Svenska    English
Anmälan Anmälan Anmälan
 

Latest results

Dalecarlia Cup 2017 begins
End
29/6
30/6
1/7
2/7

Finals

Show referees
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
02071206 Sun 02/07 14:00 Sun 02/07 10. BILMETRO P13 (9) Slutspel A Final Upsala IF Vit 1 1 0 - 6 Dalkurd FF 1      
02071604 Sun 02/07 12:00 Sun 02/07 9. KUPOLEN P13 (9) Slutspel B Final IF Tunabro 1 - 4 Hille IF      
02070204 Sun 02/07 12:20 Sun 02/07 14. DALARNAS FÖRSÄKRINGSBOLAG P14 Slutspel A Final Dalkurd FF 4 - 0 Adolfsbergs Ik      
02070104 Sun 02/07 14:10 Sun 02/07 20. SELECT P14 Slutspel B Final IK Brage 5 - 6 P Skogås-Trångsun...      
02070205 Sun 02/07 13:20 Sun 02/07 14. DALARNAS FÖRSÄKRINGSBOLAG P15 Slutspel A Final IK Brage 0 - 3 Hallsta IK      
02071906 Sun 02/07 14:50 Sun 02/07 18. BRA HUS P15 Slutspel B Final Kvarnsvedens IK 6 - 7 P Funbo IF      
02070206 Sun 02/07 14:30 Sun 02/07 14. DALARNAS FÖRSÄKRINGSBOLAG P16 Slutspel A Final Ingarö IF 2 - 3 Dalkurd FF      
02071905 Sun 02/07 13:40 Sun 02/07 18. BRA HUS P16 Slutspel B Final Kvarnsvedens IK 0 - 1 Bullermyrens IK      
02071205 Sun 02/07 13:00 Sun 02/07 10. BILMETRO F13 (9) Slutspel A Final Saltsjö-Boo IF 1 6 - 3 Örby IS      
02072405 Sun 02/07 13:00 Sun 02/07 11. HENNINGSSONS TRYCKERI F13 (9) Slutspel B Final ÄST Ärla/Stenkv... 1 - 2 Gideonsbergs IF      
02071504 Sun 02/07 12:20 Sun 02/07 15. SBB F14 (11) Slutspel A Final Järla IF FK 0 - 2 Rönninge Salem ...      
02070105 Sun 02/07 15:10 Sun 02/07 20. SELECT F14 (11) Slutspel B Final Kvarnsvedens IK 0 - 1 Alsike IF      
02071505 Sun 02/07 13:20 Sun 02/07 15. SBB F 15 Slutspel A Final Hammarby IF FF 4 - 2 Kvarnsvedens IK      
02072505 Sun 02/07 15:00 Sun 02/07 19. TUNABYGGEN F 15 Slutspel B Final IFK Lindesberg/... 1 - 0 Tynset IF      
02071506 Sun 02/07 14:30 Sun 02/07 15. SBB F16 Slutspel A Final Hammarby IF FF 6 - 0 Kvarnsvedens IK      
Show referees
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
02071010 Sun 02/07 15:30 Sun 02/07 6. ICA MAXI P11 Grp A Ingarö IF Vit 3 - 2 IF Tunabro 1      
02072210 Sun 02/07 15:30 Sun 02/07 4. Mix Megapol P10 Grp A Islingby IK 2 1 - 4 Skogås-Trångsun...      
02070310 Sun 02/07 15:20 Sun 02/07 5. RAMIRENT F12 Grp A Kvicksunds SK 3 - 0 Håbo FF 1      
02071110 Sun 02/07 15:20 Sun 02/07 8. DALATRAFIK F12 Grp A Kvarnsvedens IK 2 0 - 0 Säters IF FK      
02071410 Sun 02/07 15:20 Sun 02/07 7. ANNONSBLADET P10 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 1 Säters IF FK      
02072010 Sun 02/07 15:20 Sun 02/07 3. Kaffebönan P12 Grp B IFK Hedemora 0 - 8 Ingarö IF Gul      
02072310 Sun 02/07 15:10 Sun 02/07 1. DT P12 Grp A Ingarö IF Vit 0 - 0 Katrineholms AI...      
02070509 Sun 02/07 14:50 Sun 02/07 2. AB KARL HEDIN F12 Grp B Håbo FF 2 2 - 2 Ingarö IF Gul      
02071009 Sun 02/07 14:50 Sun 02/07 6. ICA MAXI F10 Grp A Ingarö IF 0 - 1 Islingby IK      
02070309 Sun 02/07 14:40 Sun 02/07 5. RAMIRENT F10 Grp A Bullermyrens IK 0 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
02071109 Sun 02/07 14:40 Sun 02/07 8. DALATRAFIK F10 Grp A Stuvsta IF 2 4 - 0 Säters IF FK      
02071409 Sun 02/07 14:40 Sun 02/07 7. ANNONSBLADET P11 Grp B IK Brage 1 9 - 0 Hanvikens SK 4      
02071806 Sun 02/07 14:40 Sun 02/07 17. DALA-DEMOKRATEN P14 Slutspel C 3-4 Jäders IF 0 - 1 Norrstrands IF,...      
02072009 Sun 02/07 14:40 Sun 02/07 3. Kaffebönan F10 Grp A Stuvsta IF 1 5 - 0 IF Tunabro      
02072209 Sun 02/07 14:40 Sun 02/07 4. Mix Megapol P12 Grp B Katrineholms AI... 0 - 0 Stuvsta IF 2      
02070606 Sun 02/07 14:30 Sun 02/07 16. SSAB F16 Slutspel A Bronze match Leksands IF FK 0 - 3 W Torsångs IF      
02072309 Sun 02/07 14:30 Sun 02/07 1. DT F11 Grp A Kvarnsvedens IK 2 - 2 Ingarö IF Svart      
02070406 Sun 02/07 14:20 Sun 02/07 22. COCA COLA P9 Grp A IK Brage 2 1 - 3 Ingarö IF Svart      
02071307 Sun 02/07 14:20 Sun 02/07 21. BORLÄNGE ENERGI P9 Grp A Kvarnsvedens IK 3 1 - 12 Ingarö IF Vit      
02070308 Sun 02/07 14:00 Sun 02/07 5. RAMIRENT P11 Grp B Ingarö IF Gul 0 - 3 Islingby IK 2      
02070508 Sun 02/07 14:00 Sun 02/07 2. AB KARL HEDIN F12 Grp A Ingarö IF Svart 3 - 0 Torsångs IF 1      
02071008 Sun 02/07 14:00 Sun 02/07 6. ICA MAXI F12 Grp A IF Tunabro 1 - 3 Tynset IF 1      
02071108 Sun 02/07 14:00 Sun 02/07 8. DALATRAFIK F11 Grp A Islingby IK 1 - 1 Ingarö IF Gul      
02071408 Sun 02/07 14:00 Sun 02/07 7. ANNONSBLADET P11 Grp B Ingarö IF Svart 2 - 4 Hanvikens SK 1      
02071606 Sun 02/07 14:00 Sun 02/07 9. KUPOLEN P13 (9) Slutspel A Bronze match Trysil FK 4 - 5 Upsala IF Vit 1 2      
02072008 Sun 02/07 14:00 Sun 02/07 3. Kaffebönan P10 Grp A Bullermyrens IK 2 - 1 IF Tunabro 2      
02072208 Sun 02/07 14:00 Sun 02/07 4. Mix Megapol P11 Grp A Sundbybergs IK ... 5 - 1 Arboga Södra IF 2      
02072406 Sun 02/07 14:00 Sun 02/07 11. HENNINGSSONS TRYCKERI F13 (9) Slutspel C 3-4 IF Tunabro 0 - 6 Kvicksunds SK      
02072308 Sun 02/07 13:50 Sun 02/07 1. DT F11 Grp A Järla IF FK 2 4 - 1 Stuvsta IF      
02072504 Sun 02/07 13:50 Sun 02/07 19. TUNABYGGEN F 15 Slutspel C 3-4 Alsike IF 3 - 0 ÄST Ärla/Stenkv...      
02070405 Sun 02/07 13:40 Sun 02/07 22. COCA COLA P9 Grp A Dalkurd FF 13 - 1 Islingby IK      
02071306 Sun 02/07 13:40 Sun 02/07 21. BORLÄNGE ENERGI P9 Grp A Ingarö IF Gul 6 - 1 IF Tunabro 1      
02071805 Sun 02/07 13:30 Sun 02/07 17. DALA-DEMOKRATEN P16 Slutspel A Bronze match FC Gunners 6 - 4 P IK Brage      
02070507 Sun 02/07 13:20 Sun 02/07 2. AB KARL HEDIN P10 Grp A Stuvsta IF 11 - 0 IF Tunabro 1      
02070605 Sun 02/07 13:20 Sun 02/07 16. SSAB F 15 Slutspel A Bronze match Dala-Floda IF 1 - 0 Ingarö IF      
02071007 Sun 02/07 13:20 Sun 02/07 6. ICA MAXI P11 Grp A Järla IF FK 2 - 4 Ingarö IF Vit      
häng med DC
DC på Twitter
www.dalecarliacup.se är Dalecarlia Cups officiella hemsida. All kopiering är förbjuden enligt lag.
Copyright © 2017 IK Brage.