Detta är resultaten från Skånecupen 2017. Se de senaste resultaten från Skånecupen 2018 här.



Tisdag 2/1 (Dag 6)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02010100 ti 02/01 09:00 ti 02/01 BH P11/12 Grp L Kvarnby IK Svart Färdig FC Trelleborg P07      
02010200 ti 02/01 09:00 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp L Linero IF Färdig IK Wormo      
02010101 ti 02/01 09:15 ti 02/01 BH P11/12 Grp A Harrie FF Blå Färdig BK Olympic P11      
02010102 ti 02/01 09:30 ti 02/01 BH P11/12 Grp B Lilla Torg FF Svart Färdig FC Bellevue 3      
02010300 ti 02/01 09:30 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp F FC Trelleborg 0 - 5 Malmö FF 3    
02010202 ti 02/01 09:30 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp B Harrie FF Röd Färdig Västra ingelstad      
02010103 ti 02/01 09:45 ti 02/01 BH P11/12 Grp C FC Bellevue 2 Färdig Lilla Torg FF Blå      
02010203 ti 02/01 09:45 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp C GIF Nike lag gul 1 Färdig Malmö FF 3      
02010301 ti 02/01 09:50 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp F Malmö FF 1 5 - 0 Gif Nike    
02010104 ti 02/01 10:00 ti 02/01 BH P11/12 Grp L FC Trelleborg P07 Färdig Linero IF      
02010204 ti 02/01 10:00 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp L Kvarnby IK Svart Färdig IK Wormo      
02010302 ti 02/01 10:10 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp E IFK Malmö 1 0 - 1 Trelleborgs FF 1    
02010105 ti 02/01 10:15 ti 02/01 BH P11/12 Grp A Malmö FF 1 Färdig Harrie FF Blå      
02010106 ti 02/01 10:30 ti 02/01 BH P11/12 Grp B Västra ingelstad Färdig Lilla Torg FF Svart      
02010303 ti 02/01 10:30 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp E BK Höllviken 2 0 - 4 Malmö FF 2    
02010206 ti 02/01 10:30 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp B FC Bellevue 3 Färdig Harrie FF Röd      
02010107 ti 02/01 10:45 ti 02/01 BH P11/12 Grp C Malmö FF 3 Färdig FC Bellevue 2      
02010207 ti 02/01 10:45 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp C Lilla Torg FF Blå Färdig GIF Nike lag gul 1      
02010304 ti 02/01 10:50 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp D Kvarnby u17 2000/01 0 - 4 Limhamn Bun...2007 (LB07)    
02010108 ti 02/01 11:00 ti 02/01 BH P11/12 Grp L IK Wormo Färdig FC Trelleborg P07      
02010208 ti 02/01 11:00 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp L Linero IF Färdig Kvarnby IK Svart      
02010305 ti 02/01 11:10 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp D FC Frölunda 0 - 3 Kulladals FF    
02010109 ti 02/01 11:15 ti 02/01 BH P11/12 Grp A BK Olympic P11 Färdig Malmö FF 1      
02010110 ti 02/01 11:30 ti 02/01 BH P11/12 Grp B FC Bellevue 3 Färdig Västra ingelstad      
02010306 ti 02/01 11:30 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp F Malmö FF 3 2 - 2 Gif Nike    
02010210 ti 02/01 11:30 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp B Harrie FF Röd Färdig Lilla Torg FF Svart      
02010111 ti 02/01 11:45 ti 02/01 BH P11/12 Grp C Lilla Torg FF Blå Färdig Malmö FF 3      
02010211 ti 02/01 11:45 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp C GIF Nike lag gul 1 Färdig FC Bellevue 2      
02010307 ti 02/01 11:50 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp F FC Trelleborg 0 - 3 Malmö FF 1    
02010112 ti 02/01 12:00 ti 02/01 BH P11/12 Grp D Kulladals FF ! Blå Färdig Bk flagg 2      
02010212 ti 02/01 12:00 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp D Uppåkra IF vit Färdig LB07 Limhamn 2      
02010308 ti 02/01 12:10 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp E Trelleborgs FF 1 7 - 1 BK Höllviken 2    
02010113 ti 02/01 12:15 ti 02/01 BH P11/12 Grp E Rydsgård/Skivarp Färdig LB07 B2      
02010213 ti 02/01 12:15 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp E Bk flagg 1 Färdig Husie IF 1      
02010114 ti 02/01 12:30 ti 02/01 BH P11/12 Grp F Malmö FF 2 Färdig Dalby GIF Vit      
02010309 ti 02/01 12:30 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp E Malmö FF 2 4 - 1 IFK Malmö 1    
02010214 ti 02/01 12:30 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp F Fc möjligheten 1 Färdig Staffanstorp United 1 Blå      
02010115 ti 02/01 12:45 ti 02/01 BH P11/12 Grp G Kvarnby IK Orange Färdig BK Höllviken Vit      
02010215 ti 02/01 12:45 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp G Husie if Vit Färdig LB07 B3      
02010310 ti 02/01 12:50 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp D Kulladals FF 9 - 1 Kvarnby u17 2000/01    
02010116 ti 02/01 13:00 ti 02/01 BH P11/12 Grp D LB07 Limhamn 2 Färdig Kulladals FF ! Blå      
02010216 ti 02/01 13:00 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp D Bk flagg 2 Färdig Uppåkra IF vit      
02010311 ti 02/01 13:10 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp D Limhamn Bun...2007 (LB07) 1 - 0 FC Frölunda    
02010117 ti 02/01 13:15 ti 02/01 BH P11/12 Grp E Husie IF 1 Färdig Rydsgård/Skivarp      
02010217 ti 02/01 13:15 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp E LB07 B2 Färdig Bk flagg 1      
02010312 ti 02/01 13:30 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp F Gif Nike 1 - 1 FC Trelleborg    
02010118 ti 02/01 13:45 ti 02/01 BH P11/12 Grp F Staffanstorp United 1 Blå Färdig Malmö FF 2      
02010218 ti 02/01 13:45 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp F Dalby GIF Vit Färdig Fc möjligheten 1      
02010313 ti 02/01 13:50 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp F Malmö FF 1 5 - 0 Malmö FF 3    
02010119 ti 02/01 14:00 ti 02/01 BH P11/12 Grp G LB07 B3 Färdig Kvarnby IK Orange      
02010219 ti 02/01 14:00 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp G BK Höllviken Vit Färdig Husie if Vit      
02010314 ti 02/01 14:10 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp E BK Höllviken 2 0 - 3 IFK Malmö 1    
02010120 ti 02/01 14:15 ti 02/01 BH P11/12 Grp D Bk flagg 2 Färdig LB07 Limhamn 2      
02010220 ti 02/01 14:15 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp D Uppåkra IF vit Färdig Kulladals FF ! Blå      
02010121 ti 02/01 14:30 ti 02/01 BH P11/12 Grp E LB07 B2 Färdig Husie IF 1      
02010315 ti 02/01 14:30 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp E Trelleborgs FF 1 3 - 1 Malmö FF 2    
02010221 ti 02/01 14:30 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp E Bk flagg 1 Färdig Rydsgård/Skivarp      
02010122 ti 02/01 14:45 ti 02/01 BH P11/12 Grp F Dalby GIF Vit Färdig Staffanstorp United 1 Blå      
02010222 ti 02/01 14:45 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp F Fc möjligheten 1 Färdig Malmö FF 2      
02010316 ti 02/01 14:50 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp D Limhamn Bun...2007 (LB07) 4 - 3 Kulladals FF    
02010123 ti 02/01 15:00 ti 02/01 BH P11/12 Grp G BK Höllviken Vit Färdig LB07 B3      
02010223 ti 02/01 15:00 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp G Husie if Vit Färdig Kvarnby IK Orange      
02010317 ti 02/01 15:10 ti 02/01 Kombihallen Junior Grp D FC Frölunda 4 - 3 Kvarnby u17 2000/01    
02010124 ti 02/01 15:15 ti 02/01 BH P11/12 Grp H FC Bellevue 1 Färdig Bunkeflo FF      
02010224 ti 02/01 15:15 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp H Uppåkra IF grön Färdig Kulladals FF ! Vit      
02010125 ti 02/01 15:30 ti 02/01 BH P11/12 Grp I Husie IF 2 Färdig LB07 B1      
02010225 ti 02/01 15:30 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp I Fc möjligheten 2 Färdig Trelleborgs FF TFF      
02010318 ti 02/01 15:40 ti 02/01 Kombihallen Junior Slutspel B 1/8 Final IFK Malmö 1 1 - 6 FC Trelleborg    
02010126 ti 02/01 15:45 ti 02/01 BH P11/12 Grp J Dalby GIF Blå Färdig GIF Nike lag gul 2      
02010226 ti 02/01 15:45 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp J LB07 Limhamn 1 Färdig FC Rosengård 1917 vit      
02010127 ti 02/01 16:00 ti 02/01 BH P11/12 Grp K BK Höllviken Röd Färdig LB07 B4      
02010319 ti 02/01 16:00 ti 02/01 Kombihallen Junior Slutspel B 1/8 Final FC Frölunda 3 - 2 BK Höllviken 2    
02010227 ti 02/01 16:00 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp K Kvarnby IK Rosa Färdig BK Olympic P12      
02010128 ti 02/01 16:15 ti 02/01 BH P11/12 Grp H Kulladals FF ! Vit Färdig FC Bellevue 1      
02010228 ti 02/01 16:15 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp H Bunkeflo FF Färdig Uppåkra IF grön      
02010320 ti 02/01 16:20 ti 02/01 Kombihallen Junior Slutspel A 1/8 Final Malmö FF 1 4 - 2 Malmö FF 2    
02010129 ti 02/01 16:30 ti 02/01 BH P11/12 Grp I Trelleborgs FF TFF Färdig Husie IF 2      
02010229 ti 02/01 16:30 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp I LB07 B1 Färdig Fc möjligheten 2      
02010321 ti 02/01 16:40 ti 02/01 Kombihallen Junior Slutspel A 1/8 Final Trelleborgs FF 1 7 - 0 Kulladals FF    
02010130 ti 02/01 16:45 ti 02/01 BH P11/12 Grp J FC Rosengård 1917 vit Färdig Dalby GIF Blå      
02010230 ti 02/01 16:45 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp J GIF Nike lag gul 2 Färdig LB07 Limhamn 1      
02010131 ti 02/01 17:00 ti 02/01 BH P11/12 Grp K BK Olympic P12 Färdig BK Höllviken Röd      
02010231 ti 02/01 17:00 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp K LB07 B4 Färdig Kvarnby IK Rosa      
02010132 ti 02/01 17:15 ti 02/01 BH P11/12 Grp H Bunkeflo FF Färdig Kulladals FF ! Vit      
02010232 ti 02/01 17:15 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp H Uppåkra IF grön Färdig FC Bellevue 1      
02010322 ti 02/01 17:20 ti 02/01 Kombihallen Junior Slutspel B 1/4 Final Gif Nike 3 - 2 Kvarnby u17 2000/01    
02010133 ti 02/01 17:30 ti 02/01 BH P11/12 Grp I LB07 B1 Färdig Trelleborgs FF TFF      
02010233 ti 02/01 17:30 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp I Fc möjligheten 2 Färdig Husie IF 2      
02010323 ti 02/01 17:40 ti 02/01 Kombihallen Junior Slutspel B 1/4 Final FC Frölunda 2 - 4 FC Trelleborg    
02010134 ti 02/01 17:45 ti 02/01 BH P11/12 Grp J GIF Nike lag gul 2 Färdig FC Rosengård 1917 vit      
02010234 ti 02/01 17:45 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp J LB07 Limhamn 1 Färdig Dalby GIF Blå      
02010135 ti 02/01 18:00 ti 02/01 BH P11/12 Grp K LB07 B4 Färdig BK Olympic P12      
02010235 ti 02/01 18:00 ti 02/01 Träningshall BH P11/12 Grp K Kvarnby IK Rosa Färdig BK Höllviken Röd      
02010324 ti 02/01 18:15 ti 02/01 Kombihallen Junior Slutspel A 1/4 Final Limhamn Bun...2007 (LB07) 1 - 0 Malmö FF 3    
02010325 ti 02/01 18:35 ti 02/01 Kombihallen Junior Slutspel A 1/4 Final Malmö FF 1 1 - 2 Trelleborgs FF 1    
02010326 ti 02/01 19:20 ti 02/01 Kombihallen Junior Slutspel B Semifinal FC Trelleborg 3 - 1 Gif Nike    
02010327 ti 02/01 19:45 ti 02/01 Kombihallen Junior Slutspel A Semifinal Trelleborgs FF 1 3 - 1 Limhamn Bun...2007 (LB07)