Detta är resultaten från Skånecupen 2017. Se de senaste resultaten från Skånecupen 2018 här.



Torsdag 4/1 (Dag 8)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
04010100 to 04/01 08:00 to 04/01 BH P12/13 Grp G BK Höllviken 1 2 - 0 Furulunds IK 1    
04010200 to 04/01 08:00 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp G Svedala IF 2 0 - 0 FC Bellevue 1    
04010101 to 04/01 08:15 to 04/01 BH P12/13 Grp H Hässleholms IF Grön 1 - 2 Svedala IF 1    
04010201 to 04/01 08:15 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp H FC Rosengård 1917 vit 2 - 2 Vellinge IF 1    
04010102 to 04/01 08:30 to 04/01 BH P12/13 Grp I Kvarnby IK Grön 2 - 0 FC Trelleborg Blå    
04010202 to 04/01 08:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp I BK Landora Röd 2 - 4 BK Olympic Vit    
04010103 to 04/01 08:45 to 04/01 BH P12/13 Grp E Arlövs BI 1 - 2 LB07 Svart    
04010203 to 04/01 08:45 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp E FC Bellevue 2 1 - 1 Furulunds IK 2    
04010104 to 04/01 09:00 to 04/01 BH P12/13 Grp F Sjöbo IF 3 - 1 Bara Gif    
04010204 to 04/01 09:00 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp F Skurups AIF 2 - 4 Fc möjligheten    
04010105 to 04/01 09:15 to 04/01 BH P12/13 Grp G FC Bellevue 1 4 - 1 BK Höllviken 1    
04010205 to 04/01 09:15 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp G Furulunds IK 1 4 - 2 Svedala IF 2    
04010106 to 04/01 09:30 to 04/01 BH P12/13 Grp H Vellinge IF 1 3 - 1 Hässleholms IF Grön    
04010206 to 04/01 09:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp H Svedala IF 1 2 - 5 FC Rosengård 1917 vit    
04010107 to 04/01 09:45 to 04/01 BH P12/13 Grp I FC Trelleborg Blå 1 - 1 BK Landora Röd    
04010207 to 04/01 09:45 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp I BK Olympic Vit 1 - 1 Kvarnby IK Grön    
04010108 to 04/01 10:00 to 04/01 BH P12/13 Grp E LB07 Svart 0 - 0 FC Bellevue 2    
04010300 to 04/01 10:00 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp A AIF Barrika...rikaden Vit Färdig Hyllie IK      
04010208 to 04/01 10:00 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp E Furulunds IK 2 1 - 7 Arlövs BI    
04010109 to 04/01 10:15 to 04/01 BH P12/13 Grp F Bara Gif 3 - 1 Skurups AIF    
04010209 to 04/01 10:15 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp F Fc möjligheten 1 - 1 Sjöbo IF    
04010301 to 04/01 10:20 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp A Duvslaget Färdig Malmö FF 2      
04010110 to 04/01 10:30 to 04/01 BH P12/13 Grp G FC Bellevue 1 1 - 1 Furulunds IK 1    
04010210 to 04/01 10:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp G BK Höllviken 1 8 - 0 Svedala IF 2    
04010302 to 04/01 10:40 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp B Malmö FF 1 Färdig Lunnarp      
04010111 to 04/01 10:45 to 04/01 BH P12/13 Grp H Vellinge IF 1 1 - 0 Svedala IF 1    
04010211 to 04/01 10:45 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp H Hässleholms IF Grön 0 - 2 FC Rosengård 1917 vit    
04010112 to 04/01 11:00 to 04/01 BH P12/13 Grp I BK Olympic Vit 4 - 0 FC Trelleborg Blå    
04010303 to 04/01 11:00 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp B AIF Barrika...aden vinröd Färdig Vellinge IF      
04010212 to 04/01 11:00 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp I Kvarnby IK Grön 2 - 2 BK Landora Röd    
04010113 to 04/01 11:15 to 04/01 BH P12/13 Grp E FC Bellevue 2 3 - 1 Arlövs BI    
04010213 to 04/01 11:15 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp E LB07 Svart 2 - 1 Furulunds IK 2    
04010304 to 04/01 11:20 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp A Malmö FF 2 Färdig AIF Barrika...rikaden Vit      
04010114 to 04/01 11:30 to 04/01 BH P12/13 Grp F Skurups AIF 0 - 1 Sjöbo IF    
04010214 to 04/01 11:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp F Bara Gif 4 - 3 Fc möjligheten    
04010305 to 04/01 11:40 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp A Hyllie IK Färdig Duvslaget      
04010115 to 04/01 11:45 to 04/01 BH P12/13 Slutspel B 1/16 Final BK Landora Röd 2 - 0 Svedala IF 2    
04010215 to 04/01 11:45 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel B 1/16 Final Svedala IF 1 3 - 0 FC Trelleborg Blå    
04010116 to 04/01 12:00 to 04/01 BH P12/13 Slutspel A 1/16 Final BK Olympic Vit 3 - 2 FC Bellevue 1    
04010306 to 04/01 12:00 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp B Vellinge IF Färdig Malmö FF 1      
04010216 to 04/01 12:00 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel A 1/16 Final FC Rosengård 1917 vit 2 - 0 Kvarnby IK Grön    
04010307 to 04/01 12:20 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp B Lunnarp Färdig AIF Barrika...aden vinröd      
04010117 to 04/01 12:30 to 04/01 BH P12/13 Grp A Malmö FF 5 - 0 Kulladals FF Vit    
04010217 to 04/01 12:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp A Vellinge IF 2 1111 4 - 0 Hässleholms IF Vit    
04010308 to 04/01 12:40 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp A Hyllie IK Färdig Malmö FF 2      
04010118 to 04/01 12:45 to 04/01 BH P12/13 Grp B BK Olympic 06 2 - 3 Kvarnby Ik    
04010218 to 04/01 12:45 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp B LB07 Vit 2 - 3 FC Trelleborg Röd    
04010119 to 04/01 13:00 to 04/01 BH P12/13 Grp C BK Höllviken 2 5 - 0 heleneholms sk lila    
04010309 to 04/01 13:00 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp A Duvslaget Färdig AIF Barrika...rikaden Vit      
04010219 to 04/01 13:00 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp C Kulladals FF Blå 2 - 3 Staffanstorp United Svart    
04010120 to 04/01 13:15 to 04/01 BH P12/13 Grp D Staffanstorp United Blå 0 - 0 Kvarnby IK Lila    
04010220 to 04/01 13:15 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp D GIF Nike gul 0 - 0 BK Olympic Grön    
04010310 to 04/01 13:20 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp B Lunnarp Färdig Vellinge IF      
04010121 to 04/01 13:30 to 04/01 BH P12/13 Slutspel B 1/8 Final Furulunds IK 1 4 - 2 Hässleholms IF Grön    
04010221 to 04/01 13:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel B 1/8 Final BK Landora Röd 3 - 1 Svedala IF 1    
04010311 to 04/01 13:40 to 04/01 Kombihallen Kompis 15-20 Grp B AIF Barrika...aden vinröd Färdig Malmö FF 1      
04010122 to 04/01 13:45 to 04/01 BH P12/13 Slutspel B 1/8 Final Arlövs BI 2 - 1 Skurups AIF    
04010222 to 04/01 13:45 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel B 1/8 Final Fc möjligheten 1 - 2 Furulunds IK 2    
04010123 to 04/01 14:00 to 04/01 BH P12/13 Slutspel A 1/8 Final BK Olympic Vit 1 - 0 FC Rosengård 1917 vit    
04010223 to 04/01 14:00 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel A 1/8 Final Vellinge IF 1 0 - 2 BK Höllviken 1    
04010124 to 04/01 14:15 to 04/01 BH P12/13 Slutspel A 1/8 Final Sjöbo IF 0 - 5 FC Bellevue 2    
04010224 to 04/01 14:15 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel A 1/8 Final LB07 Svart 2 - 1 Bara Gif    
04010125 to 04/01 14:30 to 04/01 BH P12/13 Grp A Hässleholms IF Vit 1 - 4 Malmö FF    
04010225 to 04/01 14:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp A Kulladals FF Vit 1 - 3 Vellinge IF 2 1111    
04010126 to 04/01 14:45 to 04/01 BH P12/13 Grp B Kvarnby Ik 2 - 2 LB07 Vit    
04010226 to 04/01 14:45 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp B FC Trelleborg Röd 0 - 0 BK Olympic 06    
04010127 to 04/01 15:00 to 04/01 BH P12/13 Grp C Staffanstorp United Svart 1 - 3 BK Höllviken 2    
04010227 to 04/01 15:00 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp C heleneholms sk lila 2 - 1 Kulladals FF Blå    
04010128 to 04/01 15:15 to 04/01 BH P12/13 Grp D BK Olympic Grön 1 - 1 Staffanstorp United Blå    
04010228 to 04/01 15:15 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp D Kvarnby IK Lila 0 - 3 GIF Nike gul    
04010129 to 04/01 15:30 to 04/01 BH P12/13 Slutspel B 1/4 Final Arlövs BI 0 - 1 Furulunds IK 2    
04010229 to 04/01 15:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel B 1/4 Final BK Landora Röd 3 - 2 Furulunds IK 1    
04010130 to 04/01 15:45 to 04/01 BH P12/13 Slutspel A 1/4 Final BK Olympic Vit 1 - 2 BK Höllviken 1    
04010230 to 04/01 15:45 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel A 1/4 Final FC Bellevue 2 1 - 0 LB07 Svart    
04010131 to 04/01 16:15 to 04/01 BH P12/13 Grp A Malmö FF 7 - 1 Vellinge IF 2 1111    
04010231 to 04/01 16:15 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp A Hässleholms IF Vit 0 - 5 Kulladals FF Vit    
04010132 to 04/01 16:30 to 04/01 BH P12/13 Grp B LB07 Vit 3 - 0 BK Olympic 06    
04010232 to 04/01 16:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp B Kvarnby Ik 1 - 1 FC Trelleborg Röd    
04010133 to 04/01 16:45 to 04/01 BH P12/13 Grp C Staffanstorp United Svart 3 - 0 heleneholms sk lila    
04010233 to 04/01 16:45 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp C BK Höllviken 2 2 - 0 Kulladals FF Blå    
04010134 to 04/01 17:00 to 04/01 BH P12/13 Grp D Staffanstorp United Blå 1 - 2 GIF Nike gul    
04010234 to 04/01 17:00 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Grp D BK Olympic Grön 2 - 0 Kvarnby IK Lila    
04010135 to 04/01 17:15 to 04/01 BH P12/13 Slutspel B 1/8 Final Kulladals FF Vit 2 - 3 BK Olympic 06    
04010235 to 04/01 17:15 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel B 1/8 Final LB07 Vit 4 - 1 Hässleholms IF Vit    
04010136 to 04/01 17:30 to 04/01 BH P12/13 Slutspel B 1/8 Final heleneholms sk lila 2 - 0 Kvarnby IK Lila    
04010236 to 04/01 17:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel B 1/8 Final Staffanstorp United Blå 3 - 1 Kulladals FF Blå    
04010137 to 04/01 17:45 to 04/01 BH P12/13 Slutspel A Semifinal BK Höllviken 1 0 - 3 FC Bellevue 2    
04010237 to 04/01 17:45 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel B Semifinal BK Landora Röd 3 - 2 Furulunds IK 2    
04010138 to 04/01 18:15 to 04/01 BH P12/13 Slutspel A 1/8 Final Malmö FF 1 - 0 FC Trelleborg Röd    
04010238 to 04/01 18:15 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel A 1/8 Final Kvarnby Ik 0 - 1 Vellinge IF 2 1111    
04010139 to 04/01 18:30 to 04/01 BH P12/13 Slutspel B 1/4 Final BK Olympic 06 0 - 3 LB07 Vit    
04010239 to 04/01 18:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel B 1/4 Final heleneholms sk lila 2 - 3 Staffanstorp United Blå    
04010140 to 04/01 18:45 to 04/01 BH P12/13 Slutspel A 1/8 Final BK Höllviken 2 3 - 0 BK Olympic Grön    
04010240 to 04/01 18:45 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel A 1/8 Final GIF Nike gul 3 - 1 Staffanstorp United Svart    
04010141 to 04/01 19:15 to 04/01 BH P12/13 Slutspel B Semifinal LB07 Vit 7 - 0 Staffanstorp United Blå    
04010142 to 04/01 19:30 to 04/01 BH P12/13 Slutspel A 1/4 Final BK Höllviken 2 4 - 0 GIF Nike gul    
04010241 to 04/01 19:30 to 04/01 Träningshall BH P12/13 Slutspel A 1/4 Final Malmö FF 2 - 0 Vellinge IF 2 1111    
04010143 to 04/01 20:15 to 04/01 BH P12/13 Slutspel A Semifinal Malmö FF 2 - 0 BK Höllviken 2    
04010144 to 04/01 20:30 to 04/01 BH P12/13 Slutspel B Final LB07 Vit 2 - 1 BK Landora Röd