Dette er resultatet fra Skånecupen 2017. Se de seneste resultater fra Skånecupen 2019 her.

Baltiska Träningshallen

  Kampnr Tid Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
30120200 lø 30/12 09:00 lø 30/12 P13 Grp A Malmö City FC 1 - 5 Kvarnby IK Vit    
30120201 lø 30/12 09:15 lø 30/12 P13 Grp B Svedala IF 2 - 2 HUSIE IF HUSIE VIT    
30120202 lø 30/12 09:30 lø 30/12 P13 Grp C Tomelilla IF 3 - 2 LB07 Vit    
30120203 lø 30/12 09:45 lø 30/12 P13 Grp D ksf prespa birlik Birlik 0 - 3 BK Höllviken Röd    
30120204 lø 30/12 10:00 lø 30/12 P13 Grp A FC Trelleborg Röd 2 - 1 Malmö City FC    
30120205 lø 30/12 10:15 lø 30/12 P13 Grp B LB07 Blå 1 - 2 Svedala IF    
30120206 lø 30/12 10:30 lø 30/12 P13 Grp C BK Olympic Grön 1 - 1 Tomelilla IF    
30120207 lø 30/12 10:45 lø 30/12 P13 Grp D Lindeborgs FF 3 - 0 ksf prespa birlik Birlik    
30120208 lø 30/12 11:00 lø 30/12 P13 Grp A FC Trelleborg Röd 3 - 4 Kvarnby IK Vit    
30120209 lø 30/12 11:15 lø 30/12 P13 Grp B LB07 Blå 1 - 2 HUSIE IF HUSIE VIT    
30120210 lø 30/12 11:30 lø 30/12 P13 Grp C BK Olympic Grön 2 - 0 LB07 Vit    
30120211 lø 30/12 11:45 lø 30/12 P13 Grp D BK Höllviken Röd 0 - 3 Lindeborgs FF    
30120212 lø 30/12 12:00 lø 30/12 P13 Grp E LB07 Röd 1 - 3 Kvarnby IK Blå    
30120213 lø 30/12 12:15 lø 30/12 P13 Slutspel B 1/8 Final HUSIE IF HUSIE VIT 2 - 1 Bara Gif    
30120214 lø 30/12 12:30 lø 30/12 P13 Grp F Arlövs BI 4 - 0 BK Olympic Vit    
30120215 lø 30/12 12:45 lø 30/12 P13 Slutspel B 1/8 Final LB07 Vit 2 - 1 ksf prespa birlik Birlik    
30120216 lø 30/12 13:00 lø 30/12 P13 Grp G BK Höllviken Svart 1 - 0 Hyllie IK    
30120217 lø 30/12 13:30 lø 30/12 P13 Slutspel A 1/8 Final Trelleborgs FF 2 - 1 FC Trelleborg Röd    
30120218 lø 30/12 13:45 lø 30/12 P13 Slutspel A 1/8 Final Tomelilla IF 1 - 0 Markaryds IF    
30120219 lø 30/12 14:00 lø 30/12 P13 Grp E HUSIE IF HUSIE GRÖN 1 - 2 LB07 Röd    
30120220 lø 30/12 14:15 lø 30/12 P13 Grp F LB07 Svart 2 - 2 Arlövs BI    
30120221 lø 30/12 14:30 lø 30/12 P13 Grp G Kulladals FF 3 - 0 BK Höllviken Svart    
30120222 lø 30/12 14:45 lø 30/12 P13 Slutspel B 1/4 Final BK Höllviken Röd 3 - 1 LB07 Vit    
30120223 lø 30/12 15:00 lø 30/12 P13 Grp E LB07 Röd 1 - 3 FC Trelleborg Blå    
30120224 lø 30/12 15:15 lø 30/12 P13 Grp F BK Olympic Vit 0 - 6 LB07 Svart    
30120225 lø 30/12 15:30 lø 30/12 P13 Grp G Kulladals FF 7 - 1 Hyllie IK    
30120226 lø 30/12 16:00 lø 30/12 P13 Slutspel A 1/4 Final BK Olympic Grön 2 - 3 Tomelilla IF    
30120227 lø 30/12 16:15 lø 30/12 P13 Slutspel B 1/8 Final Arlövs BI 4 - 0 Hyllie IK    
30120228 lø 30/12 16:30 lø 30/12 P13 Slutspel A 1/8 Final Malmö FF 1 1 - 2 Malmö FF 2    
30120229 lø 30/12 16:45 lø 30/12 P13 Slutspel B Semifinal LB07 Blå 4 - 3 BK Höllviken Röd    
30120230 lø 30/12 17:15 lø 30/12 P13 Slutspel B 1/4 Final HUSIE IF HUSIE GRÖN 1 - 0 Arlövs BI    
30120231 lø 30/12 17:30 lø 30/12 P13 Slutspel B 1/4 Final BK Höllviken Svart 1 - 0 LB07 Röd