Svenska    English
Anmälan Anmälan Anmälan
 

Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2017 här.

Senaste resultat

Dalecarlia Cup 2015 börjar
Slut
25/6
26/6
27/6
28/6

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28062209 sö 28/06 16:00 sö 28/06 4. Mix Megapol P12 Slutspel A Placering 1-4 Final Dalkurd FF 1 2 - 3 Stora Tuna IK      
28060308 sö 28/06 14:50 sö 28/06 5. RAMIRENT P12 Slutspel B Placering 1-4 Final Ingarö IF 1 1 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
28061406 sö 28/06 14:55 sö 28/06 7. ANNONSBLADET P13 (11) Slutspel A Final IK Brage 4 - 1 IF Tunabro      
28061104 sö 28/06 12:25 sö 28/06 8. DALATRAFIK P13 (11) Slutspel B Final Bråtens IK 2 - 0 Ingarö IF 2      
28061705 sö 28/06 13:40 sö 28/06 12. SIBYLLA P13 (9) Slutspel A Final Tynset IF 1 - 9 Stora Tuna IK      
28061605 sö 28/06 13:40 sö 28/06 9. KUPOLEN P13 (9) Placeringsmatch 5-6 Final Katrineholms SK-FK 2 - 1 VALBO FF      
28061005 sö 28/06 13:30 sö 28/06 6. ICA MAXI P14 Slutspel A Final Ingarö IF 2 - 1 IK Brage      
28062505 sö 28/06 14:15 sö 28/06 19. TUNABYGGEN P14 Placeringsmatch 5-6 Final Valbo FF P01 0 - 2 Växbo IF      
28061305 sö 28/06 14:10 sö 28/06 21. BORLÄNGE ENERGI P15 Slutspel A Final Storvreta IK/Va... 0 - 5 AIK FF P00U      
28061103 sö 28/06 11:10 sö 28/06 8. DALATRAFIK P15 Placeringsmatch 5-6 Final Kvarnsvedens IK 3 - 0 Fagersta Södra IK      
28061007 sö 28/06 16:00 sö 28/06 6. ICA MAXI P16 Slutspel A Final IK Brage 2 - 4 P Forssa BK      
28061006 sö 28/06 14:45 sö 28/06 6. ICA MAXI P16 Slutspel B Final EZID SPORTKLUBB 3 - 5 P Furnes Fotball      
28062207 sö 28/06 13:55 sö 28/06 4. Mix Megapol F12 Slutspel A Final BOO FF 3 - 0 Ingarö IF Svart      
28060207 sö 28/06 14:10 sö 28/06 14. DALARNAS FÖRSÄKRINGSBOLAG F12 Slutspel B Final Iggesunds IK 0 - 2 Hanvikens SK      
28061707 sö 28/06 15:50 sö 28/06 12. SIBYLLA F13 (9) Slutspel A Final Forsby FF 01/02 1 - 0 Ingarö IF Svart      
28061606 sö 28/06 14:45 sö 28/06 9. KUPOLEN F13 (9) Placeringsmatch 5-6 Final Torsångs IF 5 - 4 P Sandvikens IF      
28061004 sö 28/06 12:25 sö 28/06 6. ICA MAXI F14 Slutspel A Final Torsångs IF 3 - 0 Nordre Trysil IL      
28061200 sö 28/06 07:55 sö 28/06 10. BILMETRO F14 Placeringsmatch 5-6 Final Forsby FF 01/02 7 - 1 Älvsjö AIK      
28061404 sö 28/06 12:25 sö 28/06 7. ANNONSBLADET F15 Slutspel A Final Umeå Södra FF 0 - 3 Bullermyrens IK      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28060209 sö 28/06 16:00 sö 28/06 14. DALARNAS FÖRSÄKRINGSBOLAG P12 Slutspel A Placering 7-8 7-8 IK Brage 4 - 3 P Morgongåva SK      
28060309 sö 28/06 16:00 sö 28/06 5. RAMIRENT P12 Slutspel A Placering 1-4 Bronsmatch Trysil FK 2 - 1 Falu BS FK 2      
28062109 sö 28/06 16:00 sö 28/06 13. Pitchers/Liljan P12 Slutspel A Placering 5-6 5-6 GIF Sundsvall P03 2 - 0 Tynset IF      
28061607 sö 28/06 15:50 sö 28/06 9. KUPOLEN F13 (9) Slutspel A Bronsmatch Valbo FF 1 - 0 Ljusdals IF      
28061807 sö 28/06 15:50 sö 28/06 17. DALA-DEMOKRATEN F13 (9) Placeringsmatch 9-10 5-6 Kolsva IF 1 - 2 Bullermyrens IK      
28060408 sö 28/06 15:20 sö 28/06 22. COCA COLA P12 Placeringsmatcher grp1 Boo FF P03:6 Svart 2 - 1 Islingby IK      
28060208 sö 28/06 15:05 sö 28/06 14. DALARNAS FÖRSÄKRINGSBOLAG P12 Slutspel B Placering 5-6 5-6 Boo FF P03:6 Vit 6 - 7 P Östansbo IS      
28062108 sö 28/06 15:05 sö 28/06 13. Pitchers/Liljan P12 Slutspel B Placering 7-8 7-8 Ingarö IF 2 0 - 3 Valbo FF 2      
28061106 sö 28/06 14:50 sö 28/06 8. DALATRAFIK P16 Slutspel A Bronsmatch Tynset IF 0 - 1 Kvarnsvedens IK      
28061206 sö 28/06 14:50 sö 28/06 10. BILMETRO P13 (11) Slutspel A Bronsmatch Eidsvold Idræts... 4 - 5 P IFK Sundsvall      
28061908 sö 28/06 14:50 sö 28/06 18. BRA HUS F11 Grp A Kvarnsvedens IK 1 1 - 1 Ingarö IF 2      
28062008 sö 28/06 14:50 sö 28/06 3. Kaffebönan F10 Grp A Islingby IK F06 0 - 1 Torsångs IF      
28062208 sö 28/06 14:50 sö 28/06 4. Mix Megapol P12 Slutspel B Placering 1-4 Bronsmatch IF Tunabro 4 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
28060106 sö 28/06 14:45 sö 28/06 20. SELECT P11 Grp A Ingarö IF 0 - 3 Kvarnsvedens ik 2      
28061706 sö 28/06 14:45 sö 28/06 12. SIBYLLA F13 (9) Placeringsmatch 11-12 7-8 Islingby IK 1 - 0 IF Tunabro      
28061806 sö 28/06 14:45 sö 28/06 17. DALA-DEMOKRATEN F13 (9) Placeringsmatch 7-8 3-4 Ingarö IF Gul 2 - 3 P Gustafs GOIF      
28060506 sö 28/06 14:30 sö 28/06 2. AB KARL HEDIN P9 Grp A Ingarö IF 4 4 - 3 IK Brage 1      
28060605 sö 28/06 14:30 sö 28/06 16. SSAB P9 Grp A Ingarö IF 1 0 - 4 Islingby IK 1      
28061505 sö 28/06 14:30 sö 28/06 15. SBB F15 Placeringsmatch 3-5 Ingarö IF 5 - 1 Gustafs GoIF      
28062306 sö 28/06 14:30 sö 28/06 1. DT P9 Grp A Gustafs GoIF 0 - 6 Kvarnsvedens IK 1      
28060407 sö 28/06 14:25 sö 28/06 22. COCA COLA P12 Placeringsmatcher grp2 Falu BS FK 1 7 - 1 Dalkurd FF 2      
28062107 sö 28/06 14:10 sö 28/06 13. Pitchers/Liljan F12 Slutspel B Bronsmatch Kvarnsvedens IK 0 - 3 Ljusdals IF      
28060105 sö 28/06 14:00 sö 28/06 20. SELECT F11 Grp A Hanvikens SK 3 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
28060307 sö 28/06 13:55 sö 28/06 5. RAMIRENT F12 Slutspel A Bronsmatch Alsike IF 1 - 2 Ingarö IF Gul      
28061907 sö 28/06 13:55 sö 28/06 18. BRA HUS P12 Slutspel A Placering 1-4 Semifinal Falu BS FK 2 0 - 5 Stora Tuna IK      
28062007 sö 28/06 13:55 sö 28/06 3. Kaffebönan P12 Slutspel A Placering 1-4 Semifinal Dalkurd FF 1 5 - 2 P Trysil FK      
28060505 sö 28/06 13:45 sö 28/06 2. AB KARL HEDIN F8 Grp A Torsångs IF 4 - 7 Kvarnsvedens IK      
28060604 sö 28/06 13:45 sö 28/06 16. SSAB P9 Grp A Kvarnsvedens IK 2 2 - 0 Ingarö IF 2      
28061205 sö 28/06 13:45 sö 28/06 10. BILMETRO P13 (11) Placeringsmatcher Islingby IK 4 - 1 Ingarö IF 1      
28062305 sö 28/06 13:45 sö 28/06 1. DT F8 Grp A Slätta SK 0 - 2 Islingby IK      
28061405 sö 28/06 13:40 sö 28/06 7. ANNONSBLADET P15 Slutspel A Bronsmatch Furnes Fotball 4 - 2 Fløya IL      
28061805 sö 28/06 13:40 sö 28/06 17. DALA-DEMOKRATEN P13 (9) Slutspel A Bronsmatch Hagaströms SK 6 - 5 P Hanvikens SK 1      
28060406 sö 28/06 13:30 sö 28/06 22. COCA COLA P12 Placeringsmatcher grp3 Vaksala SK 1 - 2 Gagnef IF      
28061105 sö 28/06 13:30 sö 28/06 8. DALATRAFIK P14 Slutspel A Bronsmatch Tynset IF 2 - 4 Kvarnsvedens ik      
28060206 sö 28/06 13:15 sö 28/06 14. DALARNAS FÖRSÄKRINGSBOLAG P12 Slutspel A Placering 5-6 5-6 IK Brage 4 - 8 Tynset IF      
häng med DC
DC på Twitter
www.dalecarliacup.se är Dalecarlia Cups officiella hemsida. All kopiering är förbjuden enligt lag.
Copyright © 2017 IK Brage.