Detta är resultaten från Future Cup 2018. Se de senaste resultaten från Future Cup 2019 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Klass Lagnamn
AIK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 AIK U
AIK FF Flickor 15 Svår födda 1/1 2003 AIK FF
AIK FF Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00 AIK FF
Akropolis IF Lag 1 Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Akropolis IF Lag 1 Akropolis IF
Ale United Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00 Ale United
Alingsås kik Flickor 12 födda 1/1 2006 Alingsås kik
Angered MBIK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Angered MBIK
Askim FK Pojkar 16- födda 1/1 2002 Askim FK
Askims IK Flickor 14 Svår födda 1/1 2004 Askims IK
Azalea BK Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003 Azalea BK Azalea
B.93 Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 B.93
B93 Copenhagen Flickor 13 Svår födda 1/1 2005 B93 Copenhagen
B93 Copenhagen Flickor 13 Svår födda 1/1 2005 B93 Copenhagen 2
Bjärreds IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Bjärreds IF
BK Forward Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 BK Forward
BK Häcken Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 BK Häcken
BK Häcken Flickor 14 Svår födda 1/1 2004 BK Häcken
BK Häcken P05 Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 BK Häcken P05 Gul
BK Häcken P05 Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 BK Häcken P05 Svart
BK Höllviken Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 BK Höllviken Röd
BK Höllviken Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 BK Höllviken
BK Höllviken Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 BK Höllviken
BK Höllviken Flickor 13 Svår födda 1/1 2005 BK Höllviken
BK Olympic Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 BK Olympic
BK Olympic Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 BK Olympic
Boldklubben frem Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Boldklubben frem
Boo FF Pojkar 11 födda 1/1 2007 Boo FF P07:10
Boo FF Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Boo FF 04:1
Boo FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Boo FF
Boo FF Pojkar 16- födda 1/1 2002 Boo FF Lag 1
Boo FF Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00 Boo FF
Boo FF P05:1 Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Boo FF P05:1 P05:1
Brøndby IF Flickor 15 Svår födda 1/1 2003 Brøndby IF
Drøbak Frogn IL Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00 Drøbak Frogn IL
Eika-Kambo Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Eika-Kambo
Eriksbergs IF Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00 Eriksbergs IF
Eskilsminne IF Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004 Eskilsminne IF
Eskilsminne IF Flickor 13 Svår födda 1/1 2005 Eskilsminne IF
Eslövs BK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Eslövs BK
Espergærde IF Flickor 15 Svår födda 1/1 2003 Espergærde IF
FA 2000 Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 FA 2000
FA 2000 Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 FA 2000
Farum Boldklub Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Farum Boldklub
FBK Karlstad Pojkar 17-födda 1/1 2001 FBK Karlstad
FC Rosengård Flickor 13 Svår födda 1/1 2005 FC Rosengård
FC Rosengård F14 Flickor 14 Svår födda 1/1 2004 FC Rosengård F14
FK Karlskrona Pojkar 11 födda 1/1 2007 FK Karlskrona Orange
Floda BoIF Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00 Floda BoIF F02
Fornebu FK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Fornebu FK
Fredrikstad FK Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 Fredrikstad FK
Fredrikstad FK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Fredrikstad FK
Fredrikstad FK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Fredrikstad FK
Fredrikstad Fotballklubb Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Fredrikstad Fotballklubb FK 2
GAIS Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 GAIS
GAIS Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 GAIS
GIF Sundsvall Pojkar 16- födda 1/1 2002 GIF Sundsvall
Gislaveds IS Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004 Gislaveds IS Röd
Gistrup LKB Pojkar 16- födda 1/1 2002 Gistrup LKB
Gunnared KIF Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006 Gunnared KIF
Gunnared KIF Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 Gunnared KIF
gunnilse is Pojkar 11 födda 1/1 2007 Gunnilse is
gunnilse is Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 gunnilse is P14
Götaholm BK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Götaholm BK
Haldenalliansen Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Haldenalliansen
Haldenalliansen Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Haldenalliansen
Halmstads BK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Halmstads BK
Halmstads BK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Halmstads BK
Halvorstorps IS Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Halvorstorps IS
Herfölge BK Pojkar 17-födda 1/1 2001 Herfölge BK
Herfølge BK Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006 Herfølge BK
Herfølge BK Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 Herfølge BK
Herfølge BK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Herfølge BK
Herfølge BK Pojkar 16- födda 1/1 2002 Herfølge BK
HGH Flickor 15 Svår födda 1/1 2003 HGH
Hisingsbacka FC Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 Hisingsbacka FC
Hisingsbacka FC Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004 HisingsBacka FC
Hisingsbacka FC Pojkar 16- födda 1/1 2002 Hisingsbacka FC
Hovås Billdal Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 Hovås Billdal
Hovås Billdal IF Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 Hovås Billdal IF
Hässleholms IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Hässleholms IF
Högaborgs BK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Högaborgs BK
Högaborgs BK Pojkar 17-födda 1/1 2001 Högaborgs BK
IF Brommapojkarna Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006 IF Brommapojkarna P06-3
IF Brommapojkarna Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 IF Brommapojkarna BP J15
IF Brommapojkarna Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 IF Brommapojkarna P03-3
IF Brommapojkarna Pojkar 16- födda 1/1 2002 IF Brommapojkarna J16
IF Brommapojkarna Flickor 15 Svår födda 1/1 2003 IF Brommapojkarna BP F03-A
IF Brommapojkarna P05:2 Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 IF Brommapojkarna P05:2
IFK Aspudden Tellus Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 IFK Aspudden Tellus
IFK Göteborg Pojkar 11 födda 1/1 2007 IFK Göteborg IFK GÖTEBORG
IFK Göteborg Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 IFK Göteborg IFK GÖTEBORG
IFK Göteborg Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 IFK Göteborg IFK GÖTEBORG
IFK Göteborg Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 IFK Göteborg IFK GÖTEBORG
IFK Göteborg Flickor 12 födda 1/1 2006 IFK Göteborg
IFK Göteborg Flickor 13 Svår födda 1/1 2005 IFK Göteborg IFK GÖTEBORG
IFK Göteborg Flickor 14 Svår födda 1/1 2004 IFK Göteborg IFK GÖTEBORG
IFK Göteborg Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00 IFK Göteborg IFK GÖTEBORG/KGFC
IFK Haninge Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 IFK Haninge
IFK Lidingö FK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 IFK Lidingö FK
IFK Lidingö FK Flickor 12 födda 1/1 2006 IFK Lidingö FK
IFK Nyköping Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 IFK Nyköping
IFK Stocksund Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 IFK Stocksund
IFK Stocksund Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 IFK Stocksund
IFK Trollhättan Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 IFK Trollhättan
Ifk Uddevalla Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Ifk Uddevalla
Ifk Uddevalla Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 IFK Uddevalla U15
IFK Österåker Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 IFK Österåker
If Warta Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003 If Warta
IF Väster Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 IF Väster Orange
IF Väster Pojkar 16- födda 1/1 2002 IF Väster
IF Väster Flickor 13 Svår födda 1/1 2005 IF Väster
IK Sleipner Pojkar 16- födda 1/1 2002 IK Sleipner
IK Wormo Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 IK Wormo
Jarlabergs IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Jarlabergs IF
Jitex Mölndal BK Flickor 13 Svår födda 1/1 2005 Jitex Mölndal BK Lila
Jitex Mölndal BK Flickor 15 Svår födda 1/1 2003 Jitex Mölndal BK
Jonsereds IF Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006 Jonsereds IF
Jonsereds IF Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 Jonsereds IF
Jonsereds IF Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Jonsereds IF
Järfälla FF Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Järfälla FF
Jönköpings Södra Pojkar 16- födda 1/1 2002 Jönköpings Södra
Jönköpings Södra IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Jönköpings Södra IF
Kalmar FF Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 Kalmar FF
Kalmar FF Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Kalmar FF
Kalmar FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Kalmar FF
Karlslunds IF HFK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Karlslunds IF HFK
Karlslunds IF HFK Pojkar 17-födda 1/1 2001 Karlslunds IF HFK
Karlslunds IF HFK U16 Pojkar 16- födda 1/1 2002 Karlslunds IF HFK U16
KF Velebit Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003 KF Velebit
Kinna IF Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 Kinna IF P05
Kinna IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Kinna IF
Kulladals FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Kulladals FF
Kungsbacka IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Kungsbacka IF
Kungälvs FotbollsFlickor Flickor 13 Svår födda 1/1 2005 Kungälvs FotbollsFlickor KFF Grön
Kållered Pojkar 17-födda 1/1 2001 Kållered Kållered sk
Kärra Dragons FC Pojkar 11 födda 1/1 2007 Kärra Dragons FC
Kärra KIF Flickor 13 Svår födda 1/1 2005 Kärra KIF
Køge Boldklub Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 Køge Boldklub
Køge Boldklub Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004 Køge Boldklub 1
Køge Boldklub Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004 Køge Boldklub 2
Køge Boldklub Pojkar 16- födda 1/1 2002 Køge Boldklub
Landskrona Bois Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 Landskrona BoIS
Landskrona Bois Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Landskrona BoIS Landskona BoIS
Landskrona Bois Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003 Landskrona Bois
LB07 Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 LB07
LB07 Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 LB07
Lerum IS Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Lerum IS Lila
Lerums IS Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006 Lerums IS
Lerums IS Flickor 12 födda 1/1 2006 Lerums IS Två
Lerums IS Flickor 15 Svår födda 1/1 2003 Lerums IS
Lunden ÖBK Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 Lunden ÖBK
Mölnlycke IF Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003 Mölnlycke IF Mölnlycke IF Gul
Näsets SK Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004 Näsets SK
Onsala BK Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006 Onsala BK
Onsala BK Pojkar 17-födda 1/1 2001 Onsala BK
Onsala BK Flickor 12 födda 1/1 2006 Onsala BK 1 Vit
Onsala BK Flickor 12 födda 1/1 2006 Onsala BK 2 Blå
Onsala BK Flickor 14 Svår födda 1/1 2004 Onsala BK
Oppsal IF Pojkar 16- födda 1/1 2002 Oppsal IF Oppsal G02 Elite
Oskarshamns AIK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Oskarshamns AIK
Oskarshamns AIK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Oskarshamns AIK
Oskarshamns AIK Pojkar 16- födda 1/1 2002 Oskarshamns AIK
Qviding FIF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Qviding FIF
Raklev GI Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 Raklev GI
Rödeby AIF Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Rödeby AIF
Skoftebyns IF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Skoftebyns IF
Solängens BK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Solängens BK
stenkullen goik Flickor 16-18 -födda 1/1 2002-00 stenkullen goik
Sävedalens if Flickor 15 Svår födda 1/1 2003 Sävedalens if
Södra Sandby IF Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006 Södra Sandby IF
Torslanda IK Pojkar 11 födda 1/1 2007 Torslanda IK Röd
Torslanda IK Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004 Torslanda IK
Torslanda IK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Torslanda IK
Torslanda IK Pojkar 16- födda 1/1 2002 Torslanda IK
Trelleborgs FF Pojkar 15 Lätt födda 1/1 2003 Trelleborgs FF
Trelleborgs FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Trelleborgs FF
Täby FK Pojkar 11 födda 1/1 2007 Täby FK P07:FA
Täby FK Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 Täby FK
Täby FK Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Täby FK
Täby FK Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Täby FK
Täby FK Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Täby FK
Täby FK Flickor 15 Svår födda 1/1 2003 Täby FK
Tölö if Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 Tölö if
Tölö if Pojkar 16- födda 1/1 2002 Tölö IF
Tønder Sportsklubb Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004 Tønder Sportsklubb
Tønder Sportsklubb Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Tønder Sportsklubb
Vanløse IF Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004 Vanløse IF
Vasalunds IF Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 Vasalunds IF Akademi
Vellinge IF Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 Vellinge IF
Vendelsö IK Pojkar 12 Svår födda 1/1 2006 Vendelsö IK
Västra Frölunda IF Pojkar 11 födda 1/1 2007 Västra Frölunda IF
Västra Frölunda IF Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Västra Frölunda IF
Västra Frölunda IF Pojkar 14 Lätt födda 1/1 2004 Västra Frölunda IF VF Grön
Växjö DFF Flickor 15 Svår födda 1/1 2003 Växjö DFF
Ystads IF FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Ystads IF FF
Årvoll IL Pojkar 13 Svår födda 1/1 2005 Årvoll IL FC Oslogutta
Åsa if Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 Åsa IF
Åsa if Flickor 14 Svår födda 1/1 2004 Åsa if
Älvsborgs FF Pojkar 12 lätt födda 1/1 2006 Älvsborgs FF
Ängelholms FF Pojkar 15 Svår födda 1/1 2003 Ängelholms FF
Örgrte IS FF Pojkar 13 Lätt födda 1/1 2005 Örgrte IS FF ÖIS Röd/Blå
Örgryte IS FF Pojkar 14 Svår födda 1/1 2004 Örgryte IS FF
Ølstykke FC Flickor 14 Svår födda 1/1 2004 Ølstykke FC Ølstykke FC (A)
Ølstykke FC Flickor 14 Svår födda 1/1 2004 Ølstykke FC (B)