Detta är resultaten från AFS Shepparton Cup 2018. Se de senaste resultaten från AFS Shepparton Cup 2019 här.

Senaste resultat

AFS Shepparton Cup 2018 börjar
Slut
26/10
27/10
28/10

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
28100609 sö 28/10 15:45 sö 28/10 F10 (CFC) U8 U8 Cup Finals Final Identity Pro Academy 4 - 6 Fox Street Blues    
28100604 sö 28/10 12:00 sö 28/10 F10 (CFC) U8 U8 Plate Finals Final Fawkner 4 - 0 Dandenong City Red    
28100608 sö 28/10 15:00 sö 28/10 F10 (CFC) U9 COPA Cup Finals Final St albans Dinamo 4 - 1 East Bentleigh Strikers    
28100605 sö 28/10 12:45 sö 28/10 F10 (CFC) U9 COPA Plate Finals Final FTS Red 2 - 0 Bundoora United Kangas    
28100606 sö 28/10 13:30 sö 28/10 F10 (CFC) U9 LIGA Cup Finals Final Avondale FC 2 - 4 Soltilo Heidelberg    
28100705 sö 28/10 12:45 sö 28/10 F11 (CFC) U9 LIGA Plate Finals Final Williamstown blue 4 - 3 Bundoora United Wallabies    
28100109 sö 28/10 14:45 sö 28/10 F13 (CFC) U10 COPA Cup Finals Final Pascoe Vale Blue 4 - 5 FC Bulleen Lions    
28101609 sö 28/10 14:45 sö 28/10 F19 (CFC) U10 COPA Plate Finals Final Box Hill United 1 - 4 Essendon Un...vines Black    
28100105 sö 28/10 11:45 sö 28/10 F13 (CFC) U10 LIGA Cup Finals Final Truganina Hornets 3 - 2 Mount Eliza    
28102305 sö 28/10 11:45 sö 28/10 F23 (CFC) U10 LIGA Plate Finals Final Cobram Juni...Association 4 - 10 Sydenham Park    
28100110 sö 28/10 15:30 sö 28/10 F13 (CFC) U11 COPA Cup Finals Final Box Hill United BLUE 1 - 2 St Albans Dinamo    
28102009 sö 28/10 14:45 sö 28/10 F20 (CFC) U11 COPA Plate Finals Final Bentleigh Greens 1 - 0 Dandenong City    
28102504 sö 28/10 11:45 sö 28/10 F25 (CFC) U11 COPA Shield Finals Final Box Hill United Red 2 - 0 Whittlesea Ranges Phil B    
28101606 sö 28/10 12:30 sö 28/10 F19 (CFC) U11 LIGA Finals Final Avondale 1 - 0 Berwick City Sharks    
28100306 sö 28/10 14:30 sö 28/10 F8 (CFC) U12 COPA Cup Finals Final Berwick City Lions 0 - 5 West Point    
28100305 sö 28/10 13:00 sö 28/10 F8 (CFC) U12 COPA Plate Finals Final Bundoora United 3 - 1 Whittlesea Ranges Cihan    
28102606 sö 28/10 14:00 sö 28/10 Field 26 (Congupna) U12 LIGA Cup Finals Final Altona City 2 - 4 Sydenham Park    
28100208 sö 28/10 16:00 sö 28/10 F1 (CFC) U13 Cup Finals Final Pascoe Vale 3 - 0 Whittlesea Ranges PAUL    
28102106 sö 28/10 15:00 sö 28/10 F9 (CFC) U13 Plate Finals Final Altona Magic 5 - 1 Lalor United SC    
28102605 sö 28/10 13:00 sö 28/10 Field 26 (Congupna) U13 Shield Finals Final Sydenham Park 3 - 2 BASL    
28100207 sö 28/10 15:00 sö 28/10 F1 (CFC) U14 Cup Finals Final Avondale Avengers 3 - 1 Red Sea    
28100206 sö 28/10 14:00 sö 28/10 F1 (CFC) U15 Cup Finals Final Shepparton City City 1 - 0 D'angelo United    
28100204 sö 28/10 12:00 sö 28/10 F1 (CFC) U15 Plate Finals Final Shepparton South South 2 - 1 AYFI    
28102105 sö 28/10 13:00 sö 28/10 F9 (CFC) U16 Cup Finals Final First 11 1 - 3 Berwick City    
28100905 sö 28/10 13:00 sö 28/10 Field 2 (Wanganui) U16 Plate Finals Final NMA FC 1 - 0 Williamstown    
28100108 sö 28/10 14:00 sö 28/10 F13 (CFC) U12 Girls Cup Finals Final SMWFC Go South 3 - 1 Ballarat Eureka Strikers    
28100205 sö 28/10 13:00 sö 28/10 F1 (CFC) U14 Girls Cup Finals Final Point Cook Jets 4 - 1 BASL    
28101005 sö 28/10 13:00 sö 28/10 Field 3 (Wanganui) U14 Girls Plate Finals Final Monash City Girls 2 - 4 Berwick City Firebirds    
28100106 sö 28/10 12:30 sö 28/10 F13 (CFC) U16 Girls Cup Finals Final BASL 4 - 3 Berwick City    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
28100607 sö 28/10 14:15 sö 28/10 F10 (CFC) U8 U8 Cup Finals Semifinal Fox Street Blues 4 - 1 South East Stars FC    
28100707 sö 28/10 14:15 sö 28/10 F11 (CFC) U8 U8 Cup Finals Semifinal Identity Pro Academy 5 - 3 Williamstown    
28101306 sö 28/10 14:00 sö 28/10 Field 4 (McEwan) U13 Cup Finals Semifinal Templestowe United 0 - 2 Whittlesea Ranges PAUL    
28101405 sö 28/10 14:00 sö 28/10 Field 5 (McEwan) U13 Cup Finals Semifinal Hazara 0 - 2 Pascoe Vale    
28101608 sö 28/10 14:00 sö 28/10 F19 (CFC) U11 COPA Cup Finals Semifinal St Albans Dinamo 3 - 0 Whittlesea Ranges Black    
28102008 sö 28/10 14:00 sö 28/10 F20 (CFC) U11 COPA Cup Finals Semifinal North Geelong Warriors 1 - 2 Box Hill United BLUE    
28100406 sö 28/10 13:30 sö 28/10 F17 (CFC) U9 COPA Cup Finals Semifinal St albans Dinamo 2 - 0 Middle Park Barca    
28100706 sö 28/10 13:30 sö 28/10 F11 (CFC) U9 COPA Cup Finals Semifinal East Bentleigh Strikers 3 - 2 FC Bulleen Lions Green    
28100107 sö 28/10 13:15 sö 28/10 F13 (CFC) U10 COPA Cup Finals Semifinal Red Sea 1 - 5 Pascoe Vale Blue    
28101607 sö 28/10 13:15 sö 28/10 F19 (CFC) U10 COPA Cup Finals Semifinal Elcho Park Cardinals 1 - 6 FC Bulleen Lions    
28102007 sö 28/10 13:15 sö 28/10 F20 (CFC) U11 COPA Plate Finals Semifinal Oakleigh Cannons 0 - 1 Bentleigh Greens    
28102207 sö 28/10 13:15 sö 28/10 F21 (CFC) U11 COPA Plate Finals Semifinal Port Melbou...ks Sharks A 0 - 3 Dandenong City    
28102307 sö 28/10 13:15 sö 28/10 F23 (CFC) U10 COPA Plate Finals Semifinal Athletic Football Group 0 - 7 Box Hill United    
28102907 sö 28/10 13:15 sö 28/10 F22 (CFC) U10 COPA Plate Finals Semifinal Essendon Un...vines Black 1 - 0 Melbourne Knights    
28101105 sö 28/10 13:00 sö 28/10 Field 6 (Rumbalara) U13 Plate Finals Semifinal Altona Magic 2 - 1 North Geelong Warriors    
28101205 sö 28/10 13:00 sö 28/10 Field 7 (Rumbalara) U13 Plate Finals Semifinal Lalor United SC 2 - 0 United Lions    
28101305 sö 28/10 13:00 sö 28/10 Field 4 (McEwan) U14 Cup Finals Semifinal Avondale Avengers 2 - 1 Whittlesea Ranges    
28101404 sö 28/10 13:00 sö 28/10 Field 5 (McEwan) U14 Cup Finals Semifinal AYFI 1 - 3 Red Sea    
28102705 sö 28/10 13:00 sö 28/10 Field 27 (Congupna) U14 Plate Finals Final Shepparton ...Association 3 - 0 Brighton    
28100405 sö 28/10 12:45 sö 28/10 F17 (CFC) U8 U8 Cup Finals 1/4 Final South East Stars FC 2 - 1 West Point Gunners    
28100505 sö 28/10 12:45 sö 28/10 F15 (CFC) U8 U8 Cup Finals 1/4 Final Identity Pro Academy 7 - 2 Essendon Un...amines Blue    
28101704 sö 28/10 12:45 sö 28/10 F14 (CFC) U8 U8 Cup Finals 1/4 Final Williamstown 2 - 0 Thomastown Raiders    
28101805 sö 28/10 12:45 sö 28/10 F18 (CFC) U8 U8 Cup Finals 1/4 Final Fox Street Blues 7 - 0 West Point Victory    
28102006 sö 28/10 12:30 sö 28/10 F20 (CFC) U11 COPA Cup Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges Black 1 - 0 Berwick City Scorpions    
28102206 sö 28/10 12:30 sö 28/10 F21 (CFC) U11 COPA Cup Finals 1/4 Final North Geelong Warriors 2 - 0 West Point Victory    
28102306 sö 28/10 12:30 sö 28/10 F23 (CFC) U11 COPA Cup Finals 1/4 Final St Albans Dinamo 3 - 0 Hume City Red    
28102404 sö 28/10 12:30 sö 28/10 F24 (CFC) U12 Girls Cup Finals Semifinal Ballarat Eureka Strikers 3 - 1 Mustangz    
28102505 sö 28/10 12:30 sö 28/10 F25 (CFC) U12 Girls Cup Finals Semifinal SMWFC Go South 3 - 0 Langwarrin Smurfettes    
28102906 sö 28/10 12:30 sö 28/10 F22 (CFC) U11 COPA Cup Finals 1/4 Final Moreland Zebras 1 - 2 Box Hill United BLUE    
28100304 sö 28/10 12:00 sö 28/10 F8 (CFC) U13 Cup Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges PAUL 6 - 5 Bundoora United    
28100404 sö 28/10 12:00 sö 28/10 F17 (CFC) U9 LIGA Cup Finals Semifinal AYFI Champs 2 - 3 Avondale FC    
28100504 sö 28/10 12:00 sö 28/10 F15 (CFC) U9 COPA Cup Finals 1/4 Final St albans Dinamo 3 - 0 Box Hill United    
28100704 sö 28/10 12:00 sö 28/10 F11 (CFC) U9 COPA Cup Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges 0 - 1 Middle Park Barca