Latest results

AFS Shepparton Tournament 2018 begins
End
26/10
27/10
28/10

Finals

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team    
28100609 Sun 28/10 15:45 Sun 28/10 F10 (CFC) U8 U8 Cup Finals Final Identity Pro Academy 4 - 6 Fox Street Blues    
28100604 Sun 28/10 12:00 Sun 28/10 F10 (CFC) U8 U8 Plate Finals Final Fawkner 4 - 0 Dandenong City Red    
28100608 Sun 28/10 15:00 Sun 28/10 F10 (CFC) U9 COPA Cup Finals Final St albans Dinamo 4 - 1 East Bentleigh Strikers    
28100605 Sun 28/10 12:45 Sun 28/10 F10 (CFC) U9 COPA Plate Finals Final FTS Red 2 - 0 Bundoora United Kangas    
28100606 Sun 28/10 13:30 Sun 28/10 F10 (CFC) U9 LIGA Cup Finals Final Avondale FC 2 - 4 Soltilo Heidelberg    
28100705 Sun 28/10 12:45 Sun 28/10 F11 (CFC) U9 LIGA Plate Finals Final Williamstown blue 4 - 3 Bundoora United Wallabies    
28100109 Sun 28/10 14:45 Sun 28/10 F13 (CFC) U10 COPA Cup Finals Final Pascoe Vale Blue 4 - 5 FC Bulleen Lions    
28101609 Sun 28/10 14:45 Sun 28/10 F19 (CFC) U10 COPA Plate Finals Final Box Hill United 1 - 4 Essendon Un...vines Black    
28100105 Sun 28/10 11:45 Sun 28/10 F13 (CFC) U10 LIGA Cup Finals Final Truganina Hornets 3 - 2 Mount Eliza    
28102305 Sun 28/10 11:45 Sun 28/10 F23 (CFC) U10 LIGA Plate Finals Final Cobram Juni...Association 4 - 10 Sydenham Park    
28100110 Sun 28/10 15:30 Sun 28/10 F13 (CFC) U11 COPA Cup Finals Final Box Hill United BLUE 1 - 2 St Albans Dinamo    
28102009 Sun 28/10 14:45 Sun 28/10 F20 (CFC) U11 COPA Plate Finals Final Bentleigh Greens 1 - 0 Dandenong City    
28102504 Sun 28/10 11:45 Sun 28/10 F25 (CFC) U11 COPA Shield Finals Final Box Hill United Red 2 - 0 Whittlesea Ranges Phil B    
28101606 Sun 28/10 12:30 Sun 28/10 F19 (CFC) U11 LIGA Finals Final Avondale 1 - 0 Berwick City Sharks    
28100306 Sun 28/10 14:30 Sun 28/10 F8 (CFC) U12 COPA Cup Finals Final Berwick City Lions 0 - 5 West Point    
28100305 Sun 28/10 13:00 Sun 28/10 F8 (CFC) U12 COPA Plate Finals Final Bundoora United 3 - 1 Whittlesea Ranges Cihan    
28102606 Sun 28/10 14:00 Sun 28/10 Field 26 (Congupna) U12 LIGA Cup Finals Final Altona City 2 - 4 Sydenham Park    
28100208 Sun 28/10 16:00 Sun 28/10 F1 (CFC) U13 Cup Finals Final Pascoe Vale 3 - 0 Whittlesea Ranges PAUL    
28102106 Sun 28/10 15:00 Sun 28/10 F9 (CFC) U13 Plate Finals Final Altona Magic 5 - 1 Lalor United SC    
28102605 Sun 28/10 13:00 Sun 28/10 Field 26 (Congupna) U13 Shield Finals Final Sydenham Park 3 - 2 BASL    
28100207 Sun 28/10 15:00 Sun 28/10 F1 (CFC) U14 Cup Finals Final Avondale Avengers 3 - 1 Red Sea    
28100206 Sun 28/10 14:00 Sun 28/10 F1 (CFC) U15 Cup Finals Final Shepparton City City 1 - 0 D'angelo United    
28100204 Sun 28/10 12:00 Sun 28/10 F1 (CFC) U15 Plate Finals Final Shepparton South South 2 - 1 AYFI    
28102105 Sun 28/10 13:00 Sun 28/10 F9 (CFC) U16 Cup Finals Final First 11 1 - 3 Berwick City    
28100905 Sun 28/10 13:00 Sun 28/10 Field 2 (Wanganui) U16 Plate Finals Final NMA FC 1 - 0 Williamstown    
28100108 Sun 28/10 14:00 Sun 28/10 F13 (CFC) U12 Girls Cup Finals Final SMWFC Go South 3 - 1 Ballarat Eureka Strikers    
28100205 Sun 28/10 13:00 Sun 28/10 F1 (CFC) U14 Girls Cup Finals Final Point Cook Jets 4 - 1 BASL    
28101005 Sun 28/10 13:00 Sun 28/10 Field 3 (Wanganui) U14 Girls Plate Finals Final Monash City Girls 2 - 4 Berwick City Firebirds    
28100106 Sun 28/10 12:30 Sun 28/10 F13 (CFC) U16 Girls Cup Finals Final BASL 4 - 3 Berwick City    
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team    
28100607 Sun 28/10 14:15 Sun 28/10 F10 (CFC) U8 U8 Cup Finals Semi final Fox Street Blues 4 - 1 South East Stars FC    
28100707 Sun 28/10 14:15 Sun 28/10 F11 (CFC) U8 U8 Cup Finals Semi final Identity Pro Academy 5 - 3 Williamstown    
28101306 Sun 28/10 14:00 Sun 28/10 Field 4 (McEwan) U13 Cup Finals Semi final Templestowe United 0 - 2 Whittlesea Ranges PAUL    
28101405 Sun 28/10 14:00 Sun 28/10 Field 5 (McEwan) U13 Cup Finals Semi final Hazara 0 - 2 Pascoe Vale    
28101608 Sun 28/10 14:00 Sun 28/10 F19 (CFC) U11 COPA Cup Finals Semi final St Albans Dinamo 3 - 0 Whittlesea Ranges Black    
28102008 Sun 28/10 14:00 Sun 28/10 F20 (CFC) U11 COPA Cup Finals Semi final North Geelong Warriors 1 - 2 Box Hill United BLUE    
28100406 Sun 28/10 13:30 Sun 28/10 F17 (CFC) U9 COPA Cup Finals Semi final St albans Dinamo 2 - 0 Middle Park Barca    
28100706 Sun 28/10 13:30 Sun 28/10 F11 (CFC) U9 COPA Cup Finals Semi final East Bentleigh Strikers 3 - 2 FC Bulleen Lions Green    
28100107 Sun 28/10 13:15 Sun 28/10 F13 (CFC) U10 COPA Cup Finals Semi final Red Sea 1 - 5 Pascoe Vale Blue    
28101607 Sun 28/10 13:15 Sun 28/10 F19 (CFC) U10 COPA Cup Finals Semi final Elcho Park Cardinals 1 - 6 FC Bulleen Lions    
28102007 Sun 28/10 13:15 Sun 28/10 F20 (CFC) U11 COPA Plate Finals Semi final Oakleigh Cannons 0 - 1 Bentleigh Greens    
28102207 Sun 28/10 13:15 Sun 28/10 F21 (CFC) U11 COPA Plate Finals Semi final Port Melbou...ks Sharks A 0 - 3 Dandenong City    
28102307 Sun 28/10 13:15 Sun 28/10 F23 (CFC) U10 COPA Plate Finals Semi final Athletic Football Group 0 - 7 Box Hill United    
28102907 Sun 28/10 13:15 Sun 28/10 F22 (CFC) U10 COPA Plate Finals Semi final Essendon Un...vines Black 1 - 0 Melbourne Knights    
28101105 Sun 28/10 13:00 Sun 28/10 Field 6 (Rumbalara) U13 Plate Finals Semi final Altona Magic 2 - 1 North Geelong Warriors    
28101205 Sun 28/10 13:00 Sun 28/10 Field 7 (Rumbalara) U13 Plate Finals Semi final Lalor United SC 2 - 0 United Lions    
28101305 Sun 28/10 13:00 Sun 28/10 Field 4 (McEwan) U14 Cup Finals Semi final Avondale Avengers 2 - 1 Whittlesea Ranges    
28101404 Sun 28/10 13:00 Sun 28/10 Field 5 (McEwan) U14 Cup Finals Semi final AYFI 1 - 3 Red Sea    
28102705 Sun 28/10 13:00 Sun 28/10 Field 27 (Congupna) U14 Plate Finals Final Shepparton ...Association 3 - 0 Brighton    
28100405 Sun 28/10 12:45 Sun 28/10 F17 (CFC) U8 U8 Cup Finals 1/4 Final South East Stars FC 2 - 1 West Point Gunners    
28100505 Sun 28/10 12:45 Sun 28/10 F15 (CFC) U8 U8 Cup Finals 1/4 Final Identity Pro Academy 7 - 2 Essendon Un...amines Blue    
28101704 Sun 28/10 12:45 Sun 28/10 F14 (CFC) U8 U8 Cup Finals 1/4 Final Williamstown 2 - 0 Thomastown Raiders    
28101805 Sun 28/10 12:45 Sun 28/10 F18 (CFC) U8 U8 Cup Finals 1/4 Final Fox Street Blues 7 - 0 West Point Victory    
28102006 Sun 28/10 12:30 Sun 28/10 F20 (CFC) U11 COPA Cup Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges Black 1 - 0 Berwick City Scorpions    
28102206 Sun 28/10 12:30 Sun 28/10 F21 (CFC) U11 COPA Cup Finals 1/4 Final North Geelong Warriors 2 - 0 West Point Victory    
28102306 Sun 28/10 12:30 Sun 28/10 F23 (CFC) U11 COPA Cup Finals 1/4 Final St Albans Dinamo 3 - 0 Hume City Red    
28102404 Sun 28/10 12:30 Sun 28/10 F24 (CFC) U12 Girls Cup Finals Semi final Ballarat Eureka Strikers 3 - 1 Mustangz    
28102505 Sun 28/10 12:30 Sun 28/10 F25 (CFC) U12 Girls Cup Finals Semi final SMWFC Go South 3 - 0 Langwarrin Smurfettes    
28102906 Sun 28/10 12:30 Sun 28/10 F22 (CFC) U11 COPA Cup Finals 1/4 Final Moreland Zebras 1 - 2 Box Hill United BLUE    
28100304 Sun 28/10 12:00 Sun 28/10 F8 (CFC) U13 Cup Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges PAUL 6 - 5 Bundoora United    
28100404 Sun 28/10 12:00 Sun 28/10 F17 (CFC) U9 LIGA Cup Finals Semi final AYFI Champs 2 - 3 Avondale FC    
28100504 Sun 28/10 12:00 Sun 28/10 F15 (CFC) U9 COPA Cup Finals 1/4 Final St albans Dinamo 3 - 0 Box Hill United    
28100704 Sun 28/10 12:00 Sun 28/10 F11 (CFC) U9 COPA Cup Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges 0 - 1 Middle Park Barca