Detta är resultaten från Selected TEAM Cup September 2016. Se de senaste resultaten från Selected TEAM Cup September 2017 här.

Senaste resultat

Selected TEAM Cup September 2016 börjar
Slut
16/9
17/9
18/9
23/9
24/9
25/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
25090102 sö 25/09 12:00 sö 25/09 Colorama Arena P04 Slutspel Final Västerås IBS Un... 2 - 7 Karlstad IBF P04/2    
25090103 sö 25/09 13:30 sö 25/09 Colorama Arena P03 Slutspel Final Tikkurilan Tiik... 2 - 3 Nykvarns IF P03    
18090102 sö 18/09 12:00 sö 18/09 Colorama Arena P02 Slutspel Final EräViikingit C2 7 - 2 Vendelsö    
18090103 sö 18/09 13:30 sö 18/09 Colorama Arena P01 Slutspel Final ÖSK UNGDOM ÖS... U 3 - 1 Bele Barkarby IF    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
25090202 sö 25/09 12:00 sö 25/09 Klubbhuset Arena P03 Placering 5/7 - 2 Hertzöga Hert... 03 3 - 5 Karlstad IBF Un...    
25090302 sö 25/09 12:00 sö 25/09 Stavdal Arena P03 Placering 5/7 - 1 Rotebro IS IBK P03 1 - 2 Värmdö IF    
25090101 sö 25/09 10:30 sö 25/09 Colorama Arena P03 Slutspel Semifinal IK Sirius IBK P03 1 - 3 Nykvarns IF P03    
25090201 sö 25/09 10:30 sö 25/09 Klubbhuset Arena P03 Slutspel Semifinal Tikkurilan Tiik... 9 - 1 ÖSK Ungdom P-03    
25090301 sö 25/09 10:30 sö 25/09 Stavdal Arena P04 Placering 5/7 - 2 Jakobsbergs IBF 3 - 2 Bromma KFUM P04    
25090100 sö 25/09 09:00 sö 25/09 Colorama Arena P04 Slutspel Semifinal Karlstad IBF P04/2 3 - 2 Huddinge P04    
25090200 sö 25/09 09:00 sö 25/09 Klubbhuset Arena P04 Slutspel Semifinal Västerås IBS Un... 11 - 3 Storvreta Ibk P04    
25090300 sö 25/09 09:00 sö 25/09 Stavdal Arena P04 Placering 5/7 - 1 Västerhaninge I... 5 - 1 IK Sirius IBK P04    
24090108 lö 24/09 20:00 lö 24/09 Colorama Arena P03 Slutspel 1/4 Final IK Sirius IBK P03 7 - 1 Karlstad IBF Un...    
24090208 lö 24/09 20:00 lö 24/09 Klubbhuset Arena P03 Slutspel 1/4 Final ÖSK Ungdom P-03 5 - 1 Värmdö IF    
24090107 lö 24/09 18:30 lö 24/09 Colorama Arena P03 Slutspel 1/4 Final Tikkurilan Tiik... 7 - 2 Rotebro IS IBK P03    
24090207 lö 24/09 18:30 lö 24/09 Klubbhuset Arena P03 Slutspel 1/4 Final Nykvarns IF P03 10 - 1 Hertzöga Hert... 03    
24090305 lö 24/09 18:30 lö 24/09 Stavdal Arena P04 Slutspel 1/4 Final IK Sirius IBK P04 6 - 7 Storvreta Ibk P04    
24090106 lö 24/09 17:00 lö 24/09 Colorama Arena P04 Slutspel 1/4 Final Karlstad IBF P04/2 3 - 2 Bromma KFUM P04    
24090206 lö 24/09 17:00 lö 24/09 Klubbhuset Arena P04 Slutspel 1/4 Final Västerås IBS Un... 7 - 1 Västerhaninge I...    
24090304 lö 24/09 17:00 lö 24/09 Stavdal Arena P04 Slutspel 1/4 Final Jakobsbergs IBF 2 - 6 Huddinge P04    
24090105 lö 24/09 15:15 lö 24/09 Colorama Arena P03 Grp B Hertzöga Hert... 03 1 - 5 ÖSK Ungdom P-03    
24090205 lö 24/09 15:15 lö 24/09 Klubbhuset Arena P03 Grp A Tikkurilan Tiik... 9 - 5 Värmdö IF    
24090303 lö 24/09 15:15 lö 24/09 Stavdal Arena P03 Grp A Karlstad IBF Un... 2 - 9 Nykvarns IF P03    
24090104 lö 24/09 14:00 lö 24/09 Colorama Arena P03 Grp B IK Sirius IBK P03 5 - 2 Rotebro IS IBK P03    
24090204 lö 24/09 14:00 lö 24/09 Klubbhuset Arena P04 Grp A Bromma KFUM P04 1 - 6 Västerås IBS Un...    
24090302 lö 24/09 14:00 lö 24/09 Stavdal Arena P04 Grp A Storvreta Ibk P04 4 - 4 Jakobsbergs IBF    
24090103 lö 24/09 12:45 lö 24/09 Colorama Arena P04 Grp B Karlstad IBF P04/2 8 - 6 Västerhaninge I...    
24090203 lö 24/09 12:45 lö 24/09 Klubbhuset Arena P04 Grp B IK Sirius IBK P04 11 - 5 Huddinge P04    
24090102 lö 24/09 11:30 lö 24/09 Colorama Arena P03 Grp A Tikkurilan Tiik... 6 - 2 Karlstad IBF Un...    
24090202 lö 24/09 11:30 lö 24/09 Klubbhuset Arena P03 Grp A Nykvarns IF P03 4 - 6 Värmdö IF    
24090101 lö 24/09 10:15 lö 24/09 Colorama Arena P04 Grp A Västerås IBS Un... 5 - 4 Jakobsbergs IBF    
24090201 lö 24/09 10:15 lö 24/09 Klubbhuset Arena P03 Grp B Hertzöga Hert... 03 2 - 18 IK Sirius IBK P03    
24090301 lö 24/09 10:15 lö 24/09 Stavdal Arena P03 Grp B ÖSK Ungdom P-03 4 - 2 Rotebro IS IBK P03    
24090100 lö 24/09 09:00 lö 24/09 Colorama Arena P04 Grp A Storvreta Ibk P04 8 - 2 Bromma KFUM P04    
24090200 lö 24/09 09:00 lö 24/09 Klubbhuset Arena P04 Grp B Västerhaninge I... 3 - 4 Huddinge P04    
24090300 lö 24/09 09:00 lö 24/09 Stavdal Arena P04 Grp B Karlstad IBF P04/2 4 - 1 IK Sirius IBK P04