List of registered teams

Club Category Team name
Alamein FC 08 July Carnegie - Girls U12 Alamein FC
Albury Hotspurs 10 July Shepparton - Boys U12 Albury Hotspurs
Albury Hotspurs 10 July Shepparton - Girls U12 Albury Hotspurs
Altona Magic 03 July Melton - Boys U12 Altona Magic Black
Altona Magic 03 July Melton - Boys U12 Altona Magic
Ballarat City Fc 03 July Melton - Girls U12 Ballarat City Fc City
Banyule City 12 July Knox - Boys U12 Banyule City
Barnstoneworth United JFC 03 July Melton - Boys U12 Barnstoneworth United JFC BUJFC
Barnstoneworth United JFC 05 July Rosebud - Girls U12 Barnstoneworth United JFC
BASL 10 July Shepparton - Boys U12 BASL
BASL 10 July Shepparton - Girls U12 BASL
Bentleigh Greens 08 July Carnegie - Boys U12 Bentleigh Greens
Boroondara Eagles 12 July Knox - Girls U12 Boroondara Eagles
Box Hill United 12 July Knox - Boys U12 Box Hill United - Carlo Africa - White
Box Hill United 12 July Knox - Boys U12 Box Hill United - - Blue
Box Hill United 12 July Knox - Girls U12 Box Hill United
Brunswick City 03 July Melton - Boys U12 Brunswick City White
Brunswick City 03 July Melton - Boys U12 Brunswick City Dark blue
Bundoora United 01 July Darebin- Boys U12 Bundoora United
Bundoora United FC 10 July Shepparton - Boys U12 Bundoora United FC Wallabies
Calder United 03 July Melton - Girls U12 Calder United
Caroline Springs George Cross 03 July Melton - Boys U12 Caroline Springs George Cross Red
Casey Comets 12 July Knox - Boys U12 Casey Comets Titus
City in the Community 03 July Melton - Boys U12 City in the Community
Clarinda united 08 July Carnegie - Boys U12 Clarinda united
Cobram Roar FC 10 July Shepparton - Boys U12 Cobram Roar FC
Collingwood City 01 July Darebin- Boys U12 Collingwood City
Croydon City Arrows 12 July Knox - Boys U12 Croydon City Arrows - CCASC Hawks
Darebin Falcons 01 July Darebin - Girls U12 Darebin Falcons
Diamond Valley United 03 July Melton - Girls U12 Diamond Valley United
East Bentleigh Strikers 08 July Carnegie - Boys U12 East Bentleigh Strikers
Eastern Waverley 12 July Knox - Boys U12 Eastern Waverley
Eltham Redbacks FC 12 July Knox - Girls U12 Eltham Redbacks FC
Epping City 01 July Darebin- Boys U12 Epping City
Essendon Royals 01 July Darebin- Boys U12 Essendon Royals Coach Nappo
FC Bulleen Lions 01 July Darebin - Girls U12 FC Bulleen Lions
FC Bulleen Lions Blue 08 July Carnegie - Boys U12 FC Bulleen Lions Blue
FC Bulleen Lions Red 12 July Knox - Boys U12 FC Bulleen Lions Red
Football Star Academy 08 July Carnegie - Boys U12 Football Star Academy
Geelong Galaxy 01 July Darebin - Girls U12 Geelong Galaxy
Glen Eira 08 July Carnegie - Boys U12 Glen Eira (Rascals)
Glen Eira 08 July Carnegie - Boys U12 Glen Eira (Scorpions)
Glen Eira 08 July Carnegie - Girls U12 Glen Eira (Devannas)
Glen Eira 08 July Carnegie - Girls U12 Glen Eira (Jacyntas)
Green Gully SC 05 July Rosebud - Boys U12 Green Gully SC White
Green Gully SC 05 July Rosebud - Boys U12 Green Gully SC Green
Hume City FC 08 July Carnegie - Boys U12 Hume City FC Silver
Hume City FC 08 July Carnegie - Boys U12 Hume City FC Red
Hume United FC 03 July Melton - Boys U12 Hume United FC
Keilor Park 03 July Melton - Boys U12 Keilor Park
Kingston City 12 July Knox - Boys U12 Kingston City
Knox City FC 12 July Knox - Girls U12 Knox City FC
Langwarrin 05 July Rosebud - Boys U12 Langwarrin White
Langwarrin 05 July Rosebud - Boys U12 Langwarrin Blues
Langwarrin Soccer Club 05 July Rosebud - Girls U12 Langwarrin Soccer Club
Maccabi FC Caulfield 08 July Carnegie - Boys U12 Maccabi FC Caulfield Rockets
Macedon Blues United 03 July Melton - Girls U12 Macedon Blues United
Manningham United Blues 12 July Knox - Boys U12 Manningham United Blues Blue
Manningham United Blues 12 July Knox - Boys U12 Manningham United Blues Red
Moama Echuca Border Raiders 10 July Shepparton - Boys U12 Moama Echuca Border Raiders
Moreland City Football Club 01 July Darebin- Boys U12 Moreland City Football Club
Mornington SC 05 July Rosebud - Boys U12 Mornington SC U12 Kangaroos
Mount Martha Soccer Club 05 July Rosebud - Girls U12 Mount Martha Soccer Club
Mt Eliza 05 July Rosebud - Boys U12 Mt Eliza
Mt Eliza 05 July Rosebud - Girls U12 Mt Eliza
Murray United 12 July Knox - Boys U12 Murray United Red
Murray United 12 July Knox - Boys U12 Murray United White
Northcote City 01 July Darebin- Boys U12 Northcote City White
Northcote City 01 July Darebin- Boys U12 Northcote City Blue
Oakleigh Cannons 08 July Carnegie - Boys U12 Oakleigh Cannons
Pascoe Vale 01 July Darebin- Boys U12 Pascoe Vale JC
Pascoe Vale 01 July Darebin- Boys U12 Pascoe Vale CC
Port Melbourne Sharks 01 July Darebin- Boys U12 Port Melbourne Sharks White
Port Melbourne Sharks 01 July Darebin- Boys U12 Port Melbourne Sharks Blue
Riversdale 01 July Darebin- Boys U12 Riversdale
Rosebud SC 05 July Rosebud - Boys U12 Rosebud SC Red
Rowville Eagles FC 08 July Carnegie - Boys U12 Rowville Eagles FC Eagles U12
Sandringham 08 July Carnegie - Girls U12 Sandringham
Shepparton Junior Soccer Association 10 July Shepparton - Boys U12 Shepparton Junior Soccer Association
Shepparton Junior Soccer Association 10 July Shepparton - Girls U12 Shepparton Junior Soccer Association
Shepparton Soccer Club 10 July Shepparton - Boys U12 Shepparton Soccer Club
Shepparton South Soccer Club 10 July Shepparton - Boys U12 Shepparton South Soccer Club
Shepparton United Soccer Club 10 July Shepparton - Boys U12 Shepparton United Soccer Club
South Melbourne 01 July Darebin - Girls U12 South Melbourne
St Albans Dinamo 03 July Melton - Boys U12 St Albans Dinamo
Swan Hill Soccer League 10 July Shepparton - Boys U12 Swan Hill Soccer League
Tatura Soccer Club 10 July Shepparton - Boys U12 Tatura Soccer Club
Taylors Lakes 03 July Melton - Boys U12 Taylors Lakes
Wangaratta City FC 10 July Shepparton - Boys U12 Wangaratta City FC
Wangaratta City FC 10 July Shepparton - Girls U12 Wangaratta City FC
Williams Landing 05 July Rosebud - Boys U12 Williams Landing
Williamstown 03 July Melton - Boys U12 Williamstown Foxes