Dette er resultatet fra AFS Shepparton Cup 2018. Se de seneste resultater fra AFS Shepparton Cup 2019 her.

Whittlesea Ranges

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold    
26100701 fr 26/10 17:45 fr 26/10 F11 (CFC) U9 COPA Grp D Red Sea 0 - 0 Whittlesea Ranges    
27102300 lø 27/10 09:00 lø 27/10 F23 (CFC) U10 COPA Grp A Red Sea 1 - 0 Whittlesea Ranges    
27100900 lø 27/10 09:00 lø 27/10 Field 2 (Wanganui) U12 COPA Grp C Whittlesea Ranges Cihan 7 - 0 Malvern City    
27102700 lø 27/10 09:00 lø 27/10 Field 27 (Congupna) U14 Grp A Whittlesea Ranges 2 - 0 Brighton    
27102001 lø 27/10 09:45 lø 27/10 F20 (CFC) U11 COPA Grp D Box Hill United Red 0 - 3 Whittlesea Ranges Black    
27101602 lø 27/10 10:30 lø 27/10 F19 (CFC) U10 COPA Grp A Whittlesea Ranges 2 - 1 Altona Magic    
27102702 lø 27/10 10:40 lø 27/10 Field 27 (Congupna) U14 Grp A AYFI 0 - 2 Whittlesea Ranges    
27100202 lø 27/10 11:00 lø 27/10 F1 (Main Field) U12 COPA Grp C Essendon Un...nfantiles B 0 - 1 Whittlesea Ranges Cihan    
27102003 lø 27/10 11:15 lø 27/10 F20 (CFC) U11 COPA Grp D Whittlesea Ranges Black 4 - 2 Sunshine George Cross    
27100401 lø 27/10 11:45 lø 27/10 F28 (CFC) U9 COPA Grp D Whittlesea Ranges 1 - 0 Melbourne Knights    
27101604 lø 27/10 12:00 lø 27/10 F19 (CFC) U10 COPA Grp A Dandenong City Blue 0 - 1 Whittlesea Ranges    
27102704 lø 27/10 12:20 lø 27/10 Field 27 (Congupna) U14 Grp A Whittlesea Ranges 0 - 2 Bendigo City    
27102205 lø 27/10 12:45 lø 27/10 F21 (CFC) U11 COPA Grp D Whittlesea Ranges Black 2 - 1 Bentleigh Greens    
27101404 lø 27/10 13:00 lø 27/10 Field 6 (McEwan) U12 COPA Grp C Oakleigh Cannons 4 - 0 Whittlesea Ranges Cihan    
27100605 lø 27/10 13:15 lø 27/10 F10 (CFC) U9 COPA Grp D Bundoora United Kangas 0 - 1 Whittlesea Ranges    
27101607 lø 27/10 14:15 lø 27/10 F19 (CFC) U11 COPA Grp A Whittlesea Ranges Phil B 0 - 0 Essendon Un...vines White    
27101707 lø 27/10 14:45 lø 27/10 F14 (CFC) U9 LIGA Grp A AYFI Champs 5 - 0 Whittlesea ...hony Agosta    
27101608 lø 27/10 15:00 lø 27/10 F19 (CFC) U11 LIGA Grp B Whittlesea ...niel Giogha 0 - 1 Shepparton ...Association    
27102507 lø 27/10 15:45 lø 27/10 F25 (CFC) U11 COPA Grp A Beaumaris WOLVES 2 - 0 Whittlesea Ranges Phil B    
27101007 lø 27/10 16:00 lø 27/10 Field 3 (Wanganui) U13 Grp C Whittlesea Ranges PAUL 3 - 0 Hazara    
27101709 lø 27/10 16:15 lø 27/10 F14 (CFC) U9 LIGA Grp A Berwick City TigerSharks 3 - 2 Whittlesea ...hony Agosta    
27101611 lø 27/10 17:15 lø 27/10 F19 (CFC) U11 LIGA Grp B Hampton Par...ed Sparrows 1 - 2 Whittlesea ...niel Giogha    
27101711 lø 27/10 17:45 lø 27/10 F14 (CFC) U9 LIGA Grp A Whittlesea ...hony Agosta 0 - 3 Cobram Juni...Association    
27100112 lø 27/10 18:00 lø 27/10 F13 (CFC) U11 COPA Grp A Box Hill United BLUE 3 - 1 Whittlesea Ranges Phil B    
27100209 lø 27/10 18:00 lø 27/10 F1 (Main Field) U13 Grp C Berwick City Tigers 0 - 7 Whittlesea Ranges PAUL    
27102013 lø 27/10 18:45 lø 27/10 F20 (CFC) U11 LIGA Grp B Whittlesea ...niel Giogha 5 - 4 BASL Blue    
27101411 lø 27/10 20:00 lø 27/10 Field 6 (McEwan) U13 Grp C Whittlesea Ranges PAUL 8 - 0 Beaumaris Galaxy    
28101200 sø 28/10 08:00 sø 28/10 Field 8 (Rumbalara) U12 COPA Plate Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges Cihan 4 - 1 Ashburton United    
28102500 sø 28/10 08:45 sø 28/10 F25 (CFC) U11 COPA Shield Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges Phil B 1 - 0 Point Cook    
28102302 sø 28/10 09:30 sø 28/10 F23 (CFC) U11 LIGA Finals 1/4 Final Whittlesea ...niel Giogha 1 - 2 Murray United    
28101801 sø 28/10 09:45 sø 28/10 F18 (CFC) U9 LIGA Plate Finals 1/4 Final Williamstown yellow 3 - 2 Whittlesea ...hony Agosta    
28100302 sø 28/10 10:00 sø 28/10 F8 (CFC) U12 COPA Plate Finals Semifinal Doveton 1 - 2 Whittlesea Ranges Cihan    
28102502 sø 28/10 10:15 sø 28/10 F25 (CFC) U11 COPA Shield Finals Semifinal Essendon Un...vines White 1 - 2 Whittlesea Ranges Phil B    
28102103 sø 28/10 11:00 sø 28/10 F9 (CFC) U14 Cup Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges 3 - 1 Keilor Park Eagles    
28102905 sø 28/10 11:45 sø 28/10 F22 (CFC) U10 COPA Cup Finals 1/4 Final FC Bulleen Lions 6 - 0 Whittlesea Ranges    
28102504 sø 28/10 11:45 sø 28/10 F25 (CFC) U11 COPA Shield Finals Final Box Hill United Red 2 - 0 Whittlesea Ranges Phil B    
28100304 sø 28/10 12:00 sø 28/10 F8 (CFC) U13 Cup Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges PAUL 6 - 5 Bundoora United    
28100704 sø 28/10 12:00 sø 28/10 F11 (CFC) U9 COPA Cup Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges 0 - 1 Middle Park Barca    
28102006 sø 28/10 12:30 sø 28/10 F20 (CFC) U11 COPA Cup Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges Black 1 - 0 Berwick City Scorpions    
28101305 sø 28/10 13:00 sø 28/10 Field 5 (McEwan) U14 Cup Finals Semifinal Avondale Avengers 2 - 1 Whittlesea Ranges    
28100305 sø 28/10 13:00 sø 28/10 F8 (CFC) U12 COPA Plate Finals Final Bundoora United 3 - 1 Whittlesea Ranges Cihan    
28101608 sø 28/10 14:00 sø 28/10 F19 (CFC) U11 COPA Cup Finals Semifinal St Albans Dinamo 3 - 0 Whittlesea Ranges Black    
28101306 sø 28/10 14:00 sø 28/10 Field 5 (McEwan) U13 Cup Finals Semifinal Templestowe United 0 - 2 Whittlesea Ranges PAUL    
28100208 sø 28/10 16:00 sø 28/10 F1 (Main Field) U13 Cup Finals Final Pascoe Vale 3 - 0 Whittlesea Ranges PAUL