Seneste resultat

AFS Shepparton Cup 2019 begynder
Slut
25/10
26/10
27/10

Finals

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold    
27102109 sø 27/10 15:45 sø 27/10 F9 (CFC) U8 Copa Cup Grand Final Final Meadow Park Benjamin Blue 3 - 1 Point Cook    
27100608 sø 27/10 15:00 sø 27/10 F10 (CFC) U8 Copa Plate Grand Final Final FTS 3 - 4 Dandenong City Red 1  
27100607 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F10 (CFC) U8 LIGA Cup Finals Final Bendigo 2 - 0 Monash City FMA City  
27102108 sø 27/10 15:00 sø 27/10 F9 (CFC) U9 COPA Cup Finals Final Rising Stars 2 - 1 Pascoe Vale Kanga    
27102107 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F9 (CFC) U9 COPA Plate Finals Final Box Hill United 3 - 4 Meadow Park...mines Green    
27100505 sø 27/10 15:00 sø 27/10 F15 (CFC) U9 LIGA Cup Grand Final Final Sandringham Sandy Jaguars 1 - 2 Avondale Avengers White    
27100609 sø 27/10 15:45 sø 27/10 F10 (CFC) U9 LIGA Plate Grand Final Final Cobram Juni...Association 1 - 2 Mindil Shar...otball Club  
27101509 sø 27/10 15:45 sø 27/10 F12 (CFC) U10 COPA Cup Finals Final St Albans Saints (Dinamo) 5 - 0 Williams La...tball Group  
27103809 sø 27/10 15:45 sø 27/10 F26 (CFC) U10 COPA Plate Finals Final Bentleigh Greens 2 - 0 Oakleigh Cannons    
27102010 sø 27/10 16:30 sø 27/10 F20 (CFC) U10 LIGA Cup Finals Final Red Sea 3 - 4 Eltham Redbacks    
27102009 sø 27/10 15:45 sø 27/10 F20 (CFC) U10 LIGA Plate Finals Final North Geelong 0 - 1 Avondale Av...hite - Jeff    
27101510 sø 27/10 16:30 sø 27/10 F12 (CFC) U11 COPA Cup Finals Final Pascoe Vale Blue 0 - 1 FC Bulleen Lions  
27103810 sø 27/10 16:30 sø 27/10 F26 (CFC) U11 COPA Plate Finals Final Box Hill United Red 1 - 0 Langwarrin    
27102809 sø 27/10 16:30 sø 27/10 F17 (CFC) U11 LIGA Cup Finals Final Griffith & ... Assocation 0 - 3 Mazenod Victory    
27102006 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F20 (CFC) U11 LIGA Plate Finals Final Shepparton ...ation White 0 - 1 Whittlesea ...ge’s Ranges    
27101308 sø 27/10 16:00 sø 27/10 Field 5 (McEwan) U12 COPA Cup Finals Final Whittlesea Ranges Black 4 - 2 North Geelong Warriors    
27103604 sø 27/10 12:00 sø 27/10 Mooroopna F36 U12 COPA Plate Finals Final Rowville Eagles 0 - 2 Altona Magic  
27101407 sø 27/10 15:00 sø 27/10 Field 6 (McEwan) U12 LIGA Cup Finals Final Murray United 1 - 0 Shepparton ...association    
27103305 sø 27/10 13:00 sø 27/10 Mooroopna F33 U12 LIGA Plate Finals Final Mt Eliza Blues 4 - 0 Middle Park MPFC    
27101307 sø 27/10 15:00 sø 27/10 Field 5 (McEwan) U13 Cup Finals Final FTS 3 - 4 Albion Rovers    
27103405 sø 27/10 13:00 sø 27/10 Mooroopna F34 U13 Plate Finals Final Ringwood City U13A 1 - 0 Eltham Redbacks    
27100208 sø 27/10 16:00 sø 27/10 F1 (Main Field) U14 Cup Finals Final Pascoe Vale 1 - 0 Altona Magic  
27101904 sø 27/10 12:00 sø 27/10 Mooroopna F37 U14 Plate Finals Final Berwick City 0 - 3 Bundoora United Red Con    
27100209 sø 27/10 17:00 sø 27/10 F1 (Main Field) U15/16 Cup Finals Final Shepparton City U16 1 - 0 Casey Panthers  
27101905 sø 27/10 13:00 sø 27/10 Mooroopna F37 U15/16 Plate Finals Final Geelong Rangers 2 - 1 Ringwood City    
27102808 sø 27/10 15:45 sø 27/10 F17 (CFC) U10 Girls Cup Final Final Travel4Football Jaguars 4 - 0 Glen Eira FC    
27101508 sø 27/10 15:00 sø 27/10 F12 (CFC) U12 Girls Cup Finals Final South Melbourne 1 - 2 Geelong Galaxy  
27102807 sø 27/10 15:00 sø 27/10 F17 (CFC) U12 Girls Plate Finals Final Shepparton ...Association 4 - 2 Bundoora United    
27100207 sø 27/10 15:00 sø 27/10 F1 (Main Field) U14 Girls Cup Finals Final North Geelong Warriors 1 - 2 SWAG Soccer Academy  
27103605 sø 27/10 13:30 sø 27/10 Mooroopna F36 U14 Girls Plate Finals Final Brunswick City 0 - 1 Brighton United  
27101408 sø 27/10 16:00 sø 27/10 Field 6 (McEwan) U15/16 Girls Cup Finals Final Berwick City 0 - 3 Whittlesea United    
27103404 sø 27/10 12:00 sø 27/10 Mooroopna F34 U15/16 Girls Plate Finals Final Bundoora United 2 - 0 Latrobe Val...League LVSL    
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold    
27102008 sø 27/10 15:00 sø 27/10 F20 (CFC) U11 COPA Cup Finals Semifinal Eltham Redbacks 1 - 3 FC Bulleen Lions    
27102908 sø 27/10 15:00 sø 27/10 F22 (CFC) U11 COPA Cup Finals Semifinal Pascoe Vale Blue 5 - 0 Melbourne Knights    
27103808 sø 27/10 15:00 sø 27/10 F26 (CFC) U11 COPA Plate Finals Semifinal Langwarrin 1 - 0 Red sea    
27103908 sø 27/10 15:00 sø 27/10 F27 (CFC) U11 COPA Plate Finals Semifinal Altona City 0 - 1 Box Hill United Red    
27100107 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F13 (CFC) U9 LIGA Plate Finals Group A Cobram Juni...Association 0 - 0 Mill Park Lou    
27101507 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F12 (CFC) U10 Girls Grp A Brunswick City 0 - 3 Travel4Football Jaguars  
27101707 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F14 (CFC) U9 LIGA Plate Finals Group B Shepparton ...association 2 - 2 Pascoe Vale Wallabies    
27102007 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F20 (CFC) U10 LIGA Cup Finals Semifinal Murray United 1 - 4 Red Sea    
27102207 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F21 (CFC) U10 LIGA Cup Finals Semifinal Eltham Redbacks 3 - 0 Northern Pride    
27102307 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F23 (CFC) U10 COPA Plate Finals Semifinal FC Bulleen ... Green Nick 0 - 2 Oakleigh Cannons    
27102407 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F24 (CFC) U10 Girls Grp A FFF - Matildas Gold 4 - 0 FFF - Matildas Green    
27102806 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F17 (CFC) U10 Girls Grp A Glen Eira FC 6 - 2 Travel4Football Panthers    
27102907 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F22 (CFC) U10 COPA Plate Finals Semifinal Bentleigh Greens 1 - 0 Green Gully    
27103807 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F26 (CFC) U11 LIGA Cup Finals Semifinal Griffith & ... Assocation 5 - 0 Cobram Juni...Association    
27103907 sø 27/10 14:15 sø 27/10 F27 (CFC) U11 LIGA Cup Finals Semifinal Mt Eliza Yellow 1 - 2 Mazenod Victory    
27100206 sø 27/10 14:00 sø 27/10 F1 (Main Field) U12 COPA Cup Finals Semifinal Box Hill United 3 - 4 Whittlesea Ranges Black  
27101105 sø 27/10 14:00 sø 27/10 Field 7 (Rumbalara) U15/16 Cup Finals Semifinal Shepparton City U16 2 - 1 FTS Black    
27101205 sø 27/10 14:00 sø 27/10 Field 8 (Rumbalara) U15/16 Cup Finals Semifinal Elite Futbo...A Melbourne 1 - 2 Casey Panthers    
27101306 sø 27/10 14:00 sø 27/10 Field 5 (McEwan) U15/16 Girls Cup Finals Semifinal Shepparton United 1 - 3 Whittlesea United    
27101406 sø 27/10 14:00 sø 27/10 Field 6 (McEwan) U15/16 Girls Cup Finals Semifinal Berwick City 3 - 0 NTJSA    
27103706 sø 27/10 14:00 sø 27/10 Field 4 (Wanganui) U12 COPA Cup Finals Semifinal North Geelong Warriors 4 - 3 FTS    
27100106 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F13 (CFC) U8 Copa Plate Finals Group A Box Hill United BLUE 0 - 3 Red sea    
27100606 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F10 (CFC) U8 Copa Cup Finals Group B Point Cook 1 - 1 Westgate Fc  
27101506 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F12 (CFC) U10 COPA Cup Finals Semifinal Melbourne Knights 0 - 2 St Albans Saints (Dinamo)  
27101706 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F14 (CFC) U8 Copa Plate Finals Group B Dandenong City Red 1 3 - 0 Yarraville Glory    
27102106 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F9 (CFC) U8 Copa Cup Finals Group A Fox Street Blues 1 - 2 Meadow Park Benjamin Blue    
27102206 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F21 (CFC) U11 COPA Plate Finals 1/4 Final Whittlesea Ranges 0 - 1 Altona City    
27102306 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F23 (CFC) U11 COPA Plate Finals 1/4 Final Langwarrin 2 - 0 Geelong South Boys    
27102406 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F24 (CFC) U11 COPA Plate Finals 1/4 Final Williamstown 1 - 5 Red sea    
27102805 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F17 (CFC) U10 COPA Cup Finals Semifinal Williams La...tball Group 2 - 0 Meadow Park...ines Purple    
27102906 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F22 (CFC) U11 COPA Plate Finals 1/4 Final Box Hill United Red 4 - 3 Meadow Park...ines Silver    
27103806 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F26 (CFC) U10 LIGA Plate Finals Semifinal Keilor Park 3 - 4 Avondale Av...hite - Jeff    
27103906 sø 27/10 13:30 sø 27/10 F27 (CFC) U10 LIGA Plate Finals Semifinal Berwick City Tigers 2 - 4 North Geelong    
27100205 sø 27/10 13:00 sø 27/10 F1 (Main Field) U13 Cup Finals Semifinal West Point A 2 - 4 FTS  
27101104 sø 27/10 13:00 sø 27/10 Field 7 (Rumbalara) U14 Cup Finals Semifinal Hazara 2 - 4 Pascoe Vale    
27101204 sø 27/10 13:00 sø 27/10 Field 8 (Rumbalara) U14 Cup Finals Semifinal Oakleigh Cannons 1 - 2 Altona Magic