Detta är resultaten från Future Cup 2017. Se de senaste resultaten från Future Cup 2018 här.

Senaste resultat

Future Cup 2017 börjar
Slut
15/4
16/4
17/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
17042401 må 17/04 09:20 må 17/04 Heden 3 P12 1-4- Final IFK Göteborg 3 - 2 P Raklev G&I    
17042304 må 17/04 13:30 må 17/04 Heden 2 P13 1-4 Final IF Brommapojkarna 3 - 2 Kalmar FF    
17042504 må 17/04 13:50 må 17/04 Heden 4 P14 1-16 Final Kalmar FF 9 - 10 P BK Häcken    
17042404 må 17/04 13:40 må 17/04 Heden 3 P15 1-8 Final Halmstads BK 5 - 2 Eskilsminne IF    
17042402 må 17/04 10:40 må 17/04 Heden 3 P16 1-4 Final Västra Frölunda IF 3 - 1 BK Olympic    
17042302 må 17/04 10:30 må 17/04 Heden 2 P17 1-4 Final IFK västerås 1 - 0 Køge Boldklub    
17042301 må 17/04 09:10 må 17/04 Heden 2 F13 1-2 Final Allerød Fod...ub, Danmark 3 - 0 IFK Göteborg    
17042303 må 17/04 12:10 må 17/04 Heden 2 F14 1-4 Final B93 Köpenhamn 2 - 0 Husie IF    
17042501 må 17/04 09:40 må 17/04 Heden 4 F15 1-4 Final IFK Göteborg 0 - 3 Astrio    
17042403 må 17/04 12:00 må 17/04 Heden 3 F16-18 1-2 Final Boo FF 0 - 2 Älvsjö AIK FF    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
− − − − Matchen är inte schemalagd F16-18 Grp A Enskede IK 11 - 0 Næstved IF    
− − − − Matchen är inte schemalagd F16-18 Grp A Næstved IF 0 - 16 Boo FF    
− − − − Matchen är inte schemalagd F16-18 Grp B Drøbak-Frogn Norge 1 - 9 Brøndbyernes IF    
− − − − Matchen är inte schemalagd P17 Grp B Moss FK 0 - 0 Hammarby TFF    
− − − − Matchen är inte schemalagd F16-18 Grp B Djurgårdens IF 2 - 1 Drøbak-Frogn Norge    
− − − − Matchen är inte schemalagd P16 13-16 13-14 Bagarmossen Kärrtorp BK 3 - 2 Lerums IS    
− − − − Matchen är inte schemalagd P16 9-12 11-12 Hisingsbacka FC 0 - 3 W Asker Fotball      
− − − − Matchen är inte schemalagd P17 Grp A Näsets SK/Utsiktens BK 0 - 2 Køge Boldklub    
− − − − Matchen är inte schemalagd P16 5-8 7-8 FC Trelleborg 3 - 0 W Vänersborgs FK      
− − − − Matchen är inte schemalagd P17 1-4 Semifinal IFK västerås 3 - 2 Moss FK    
− − − − Matchen är inte schemalagd P16 Grp C Lerums IS 0 - 3 Mossens BK    
− − − − Matchen är inte schemalagd P16 9-12 9-12 Herlev IF 6 - 1 Hisingsbacka FC    
− − − − Matchen är inte schemalagd P16 Grp D BK Olympic 3 - 2 FC NÄSET    
− − − − Matchen är inte schemalagd F14 5-8 7-8 Älvängens IK 2 - 0 Roskilde Pigefodbold    
− − − − Matchen är inte schemalagd P16 5-8 5-8 FC Trelleborg 0 - 2 Herfölge BK    
− − − − Matchen är inte schemalagd P16 Grp C Mossens BK 2 - 1 Asker Fotball    
− − − − Matchen är inte schemalagd P17 Grp A BK Höllviken 0 - 3 Näsets SK/Utsiktens BK    
17040106 må 17/04 14:00 må 17/04 Kviberg 2 P12 5-8 7-8 Halmstad BK 3 - 1 IF Väster    
17040204 må 17/04 13:10 må 17/04 Kviberg 5 P14 29-32 31-32 FBK Karlstad 5 - 2 Halden Alliansen    
17040504 må 17/04 13:10 må 17/04 Öisgården P14 21-24 21-22 IK Sirius FK P03-1 0 - 1 Bjärreds IF      
17041104 må 17/04 13:10 må 17/04 Överåsvallen P14 17-20 19-20 Sjömarkens/Sandareds IF 4 - 0 IFK Lidingö FK - P03:1    
17041204 må 17/04 13:10 må 17/04 Guldheden P15 1-8 Bronsmatch Tölö IF 4 - 1 P Næstved IF    
17041404 må 17/04 13:10 må 17/04 Mölnlycke IP P14 21-24 23-24 Örgryte IS FF 2 4 - 1 IK Frej    
17041704 må 17/04 13:10 må 17/04 Djupedalsplan 2 P14 29-32 29-30 Örebro SK 0 - 0 Eskilsminne IF      
17042004 må 17/04 13:10 må 17/04 Gamlestadsvallen P14 25-28 27-28 Halmstads BK 2 4 - 1 If Brommapojkarna P03-3    
17042603 må 17/04 13:10 må 17/04 Ruddalen IP 1 P14 17-20 17-18 Täby FK 2 - 3 IF Brommapojkarna po3-2    
17043004 må 17/04 13:10 må 17/04 Djupedalsplan 1 P14 5-8 5-8 IFK Göteborg 0 - 0 Bærum SK      
17043404 må 17/04 13:10 må 17/04 Lemmingvallen P14 25-28 25-26 Spånga IS 1 - 2 Kinna IF    
17043504 må 17/04 13:10 må 17/04 Kobbegårdens IP 1 P14 1-16 Bronsmatch Husie IF 0 - 0 Hässleholms IF      
17040105 må 17/04 13:00 må 17/04 Kviberg 2 P12 5-8 5-6 Barcelona T...ing Academy 1 - 4 IFK Lidingö P05A    
17042704 må 17/04 13:00 må 17/04 Kviberg 4 P11 Grp A Täby FK Färdig Barcelona T...ing Academy      
17043603 må 17/04 13:00 må 17/04 Ruddalens IP 2 P17 1-4 Bronsmatch Moss FK 1 - 0 Hammarby TFF    
17042503 må 17/04 12:20 må 17/04 Heden 4 F14 1-4 Bronsmatch AIK F04 ungdomsakademi 6 - 5 P Brøndbyernes IF    
17040104 må 17/04 12:00 må 17/04 Kviberg 2 P12 9- 9-10 Sarpsborg 08 6 - 2 Enskede IK    
17040203 må 17/04 12:00 må 17/04 Kviberg 5 P15 9-16 A-D 5-6 Oskarshamns AIK 0 - 2 Landskrona BoIS    
17040503 må 17/04 12:00 må 17/04 Öisgården P14 33-36 35-36 Qviding FIF 3 - 0 Skultorps IF