Friday 12/7 (Day 7)

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
12003500 Fri 12/07 09:30 Fri 12/07 Gymnase Didot B13 Playoff A Final Rueil AC 1 18 - 15 Zhonghe Elementary School      
12008000 Fri 12/07 09:30 Fri 12/07 Stade Carpentier B15 Playoff A Semi final Faly Academy 1 - 0 Montrouge FC  
12002800 Fri 12/07 09:30 Fri 12/07 Stade Dejerine 1 B10 Playoff B Semi final JSC Pitray Olier White 5 - 0 ACBB 3  
12000100 Fri 12/07 09:30 Fri 12/07 Stade Dejerine 2 B10 Playoff B Semi final CFFP Paris 2 - 4 ACBB 1    
12006300 Fri 12/07 09:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8A B12 Playoff A Semi final SVE 92 1 - 2 US Villejuif  
12001500 Fri 12/07 09:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8B B10 Playoff A Semi final My Academy 4 - 3 Bagneux COM  
12002700 Fri 12/07 09:30 Fri 12/07 Stade Maryse Hilsz 1 B11 Playoff B Semi final AS Bon Conseil 1 - 5 Makati Football Club  
12002900 Fri 12/07 09:30 Fri 12/07 Stade Maryse Hilsz 2 B11 Playoff B Semi final Faly Academy 4 - 1 JSC Pitray Olier White  
12006000 Fri 12/07 09:30 Fri 12/07 Stade Rigoulot B13 Playoff A Semi final Faly Academy 1 - 2 Makati Football Club  
12002801 Fri 12/07 10:30 Fri 12/07 Stade Dejerine 1 B12 Playoff B Semi final Val Yerres Crosnes 1 - 3 AF Paris 18  
12000101 Fri 12/07 10:30 Fri 12/07 Stade Dejerine 2 B12 Playoff B Semi final JSC Pitray Olier White 5 - 4 Makati Football Club    
12006301 Fri 12/07 10:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8A B11 Playoff A Semi final My Academy 6 - 1 AD Cantolao  
12001501 Fri 12/07 10:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8B B10 Playoff A Semi final ACBB 2 2 - 4 AAS Fresnes  
12002701 Fri 12/07 10:30 Fri 12/07 Stade Maryse Hilsz 1 G14 Playoff B Semi final Makati Football Club 6 - 7 COP Colombia  
12002901 Fri 12/07 10:30 Fri 12/07 Stade Maryse Hilsz 2 G14 Playoff B Semi final FC Gobelins Paris 13 6 - 5 P Legacy GPS  
12006001 Fri 12/07 10:40 Fri 12/07 Stade Rigoulot G19 Playoff B Semi final Etoile Bobigny 0 - 1 Lions F.C. FC  
12003501 Fri 12/07 10:45 Fri 12/07 Gymnase Didot G13 Playoff A Final HBC Villiers-le-Bel 11 - 5 Zhonghe Elementary School    
12008001 Fri 12/07 10:45 Fri 12/07 Stade Carpentier B15 Playoff B Semi final JS Suresnes 3 - 0 Rabat Soccer  
12001900 Fri 12/07 10:45 Fri 12/07 Stade Didot B17 Playoff A Semi final Soccer Assist Academy 0 - 4 Montrouge FC  
12006302 Fri 12/07 11:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8A B11 Playoff A Semi final US Villejuif 1 - 0 CFFP Paris  
12001502 Fri 12/07 11:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8B B12 Playoff A Semi final Boca Juniors 4 - 0 CFFP Paris  
12002802 Fri 12/07 11:45 Fri 12/07 Stade Dejerine 1 B13 Playoff B Semi final C. Urdaneta 3 - 0 FC Vevey United  
12002702 Fri 12/07 11:45 Fri 12/07 Stade Maryse Hilsz 1 B13 Playoff B Semi final Pro Sports Academy 1 - 2 Val Yerres Crosnes  
12006002 Fri 12/07 11:50 Fri 12/07 Stade Rigoulot G19 Playoff B Semi final Villemomble SF 0 - 3 Rush USA VA  
12003502 Fri 12/07 12:00 Fri 12/07 Gymnase Didot B15 Playoff A Final Intrépide HBC 24 - 36 Grand Nancy...le Handball    
12008002 Fri 12/07 12:00 Fri 12/07 Stade Carpentier B15 Playoff B Semi final Al-Nil Club 0 - 1 Berango FT  
12001901 Fri 12/07 12:00 Fri 12/07 Stade Didot G17 Playoff B Semi final Chicago KICS 0 - 3 Intercups  
12006303 Fri 12/07 12:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8A G14 Playoff A Semi final Culver City FC 4 - 1 XL National Girls Black  
12001503 Fri 12/07 12:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8B G14 Playoff A Semi final Villemomble SF 1 - 4 Paris Football Club  
12002803 Fri 12/07 13:00 Fri 12/07 Stade Dejerine 1 B19 Playoff B Semi final Paron FC 3 - 1 Sim Tour Eagles  
12002703 Fri 12/07 13:00 Fri 12/07 Stade Maryse Hilsz 1 B19 Playoff B Semi final AJSMF Mali 1 0 - 3 Soccer Assi...SA Scholars  
12003503 Fri 12/07 13:15 Fri 12/07 Gymnase Didot G17 Playoff A Final ASL Piton Saint Leu 23 - 24 C.S.A. Kremlin-Bicêtre    
12001902 Fri 12/07 13:15 Fri 12/07 Stade Didot G17 Playoff B Semi final Washington Rush USA 1 - 0 Quimper Kerfeunteun  
12006304 Fri 12/07 13:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8A B10 Playoff A Final AAS Fresnes 2 - 6 My Academy  
12002804 Fri 12/07 14:10 Fri 12/07 Stade Dejerine 1 B17 Playoff B Semi final CA Monte Líbano 1 - 0 Elite Sports Academy  
12002704 Fri 12/07 14:10 Fri 12/07 Stade Maryse Hilsz 1 B17 Playoff B Semi final OCF Les Mureaux 4 - 1 JSC Pitray Olier White  
12008003 Fri 12/07 14:20 Fri 12/07 Stade Carpentier G17 Playoff A Semi final AIMZ 0 - 2 Bizkerre FT  
12006003 Fri 12/07 14:20 Fri 12/07 Stade Rigoulot G17 Playoff A Semi final Socal Select 2 - 0 Women's Soc... WSSB Cadet  
12003504 Fri 12/07 14:30 Fri 12/07 Gymnase Didot G15 Playoff A Final ASUP 18 - 8 Plaisir HBC    
12006305 Fri 12/07 14:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8A B11 Playoff A Final My Academy 6 - 1 US Villejuif  
12001903 Fri 12/07 14:45 Fri 12/07 Stade Didot G19 Playoff A Semi final CE Europa 1 - 0 Socal Select  
12008004 Fri 12/07 15:30 Fri 12/07 Stade Carpentier B15 Playoff A Semi final Emulation Schoelcher 1 - 2 FC Gobelins Paris 13  
12002805 Fri 12/07 15:30 Fri 12/07 Stade Dejerine 1 B10 Playoff B Final JSC Pitray Olier White 2 - 2 ACBB 1  
12000102 Fri 12/07 15:30 Fri 12/07 Stade Dejerine 2 B12 Playoff B Final AF Paris 18 6 - 7 JSC Pitray Olier White    
12006306 Fri 12/07 15:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8A B12 Playoff A Final US Villejuif 3 - 1 Boca Juniors  
12002705 Fri 12/07 15:30 Fri 12/07 Stade Maryse Hilsz 1 B11 Playoff B Final Makati Football Club 1 - 5 Faly Academy  
12002902 Fri 12/07 15:30 Fri 12/07 Stade Maryse Hilsz 2 G14 Playoff B Final COP Colombia 3 - 2 P FC Gobelins Paris 13  
12006004 Fri 12/07 15:30 Fri 12/07 Stade Rigoulot B13 Playoff A Semi final FC Gobelins Paris 13 0 - 1 US Villejuif  
12003505 Fri 12/07 15:45 Fri 12/07 Gymnase Didot B17 Playoff A Final Lasours Handball 23 - 24 P AS Château-Morange    
12001904 Fri 12/07 16:00 Fri 12/07 Stade Didot G19 Playoff A Semi final Women's Soc...SSB Juvenil 1 - 0 Alexandria ...ation - ASA  
12006307 Fri 12/07 16:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 8A G14 Playoff A Final Culver City FC 2 - 3 P Paris Football Club  
12008005 Fri 12/07 16:40 Fri 12/07 Stade Carpentier B14 Playoff B Final FC Gobelins Paris 13 0 - 2 Spartak Tashkent  
12002806 Fri 12/07 17:00 Fri 12/07 Stade Dejerine 1 B16 Playoff B Final Colégion Vertice 1 - 2 Antony Football Évolution  
12002706 Fri 12/07 17:00 Fri 12/07 Stade Maryse Hilsz 1 B13 Playoff B Final C. Urdaneta 0 - 2 Val Yerres Crosnes  
12001905 Fri 12/07 17:15 Fri 12/07 Stade Didot B19 Playoff A Semi final Al-Minaa Club 2 - 0 AJSMF Mali 2  
12006005 Fri 12/07 17:20 Fri 12/07 Stade Rigoulot G17 Playoff B Final Washington Rush USA 0 - 1 Intercups  
12008006 Fri 12/07 17:50 Fri 12/07 Stade Carpentier B15 Playoff B Final JS Suresnes 4 - 0 Berango FT  
12001200 Fri 12/07 18:00 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 1 B14 Playoff A Final CFFP Paris 2 - 1 Makati Football Club    
12002807 Fri 12/07 18:10 Fri 12/07 Stade Dejerine 1 B17 Playoff B Final CA Monte Líbano 0 - 5 OCF Les Mureaux  
12002707 Fri 12/07 18:10 Fri 12/07 Stade Maryse Hilsz 1 B19 Playoff B Final Soccer Assi...SA Scholars 1 - 0 Paron FC  
12001906 Fri 12/07 18:30 Fri 12/07 Stade Didot B19 Playoff A Semi final Courbevoie SF 2 0 - 2 Courbevoie SF 1  
12006006 Fri 12/07 18:30 Fri 12/07 Stade Rigoulot G19 Playoff B Final Rush USA VA 2 - 1 Lions F.C. FC  
12001201 Fri 12/07 19:15 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 1 B16 Playoff A Final CFFP Paris 0 - 3 RSI Academy  
12001202 Fri 12/07 20:30 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 1 B17 Playoff A Semi final Paradou AC 0 - 1 Gremio Osasco Audax  
12001203 Fri 12/07 21:45 Fri 12/07 Stade Emile Anthoine 1 G17 Playoff A Final Socal Select 1 - 0 Bizkerre FT