Mercoledì 11/7 (Day 5)

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
11074702 The match is not scheduled B15 Grp B BRH 20 - 0 CSM Puteaux    
11073500 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Gymnase Didot G15 Grp A BRH 19 - 8 VLB    
11077000 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Gymnase Fédération U17 Grp C ISSO India 2 70 - 75 Kharisma Bangsa school    
11074200 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Gymnase Kellerman U17 Grp B BC Joinville 1 67 - 77 Al-Hillah Club      
11077500 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Gymnase Rigoulot U17 Grp B Paris Université Club 63 - 21 ISSO India 1      
11074700 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin A B17 Grp B CSM Puteaux 19 - 19 Alberta Team 1    
11077502 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin B W15 Grp B Navrachana 1 27 - 24 Taichung PS 1    
11076900 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B10 Playoff A 1/4 Final ACBB 1 10 - 0 Talent D'Or  
11077300 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B10 Playoff A 1/4 Final Alexandria SC 2 4 - 5 Elan Chevilly-Larue  
11072800 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Dejerine 1 B15 Playoff A 1/8 Final Val Yerres Crosne AF 1 4 - 2 ACBB  
11071900 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Didot B19 Playoff A 1/4 Final Al Minaa 5 - 3 P JSCPO Blanc  
11071200 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Emile Anthoine 1 B19 Playoff A 1/8 Final AJSKF Mali 5 - 1 AS Pepiniere  
11070700 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Jean-Pierre Wimille B15 Playoff A 1/8 Final Antony SF 0 - 2 Professional FA    
11072000 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Jules Noel 1 B12 Playoff A 1/4 Final ESC 15eme Paris 1 - 3 ASJEP  
11077200 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Jules Noel 2 B12 Playoff A 1/4 Final Lizzy Football Club 4 - 2 Pro Touch SA Reds  
11073000 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Lenglen 1 B13 Playoff A 1/4 Final SFC Neuilly Sur Marne 3 - 4 P Lizzy Football Club    
11072700 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Maryse Hilsz 1 B17 Playoff A 1/8 Final OFC Les Mureaux 1 - 0 Sports Academy  
11072900 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Maryse Hilsz 2 B19 Playoff A 1/8 Final Olympian FC 0 - 1 Mimosa Mada Sport  
11076200 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Max Rousie A B12 Playoff A 1/4 Final CFFP 3 - 1 ACBB    
11076800 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Max Rousie B B12 Playoff A 1/4 Final Gobelins FC 4 - 5 Saint Denis US    
11070500 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade Paul Faber B14 Playoff A 1/4 Final Montrouge FC 0 - 3 Mercedarios  
11071700 mer 11/07 09:00 mer 11/07 Stade de la Plaine B17 Playoff A 1/8 Final Montrouge FC 2 - 1 Al Coataudon  
11077400 mer 11/07 10:00 mer 11/07 Gymnase Bercy-Bastille G15 Grp A AOSA 2 6 - 23 CSM Finances    
11073501 mer 11/07 10:00 mer 11/07 Gymnase Didot G15 Grp A AOSA 1 3 - 29 Zhonghe    
11074701 mer 11/07 10:00 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin A G17 Grp A Alberta Team 1 16 - 12 England Futures    
11071600 mer 11/07 10:00 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin C B13 Grp A Zhonghe 24 - 2 PSG 1    
11077301 mer 11/07 10:00 mer 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B11 Playoff B 1/4 Final JSCPO Bleu 10 - 1 Navrachana SA  
11072001 mer 11/07 10:00 mer 11/07 Stade Jules Noel 1 B11 Playoff B 1/4 Final El Amane Tlemcen 2 - 3 JSCPO Rouge  
11077201 mer 11/07 10:00 mer 11/07 Stade Jules Noel 2 B11 Playoff B 1/4 Final JSCPO Blanc 3 - 0 Olympysky club  
11076201 mer 11/07 10:00 mer 11/07 Stade Max Rousie A G14 Playoff A Semi final Paris FC 8 - 0 FC Gobelins Paris 13    
11076801 mer 11/07 10:00 mer 11/07 Stade Max Rousie B G14 Playoff A Semi final Southwest Soccer Club 4 - 1 AF Bobigny    
11072801 mer 11/07 10:20 mer 11/07 Stade Dejerine 1 B17 Playoff B 1/8 Final International Schools 4 - 2 JSCPO Blanc  
11071901 mer 11/07 10:20 mer 11/07 Stade Didot B17 Playoff B 1/8 Final Al Zaeem 3 - 6 FC Rivière des Galets  
11071201 mer 11/07 10:20 mer 11/07 Stade Emile Anthoine 1 B15 Playoff B 1/8 Final JSCPO Blanc 1 - 4 Babylone Sports  
11072903 mer 11/07 10:20 mer 11/07 Stade Jean-Pierre Wimille B13 Playoff B 1/4 Final PSG Florida 1 - 0 Collège St-...n Levallois  
11073001 mer 11/07 10:20 mer 11/07 Stade Lenglen 1 B13 Playoff B 1/8 Final JSCPO Blanc 3 - 0 Talent D'Or    
11072902 mer 11/07 10:20 mer 11/07 Stade Maryse Hilsz 2 B14 Playoff B 1/4 Final PSG Florida White 3 - 0 AS Truitier    
11070501 mer 11/07 10:20 mer 11/07 Stade Paul Faber B17 Playoff B 1/8 Final Al Askan 5 - 4 P Culture FC  
11072804 mer 11/07 10:20 mer 11/07 Stade de la Plaine B14 Playoff B 1/4 Final Alexandria SC 0 - 5 PSG Florida Blue  
11077001 mer 11/07 10:45 mer 11/07 Gymnase Fédération W15 Grp B ISSO India 2 16 - 68 National Team Of Israel    
11074201 mer 11/07 10:45 mer 11/07 Gymnase Kellerman U17 Grp A Navrachana 17 - 77 AJN Bagnolet      
11077506 mer 11/07 10:45 mer 11/07 Gymnase Rigoulot W15 Grp A Navrachana ...s Academy C 37 - 23 Navrachana Navrachana 2      
11071801 mer 11/07 10:45 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin B U13 Grp A Dream Sport... Skywalkers 20 - 0 Navrachana    
11073505 mer 11/07 11:00 mer 11/07 Gymnase Didot B15 Extra B Extra B GFC Ajaccio 12 - 17 Lokomotiva Club    
11074706 mer 11/07 11:00 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin A B15 Extra C Extra C CCDR Liberia 0 - 0 BRH    
11076902 mer 11/07 11:00 mer 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B11 Playoff A 1/4 Final Eaubonne CSM 1 - 2 Talent D'Or  
11076202 mer 11/07 11:00 mer 11/07 Stade Max Rousie A B11 Playoff A 1/4 Final USA Clichy 0 - 4 AS Choisy le Roi    
11076802 mer 11/07 11:00 mer 11/07 Stade Max Rousie B G14 Finishing matches ACBB 3 - 0 Alexandria SC      
11072901 mer 11/07 11:35 mer 11/07 Stade Maryse Hilsz 2 B13 Playoff B 1/8 Final ASC Makes 3 - 0 Nojoum Al Malaeb SA    
11073300 mer 11/07 11:35 mer 11/07 Stade de la Plaine G17 Playoff B Semi final CO Cachan 6 - 1 Sooke Soccer Club  
11072802 mer 11/07 11:40 mer 11/07 Stade Dejerine 1 B19 Playoff B 1/4 Final JSCPO Rouge 0 - 1 US Sidi-Ayad  
11071902 mer 11/07 11:40 mer 11/07 Stade Didot B15 Playoff B 1/8 Final JSCPO Rouge 5 - 0 Issy FC  
11071202 mer 11/07 11:40 mer 11/07 Stade Emile Anthoine 1 B19 Playoff B 1/4 Final FC Paris d'Exil 0 - 3 Al Qasim    
11070702 mer 11/07 11:40 mer 11/07 Stade Jean-Pierre Wimille B17 Playoff A 1/4 Final JSCPO Rouge 2 - 0 Vaux-le-Pénil    
11073002 mer 11/07 11:40 mer 11/07 Stade Lenglen 1 B15 Playoff A 1/4 Final Les Galactiques 4 - 5 P Sport Detect    
11072702 mer 11/07 11:40 mer 11/07 Stade Maryse Hilsz 1 B16 Grp B La Herradura Mexico 1 - 0 Ordin FC  
11070502 mer 11/07 11:40 mer 11/07 Stade Paul Faber B15 Playoff B 1/4 Final Inventure Academy 3 - 5 COM Bagneux  
11073507 mer 11/07 12:00 mer 11/07 Gymnase Didot G17 Extra Extra CSM Finances Alberta Team 1    
11073301 mer 11/07 12:00 mer 11/07 Stade Max Rousie 1 B13 Playoff A 1/4 Final ACBB 1 - 3 Paris FC    
11077501 mer 11/07 12:30 mer 11/07 Gymnase Fédération W15 Grp A Eiffel Basket Club 30 - 54 Taichung PS 2    
11074202 mer 11/07 12:30 mer 11/07 Gymnase Kellerman W15 Grp A Navrachana Navrachana 2 0 - 20 ISSO India 1      
11071800 mer 11/07 12:30 mer 11/07 Gymnase Rigoulot U13 Grp A Marcoussis ... Marcoussis 8 - 90 AAS Fresnes      
11071802 mer 11/07 12:30 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin B U13 Grp A Paris Bballwithus 36 - 32 Saint Denis US    
12076304 mer 11/07 13:30 mer 11/07 Stade Jules Noel 2 G14 Finishing matches Alexandria SC 0 - 3 Sporting Duet Academy      
11074204 mer 11/07 13:40 mer 11/07 Gymnase Rigoulot U17 Playoff A 1/4 Final BC Joinville 1 0 - 20 AAS Fresnes      
11077403 mer 11/07 14:00 mer 11/07 Gymnase Bercy-Bastille B17 Grp B England Futures 12 - 21 ES Colombienne    
11073504 mer 11/07 14:00 mer 11/07 Gymnase Didot G15 Grp A VLB 4 - 30 CSM Finances    
11072803 mer 11/07 14:10 mer 11/07 Stade Dejerine 1 B14 Playoff A 1/4 Final CFFP 6 - 0 ACBB  
11071903 mer 11/07 14:10 mer 11/07 Stade Didot B13 Playoff B 1/4 Final Alexandria SC 3 - 1 US Remila  
11071203 mer 11/07 14:10 mer 11/07 Stade Emile Anthoine 1 B14 Playoff A 1/4 Final SFC Neuilly sur Marne 3 - 4 Issy FC  
11070703 mer 11/07 14:10 mer 11/07 Stade Jean-Pierre Wimille B13 Playoff A 1/4 Final EC Pinheiros 1 11 - 12 P Gobelins FC    
11073003 mer 11/07 14:10 mer 11/07 Stade Lenglen 1 B16 Grp B Montfermeil FC 3 - 0 British International    
11072703 mer 11/07 14:10 mer 11/07 Stade Maryse Hilsz 1 B14 Playoff A 1/4 Final Lizzy Football Club 3 - 0 JSCPO  
11070503 mer 11/07 14:10 mer 11/07 Stade Paul Faber B14 Playoff B 1/4 Final La Salésienne de Paris 4 - 0 Navrachana  
11071806 mer 11/07 14:15 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin B W15 Playoff B 1/4 Final ISSO India 2 0 - 20 Navrachana Navrachana 2    
11077404 mer 11/07 15:00 mer 11/07 Gymnase Bercy-Bastille G15 Grp A AOSA 1 13 - 19 BRH    
11073502 mer 11/07 15:00 mer 11/07 Gymnase Didot G17 Grp A Alberta Team Alberta 2 22 - 21 Alberta Team 1    
11071603 mer 11/07 15:00 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin C B11:RtPWG Grp A Herkules Finished Saint Mandé    
11076903 mer 11/07 15:00 mer 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B12 Playoff B 1/4 Final Elan Chevilly-Larue 2 - 1 Pro Touch SA Blues  
11077303 mer 11/07 15:00 mer 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B12 Playoff B 1/4 Final Interesporte Boca 10 - 0 JSCPO Rouge  
11072003 mer 11/07 15:00 mer 11/07 Stade Jules Noel 1 B12 Playoff B 1/4 Final Alexandria SC 4 - 3 AS Bourg la reine  
11077504 mer 11/07 15:15 mer 11/07 Gymnase Rigoulot U17 Playoff A 1/4 Final Paris Bballwithus 99 - 55 BCPR Plessi...son plessis      
11071904 mer 11/07 15:20 mer 11/07 Stade Didot B17 Playoff B 1/4 Final UNAR 4 - 0 FC Rivière des Galets  
11071204 mer 11/07 15:20 mer 11/07 Stade Emile Anthoine 1 B19 Playoff A 1/4 Final University of Pretoria 1 3 - 0 AJSKF Mali  
11070704 mer 11/07 15:20 mer 11/07 Stade Jean-Pierre Wimille B15 Playoff A 1/4 Final UNAR 4 - 5 P Professional FA    
11073004 mer 11/07 15:20 mer 11/07 Stade Lenglen 1 B13 Playoff B 1/4 Final Issy FC 1 - 0 JSCPO Blanc    
11072704 mer 11/07 15:20 mer 11/07 Stade Maryse Hilsz 1 B17 Playoff A 1/4 Final Profil Soccer 1 - 0 OFC Les Mureaux  
11072904 mer 11/07 15:20 mer 11/07 Stade Maryse Hilsz 2 B19 Playoff A 1/4 Final University of Pretoria 2 1 - 3 Mimosa Mada Sport  
11071703 mer 11/07 15:20 mer 11/07 Stade de la Plaine B17 Playoff B 1/4 Final Club Olympique de Cachan 5 - 6 OCA Akfadou  
11077002 mer 11/07 15:30 mer 11/07 Gymnase Kellerman W15 Playoff B Semi final ISSO India 1 18 - 49 Taichung PS 1      
11077406 mer 11/07 16:00 mer 11/07 Gymnase Bercy-Bastille G15 Grp A AOSA 2 6 - 25 Zhonghe    
11073503 mer 11/07 16:00 mer 11/07 Gymnase Didot B15 Grp A Montreuil 0 - 20 CCDR Liberia    
11074703 mer 11/07 16:00 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin A B17 Grp A Alberta Team Alberta 2 10 - 36 Veszprém    
11071803 mer 11/07 16:00 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin B W15 Playoff B Semi final Navrachana Navrachana 2 13 - 5 Navrachana ...s Academy C    
11071602 mer 11/07 16:00 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin C B13 Grp A Herkules 20 - 0 Montreuil    
11076904 mer 11/07 16:00 mer 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B11 Playoff B Semi final ACBB 2 4 - 6 JSCPO Bleu  
11077304 mer 11/07 16:00 mer 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B10 Playoff B Semi final Olympysky club 1 - 2 Alexandria SC 1  
11072004 mer 11/07 16:00 mer 11/07 Stade Jules Noel 1 B10 Playoff B Semi final JSCPO 3 - 0 Nankai Primary School  
11077202 mer 11/07 16:00 mer 11/07 Stade Jules Noel 2 B11 Playoff B Semi final JSCPO Blanc 4 - 5 JSCPO Rouge  
11076203 mer 11/07 16:00 mer 11/07 Stade Max Rousie A B11 Playoff A 1/4 Final Sarcelles 8 - 1 Pontoisienne J.S    
11076803 mer 11/07 16:00 mer 11/07 Stade Max Rousie B B11 Playoff A 1/4 Final ACBB 1 4 - 0 AS Truitier    
11072805 mer 11/07 16:40 mer 11/07 Stade Dejerine 1 B15 Playoff A 1/4 Final Mercedarios 4 - 0 Val Yerres Crosne AF 1  
11071905 mer 11/07 16:40 mer 11/07 Stade Didot B15 Playoff B 1/4 Final VGA St-Maur 2 - 1 JSCPO Rouge  
11071205 mer 11/07 16:40 mer 11/07 Stade Emile Anthoine 1 B19 Playoff A 1/4 Final Lusaka Youth SA 3 - 0 Paris FC  
11073005 mer 11/07 16:40 mer 11/07 Stade Lenglen 1 B17 Playoff A 1/4 Final Saint-Pauloise FC 1 - 0 Saint-Cloud FC    
11072705 mer 11/07 16:40 mer 11/07 Stade Maryse Hilsz 1 G17 Playoff A Semi final VGA Saint-Maur F.F. 0 - 1 Paris FC  
11072905 mer 11/07 16:40 mer 11/07 Stade Maryse Hilsz 2 B13 Playoff B 1/4 Final JSCPO Rouge 1 - 0 ASC Makes  
11070504 mer 11/07 16:40 mer 11/07 Stade Paul Faber B17 Playoff B 1/4 Final Issy FC 1 - 3 Al Askan  
11071704 mer 11/07 16:40 mer 11/07 Stade de la Plaine B17 Playoff A 1/4 Final COM Bagneux 2 - 4 Montrouge FC  
11074206 mer 11/07 16:45 mer 11/07 Gymnase Rigoulot U13 Playoff B 5-6 Dream Sport... Skywalkers 20 - 0 Navrachana      
11077401 mer 11/07 17:00 mer 11/07 Gymnase Didot B15 Grp A Lokomotiva Club 20 - 0 Tunisia all star    
12071802 mer 11/07 17:00 mer 11/07 Gymnase Fédération U17 Playoff B Semi final ISSO India 1 11 - 51 Paris Université Club      
11077004 mer 11/07 17:00 mer 11/07 Gymnase Kellerman W15 Playoff A Semi final Taichung PS 2 55 - 47 Navrachana 1      
11074704 mer 11/07 17:00 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin A B17 Grp A PSG 17 - 19 BRH    
11076905 mer 11/07 17:00 mer 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B10 Playoff A Semi final ACBB 3 2 - 6 ACBB 1  
11077305 mer 11/07 17:00 mer 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B10 Playoff A Semi final ACBB 2 6 - 1 Elan Chevilly-Larue  
11072005 mer 11/07 17:00 mer 11/07 Stade Jules Noel 1 B12 Playoff A Semi final Lizzy Football Club 7 - 0 ASJEP    
11076204 mer 11/07 17:00 mer 11/07 Stade Max Rousie A B12 Playoff A Semi final CFFP 0 - 5 Saint Denis US    
11076804 mer 11/07 17:00 mer 11/07 Stade Max Rousie B G14 Finishing matches Sporting Duet Academy ACBB      
11077005 mer 11/07 17:25 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin B U17 Playoff B Semi final Kharisma Bangsa school 20 - 0 ISSO India 2      
11072806 mer 11/07 17:50 mer 11/07 Stade Dejerine 1 B17 Playoff B 1/4 Final Ivry OC 5 - 0 International Schools  
11071906 mer 11/07 17:50 mer 11/07 Stade Didot G17 Playoff A Semi final Cergy Pontoise FC 3 - 0 ACBB  
11071206 mer 11/07 17:50 mer 11/07 Stade Emile Anthoine 1 B15 Playoff B 1/4 Final JSCPO Bleu 3 - 0 Babylone Sports  
11070706 mer 11/07 17:50 mer 11/07 Stade Jean-Pierre Wimille B16 Playoff B 1/4 Final Ordin FC 3 - 0 El Charika Football    
11073006 mer 11/07 17:50 mer 11/07 Stade Lenglen 1 B16 Playoff B 1/4 Final US Villeneuve Ablon 3 - 0 British International    
11072906 mer 11/07 17:50 mer 11/07 Stade Maryse Hilsz 2 B15 Playoff A 1/4 Final Ordin FC 0 - 1 Sélection RDC  
11070505 mer 11/07 17:50 mer 11/07 Stade Paul Faber B15 Playoff B 1/4 Final Eaubonne CSM 3 - 0 Wuchang Youth Football  
11071705 mer 11/07 17:50 mer 11/07 Stade de la Plaine B13 Playoff A 1/4 Final Mercedarios 4 - 0 EC Pinheiros 2  
11074705 mer 11/07 18:00 mer 11/07 Salle Pierre de Coubertin A B15 Grp B GFC Ajaccio 20 - 23 PSG    
11077505 mer 11/07 18:30 mer 11/07 Gymnase Rigoulot U13 Playoff B 3-4 Saint Denis US 61 - 20 Marcoussis ... Marcoussis