U13 (Born in 2004) Sunshine George Cross FC George Cross
Sydenham Park Soccer Club U11 LIGA (Born in 2006) Sydenham Park Soccer Club
Tatura U11 LIGA (Born in 2006) Tatura All Stars
Thomastown Raiders U8 (Born in 2009) Thomastown Raiders
Truganina Hornets U9 (Born in 2008) Truganina Hornets
Twin City Wanderers U7 (Born in 2010) Twin City Wanderers
Twin City Wanderers U8 (Born in 2009) Twin City Wanderers
Twin City Wanderers U12 9v9 GIRLS (Born in 2005) Twin City Wanderers City Wanderer Girls
Victory U14 (Born in 2003) Victory Girls U16
West Point U17 (Born in 2000) West Point
Whittlesea U10 (Born in 2007) Whittlesea White
Whittlesea U10 (Born in 2007) Whittlesea Red
Whittlesea U12 (Born in 2005) Whittlesea Adrian
Whittlesea U12 (Born in 2005) Whittlesea Paul
Whittlesea United U15 (Born in 2002) Whittlesea United
Williamstown U7 (Born in 2010) Williamstown Blue
Williamstown U7 (Born in 2010) Williamstown Yellow
Williamstown U8 (Born in 2009) Williamstown Wallabies Blue
Williamstown U9 (Born in 2008) Williamstown 1
Williamstown U9 (Born in 2008) Williamstown SC U10 Girls
Williamstown U10 (Born in 2007) Williamstown 1
Williamstown U11 COPA (Born in 2006) Williamstown Kangaroos
Williamstown U11 LIGA (Born in 2006) Williamstown Wallabies
Williamstown U12 (Born in 2005) Williamstown
Williamstown U15 (Born in 2002) Williamstown
Williamstown U12 9v9 GIRLS (Born in 2005) Williamstown U11 Girls