Detta är resultaten från ÖrebroCupen Inomhus 2017. Se de senaste resultaten från ÖrebroCupen Inomhus 2023 här.
ÖrebroCupen Inomhus och Cup Manager ger er möjligheten att bli meddelade via SMS när ert lag spelar färdigt en match och går vidare i turneringen. Det är gratis!
Avbryt |
Matchnr | Tid | Spelplan | Grupp | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30120105 | lör 30/12 12:00 lör 30/12 | Idrottshuset A | P13 Slutspel A | Final | Karlslunds IF HFK Röd | 0 - 9 | Örebro Syri...IF Ungdom 1 | ||||
30120112 | lör 30/12 20:00 lör 30/12 | Idrottshuset A | P14 Slutspel A | Final | Örebro SK 1 U1 | 0 - 2 | BK Forward Svart | ||||
30120114 | lör 30/12 21:20 lör 30/12 | Idrottshuset A | P15 Slutspel A | Final | BK Forward Svart 2 | 2 - 3 P | Tallboda IF | ||||
30120104 | lör 30/12 11:20 lör 30/12 | Idrottshuset A | F12/13 Slutspel A | Final | Adolfsbergs IK Svart | 2 - 1 | Adolfsbergs IK Gul | ||||
30120113 | lör 30/12 20:40 lör 30/12 | Idrottshuset A | F14/15 Slutspel A | Final | Gideonsbergs IF | 4 - 0 | Örebro SK F02 Vit |
Matchnr | Tid | Spelplan | Grupp | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30120111 | lör 30/12 19:20 lör 30/12 | Idrottshuset A | P15 Slutspel A | Semifinal | Tallboda IF | 2 - 0 | Örebro SK | ||||
30120110 | lör 30/12 18:40 lör 30/12 | Idrottshuset A | P15 Slutspel A | Semifinal | BK Forward Svart 2 | 2 - 1 | Karlslunds IF HFK 1 | ||||
30120109 | lör 30/12 18:00 lör 30/12 | Idrottshuset A | F14/15 Slutspel A | Semifinal | Örebro SK F02 Vit | 1 - 0 | Örebro SK F02 Svart | ||||
30120108 | lör 30/12 17:20 lör 30/12 | Idrottshuset A | F14/15 Slutspel A | Semifinal | Gideonsbergs IF | 4 - 1 | Örebro SK F03 Svart | ||||
30120107 | lör 30/12 16:40 lör 30/12 | Idrottshuset A | P14 Slutspel A | Semifinal | BK Forward Svart | 5 - 0 | BK Forward Gul | ||||
30120106 | lör 30/12 16:00 lör 30/12 | Idrottshuset A | P14 Slutspel A | Semifinal | Örebro SK 1 U1 | 3 - 0 | Laxå IF | ||||
30120103 | lör 30/12 10:40 lör 30/12 | Idrottshuset A | P13 Slutspel A | Semifinal | Laxå IF 05/06 | 1 - 2 | Örebro Syri...IF Ungdom 1 | ||||
30120102 | lör 30/12 10:00 lör 30/12 | Idrottshuset A | P13 Slutspel A | Semifinal | Rynninge IK | 3 - 4 P | Karlslunds IF HFK Röd | ||||
30120101 | lör 30/12 09:20 lör 30/12 | Idrottshuset A | F12/13 Slutspel A | Semifinal | Adolfsbergs IK Gul | 1 - 0 | IK Sturehov | ||||
30120100 | lör 30/12 08:40 lör 30/12 | Idrottshuset A | F12/13 Slutspel A | Semifinal | Adolfsbergs IK Svart | 4 - 3 P | Rynninge IK | ||||
29120134 | fre 29/12 20:40 fre 29/12 | Idrottshuset A | P14 Grp B | Örebro SK 2 U2 | 1 - 3 | BK Forward Svart | |||||
29120234 | fre 29/12 20:40 fre 29/12 | Idrottshuset B | P14 Grp B | Adolfsbergs IK 2 | 0 - 3 | Karlslunds IF HFK 2 | |||||
29120332 | fre 29/12 20:40 fre 29/12 | Idrottshuset C | P14 Grp B | Adolfsbergs IK 3 | 0 - 3 | Laxå IF | |||||
29120133 | fre 29/12 20:20 fre 29/12 | Idrottshuset A | P14 Grp A | Adolfsbergs IK 1 | 2 - 0 | IFK Askersund | |||||
29120233 | fre 29/12 20:20 fre 29/12 | Idrottshuset B | P14 Grp A | IK Sturehov | 1 - 4 | Örebro SK 1 U1 | |||||
29120331 | fre 29/12 20:20 fre 29/12 | Idrottshuset C | P14 Grp A | Karlslunds IF HFK 1 | 1 - 4 | BK Forward Gul | |||||
29120132 | fre 29/12 19:40 fre 29/12 | Idrottshuset A | P14 Grp B | BK Forward Svart | 1 - 2 | Laxå IF | |||||
29120232 | fre 29/12 19:40 fre 29/12 | Idrottshuset B | P14 Grp B | Adolfsbergs IK 3 | 2 - 3 | Adolfsbergs IK 2 | |||||
29120330 | fre 29/12 19:40 fre 29/12 | Idrottshuset C | P14 Grp B | Örebro SK 2 U2 | 4 - 1 | Karlslunds IF HFK 2 | |||||
29120131 | fre 29/12 19:20 fre 29/12 | Idrottshuset A | P14 Grp A | BK Forward Gul | 2 - 0 | Adolfsbergs IK 1 | |||||
29120231 | fre 29/12 19:20 fre 29/12 | Idrottshuset B | P14 Grp A | Karlslunds IF HFK 1 | 4 - 0 | IK Sturehov | |||||
29120329 | fre 29/12 19:20 fre 29/12 | Idrottshuset C | P14 Grp A | IFK Askersund | 2 - 2 | Örebro SK 1 U1 | |||||
29120130 | fre 29/12 18:40 fre 29/12 | Idrottshuset A | P14 Grp B | Adolfsbergs IK 2 | 1 - 1 | Örebro SK 2 U2 | |||||
29120230 | fre 29/12 18:40 fre 29/12 | Idrottshuset B | P14 Grp B | Laxå IF | 1 - 1 | Karlslunds IF HFK 2 | |||||
29120328 | fre 29/12 18:40 fre 29/12 | Idrottshuset C | P14 Grp B | BK Forward Svart | 0 - 2 | Adolfsbergs IK 3 | |||||
29120129 | fre 29/12 18:20 fre 29/12 | Idrottshuset A | P14 Grp A | BK Forward Gul | 3 - 1 | IK Sturehov | |||||
29120229 | fre 29/12 18:20 fre 29/12 | Idrottshuset B | P14 Grp A | Örebro SK 1 U1 | 4 - 0 | Adolfsbergs IK 1 | |||||
29120327 | fre 29/12 18:20 fre 29/12 | Idrottshuset C | P14 Grp A | IFK Askersund | 2 - 4 | Karlslunds IF HFK 1 | |||||
29120128 | fre 29/12 17:40 fre 29/12 | Idrottshuset A | P14 Grp B | Laxå IF | 0 - 0 | Örebro SK 2 U2 | |||||
29120228 | fre 29/12 17:40 fre 29/12 | Idrottshuset B | P14 Grp B | BK Forward Svart | 2 - 0 | Adolfsbergs IK 2 |