Detta är resultaten från Skånecupen 2017. Se de senaste resultaten från Skånecupen 2018 här.



Tisdag 26/12 (Dag 1)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
26120100 ti 26/12 10:00 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp A Skanör-Falsterbo IF Vit Färdig Kvarnby Ik Vit      
26120300 ti 26/12 10:00 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp A Lindeborgs FF 0 - 2 Lunds SK    
26120200 ti 26/12 10:00 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp A Åhus HBK Färdig Husie IF 2      
26120101 ti 26/12 10:15 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp B Lindeborgs FF 2 Färdig Fc möjligheten      
26120201 ti 26/12 10:15 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp B BK Höllviken Vit Färdig Trelleborgs FF      
26120301 ti 26/12 10:20 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp A Bjärreds IF 1 - 1 Södra Sandby IF    
26120102 ti 26/12 10:30 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp C LB07 1 Färdig FC Trelleborg      
26120202 ti 26/12 10:30 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp C Västra Ingelstad IS Färdig Lindeborgs FF 1      
26120302 ti 26/12 10:40 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp B FC Rosengård 1917 vit 3 - 4 BK Höllviken 1    
26120103 ti 26/12 10:45 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp D Husie IF 1 Färdig BK Flagg      
26120203 ti 26/12 10:45 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp D Oxie SK Färdig Vellinge If      
26120104 ti 26/12 11:00 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp E kulladals ff Färdig Lunds BK 1      
26120303 ti 26/12 11:00 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp B Svedala IF 0 - 5 Kvarnby IK 2 2    
26120204 ti 26/12 11:00 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp E LB07 - IF L...flo P9L-Röd Färdig BK Höllviken Röd      
26120105 ti 26/12 11:15 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp F LB07 2 Färdig Arlövs BI      
26120205 ti 26/12 11:15 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp F Skanör-Falsterbo IF Röd Färdig Holma kroksbäck IF      
26120304 ti 26/12 11:20 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp C Hyllie IK 0 - 7 Trelleborgs FF 2    
26120106 ti 26/12 11:30 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp A Husie IF 2 Färdig Skanör-Falsterbo IF Vit      
26120206 ti 26/12 11:30 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp A Kvarnby Ik Vit Färdig Åhus HBK      
26120305 ti 26/12 11:40 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp C IFK Malmö 2 0 - 1 Staffanstorps United    
26120107 ti 26/12 11:45 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp B Trelleborgs FF Färdig Lindeborgs FF 2      
26120207 ti 26/12 11:45 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp B Fc möjligheten Färdig BK Höllviken Vit      
26120108 ti 26/12 12:00 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp C FC Trelleborg Färdig Västra Ingelstad IS      
26120306 ti 26/12 12:00 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp A Södra Sandby IF 0 - 0 Lindeborgs FF    
26120208 ti 26/12 12:00 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp C Lindeborgs FF 1 Färdig LB07 1      
26120109 ti 26/12 12:15 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp D BK Flagg Färdig Oxie SK      
26120209 ti 26/12 12:15 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp D Vellinge If Färdig Husie IF 1      
26120307 ti 26/12 12:20 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp A Lunds SK 1 - 3 Bjärreds IF    
26120110 ti 26/12 12:30 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp E BK Höllviken Röd Färdig kulladals ff      
26120210 ti 26/12 12:30 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp E Lunds BK 1 Färdig LB07 - IF L...flo P9L-Röd      
26120308 ti 26/12 12:40 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp B Kvarnby IK 2 2 7 - 0 FC Rosengård 1917 vit    
26120111 ti 26/12 12:45 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp F Arlövs BI Färdig Skanör-Falsterbo IF Röd      
26120211 ti 26/12 12:45 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp F Holma kroksbäck IF Färdig LB07 2      
26120112 ti 26/12 13:00 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp A Kvarnby Ik Vit Färdig Husie IF 2      
26120309 ti 26/12 13:00 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp B BK Höllviken 1 2 - 2 Svedala IF    
26120212 ti 26/12 13:00 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp A Åhus HBK Färdig Skanör-Falsterbo IF Vit      
26120113 ti 26/12 13:15 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp B BK Höllviken Vit Färdig Lindeborgs FF 2      
26120213 ti 26/12 13:15 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp B Fc möjligheten Färdig Trelleborgs FF      
26120310 ti 26/12 13:20 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp C Staffanstorps United 1 - 2 Hyllie IK    
26120114 ti 26/12 13:30 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp C Västra Ingelstad IS Färdig LB07 1      
26120214 ti 26/12 13:30 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp C FC Trelleborg Färdig Lindeborgs FF 1      
26120311 ti 26/12 13:40 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp C Trelleborgs FF 2 2 - 0 IFK Malmö 2    
26120115 ti 26/12 13:45 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp D Oxie SK Färdig Husie IF 1      
26120215 ti 26/12 13:45 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp D BK Flagg Färdig Vellinge If      
26120116 ti 26/12 14:00 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp E Lunds BK 1 Färdig BK Höllviken Röd      
26120312 ti 26/12 14:00 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp A Lunds SK 0 - 0 Södra Sandby IF    
26120216 ti 26/12 14:00 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp E LB07 - IF L...flo P9L-Röd Färdig kulladals ff      
26120117 ti 26/12 14:15 ti 26/12 BH P9 Lätt Grp F Skanör-Falsterbo IF Röd Färdig LB07 2      
26120217 ti 26/12 14:15 ti 26/12 Träningshall BH P9 Lätt Grp F Arlövs BI Färdig Holma kroksbäck IF      
26120313 ti 26/12 14:20 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp A Bjärreds IF 2 - 1 Lindeborgs FF    
26120314 ti 26/12 14:40 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp B BK Höllviken 1 3 - 4 Kvarnby IK 2 2    
26120118 ti 26/12 14:45 ti 26/12 BH P9 Svår Grp A LB07 2 Färdig Lunds BK      
26120218 ti 26/12 14:45 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp A FC Rosengård 1917 vit Färdig Sjöbo IF      
26120119 ti 26/12 15:00 ti 26/12 BH P9 Svår Grp B kulladals ff Färdig BK Höllviken Röd      
26120315 ti 26/12 15:00 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp B Svedala IF 2 - 0 FC Rosengård 1917 vit    
26120219 ti 26/12 15:00 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp B Husie IF 2 Färdig Åhus HBK      
26120120 ti 26/12 15:15 ti 26/12 BH P9 Svår Grp C BK Höllviken Vit Färdig Malmö FF 2      
26120220 ti 26/12 15:15 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp C LB07 - IF L...o P9L-Svart Färdig FC Trelleborg      
26120316 ti 26/12 15:20 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp C Trelleborgs FF 2 6 - 1 Staffanstorps United    
26120121 ti 26/12 15:30 ti 26/12 BH P9 Svår Grp D Arlövs BI Färdig Malmö City FC Gul      
26120221 ti 26/12 15:30 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp D Husie IF 1 Färdig Vellinge If      
26120317 ti 26/12 15:40 ti 26/12 Kombihallen Junior Grp C IFK Malmö 2 5 - 1 Hyllie IK    
26120122 ti 26/12 15:45 ti 26/12 BH P9 Svår Grp E Västra Ingelstad IS Färdig LB07 1      
26120222 ti 26/12 15:45 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp E Kvarnby Ik Blå Färdig Malmö FF 1      
26120123 ti 26/12 16:00 ti 26/12 BH P9 Svår Grp A Sjöbo IF Färdig LB07 2      
26120223 ti 26/12 16:00 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp A Lunds BK Färdig FC Rosengård 1917 vit      
26120318 ti 26/12 16:10 ti 26/12 Kombihallen Junior Slutspel B 1/8 Final Södra Sandby IF 3 - 2 FC Rosengård 1917 vit    
26120124 ti 26/12 16:15 ti 26/12 BH P9 Svår Grp B Åhus HBK Färdig kulladals ff      
26120224 ti 26/12 16:15 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp B BK Höllviken Röd Färdig Husie IF 2      
26120125 ti 26/12 16:30 ti 26/12 BH P9 Svår Grp C FC Trelleborg Färdig BK Höllviken Vit      
26120319 ti 26/12 16:30 ti 26/12 Kombihallen Junior Slutspel B 1/8 Final Svedala IF 2 - 3 Hyllie IK    
26120225 ti 26/12 16:30 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp C Malmö FF 2 Färdig LB07 - IF L...o P9L-Svart      
26120126 ti 26/12 16:45 ti 26/12 BH P9 Svår Grp D Malmö City FC Gul Färdig Husie IF 1      
26120226 ti 26/12 16:45 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp D Vellinge If Färdig Arlövs BI      
26120320 ti 26/12 16:50 ti 26/12 Kombihallen Junior Slutspel A 1/8 Final Bjärreds IF 3 - 1 BK Höllviken 1    
26120127 ti 26/12 17:00 ti 26/12 BH P9 Svår Grp E Malmö FF 1 Färdig Västra Ingelstad IS      
26120227 ti 26/12 17:00 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp E LB07 1 Färdig Kvarnby Ik Blå      
26120321 ti 26/12 17:10 ti 26/12 Kombihallen Junior Slutspel A 1/8 Final Kvarnby IK 2 2 3 - 2 IFK Malmö 2    
26120128 ti 26/12 17:15 ti 26/12 BH P9 Svår Grp A Lunds BK Färdig Sjöbo IF      
26120228 ti 26/12 17:15 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp A FC Rosengård 1917 vit Färdig LB07 2      
26120129 ti 26/12 17:30 ti 26/12 BH P9 Svår Grp B kulladals ff Färdig Husie IF 2      
26120229 ti 26/12 17:30 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp B Åhus HBK Färdig BK Höllviken Röd      
26120322 ti 26/12 17:40 ti 26/12 Kombihallen Junior Slutspel B 1/4 Final Södra Sandby IF 3 - 1 Hyllie IK    
26120130 ti 26/12 17:45 ti 26/12 BH P9 Svår Grp C BK Höllviken Vit Färdig LB07 - IF L...o P9L-Svart      
26120230 ti 26/12 17:45 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp C FC Trelleborg Färdig Malmö FF 2      
26120131 ti 26/12 18:00 ti 26/12 BH P9 Svår Grp D Vellinge If Färdig Malmö City FC Gul      
26120323 ti 26/12 18:00 ti 26/12 Kombihallen Junior Slutspel B 1/4 Final Staffanstorps United 4 - 1 Lindeborgs FF    
26120231 ti 26/12 18:00 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp D Arlövs BI Färdig Husie IF 1      
26120132 ti 26/12 18:15 ti 26/12 BH P9 Svår Grp E Västra Ingelstad IS Färdig Kvarnby Ik Blå      
26120232 ti 26/12 18:15 ti 26/12 Träningshall BH P9 Svår Grp E Malmö FF 1 Färdig LB07 1      
26120324 ti 26/12 18:20 ti 26/12 Kombihallen Junior Slutspel A 1/4 Final Trelleborgs FF 2 9 - 0 Lunds SK    
26120325 ti 26/12 18:40 ti 26/12 Kombihallen Junior Slutspel A 1/4 Final Bjärreds IF 2 - 4 Kvarnby IK 2 2    
26120326 ti 26/12 19:10 ti 26/12 Kombihallen Junior Slutspel B Semifinal Södra Sandby IF 2 - 6 Staffanstorps United    
26120327 ti 26/12 19:30 ti 26/12 Kombihallen Junior Slutspel A Semifinal Kvarnby IK 2 2 1 - 4 Trelleborgs FF 2