Forwardcupen och Cup Manager ger er möjligheten att bli meddelade via SMS när ert lag spelar färdigt en match och går vidare i turneringen. Det är gratis!
Avbryt |
Matchnr | Tid | Spelplan | Grupp | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Domare | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
07080603 | sön 07/08 13:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 93 | P13 Slutspel A | Final | IF Eker Örebro Vit | 0 - 1 | Karlslunds IF FK | Yousef Al-Talabanee | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080804 | sön 07/08 13:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 95 | P13 Slutspel B | Final | Lekebergs IF | 3 - 1 | Samuelsdals IF | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080805 | sön 07/08 14:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 95 | P13 Slutspel C | Final | Våmbs IF | 0 - 1 | Hammarö fk | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080705 | sön 07/08 14:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 94 | P13 Slutspel D | Final | Vaksala SK | 0 - 1 | Nykvarns SK 2 | Emanuel Albayrak | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080402 | sön 07/08 13:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 91 | P14 Slutspel A | Final | IFK Falköping FF | 0 - 6 | IFK Kumla/Laxå IF | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080502 | sön 07/08 13:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 92 | P14 Slutspel B | Final | Ulvåkers IF...äring Svart | 1 - 3 | Hvetlanda GIF | Alex Zackdahl | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080403 | sön 07/08 14:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 91 | P14 Slutspel C | Final | IK Sturehov | 0 - 3 | Korsnäs IF | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07082200 | sön 07/08 11:00 sön 07/08 | Trängens IP A | P15 Slutspel A | Final | Karlslunds IF FK | 2 - 3 | Adolfbergs IK Rosa | Not shown* (Huvuddomare) , Linn Arnersten (Assisterande 1) , Harbi omar (Assisterande 2) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080102 | sön 07/08 10:00 sön 07/08 | Rosta Gärde A | P15 Slutspel B | Final | Örebro syri...u14-15 4-15 | 2 - 3 | BK Forward 1 | Tony Gustafsson | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080104 | sön 07/08 12:00 sön 07/08 | Rosta Gärde A | P15 Slutspel C | Final | Svärtinge SK | 7 - 0 | Kils AIK | Tony Gustafsson | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080203 | sön 07/08 11:00 sön 07/08 | Rosta Gärde B | P15 Slutspel D | Final | Islingby IK | 0 - 3 | BK Forward 2 | Abdirahman mahamud Abdi | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07082202 | sön 07/08 14:00 sön 07/08 | Trängens IP A | P16-17 Slutspel A | Final | Adolfsbergs IK | 1 - 2 | BK Forward 2 Svart | Not shown* (Huvuddomare) , Tony Gustafsson (Assisterande 1) , Hussam Hariri (Assisterande 2) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080206 | sön 07/08 14:00 sön 07/08 | Rosta Gärde B | P16-17 Slutspel B | Final | IK Sturehov | 0 - 3 | IFK Lindesberg | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080106 | sön 07/08 14:00 sön 07/08 | Rosta Gärde A | P16-17 Slutspel C | Final | Vimmerby IF P16 | 0 - 1 | Våmbs IF | Ridwan Muse | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080604 | sön 07/08 14:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 93 | F13 Slutspel A | Final | Kvarnsvedens IK | 0 - 1 | Rynninge / Syrianska | Yousef Al-Talabanee | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080704 | sön 07/08 13:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 94 | F13 Slutspel B | Final | IFK Västerås | 0 - 1 | KIF Örebro F08/09 | Emanuel Albayrak | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080903 | sön 07/08 13:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 96 | F13 Slutspel C | Final | IFK Lindesberg | 0 - 2 | BK Forward F09 | Abdirahman mahamud Abdi | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07082201 | sön 07/08 12:00 sön 07/08 | Trängens IP A | F15-16 Slutspel A | Final | KIF Örebro F08/09 | 2 - 4 P | KIF DFF Örebro Röd | Not shown* (Huvuddomare) , Harbi omar (Domare (Övriga)) , Linn Arnersten (Domare (Övriga)) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080204 | sön 07/08 12:00 sön 07/08 | Rosta Gärde B | F15-16 Slutspel B | Final | Kvarnsvedens IK | 1 - 5 | Bullermyrens IK | Saad Hussein (Huvuddomare) , Abdirahman mahamud Abdi (Domare (Övriga)) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080105 | sön 07/08 13:00 sön 07/08 | Rosta Gärde A | F15-16 Slutspel C | Final | BK Forward ...phyttans IF | 0 - 1 | Skiljebo SK | Ridwan Muse | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080205 | sön 07/08 13:00 sön 07/08 | Rosta Gärde B | F15-16 Slutspel D | Final | Ulvåkers IF | 6 - 0 | IK Oden | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
* The referee has not agreed for his name to be shown in public |
Matchnr | Tid | Spelplan | Grupp | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | Domare | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
07080103 | sön 07/08 11:00 sön 07/08 | Rosta Gärde A | P16-17 Slutspel B | Semifinal | Lesjöfors IF | 0 - 1 | IK Sturehov | Tony Gustafsson (Huvuddomare) , Hasan Mosa (Assisterande 1) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080703 | sön 07/08 11:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 94 | P13 Slutspel C | Semifinal | BK Derby | 1 - 7 | Våmbs IF | Yousef Al-Talabanee | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080803 | sön 07/08 11:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 95 | P13 Slutspel D | Semifinal | Vaksala SK | 2 - 1 | Lillån FK | Mohammed Al-Tameemi | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07082300 | sön 07/08 11:00 sön 07/08 | Trängens IP B | F15-16 Slutspel D | Semifinal | Ulvåkers IF | 1 - 0 | Fagersanna IF F08-05 | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080202 | sön 07/08 10:00 sön 07/08 | Rosta Gärde B | P16-17 Slutspel C | Semifinal | Örsundsbro IF | 0 - 7 | Våmbs IF | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080602 | sön 07/08 10:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 93 | F13 Slutspel C | Semifinal | Ulvåkers IF 2 | 1 - 2 | BK Forward F09 | Awes Osman | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080702 | sön 07/08 10:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 94 | P13 Slutspel C | Semifinal | Hammarö fk | 5 - 0 | IK Sturehov Röd | Hasan Mosa | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080802 | sön 07/08 10:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 95 | F13 Slutspel B | Semifinal | Västanfors IF FK | 0 - 1 | IFK Västerås | Mohammed Al-Tameemi | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080902 | sön 07/08 10:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 96 | P13 Slutspel D | Semifinal | IK Sturehov Blå | 0 - 3 | Nykvarns SK 2 | Ridwan Muse | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07082402 | sön 07/08 10:00 sön 07/08 | Trängens IP C Konstgräs | P16-17 Slutspel B | Semifinal | Oxelösunds IK | 0 - 1 | IFK Lindesberg | Aras Mohammadi | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080101 | sön 07/08 09:00 sön 07/08 | Rosta Gärde A | F15-16 Kval A1 | Kval A1 | Kvarnsvedens IK | 0 - 4 | KIF Örebro F08/09 | Linn Arnersten | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080201 | sön 07/08 09:00 sön 07/08 | Rosta Gärde B | F15-16 Kval A2 | Kval A2 | Bullermyrens IK | 0 - 2 | KIF DFF Örebro Röd | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080401 | sön 07/08 09:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 91 | P14 Slutspel B | Semifinal | AIK | 2 - 3 | Ulvåkers IF...äring Svart | Abdirahman mahamud Abdi | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080501 | sön 07/08 09:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 92 | P14 Slutspel C | Semifinal | IF Tunabro | 1 - 3 | IK Sturehov | Alex Zackdahl | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080601 | sön 07/08 09:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 93 | F13 Slutspel A | Semifinal | Kvarnsvedens IK | 1 - 0 | Bälinge IF | Awes Osman | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080701 | sön 07/08 09:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 94 | F13 Slutspel A | Semifinal | Garphyttan/Forward | 1 - 5 | Rynninge / Syrianska | Hasan Mosa | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080801 | sön 07/08 09:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 95 | P13 Slutspel B | Semifinal | Lekebergs IF | 5 - 2 | BK Forward | Mario Albayark | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080901 | sön 07/08 09:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 96 | F13 Slutspel B | Semifinal | KIF Örebro F08/09 | 1 - 0 | Ulvåkers IF 1 | Ridwan Muse | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07082401 | sön 07/08 09:00 sön 07/08 | Trängens IP C Konstgräs | P16-17 Slutspel A | Semifinal | Svärtinge SK | 0 - 1 | BK Forward 2 Svart | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07082501 | sön 07/08 09:00 sön 07/08 | Trängens IP 91 | P14 Slutspel B | Semifinal | Hvetlanda GIF | 7 - 1 | Krokeks if | Omar Mohammed | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080100 | sön 07/08 08:00 sön 07/08 | Rosta Gärde A | F15-16 Kval B1 | Kval B1 | Ulvåkers IF | 0 - 3 | BK Forward ...phyttans IF | Linn Arnersten | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080200 | sön 07/08 08:00 sön 07/08 | Rosta Gärde B | P16-17 Slutspel A | Semifinal | Adolfsbergs IK | 6 - 2 | Nora BK | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080400 | sön 07/08 08:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 91 | P14 Slutspel A | Semifinal | IFK Kumla/Laxå IF | 3 - 0 | Ulvåkers IF.../Väring Röd | Abdirahman mahamud Abdi | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080500 | sön 07/08 08:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 92 | P14 Slutspel A | Semifinal | IF Eker | 1 - 2 P | IFK Falköping FF | Alex Zackdahl | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080600 | sön 07/08 08:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 93 | P13 Slutspel A | Semifinal | Örebro Syrianska Ungdom | 1 - 2 P | IF Eker Örebro Vit | Awes Osman | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080700 | sön 07/08 08:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 94 | P13 Slutspel A | Semifinal | IF Eker Örebro | 2 - 4 | Karlslunds IF FK | Hasan Mosa | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080800 | sön 07/08 08:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 95 | P13 Slutspel D | 1/4 Final | Korsnäs IF | 0 - 6 | Lillån FK | Mario Albayark | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07080900 | sön 07/08 08:00 sön 07/08 | Rosta Gärde 96 | P13 Slutspel B | Semifinal | Nykvarns SK 1 | 2 - 3 P | Samuelsdals IF | Ridwan Muse | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07082400 | sön 07/08 08:00 sön 07/08 | Trängens IP C Konstgräs | F15-16 Kval B2 | Kval B2 | IK Oden | 0 - 4 | Skiljebo SK | Not shown* | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
07082500 | sön 07/08 08:00 sön 07/08 | Trängens IP 91 | P14 Slutspel C | Semifinal | Leksands IF FK | 2 - 3 | Korsnäs IF | Omar Mohammed | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
* The referee has not agreed for his name to be shown in public |