Detta är resultaten från Paris World Games 2018. Se de senaste resultaten från Paris World Games 2019 här.

ACBB

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07076302 lö 07/07 10:40 lö 07/07 Stade Emile Anthoine 8A Road To Paris - Tournament of Champions M6 M6 ACBB 1 - 0 Team Xamax - ANF    
07071206 lö 07/07 12:00 lö 07/07 Stade Emile Anthoine 1 Road To Paris - Tournament of Champions M13 M13 ACBB 0 - 1 Val de Fontenay    
07071209 lö 07/07 13:00 lö 07/07 Stade Emile Anthoine 1 Road To Paris - Tournament of Champions M19 M19 PSG Academy 2 0 - 4 ACBB    
07076311 lö 07/07 14:30 lö 07/07 Stade Emile Anthoine 8A Road To Paris - Tournament of Champions Champions cup Poule A Camden Elite FA - London 0 - 2 ACBB    
07076315 lö 07/07 16:30 lö 07/07 Stade Emile Anthoine 8A Road To Paris - Tournament of Champions Champions cup Poule A ACBB 1 - 0 Val de Fontenay    
10071700 sö 08/07 09:10 sö 08/07 Stade Didot B14 Grp C Al Zaeem 0 - 3 ACBB    
08071201 sö 08/07 09:30 sö 08/07 Stade Emile Anthoine 1 Road To Paris - Tournament of Champions Champions cup Poule A ACBB 3 - 0 SFC Neuilly Sur Marne    
08077200 sö 08/07 10:00 sö 08/07 Stade Jules Noel 2 B10 Grp C ACBB 1 14 - 0 Nankai Primary School  
08077201 sö 08/07 11:00 sö 08/07 Stade Jules Noel 2 G14 Grp B ACBB 1 - 6 AF Bobigny  
08073002 sö 08/07 11:20 sö 08/07 Stade Lenglen 1 B13 Grp C JSCPO Blanc 0 - 3 ACBB    
08073103 sö 08/07 13:30 sö 08/07 Stade Lenglen 2 B14 Grp C Montrouge FC 5 - 2 ACBB    
08077203 sö 08/07 14:00 sö 08/07 Stade Jules Noel 2 B11 Grp B JSCPO Rouge 2 - 3 ACBB 2  
08071207 sö 08/07 14:00 sö 08/07 Stade Emile Anthoine 1 Road To Paris - Tournament of Champions Playoff A Semifinal ACBB 3 - 0 Chaara FA    
08072003 sö 08/07 14:00 sö 08/07 Stade Jules Noel 1 B12 Grp D ACBB 8 - 0 JSCPO Rouge  
08076901 sö 08/07 15:00 sö 08/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B10 Grp B ACBB 3 7 - 1 Olympysky club  
08076202 sö 08/07 15:30 sö 08/07 Stade Max Rousie A B10 Grp A ACBB 2 3 - 0 Talent D'Or    
08072703 sö 08/07 16:00 sö 08/07 Stade Maryse Hilsz 1 B15 Grp C Eaubonne CSM 1 - 1 ACBB  
08071212 sö 08/07 16:30 sö 08/07 Stade Emile Anthoine 1 Road To Paris - Tournament of Champions Playoff A Final ACBB 3 - 0 Talents Of Football    
09072700 må 09/07 10:00 må 09/07 Stade Maryse Hilsz 1 B14 Grp C ACBB 3 - 0 Alexandria SC    
09077201 må 09/07 11:00 må 09/07 Stade Jules Noel 2 B10 Grp B Alexandria SC 2 1 - 4 ACBB 3  
09077202 må 09/07 12:00 må 09/07 Stade Jules Noel 2 B10 Grp A JSCPO 4 - 4 ACBB 2  
09076901 må 09/07 12:00 må 09/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B11 Grp C AS Choisy le Roi 1 - 4 ACBB 1  
09071902 må 09/07 12:20 må 09/07 Stade Didot B13 Grp C ACBB 2 - 1 EC Pinheiros 2  
09073003 må 09/07 13:25 må 09/07 Stade Lenglen 1 G17 Grp A CO Cachan 3 - 4 ACBB    
09076902 må 09/07 15:00 må 09/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B11 Grp C ACBB 1 4 - 0 JSCPO Bleu    
09072002 må 09/07 15:00 må 09/07 Stade Jules Noel 1 B11 Grp B ACBB 2 0 - 7 Sarcelles    
09076903 må 09/07 16:00 må 09/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B12 Grp D ACBB 1 - 2 ESC 15eme Paris    
09071705 må 09/07 16:20 må 09/07 Stade de la Plaine B15 Grp C ACBB 6 - 0 Babylone Sports    
09077303 må 09/07 17:00 må 09/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B10 Grp C Alexandria SC 1 0 - 10 ACBB 1  
11076901 må 09/07 19:10 må 09/07 Stade Maryse Hilsz 2 A B11 Playoff B 1/4 Final ACBB 2 3 - 0 Chabab Atlas    
10071200 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Stade Emile Anthoine 1 B13 Grp C PSG Florida 0 - 3 ACBB  
10077300 ti 10/07 10:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B10 Grp B TEAM AMICAL 0 - 5 ACBB 3    
10077301 ti 10/07 11:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B10 Grp C Elan Chevilly-Larue 0 - 10 ACBB 1  
10072000 ti 10/07 11:00 ti 10/07 Stade Jules Noel 1 B11 Grp C Olympysky club 0 - 3 ACBB 1  
10073002 ti 10/07 11:10 ti 10/07 Stade Lenglen 1 G17 Grp A ACBB 2 - 5 VGA Saint-Maur F.F.    
10076903 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B10 Grp A ACBB 2 3 - 0 Tiouh Djitta HA    
10077202 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Stade Jules Noel 2 G14 Grp B Paris FC 14 - 0 ACBB  
10076801 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Stade Max Rousie B B11 Grp B ACBB 2 2 - 3 Talent D'Or    
10076905 ti 10/07 17:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B12 Grp D Alexandria SC 1 - 2 ACBB  
10071706 ti 10/07 17:30 ti 10/07 Stade de la Plaine B15 Grp C Les Galactiques 1 - 1 ACBB  
11072800 on 11/07 09:00 on 11/07 Stade Dejerine 1 B15 Playoff A 1/8 Final Val Yerres Crosne AF 1 4 - 2 ACBB  
11076200 on 11/07 09:00 on 11/07 Stade Max Rousie A B12 Playoff A 1/4 Final CFFP 3 - 1 ACBB    
11076900 on 11/07 09:00 on 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B10 Playoff A 1/4 Final ACBB 1 10 - 0 Talent D'Or  
11076802 on 11/07 11:00 on 11/07 Stade Max Rousie B G14 Finishing matches ACBB 3 - 0 Alexandria SC      
11073301 on 11/07 12:00 on 11/07 Stade Max Rousie 1 B13 Playoff A 1/4 Final ACBB 1 - 3 Paris FC    
11072803 on 11/07 14:10 on 11/07 Stade Dejerine 1 B14 Playoff A 1/4 Final CFFP 6 - 0 ACBB  
11076803 on 11/07 16:00 on 11/07 Stade Max Rousie B B11 Playoff A 1/4 Final ACBB 1 4 - 0 AS Truitier    
11076904 on 11/07 16:00 on 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B11 Playoff B Semifinal ACBB 2 4 - 6 JSCPO Bleu  
11077305 on 11/07 17:00 on 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B10 Playoff A Semifinal ACBB 2 6 - 1 Elan Chevilly-Larue  
11076905 on 11/07 17:00 on 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B10 Playoff A Semifinal ACBB 3 2 - 6 ACBB 1  
11076804 on 11/07 17:00 on 11/07 Stade Max Rousie B G14 Finishing matches Sporting Duet Academy ACBB      
11076905 on 11/07 17:00 on 11/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B10 Playoff A Semifinal ACBB 3 2 - 6 ACBB 1  
11071906 on 11/07 17:50 on 11/07 Stade Didot G17 Playoff A Semifinal Cergy Pontoise FC 3 - 0 ACBB  
12076301 to 12/07 10:00 to 12/07 Stade Emile Anthoine 8A B11 Playoff A Semifinal Sarcelles 4 - 2 ACBB 1  
12071204 to 12/07 14:30 to 12/07 Stade Emile Anthoine 1 B10 Playoff A Final ACBB 2 0 - 7 ACBB 1  
12071204 to 12/07 14:30 to 12/07 Stade Emile Anthoine 1 B10 Playoff A Final ACBB 2 0 - 7 ACBB 1  
12076305 to 12/07 16:30 to 12/07 Stade Emile Anthoine 8A G14 Extra Extra Sporting Duet Academy 3 - 2 ACBB