Dette er resultatet fra Limfjords-Cup 2018. Se de seneste resultater fra Limfjords-Cup 2022 her.

BS Tigers Prague

Import into your calendar
  Kampnr Tid Bane Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold    
28120400 fre. 28/12 08:00 fre. 28/12 Lemvig Idreatscenter Court 4 U11 Mix Gruppe 30 Lystrup Lions 19 - 23 BS Tigers Prague    
28120900 fre. 28/12 08:00 fre. 28/12 Østhallen Court 9 B15 (b 2004) Gruppe 18 BS Tigers Prague 59 - 19 AGF    
28120702 fre. 28/12 09:30 fre. 28/12 Østhallen Court 7 B18 (b 2001) Gruppe 6 ACJ Brugge 30 - 49 BS Tigers Prague    
28120503 fre. 28/12 10:15 fre. 28/12 The Lemtorp-school Court 5 B13 (b 2006) Gruppe 26 Lemvig Basket 12 - 28 BS Tigers Prague    
28120703 fre. 28/12 10:15 fre. 28/12 Østhallen Court 7 B14 (b 2005) Gruppe 20 Avanti Brugge 20 - 43 BS Tigers Prague    
28120706 fre. 28/12 12:30 fre. 28/12 Østhallen Court 7 B15 (b 2004) Gruppe 18 Næstved Basketball 2 16 - 24 BS Tigers Prague    
28120407 fre. 28/12 13:15 fre. 28/12 Lemvig Idreatscenter Court 4 G13 (b 2006) Gruppe 27 Capitol Bas... Düsseldorf 5 - 94 BS Tigers Prague    
28120208 fre. 28/12 14:00 fre. 28/12 Lemvig Idreatscenter Court 2 B18 (b 2001) Gruppe 6 Piraten Hamburg 29 - 47 BS Tigers Prague    
28120409 fre. 28/12 14:45 fre. 28/12 Lemvig Idreatscenter Court 4 U11 Mix Gruppe 30 Viby Basket 31 - 47 BS Tigers Prague    
28120509 fre. 28/12 14:45 fre. 28/12 The Lemtorp-school Court 5 B13 (b 2006) Gruppe 26 BS Tigers Prague 31 - 8 Viby Basket    
28120112 fre. 28/12 17:00 fre. 28/12 Lemvig Idreatscenter Court 1 B15 (b 2004) Gruppe 18 Hadsten Hawks 39 - 21 BS Tigers Prague    
28120914 fre. 28/12 18:30 fre. 28/12 Østhallen Court 9 B14 (b 2005) Gruppe 20 BS Tigers Prague 40 - 7 DAS Delft    
28120417 fre. 28/12 20:45 fre. 28/12 Lemvig Idreatscenter Court 4 G13 (b 2006) Gruppe 27 BS Tigers Prague 77 - 14 USK Orlik Ujazd    
29120200 lør. 29/12 08:00 lør. 29/12 Lemvig Idreatscenter Court 2 B15 (b 2004) Gruppe 18 BS Tigers Prague 59 - 19 Viby Basket    
29120401 lør. 29/12 08:45 lør. 29/12 Lemvig Idreatscenter Court 4 U11 Mix Gruppe 30 BS Tigers Prague 50 - 16 Capitol Bas... Düsseldorf    
29120502 lør. 29/12 09:30 lør. 29/12 The Lemtorp-school Court 5 B13 (b 2006) Gruppe 26 Næstved Basketball 2 60 - 16 BS Tigers Prague    
29120203 lør. 29/12 10:15 lør. 29/12 Lemvig Idreatscenter Court 2 B18 (b 2001) Gruppe 6 BS Tigers Prague 67 - 20 Viby Basket    
29120704 lør. 29/12 11:00 lør. 29/12 Østhallen Court 7 B14 (b 2005) Gruppe 20 Jade Giants 6 - 49 BS Tigers Prague    
29120504 lør. 29/12 11:45 lør. 29/12 The Lemtorp-school Court 5 G13 (b 2006) Gruppe 27 BS Tigers Prague 40 - 21 Basket Pastelka MB    
29120406 lør. 29/12 12:30 lør. 29/12 Lemvig Idreatscenter Court 4 U11 Mix Gruppe 30 BS Tigers Prague 41 - 16 Hadsten Hawks 1    
29120207 lør. 29/12 13:15 lør. 29/12 Lemvig Idreatscenter Court 2 B18 (b 2001) Gruppe 6 BS Tigers Prague 38 - 36 Team OWL    
29120107 lør. 29/12 13:15 lør. 29/12 Lemvig Idreatscenter Court 1 B15 (b 2004) Gruppe 18 BS Tigers Prague 62 - 25 Odense BK    
29120208 lør. 29/12 14:00 lør. 29/12 Lemvig Idreatscenter Court 2 B14 (b 2005) Gruppe 20 BV Hoofddorp 24 - 33 BS Tigers Prague    
29120508 lør. 29/12 15:30 lør. 29/12 The Lemtorp-school Court 5 B13 (b 2006) Playoff A 1/4 Final Skovbakken Kodiaks 43 - 45 BS Tigers Prague    
29120411 lør. 29/12 16:15 lør. 29/12 Lemvig Idreatscenter Court 4 G13 (b 2006) Playoff A Semifinal BS Tigers Prague 35 - 20 Stredocesky    
29120114 lør. 29/12 18:30 lør. 29/12 Lemvig Idreatscenter Court 1 B15 (b 2004) Playoff A Semifinal ABK Vikings 21 - 58 BS Tigers Prague    
29121013 lør. 29/12 18:30 lør. 29/12 Østhallen Court 10 B14 (b 2005) Playoff A Semifinal BS Tigers Prague 33 - 37 Lokomotief Rijswijk    
29120415 lør. 29/12 19:15 lør. 29/12 Lemvig Idreatscenter Court 4 U11 Mix Playoff A Semifinal BS Tigers Prague 38 - 37 SBK Sadska    
29120514 lør. 29/12 20:00 lør. 29/12 The Lemtorp-school Court 5 B13 (b 2006) Playoff A Semifinal Team OWL 62 - 19 BS Tigers Prague    
29120217 lør. 29/12 20:45 lør. 29/12 Lemvig Idreatscenter Court 2 B18 (b 2001) Playoff A Semifinal BS Tigers Prague 45 - 28 Aarhus Syd    
30120201 søn. 30/12 09:00 søn. 30/12 Lemvig Idreatscenter Court 2 B14 (b 2005) Playoff A Bronzekamp BV Hoofddorp 28 - 39 BS Tigers Prague    
30120403 søn. 30/12 10:15 søn. 30/12 Lemvig Idreatscenter Court 4 U11 Mix Playoff A Final BS Tigers Prague 37 - 50 Skovbakken Bears    
30120103 søn. 30/12 11:00 søn. 30/12 Lemvig Idreatscenter Court 1 B18 (b 2001) Playoff A Final BS Tigers Prague 36 - 44 Fortuna Logabirum    
30120406 søn. 30/12 13:00 søn. 30/12 Lemvig Idreatscenter Court 4 G13 (b 2006) Playoff A Final BS Tigers Prague 32 - 15 Skovbakken Bears    
30120105 søn. 30/12 13:00 søn. 30/12 Lemvig Idreatscenter Court 1 B15 (b 2004) Playoff A Final Hadsten Hawks 49 - 9 BS Tigers Prague    
30120408 søn. 30/12 15:00 søn. 30/12 Lemvig Idreatscenter Court 4 B13 (b 2006) Playoff A Bronzekamp BS Tigers Prague 37 - 43 Næstved Basketball 2