Dette er resultatet fra Paris World Games 2018. Se de seneste resultater fra Paris World Games 2019 her.



Tirsdag 10/7 (Dag 4)

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
10077400 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Gymnase Bercy-Bastille G15 Grp A CSM Finances 19 - 11 BRH    
10073500 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Gymnase Didot G15 Grp A Zhonghe 20 - 0 VLB      
10077003 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Gymnase Fédération U13 Grp A Saint Denis US 37 - 20 Marcoussis ... Marcoussis    
10077500 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Gymnase Rigoulot U17 Grp B Al-Hillah Club 86 - 46 Paris Université Club      
10074700 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin A B15 Grp B PSG 20 - 0 CSM Puteaux    
10071800 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin B U13 Grp A AAS Fresnes 94 - 2 Navrachana    
10071600 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin C B13 Grp A PSG 1 20 - 0 Montreuil    
10071900 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Stade Didot B17 Grp D JSCPO Blanc 0 - 4 Issy FC  
10071200 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Stade Emile Anthoine 1 B13 Grp C PSG Florida 0 - 3 ACBB  
10073000 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Stade Lenglen 1 B13 Grp C EC Pinheiros 2 3 - 0 JSCPO Blanc    
10070500 ti 10/07 09:00 ti 10/07 Stade Paul Faber B15 Grp E Professional FA 5 - 0 Issy FC  
10070700 ti 10/07 09:20 ti 10/07 Stade Jean-Pierre Wimille B13 Grp D Nojoum Al Malaeb SA 0 - 5 Mercedarios    
10077401 ti 10/07 10:00 ti 10/07 Gymnase Bercy-Bastille G15 Grp A AOSA 1 12 - 13 AOSA 2      
10073501 ti 10/07 10:00 ti 10/07 Gymnase Didot B15 Grp A CCDR Liberia 6 - 24 Lokomotiva Club    
10074701 ti 10/07 10:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin A B17 Grp B ES Colombienne 13 - 18 Alberta Team 1    
10071601 ti 10/07 10:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin C B13 Grp A Herkules 24 - 14 Taichung    
10076900 ti 10/07 10:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B10 Grp B Olympysky club 2 - 3 Alexandria SC 2  
10077300 ti 10/07 10:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B10 Grp B TEAM AMICAL 0 - 5 ACBB 3    
10072900 ti 10/07 10:00 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 2 B17 Grp E FC Rivière des Galets 0 - 5 Club Olympique de Cachan    
10073300 ti 10/07 10:00 ti 10/07 Stade Max Rousie 1 B13 Grp B Collège St-...n Levallois 1 - 7 Lizzy Football Club  
10071701 ti 10/07 10:10 ti 10/07 Stade de la Plaine B17 Grp A JSCPO Rouge 1 - 0 UNAR  
10072801 ti 10/07 10:10 ti 10/07 Stade Dejerine 1 B14 Grp C Montrouge FC 1 - 1 Alexandria SC  
10071901 ti 10/07 10:10 ti 10/07 Stade Didot B17 Grp D Vaux-le-Pénil 3 - 0 Al Zaeem  
10071201 ti 10/07 10:10 ti 10/07 Stade Emile Anthoine 1 B14 Grp B PSG Florida White 1 - 2 JSCPO  
10073001 ti 10/07 10:10 ti 10/07 Stade Lenglen 1 B13 Grp B EC Pinheiros 1 4 - 1 JSCPO Rouge    
10070501 ti 10/07 10:10 ti 10/07 Stade Paul Faber B17 Grp B ES Timezrit 0 - 3 Saint-Pauloise FC    
10077000 ti 10/07 10:30 ti 10/07 Gymnase Fédération U17 Grp C Kharisma Bangsa school 45 - 61 AAS Fresnes    
10070701 ti 10/07 10:30 ti 10/07 Stade Jean-Pierre Wimille B16 Grp A Lizzy Football Club 2 - 0 JSCPO    
10077501 ti 10/07 10:45 ti 10/07 Gymnase Rigoulot U17 Grp A Navrachana 11 - 64 BC Joinville 2    
10071801 ti 10/07 10:45 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin B U13 Grp A Paris Bballwithus 61 - 25 Dream Sport... Skywalkers    
10077402 ti 10/07 11:00 ti 10/07 Gymnase Bercy-Bastille B15 Grp A Tunisia all star 0 - 0 Montreuil    
10073502 ti 10/07 11:00 ti 10/07 Gymnase Didot B17 Grp B England Futures 18 - 24 CSM Puteaux    
10074702 ti 10/07 11:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin A B15 Grp B GFC Ajaccio 15 - 21 BRH    
10076901 ti 10/07 11:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B10 Grp C Nankai Primary School 1 - 2 Alexandria SC 1  
10077301 ti 10/07 11:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B10 Grp C Elan Chevilly-Larue 0 - 10 ACBB 1  
10072000 ti 10/07 11:00 ti 10/07 Stade Jules Noel 1 B11 Grp C Olympysky club 0 - 3 ACBB 1  
10077200 ti 10/07 11:00 ti 10/07 Stade Jules Noel 2 B11 Grp C JSCPO Bleu 0 - 4 AS Choisy le Roi  
10073002 ti 10/07 11:10 ti 10/07 Stade Lenglen 1 G17 Grp A ACBB 2 - 5 VGA Saint-Maur F.F.    
10072700 ti 10/07 11:10 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 1 B19 Grp E AS Pepiniere 2 - 1 Al Qasim  
10072901 ti 10/07 11:10 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 2 B17 Grp C Saint-Cloud FC 17 - 0 International Schools    
10073301 ti 10/07 11:10 ti 10/07 Stade Max Rousie 1 B19 Grp D Lusaka Youth SA 8 - 0 US Villeneuve Ablon  
10071702 ti 10/07 11:20 ti 10/07 Stade de la Plaine B15 Grp B VGA St-Maur 1 - 1 Val Yerres Crosne AF 1  
10072802 ti 10/07 11:20 ti 10/07 Stade Dejerine 1 B14 Grp B Navrachana 0 - 5 SFC Neuilly sur Marne  
10071902 ti 10/07 11:20 ti 10/07 Stade Didot B13 Grp A Alexandria SC 0 - 0 ASC Makes  
10071202 ti 10/07 11:20 ti 10/07 Stade Emile Anthoine 1 B14 Grp A PSG Florida Blue 2 - 4 CFFP  
10070502 ti 10/07 11:20 ti 10/07 Stade Paul Faber B19 Grp B University of Pretoria 1 2 - 1 Olympian FC  
10070702 ti 10/07 11:40 ti 10/07 Stade Jean-Pierre Wimille B14 Grp D Lizzy Football Club 3 - 0 AS Truitier      
10072803 ti 10/07 12:20 ti 10/07 Stade Dejerine 1 B14 Grp D Issy FC 3 - 0 La Salésienne de Paris  
10072701 ti 10/07 12:20 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 1 B15 Grp E COM Bagneux 0 - 2 Sélection RDC  
10072902 ti 10/07 12:20 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 2 B17 Grp E COM Bagneux 1 - 0 OFC Les Mureaux  
10077002 ti 10/07 12:30 ti 10/07 Gymnase Fédération U17 Grp A AJN Bagnolet 83 - 82 BCPR Plessi...son plessis    
10077001 ti 10/07 12:30 ti 10/07 Gymnase Rigoulot U17 Grp C Paris Bballwithus 102 - 42 ISSO India 2      
10071805 ti 10/07 12:30 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin B U13 Grp A Saint Denis US 14 - 65 AAS Fresnes    
10071903 ti 10/07 12:30 ti 10/07 Stade Didot B13 Grp D Paris FC 4 - 1 Issy FC  
10073003 ti 10/07 12:30 ti 10/07 Stade Lenglen 1 B13 Grp A Gobelins FC 1 - 2 SFC Neuilly Sur Marne    
10073505 ti 10/07 14:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin C B11:RtPWG Grp A Taichung Finished Herkules    
10076902 ti 10/07 14:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 G14 Grp A Sporting Duet Academy 0 - 6 Southwest Soccer Club  
10071703 ti 10/07 14:00 ti 10/07 Stade de la Plaine B15 Grp A JSCPO Bleu 0 - 1 Sport Detect  
10071904 ti 10/07 14:00 ti 10/07 Stade Didot B17 Grp D Issy FC 3 - 1 Vaux-le-Pénil  
08070703 ti 10/07 14:00 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 2 B17 Grp B ES Timezrit 0 - 3 Ivry OC    
10076200 ti 10/07 14:00 ti 10/07 Stade Max Rousie A G14 Grp A Alexandria SC 0 - 7 FC Gobelins Paris 13    
10071203 ti 10/07 14:10 ti 10/07 Stade Emile Anthoine 1 B16 Grp A US Villeneuve Ablon 3 - 0 El Charika Football  
10073004 ti 10/07 14:10 ti 10/07 Stade Lenglen 1 B19 Grp C Montrouge FC 1 - 2 Mimosa Mada Sport    
10077006 ti 10/07 14:15 ti 10/07 Gymnase Fédération W15 Grp A Navrachana ...s Academy C 12 - 64 ISSO India 1    
10077502 ti 10/07 14:15 ti 10/07 Gymnase Rigoulot W15 Grp A Eiffel Basket Club 40 - 33 Navrachana Navrachana 2      
10071802 ti 10/07 14:15 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin B U13 Grp A Marcoussis ... Marcoussis 51 - 44 Dream Sport... Skywalkers    
10070503 ti 10/07 14:20 ti 10/07 Stade Paul Faber B19 Grp A University of Pretoria 2 2 - 1 AJSKF Mali  
10072804 ti 10/07 14:50 ti 10/07 Stade Dejerine 1 B17 Grp A Sports Academy 1 - 0 Culture FC  
10077403 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Gymnase Bercy-Bastille G15 Grp A VLB 20 - 0 AOSA 2      
10073506 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Gymnase Didot B15 Extra A Extra A PSG 20 - 26 Lokomotiva Club      
10074703 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin A G17 Grp A ES Colombienne 22 - 15 Alberta Team 1    
10076903 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B10 Grp A ACBB 2 3 - 0 Tiouh Djitta HA    
10077302 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B12 Grp A Lizzy Football Club 5 - 0 AF Bobigny  
10072001 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Stade Jules Noel 1 B11 Grp A JSCPO Blanc 0 - 9 USA Clichy  
10077201 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Stade Jules Noel 2 B11 Grp A AS Truitier 4 - 1 Navrachana SA    
10072702 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 1 G17 Grp B Paris FC 7 - 0 Sooke Soccer Club  
10072903 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 2 G17 Grp B AC Gentilly 2 - 2 Cergy Pontoise FC  
10076201 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Stade Max Rousie A B12 Grp A Saint Denis US 8 - 0 Pro Touch SA Blues    
10076800 ti 10/07 15:00 ti 10/07 Stade Max Rousie B B10 Grp A JSCPO 0 - 5 Talent D'Or    
10071704 ti 10/07 15:10 ti 10/07 Stade de la Plaine B16 Grp B Ordin FC 0 - 2 Montfermeil FC  
10071905 ti 10/07 15:10 ti 10/07 Stade Didot B17 Grp D Profil Soccer 2 - 0 JSCPO Blanc  
10070703 ti 10/07 15:10 ti 10/07 Stade Jean-Pierre Wimille B13 Grp B Lizzy Football Club 4 - 1 JSCPO Rouge    
10071204 ti 10/07 15:20 ti 10/07 Stade Emile Anthoine 1 B14 Grp A Paris United 2 - 2 Mercedarios  
10073005 ti 10/07 15:20 ti 10/07 Stade Lenglen 1 B19 Grp C Al Minaa 5 - 0 FC Paris d'Exil    
10070504 ti 10/07 15:30 ti 10/07 Stade Paul Faber B17 Grp C OCA Akfadou 0 - 1 Al Coataudon  
10077505 ti 10/07 15:45 ti 10/07 Gymnase Fédération U17 Grp B ISSO India 1 7 - 163 BC Joinville 1    
10077404 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Gymnase Bercy-Bastille G15 Grp A CSM Finances 20 - 0 AOSA 1      
10073503 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Gymnase Didot G17 Grp A England Futures 14 - 17 Alberta Team Alberta 2    
10077503 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Gymnase Rigoulot W15 Grp B Navrachana 1 50 - 34 ISSO India 2      
10074704 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin A B17 Grp A Veszprém 22 - 16 BRH    
10071803 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin B W15 Grp B Taichung PS 1 4 - 67 National Team Of Israel    
10076904 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B12 Grp C Elan Chevilly-Larue 1 - 1 JSCPO Blanc  
10077303 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B11 Grp B Sarcelles 11 - 1 JSCPO Rouge  
10072805 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Stade Dejerine 1 B13 Grp D Issy FC 1 - 0 Nojoum Al Malaeb SA  
10077202 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Stade Jules Noel 2 G14 Grp B Paris FC 14 - 0 ACBB  
10076202 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Stade Max Rousie A B12 Grp C Pro Touch SA Reds 2 - 2 Gobelins FC    
10076801 ti 10/07 16:00 ti 10/07 Stade Max Rousie B B11 Grp B ACBB 2 2 - 3 Talent D'Or    
10072703 ti 10/07 16:10 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 1 B17 Grp E OFC Les Mureaux 4 - 0 Al Askan  
10072904 ti 10/07 16:10 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 2 B15 Grp D Antony SF 4 - 1 Inventure Academy  
10071705 ti 10/07 16:20 ti 10/07 Stade de la Plaine B15 Grp A Mercedarios 1 - 0 Wuchang Youth Football  
10071906 ti 10/07 16:20 ti 10/07 Stade Didot B15 Grp B UNAR 6 - 0 JSCPO Blanc  
10070704 ti 10/07 16:20 ti 10/07 Stade Jean-Pierre Wimille B13 Grp B Talent D'Or 0 - 3 EC Pinheiros 1    
10071205 ti 10/07 16:30 ti 10/07 Stade Emile Anthoine 1 B16 Grp B Gobelins FC 2 - 0 La Herradura Mexico  
10073006 ti 10/07 16:30 ti 10/07 Stade Lenglen 1 B19 Grp D US Sidi-Ayad 1 - 3 JSCPO Blanc    
10070505 ti 10/07 16:40 ti 10/07 Stade Paul Faber B17 Grp E Club Olympique de Cachan 0 - 1 COM Bagneux  
10077405 ti 10/07 17:00 ti 10/07 Gymnase Bercy-Bastille B13 Grp A Montreuil 0 - 20 Zhonghe    
10073504 ti 10/07 17:00 ti 10/07 Gymnase Didot G15 Grp A Zhonghe 22 - 14 BRH      
10074705 ti 10/07 17:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin A B17 Grp A Alberta Team Alberta 2 14 - 20 PSG    
10071604 ti 10/07 17:00 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin C B13 Grp A Taichung 18 - 15 PSG 1    
10076905 ti 10/07 17:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 1 B12 Grp D Alexandria SC 1 - 2 ACBB  
10077304 ti 10/07 17:00 ti 10/07 Stade Ouest Cité Universitaire 2 B12 Grp D ESC 15eme Paris 9 - 1 JSCPO Rouge  
10072002 ti 10/07 17:00 ti 10/07 Stade Jules Noel 1 B12 Grp B AS Bourg la reine 0 - 6 CFFP  
10077203 ti 10/07 17:00 ti 10/07 Stade Jules Noel 2 B12 Grp B Interesporte Boca 1 - 3 ASJEP  
10076203 ti 10/07 17:00 ti 10/07 Stade Max Rousie A B11 Grp D Eaubonne CSM 5 - 4 Pontoisienne J.S    
10072806 ti 10/07 17:10 ti 10/07 Stade Dejerine 1 B13 Grp D Paris FC 2 - 0 US Remila  
10077504 ti 10/07 17:15 ti 10/07 Gymnase Fédération U17 Grp A BC Joinville 2 87 - 82 BCPR Plessi...son plessis    
10072704 ti 10/07 17:20 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 1 B15 Grp C Eaubonne CSM 5 - 1 Babylone Sports  
10072905 ti 10/07 17:20 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 2 B17 Grp B Montrouge FC 3 - 2 Ivry OC    
10071706 ti 10/07 17:30 ti 10/07 Stade de la Plaine B15 Grp C Les Galactiques 1 - 1 ACBB  
10071907 ti 10/07 17:30 ti 10/07 Stade Didot B15 Grp D JSCPO Rouge 0 - 5 Ordin FC  
11071702 ti 10/07 17:30 ti 10/07 Stade Lenglen 1 B14 Playoff B 1/4 Final Paris United 3 - 0 Al Zaeem    
10071206 ti 10/07 17:40 ti 10/07 Stade Emile Anthoine 1 B16 Grp A El Charika Football 0 - 1 Lizzy Football Club  
10077004 ti 10/07 17:45 ti 10/07 Gymnase Rigoulot W15 Grp A Taichung PS 2 47 - 42 ISSO India 1      
10071804 ti 10/07 17:45 ti 10/07 Salle Pierre de Coubertin B U13 Grp A Navrachana 2 - 84 Paris Bballwithus    
10070506 ti 10/07 17:50 ti 10/07 Stade Paul Faber B16 Grp A Issy FC 3 - 0 US Villeneuve Ablon    
10072807 ti 10/07 18:10 ti 10/07 Stade Dejerine 1 B17 Grp A Sports Academy 0 - 1 JSCPO Rouge  
11071701 ti 10/07 18:35 ti 10/07 Stade Lenglen 1 B17 Playoff B 1/8 Final ES Timezrit 0 - 3 OCA Akfadou    
09073007 ti 10/07 18:40 ti 10/07 Stade Emile Anthoine 1 B14 Grp C Alexandria SC 3 - 0 Al Zaeem    
10077005 ti 10/07 18:45 ti 10/07 Gymnase Fédération U17 Grp C AAS Fresnes 44 - 77 Paris Bballwithus    
11070701 ti 10/07 18:50 ti 10/07 Stade de la Plaine B19 Playoff B 1/8 Final Melting Passes 0 - 5 US Fontenay      
11072701 ti 10/07 18:55 ti 10/07 Stade Paul Faber B19 Playoff B 1/8 Final OCA Akfadou 5 - 0 La Celeste    
10070201 ti 10/07 19:00 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 2 A B10 Playoff B 1/4 Final TEAM AMICAL 0 - 3 Nankai Primary School      
11077302 ti 10/07 19:00 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 2 B B10 Playoff B 1/4 Final Alexandria SC 1 3 - 0 Tiouh Djitta HA    
11070705 ti 10/07 21:15 ti 10/07 Stade Maryse Hilsz 2 B19 Playoff B 1/4 Final Montrouge FC 3 - 0 US Fontenay      
11072706 ti 10/07 21:30 ti 10/07 Stade de la Plaine B19 Playoff B 1/4 Final US Villeneuve Ablon 3 - 0 OCA Akfadou