Detta är resultaten från Skånecupen 2019. Se de senaste resultaten från Skånecupen 2020 här.

FC Rosengård 1917

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
26120300 to 26/12 09:00 to 26/12 Kombihallen P14 Grp A FC Rosengård 1917 vit 1 - 0 Staffanstor...ited FC Blå  
26120202 to 26/12 09:00 to 26/12 Baltiska Träningshallen P7 Lätt Grp D Hyllie IK Tigrarna Färdig FC Rosengård 1917 blå    
26120107 to 26/12 10:15 to 26/12 Baltiska Hallen P7 Lätt Grp D FC Rosengård 1917 blå Färdig Malmö FF 4    
26120305 to 26/12 10:40 to 26/12 Kombihallen P14 Grp C FC Rosengård 1917 3 röd 2 - 1 Svedala IF Födda 2005  
26120211 to 26/12 11:15 to 26/12 Baltiska Träningshallen P7 Lätt Grp D FC Rosengård 1917 blå Färdig Tomelilla IF    
26120307 to 26/12 11:30 to 26/12 Kombihallen P14 Grp A BK Olympic Vit 2 - 0 FC Rosengård 1917 vit  
26120212 to 26/12 11:45 to 26/12 Baltiska Träningshallen P7 Svår Grp C FC Rosengård 1917 vit Färdig BK Olympic    
26120116 to 26/12 12:45 to 26/12 Baltiska Hallen P7 Svår Grp C FC Trelleborg svart Färdig FC Rosengård 1917 vit    
26120311 to 26/12 12:50 to 26/12 Kombihallen P14 Grp C BK Olympic Grön 3 - 2 FC Rosengård 1917 3 röd  
26120312 to 26/12 13:20 to 26/12 Kombihallen P14 Grp A Kvarnby IK Rosa 3 - 2 FC Rosengård 1917 vit  
26120221 to 26/12 14:00 to 26/12 Baltiska Träningshallen P7 Svår Grp C BK Höllviken Svart Färdig FC Rosengård 1917 vit    
26120317 to 26/12 15:00 to 26/12 Kombihallen P14 Grp C FC Rosengård 1917 3 röd 3 - 3 LB07 1  
26120319 to 26/12 15:50 to 26/12 Kombihallen P14 Slutspel B (26 dec) 1/4 Final FC Rosengård 1917 3 röd 1 - 2 Staffanstor...ited FC Blå  
26120322 to 26/12 17:00 to 26/12 Kombihallen P14 Slutspel B (26 dec) Semifinal FC Rosengård 1917 vit 8 - 0 LB07 2  
26120326 to 26/12 18:40 to 26/12 Kombihallen P14 Slutspel B (26 dec) Final FC Rosengård 1917 vit 5 - 0 Trelleborgs FF  
27120204 fr 27/12 10:10 fr 27/12 Baltiska Träningshallen P8 Lätt Grp G FC Rosengård 1917 blå Färdig FC Trelleborg    
27120307 fr 27/12 10:20 fr 27/12 Kombihallen P14 Grp G FC Rosengård 1917 2blå 1 - 4 BK Höllviken  
27120112 fr 27/12 12:20 fr 27/12 Baltiska Hallen P8 Lätt Grp G Dalby GIF 1Blå Färdig FC Rosengård 1917 blå    
27120314 fr 27/12 12:45 fr 27/12 Kombihallen P14 Grp G Limhamn Football Club 1 - 4 FC Rosengård 1917 2blå  
27120121 fr 27/12 14:45 fr 27/12 Baltiska Hallen P8 Lätt Grp G Landskrona Bois Svart Färdig FC Rosengård 1917 blå    
27120322 fr 27/12 15:30 fr 27/12 Kombihallen P14 Grp G FC Rosengård 1917 2blå 1 - 1 FC Trelleborg  
27120129 fr 27/12 16:55 fr 27/12 Baltiska Hallen P8 Svår Grp C FC Rosengård 1917 vit Färdig Skanör Falsterbo IF Röd    
27120329 fr 27/12 17:55 fr 27/12 Kombihallen P14 Slutspel A 1/8 Final IFK Hässleholm Svart 5 - 1 FC Rosengård 1917 2blå  
27120234 fr 27/12 18:20 fr 27/12 Baltiska Träningshallen P8 Svår Grp C Husie IF 1 Färdig FC Rosengård 1917 vit    
27120140 fr 27/12 20:00 fr 27/12 Baltiska Hallen P8 Svår Grp C FC Rosengård 1917 vit Färdig HBK    
28120100 lö 28/12 09:00 lö 28/12 Baltiska Hallen P9 Lätt Grp A Västra Ingelstad IS Färdig FC Rosengård 1917 1blå    
28120205 lö 28/12 10:15 lö 28/12 Baltiska Träningshallen P9 Lätt Grp F BK Höllviken Svart Färdig FC Rosengård 1917 2 röd    
28120207 lö 28/12 10:50 lö 28/12 Baltiska Träningshallen P9 Lätt Grp A FC Rosengård 1917 1blå Färdig Lunds FF    
28120110 lö 28/12 11:35 lö 28/12 Baltiska Hallen P9 Lätt Grp F FC Rosengård 1917 2 röd Färdig Hyllie IK Grön    
28120112 lö 28/12 12:10 lö 28/12 Baltiska Hallen P9 Lätt Grp A FC Rosengård 1917 1blå Färdig LB07 L1    
28120117 lö 28/12 13:25 lö 28/12 Baltiska Hallen P9 Lätt Grp F Lilla Torg FF Blå Färdig FC Rosengård 1917 2 röd    
28120121 lö 28/12 14:35 lö 28/12 Baltiska Hallen P9 Svår Grp B FC Rosengård 1917 vit Färdig Hardeberga BK    
28120230 lö 28/12 16:55 lö 28/12 Baltiska Träningshallen P9 Svår Grp B Sjöbo IF Färdig FC Rosengård 1917 vit    
28120134 lö 28/12 18:00 lö 28/12 Baltiska Hallen P9 Svår Grp B Hyllie IK Svart Färdig FC Rosengård 1917 vit    
28120239 lö 28/12 19:15 lö 28/12 Baltiska Träningshallen P9 Svår Grp B FC Rosengård 1917 vit Färdig Landskrona Bois    
29120101 sö 29/12 08:15 sö 29/12 Baltiska Hallen P10 Lätt Grp A FC Rosengård 1917 3 Z röd Färdig Skanör Falsterbo IF Svart    
29120103 sö 29/12 08:45 sö 29/12 Baltiska Hallen P10 Lätt Grp B FC Rosengård 1917 M blå Färdig Dalby GIF    
29120301 sö 29/12 09:20 sö 29/12 Kombihallen P15 Grp A FC Rosengård 1917 vit 3 - 1 FC Trelleborg  
29120207 sö 29/12 09:45 sö 29/12 Baltiska Träningshallen P10 Lätt Grp H Borstahusens BK Blå Färdig FC Rosengård 1917 2 Z blå    
29120209 sö 29/12 10:15 sö 29/12 Baltiska Träningshallen P10 Lätt Grp A Trelleborgs FF Färdig FC Rosengård 1917 3 Z röd    
29120211 sö 29/12 10:45 sö 29/12 Baltiska Träningshallen P10 Lätt Grp B Lindeborgs FF 1948 Färdig FC Rosengård 1917 M blå    
29120114 sö 29/12 11:35 sö 29/12 Baltiska Hallen P10 Lätt Grp H FC Rosengård 1917 2 Z blå Färdig Kvarnby IK    
29120308 sö 29/12 11:40 sö 29/12 Kombihallen P15 Grp A FC Bellevue 1 - 2 FC Rosengård 1917 vit  
29120216 sö 29/12 12:05 sö 29/12 Baltiska Träningshallen P10 Lätt Grp A FC Rosengård 1917 3 Z röd Färdig Malmö IKF    
29120218 sö 29/12 12:35 sö 29/12 Baltiska Träningshallen P10 Lätt Grp B FC Rosengård 1917 M blå Färdig Staffanstor...ited FC Gul    
29120313 sö 29/12 13:40 sö 29/12 Kombihallen P15 Grp A FC Rosengård 1917 vit 1 - 1 BK Olympic Vit  
29120123 sö 29/12 13:50 sö 29/12 Baltiska Hallen P10 Lätt Grp H Skurups AIF Färdig FC Rosengård 1917 2 Z blå    
29120224 sö 29/12 14:10 sö 29/12 Baltiska Träningshallen P10 Svår Grp G Malmö FF 2 Färdig FC Rosengård 1917 M vit    
29120126 sö 29/12 14:40 sö 29/12 Baltiska Hallen P10 Svår Grp B FC Rosengår...17 3 Z grön Färdig Helsingborg City FC    
29120317 sö 29/12 15:00 sö 29/12 Kombihallen P15 Grp A Södra Sandby IF/GoFIF 0 - 4 FC Rosengård 1917 vit  
29120229 sö 29/12 15:25 sö 29/12 Baltiska Träningshallen P10 Svår Grp A BK Höllviken Blå Färdig FC Rosengår...17 2 Z vit    
29120130 sö 29/12 15:40 sö 29/12 Baltiska Hallen P10 Svår Grp G FC Rosengård 1917 M vit Färdig Borstahusens BK Röd    
29120232 sö 29/12 16:10 sö 29/12 Baltiska Träningshallen P10 Svår Grp B Västra Ingelstad IS Färdig FC Rosengår...17 3 Z grön    
29120322 sö 29/12 17:10 sö 29/12 Kombihallen P15 Slutspel A 1/4 Final FC Rosengård 1917 vit 0 - 3 BK Olympic Grön  
29120136 sö 29/12 17:15 sö 29/12 Baltiska Hallen P10 Svår Grp A FC Rosengår...17 2 Z vit Färdig Kulladals FF Blå    
29120237 sö 29/12 17:30 sö 29/12 Baltiska Träningshallen P10 Svår Grp G FC Rosengård 1917 M vit Färdig Linero IF röd    
29120140 sö 29/12 18:15 sö 29/12 Baltiska Hallen P10 Svår Grp A FC Rosengår...17 2 Z vit Färdig LB07 Röd    
29120241 sö 29/12 18:30 sö 29/12 Baltiska Träningshallen P10 Svår Grp G København Futsal 1 Färdig FC Rosengård 1917 M vit    
29120242 sö 29/12 18:45 sö 29/12 Baltiska Träningshallen P10 Svår Grp B Kvarnby IK Färdig FC Rosengår...17 3 Z grön    
29120148 sö 29/12 20:15 sö 29/12 Baltiska Hallen P10 Svår Grp A Skanör Falsterbo IF Röd Färdig FC Rosengår...17 2 Z vit    
02010102 to 02/01 08:30 to 02/01 Baltiska Hallen P11 Lätt Grp B Kulladals FF Vit Färdig FC Rosengård 1917 2 blå    
02010107 to 02/01 09:50 to 02/01 Baltiska Hallen P11 Lätt Grp D FC Rosengård 1917 grön Färdig Åhus Horna BK Röd    
02010206 to 02/01 10:05 to 02/01 Baltiska Träningshallen P11 Lätt Grp B FC Rosengård 1917 2 blå Färdig Skanör Falsterbo IF Röd    
02010211 to 02/01 11:40 to 02/01 Baltiska Träningshallen P11 Lätt Grp D Husie IF Grön Färdig FC Rosengård 1917 grön    
02010117 to 02/01 12:30 to 02/01 Baltiska Hallen P11 Lätt Grp B GIF Nike Blå Färdig FC Rosengård 1917 2 blå    
02010218 to 02/01 13:35 to 02/01 Baltiska Träningshallen P11 Lätt Grp D FC Rosengård 1917 grön Färdig Kvarnby IK Röd    
02010128 to 02/01 16:05 to 02/01 Baltiska Hallen P11 Svår Grp F LB07 - IF L...Bunkeflo L1 Färdig FC Rosengård 1917 vit    
02010135 to 02/01 17:55 to 02/01 Baltiska Hallen P11 Svår Grp F FC Rosengård 1917 vit Färdig Hardeberga BK    
02010139 to 02/01 19:00 to 02/01 Baltiska Hallen P11 Svår Grp F FC Rosengård 1917 vit Färdig Staffanstorp United FC    
02010143 to 02/01 20:00 to 02/01 Baltiska Hallen P11 Svår Grp F Kvarnby IK Gul Färdig FC Rosengård 1917 vit    
04010101 lö 04/01 08:15 lö 04/01 Baltiska Hallen P12/13 Grp A Malmö FF 1 3 - 0 FC Rosengård 1917 2 röd  
04010403 lö 04/01 08:45 lö 04/01 Kulladal Sporthall P12/13 Grp K FC Rosengård 1917 blå 1 - 1 Oxie SK Svart  
04010107 lö 04/01 09:45 lö 04/01 Baltiska Hallen P12/13 Grp D FC Rosengård 1917 1vit 0 - 4 Aakanden GF A.G.F. Blå  
04010208 lö 04/01 10:00 lö 04/01 Baltiska Träningshallen P12/13 Grp A FC Rosengård 1917 2 röd 3 - 3 Dösjöbro IF 2 Lag Svart  
04010411 lö 04/01 10:45 lö 04/01 Kulladal Sporthall P12/13 Grp K Svedala IF Blå 1 - 0 FC Rosengård 1917 blå  
04010215 lö 04/01 11:45 lö 04/01 Baltiska Träningshallen P12/13 Grp D BK Höllviken Svart 4 - 0 FC Rosengård 1917 1vit  
04010218 lö 04/01 12:30 lö 04/01 Baltiska Träningshallen P12/13 Grp A LB07 1 0 - 1 FC Rosengård 1917 2 röd  
04010419 lö 04/01 12:45 lö 04/01 Kulladal Sporthall P12/13 Grp K FC Rosengård 1917 blå 0 - 0 FC Bellevue 2  
04010121 lö 04/01 13:15 lö 04/01 Baltiska Hallen P12/13 Grp D FC Rosengård 1917 1vit 1 - 11 FC Trelleborg Röd  
04010128 lö 04/01 15:00 lö 04/01 Baltiska Hallen P12/13 Slutspel B 1/16 Final FC Rosengård 1917 blå 1 - 0 Kvarnby IK 2  
04010230 lö 04/01 15:30 lö 04/01 Baltiska Träningshallen P12/13 Slutspel B 1/16 Final LB07 1 5 - 0 FC Rosengård 1917 1vit  
04010235 lö 04/01 16:55 lö 04/01 Baltiska Träningshallen P12/13 Slutspel A 1/16 Final FC Rosengård 1917 2 röd 0 - 1 FC Trelleborg Röd  
04010140 lö 04/01 18:15 lö 04/01 Baltiska Hallen P12/13 Slutspel B 1/8 Final Kulladals FF Blå 1 - 2 FC Rosengård 1917 blå  
04010246 lö 04/01 19:50 lö 04/01 Baltiska Träningshallen P12/13 Slutspel B 1/4 Final Kulladals FF Svart 1 - 3 FC Rosengård 1917 blå  
04010249 lö 04/01 20:40 lö 04/01 Baltiska Träningshallen P12/13 Slutspel B Semifinal Lunds SK 2 - 1 FC Rosengård 1917 blå  
05010101 sö 05/01 08:15 sö 05/01 Baltiska Hallen P13 Grp A Staffanstor...ted FC 1Blå 0 - 1 FC Rosengård 1917 vit  
05010103 sö 05/01 08:45 sö 05/01 Baltiska Hallen P13 Grp B FC Rosengård 1917 2 blå 4 - 0 Lunds SK  
05010208 sö 05/01 10:00 sö 05/01 Baltiska Träningshallen P13 Grp A FC Rosengård 1917 vit 3 - 0 Kvarnby IK Orange  
05010211 sö 05/01 10:45 sö 05/01 Baltiska Träningshallen P13 Grp B LB07 3 0 - 1 FC Rosengård 1917 2 blå  
05010116 sö 05/01 12:00 sö 05/01 Baltiska Hallen P13 Grp A Hyllie IK 3 0 - 4 FC Rosengård 1917 vit  
05010218 sö 05/01 12:30 sö 05/01 Baltiska Träningshallen P13 Grp B FC Rosengård 1917 2 blå 0 - 2 Kulladals FF Blå  
05010230 sö 05/01 15:45 sö 05/01 Baltiska Träningshallen P13 Slutspel A 1/16 Final FC Rosengård 1917 2 blå 0 - 4 Malmö FF 2  
05010240 sö 05/01 18:20 sö 05/01 Baltiska Träningshallen P13 Slutspel A 1/8 Final FC Rosengård 1917 vit 2 - 1 Malmö FF 2  
05010146 sö 05/01 20:00 sö 05/01 Baltiska Hallen P13 Slutspel A 1/4 Final FC Rosengård 1917 vit 1 - 4 Kvarnby IK Rosa