Forwardcupen och Cup Manager ger er möjligheten att bli meddelade via SMS när ert lag spelar färdigt en match och går vidare i turneringen. Det är gratis!
Avbryt |
Matchnr | Tid | Spelplan | Grupp | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Domare | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05081300 | fre 05/08 09:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 74 | P11 Grupp A fredag | BK Forward (3 dagar) 1 | Örebro Syri... dagar) Röd | Alex Zackdahl | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080600 | fre 05/08 09:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 93 | P13 Grp A | BK Derby | 0 - 10 | IF Eker Örebro | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080700 | fre 05/08 09:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 94 | F13 Grp A | Rynninge / Syrianska | 3 - 1 | Västanfors IF FK | Aras Mohammadi | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080800 | fre 05/08 09:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 95 | F13 Grp A | Ulvåkers IF 1 | 1 - 1 | IFK Lindesberg | Mario Albayark | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080900 | fre 05/08 09:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 96 | F13 Grp A | BK Forward F09 | 1 - 3 | Kvarnsvedens IK | Yousef Al-Talabanee | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080100 | fre 05/08 09:00 fre 05/08 | Rosta Gärde A | P16-17 Grp A | BK Forward 2 Svart | 0 - 1 | Adolfsbergs IK | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080200 | fre 05/08 09:00 fre 05/08 | Rosta Gärde B | P16-17 Grp A | Våmbs IF | 1 - 4 | IFK Lindesberg | Harbi omar | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082300 | fre 05/08 09:00 fre 05/08 | Trängens IP B | P15 Grp B | BK Forward 2 | 0 - 2 | Svärtinge SK | Tejmija Beharic | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082400 | fre 05/08 09:00 fre 05/08 | Trängens IP C Konstgräs | P16-17 Grp B | Örsundsbro IF | 1 - 1 | IK Sturehov | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05083500 | fre 05/08 09:00 fre 05/08 | Trängens IP D | P16-17 Grp A | Lesjöfors IF | 4 - 1 | Vimmerby IF P16 | Patrik Thomassen | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05081200 | fre 05/08 10:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 73 | P12 Grupp A fredag | Kvarnsveden... (3 dagars) | Hampetorp-O... (3 dagars) | Abdirahman mahamud Abdi (Huvuddomare) , Alex Zackdahl (Domare (Övriga)) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080801 | fre 05/08 10:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 95 | P13 Grp B | Vaksala SK | 5 - 2 | IK Sturehov Blå | Mario Albayark | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080901 | fre 05/08 10:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 96 | P13 Grp D | BK Forward | 4 - 0 | Samuelsdals IF | Yousef Al-Talabanee | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080201 | fre 05/08 10:00 fre 05/08 | Rosta Gärde B | F15-16 Grp A | KIF Örebro F08/09 | 5 - 1 | Bullermyrens IK | Harbi omar | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082301 | fre 05/08 10:00 fre 05/08 | Trängens IP B | P15 Grp A | BK Forward 1 | 3 - 1 | Kils AIK | Tejmija Beharic | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082401 | fre 05/08 10:00 fre 05/08 | Trängens IP C Konstgräs | F15-16 Grp A | BK Forward ...phyttans IF | 1 - 0 | IK Oden | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05083501 | fre 05/08 10:00 fre 05/08 | Trängens IP D | P15 Grp A | Örebro syri...u14-15 4-15 | 3 - 1 | Islingby IK | Patrik Thomassen | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05081201 | fre 05/08 11:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 73 | P11 Grupp A fredag | BK Forward (3 dagar) 2 | Örebro syri... dagar) Gul | Abdirahman mahamud Abdi | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080400 | fre 05/08 11:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 91 | P14 Grp B | IK Sturehov | 2 - 5 | Hvetlanda GIF | Emanuel Albayrak | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080500 | fre 05/08 11:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 92 | P14 Grp B | Leksands IF FK | 1 - 5 | IFK Kumla/Laxå IF | Hasan Mosa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080601 | fre 05/08 11:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 93 | P13 Grp C | IF Eker Örebro Vit | 5 - 0 | Nykvarns SK 2 | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080701 | fre 05/08 11:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 94 | P13 Grp C | Korsnäs IF | 0 - 11 | Karlslunds IF FK | Alex Zackdahl | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080802 | fre 05/08 11:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 95 | P13 Grp B | Nykvarns SK 1 | 1 - 1 | Örebro Syrianska Ungdom | Mario Albayark | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080902 | fre 05/08 11:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 96 | P13 Grp D | Våmbs IF | 1 - 1 | IK Sturehov Röd | Ramadan Aziz | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080202 | fre 05/08 11:00 fre 05/08 | Rosta Gärde B | F15-16 Grp B | Kvarnsvedens IK | 1 - 3 | KIF DFF Örebro Röd | Harbi omar | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082500 | fre 05/08 11:00 fre 05/08 | Trängens IP 91 | P14 Grp A | Krokeks if | 1 - 3 | Ulvåkers IF.../Väring Röd | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082402 | fre 05/08 11:00 fre 05/08 | Trängens IP C Konstgräs | P15 Grp B | Adolfbergs IK Rosa | 2 - 2 | Karlslunds IF FK | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05083502 | fre 05/08 11:00 fre 05/08 | Trängens IP D | F15-16 Grp B | Ulvåkers IF | 4 - 2 | Skiljebo SK | Patrik Thomassen | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080401 | fre 05/08 12:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 91 | P14 Grp B | IFK Falköping FF | 6 - 2 | Ulvåkers IF...äring Svart | Emanuel Albayrak | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080501 | fre 05/08 12:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 92 | P14 Grp A | AIK | 0 - 2 | IF Eker | Hasan Mosa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080702 | fre 05/08 12:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 94 | P13 Grp A | Hammarö fk | 2 - 4 | Lekebergs IF | Alex Zackdahl | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080903 | fre 05/08 12:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 96 | F13 Grp B | KIF Örebro F08/09 | 2 - 0 | Ulvåkers IF 2 | Ramadan Aziz | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082501 | fre 05/08 12:00 fre 05/08 | Trängens IP 91 | P14 Grp A | IF Tunabro | 4 - 1 | Korsnäs IF | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080602 | fre 05/08 13:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 93 | F13 Grp A | Kvarnsvedens IK | 7 - 0 | IFK Lindesberg | Mahdia moosawi | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080703 | fre 05/08 13:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 94 | F13 Grp A | Ulvåkers IF 1 | 1 - 5 | Rynninge / Syrianska | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080803 | fre 05/08 13:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 95 | F13 Grp B | Garphyttan/Forward | 1 - 0 | IFK Västerås | Robin Simitko | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080101 | fre 05/08 13:00 fre 05/08 | Rosta Gärde A | P16-17 Grp A | IFK Lindesberg | 1 - 3 | Adolfsbergs IK | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080203 | fre 05/08 13:00 fre 05/08 | Rosta Gärde B | P16-17 Grp A | Våmbs IF | 1 - 3 | Lesjöfors IF | Harbi omar | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082302 | fre 05/08 13:00 fre 05/08 | Trängens IP B | P16-17 Grp A | Vimmerby IF P16 | 0 - 6 | BK Forward 2 Svart | Tejmija Beharic | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05081202 | fre 05/08 14:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 73 | P12 Grupp A fredag | IFK Kumla (3 dagars) | Kvarnsveden... (3 dagars) | Abdirahman mahamud Abdi (Huvuddomare) , Awes Osman (Domare (Övriga)) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080603 | fre 05/08 14:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 93 | P13 Grp A | IF Eker Örebro | 6 - 0 | Lillån FK | Mahdia moosawi | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080804 | fre 05/08 14:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 95 | F13 Grp A | Västanfors IF FK | 5 - 0 | BK Forward F09 | Robin Simitko | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080102 | fre 05/08 14:00 fre 05/08 | Rosta Gärde A | P16-17 Grp B | Svärtinge SK | 4 - 0 | Nora BK | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080204 | fre 05/08 14:00 fre 05/08 | Rosta Gärde B | P16-17 Grp B | Örsundsbro IF | 0 - 5 | Oxelösunds IK | Harbi omar | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082303 | fre 05/08 14:00 fre 05/08 | Trängens IP B | P15 Grp A | Islingby IK | 1 - 7 | BK Forward 1 | Tejmija Beharic (Huvuddomare) , Tony Gustafsson (Assisterande 1) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082403 | fre 05/08 14:00 fre 05/08 | Trängens IP C Konstgräs | P15 Grp A | Kils AIK | 1 - 9 | Örebro syri...u14-15 4-15 | Ridwan Muse | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05083503 | fre 05/08 14:00 fre 05/08 | Trängens IP D | F15-16 Grp A | BK Forward ...phyttans IF | 0 - 3 | KIF Örebro F08/09 | Patrik Thomassen | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080604 | fre 05/08 15:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 93 | F13 Grp B | KIF Örebro F08/09 | 0 - 0 | Bälinge IF | Mahdia moosawi | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080704 | fre 05/08 15:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 94 | P13 Grp A | Lekebergs IF | 9 - 1 | BK Derby | Omar Mohammed | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080805 | fre 05/08 15:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 95 | P13 Grp B | IK Sturehov Blå | 2 - 6 | Nykvarns SK 1 | Robin Simitko | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080904 | fre 05/08 15:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 96 | P13 Grp B | Örebro Syrianska Ungdom | 1 - 0 | Vaksala SK | Abdirahman mahamud Abdi | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080103 | fre 05/08 15:00 fre 05/08 | Rosta Gärde A | F15-16 Grp B | KIF DFF Örebro Röd | 3 - 0 | Fagersanna IF F08-05 | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080205 | fre 05/08 15:00 fre 05/08 | Rosta Gärde B | F15-16 Grp B | Skiljebo SK | 0 - 0 | Kvarnsvedens IK | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080402 | fre 05/08 16:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 91 | P14 Grp B | Ulvåkers IF...äring Svart | 7 - 1 | IK Sturehov | Emanuel Albayrak | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080502 | fre 05/08 16:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 92 | P14 Grp B | Leksands IF FK | 1 - 2 | IFK Falköping FF | Hasan Mosa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080605 | fre 05/08 16:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 93 | P13 Grp C | Karlslunds IF FK | 5 - 2 | IF Eker Örebro Vit | Saad Hussein | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080705 | fre 05/08 16:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 94 | P13 Grp C | Nykvarns SK 2 | 2 - 1 | Korsnäs IF | Omar Mohammed | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080806 | fre 05/08 16:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 95 | P13 Grp D | IK Sturehov Röd | 0 - 9 | BK Forward | Awes Osman | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080905 | fre 05/08 16:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 96 | P13 Grp D | Samuelsdals IF | 5 - 0 | Våmbs IF | Abdirahman mahamud Abdi | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080104 | fre 05/08 16:00 fre 05/08 | Rosta Gärde A | P15 Grp B | Karlslunds IF FK | 9 - 1 | BK Forward 2 | Not shown* (Huvuddomare) , Not shown* (Assisterande 1) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080206 | fre 05/08 16:00 fre 05/08 | Rosta Gärde B | F15-16 Grp A | Bullermyrens IK | 11 - 0 | IK Oden | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082502 | fre 05/08 16:00 fre 05/08 | Trängens IP 91 | P14 Grp B | IFK Kumla/Laxå IF | 10 - 1 | Hvetlanda GIF | Elise Emmoth | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05081203 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 73 | P11 Grupp A fredag | Våmbs IF (3 dagar) Vit | BK Forward (3 dagar) 2 | afdal abdallah | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05081301 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 74 | P11 Grupp A fredag | Våmbs IF (3 dagar) Grön | BK Forward (3 dagar) 1 | Husein Jalloh | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080403 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 91 | P14 Grp A | Korsnäs IF | 1 - 7 | IF Eker | Emanuel Albayrak | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080503 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 92 | P14 Grp A | Ulvåkers IF.../Väring Röd | 1 - 3 | AIK | Hasan Mosa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080606 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 93 | F13 Grp A | BK Forward F09 | 0 - 6 | Rynninge / Syrianska | Saad Hussein | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080706 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 94 | F13 Grp A | Ulvåkers IF 1 | 0 - 1 | Kvarnsvedens IK | Omar Mohammed | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080807 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 95 | F13 Grp B | Ulvåkers IF 2 | 0 - 7 | Garphyttan/Forward | Awes Osman | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080105 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Rosta Gärde A | P15 Grp B | Svärtinge SK | 1 - 2 | Adolfbergs IK Rosa | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080207 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Rosta Gärde B | P16-17 Grp A | Våmbs IF | 0 - 6 | Adolfsbergs IK | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082503 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Trängens IP 91 | P14 Grp A | IF Tunabro | 0 - 4 | Krokeks if | Elise Emmoth | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082304 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Trängens IP B | P16-17 Grp A | Vimmerby IF P16 | 0 - 4 | IFK Lindesberg | Tony Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082404 | fre 05/08 17:00 fre 05/08 | Trängens IP C Konstgräs | P16-17 Grp A | BK Forward 2 Svart | 1 - 0 | Lesjöfors IF | Ridwan Muse | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05081204 | fre 05/08 18:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 73 | P12 Grupp A fredag | Hampetorp-O... (3 dagars) | IFK Kumla (3 dagars) | afdal abdallah | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080607 | fre 05/08 18:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 93 | P13 Grp A | Lillån FK | 2 - 2 | Hammarö fk | Saad Hussein | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080808 | fre 05/08 18:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 95 | F13 Grp A | IFK Lindesberg | 0 - 7 | Västanfors IF FK | Awes Osman | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080906 | fre 05/08 18:00 fre 05/08 | Rosta Gärde 96 | F13 Grp B | Bälinge IF | 1 - 0 | IFK Västerås | Abdirahman mahamud Abdi | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05080106 | fre 05/08 18:00 fre 05/08 | Rosta Gärde A | P16-17 Grp B | Nora BK | 2 - 1 | Oxelösunds IK | Not shown* | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082305 | fre 05/08 18:00 fre 05/08 | Trängens IP B | P16-17 Grp B | Svärtinge SK | 4 - 0 | IK Sturehov | Tony Gustafsson | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
05082405 | fre 05/08 19:00 fre 05/08 | Trängens IP C Konstgräs | F15-16 Grp B | Fagersanna IF F08-05 | 2 - 1 | Ulvåkers IF | Ridwan Muse | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
* The referee has not agreed for his name to be shown in public |