Detta är resultaten från Smaalenene Cup 2019. Se de senaste resultaten från Smaalenene Cup 2022 här.

Statistik

Matchstatistik

Matcher/Stadie


Matcher/Dag

Matcher/Klass

Lite siffror

Antal matcher 453
Färdigspelade 453
Kvar att spela 0
Walk over (WO) 6
Efter straffläggning 0
Hemmavinster 212
Bortavinster 169
Oavgjorda 72

Top 20 matcher med flest mål

Visa domare
  Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag    
fre 23/08 19:06 fre 23/08 Askimhallen bane 3 J16 (f 2003) Grp A Skiptvet IL...(f 2003) N1 23 - 22 Eidsvold Tu...(f 2003) N2    
lör 24/08 15:30 lör 24/08 Trøgstadhallen bane 2 J16 (f 2003) Grp A Skiptvet IL...(f 2003) N1 27 - 15 Halden hånd...(f 2003) N2    
sön 25/08 12:25 sön 25/08 Skiptvethallen J18 (f 2001) N2 Grp A HK Trøgstad 97 18 - 23 Nannestad IL    
lör 24/08 09:39 lör 24/08 Askimhallen bane 2 J12 (f 2007) N2 Grp A Eidsvold IF EIF Hvit 15 - 25 Skedsmo Hån...klubb Svart    
sön 25/08 11:36 sön 25/08 Skiptvethallen J18 (f 2001) N1 Grp A Hokksund IL 17 - 23 Tveter Håndballklubb    
sön 25/08 16:23 sön 25/08 Trøgstadhallen bane 1 J16 (f 2003) Slutspill A Tveter Hånd...(f 2003) N1 23 - 17 Eidsvold Tu...(f 2003) N2    
sön 25/08 17:02 sön 25/08 Trøgstadhallen bane 1 G12 (f 2007) Slutspill A Askim IF G1...007) N1 G12 16 - 24 Skiptvet IL...(f 2007) N1    
sön 25/08 11:16 sön 25/08 Spydeberghallen Sen D Grp C Gamle Oslo Håndballklubb 14 - 26 Høland IL    
lör 24/08 09:51 lör 24/08 Skiptvethallen J18 (f 2001) N1 Grp A Degernes IL 19 - 20 HK Eidsberg Skiptvet/    
fre 23/08 19:45 fre 23/08 Askimhallen bane 1 Sen D Grp A HK Eidsberg Svart 19 - 20 Reistad IL    
fre 23/08 20:18 fre 23/08 Askimhallen bane 2 Sen D Grp A Råde IL 18 - 19 Konnerud IL    
lör 24/08 08:00 lör 24/08 Askimhallen bane 2 G14 (f 2005) Grp A HK Eidsberg...5) N1 Svart 21 - 16 HK Eidsberg...005) N1 Gul    
sön 25/08 08:39 sön 25/08 Skiptvethallen Sen D Grp A HK Eidsberg Svart 20 - 17 Råde IL    
lör 24/08 12:44 lör 24/08 Skiptvethallen J18 (f 2001) N1 Grp A Hokksund IL 17 - 20 HK Eidsberg Skiptvet/    
lör 24/08 10:39 lör 24/08 Trøgstadhallen bane 2 J16 (f 2003) Grp A Degernes IL...(f 2003) N2 15 - 21 Skiptvet IL...(f 2003) N1    
sön 25/08 08:33 sön 25/08 Trøgstadhallen bane 2 J16 (f 2003) Grp A Halden hånd...(f 2003) N2 21 - 15 Eidsvold Tu...(f 2003) N2    
fre 23/08 19:45 fre 23/08 Askimhallen bane 3 J18 (f 2001) N2 Grp A Klyve/Pors ... Klyve/Pors 16 - 20 HK Trøgstad 97    
lör 24/08 17:29 lör 24/08 Trøgstadhallen bane 1 J16 (f 2003) Grp A Klyve/Pors ... Klyve/Pors 14 - 21 Skiptvet IL...(f 2003) N1    
lör 24/08 09:12 lör 24/08 Trøgstadhallen bane 1 J16 (f 2003) Grp A Tveter Hånd...(f 2003) N2 16 - 19 Klyve/Pors ... Klyve/Pors    
lör 24/08 17:15 lör 24/08 Trøgstadhallen bane 2 J16 (f 2003) Grp A Eidsvold Tu...(f 2003) N2 19 - 16 Tveter Hånd...(f 2003) N2