Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2015. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2021 her.

IK Brage

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
25061600 to 25/06 08:45 to 25/06 5. 9-9 Stor P13 (9) Grp A IK Brage 2 - 0 Kvarnsvedens IK      
25062100 to 25/06 09:25 to 25/06 14. 9-9 Liten P12 Grp D IK Brage 8 - 5 Kvarnsvedens IK 2      
25061300 to 25/06 09:50 to 25/06 17. 9-9 Stor P16 Grp A IK Brage 2 - 1 Forssa BK      
25060500 to 25/06 10:00 to 25/06 18. 11-11 P8 Grp A IK Brage 1 3 - 4 IF Tunabro 2      
25060501 to 25/06 10:45 to 25/06 18. 11-11 P8 Grp A Kvarnsvedens IK 3 - 1 IK Brage 2      
25060600 to 25/06 10:45 to 25/06 12. 7-7 Stor P9 Grp A IK Brage 1 1 - 1 Kvarnsvedens IK 2      
25060401 to 25/06 11:05 to 25/06 20. 11-11 P11 Grp A IK Brage 1 - 1 Säters IF      
25062003 to 25/06 12:00 to 25/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Ingarö IF 3 4 - 1 IK Brage Grön      
25061904 to 25/06 12:45 to 25/06 26. 9-9 Mellan P10 Grp A Gustafs Goif P05 0 - 8 IK Brage Vit      
25061604 to 25/06 13:20 to 25/06 5. 9-9 Stor P13 (9) Grp A IK Brage 4 - 1 Strömsbro IF      
25060505 to 25/06 14:15 to 25/06 18. 11-11 P9 Grp A Samuelsdals IF 1 - 4 IK Brage 1      
25062402 to 25/06 14:15 to 25/06 29. 7-7 Stor P8 Grp A IK Brage 2 6 - 4 FC LOOTOS 2      
25060605 to 25/06 15:00 to 25/06 12. 7-7 Stor P9 Grp A Gustafs GoIF 0 - 2 IK Brage 2      
25062305 to 25/06 15:00 to 25/06 10. 7-7 Stor P8 Grp A IK Brage 1 1 - 10 FC LOOTOS 1      
25062007 to 25/06 15:20 to 25/06 22. 9-9 Mellan P11 Grp A Ingarö IF 3 - 0 IK Brage      
25060407 to 25/06 16:05 to 25/06 20. 11-11 P10 Grp A IK Brage Grön 6 - 0 Kvarnsvedens IK Röd      
25060308 to 25/06 16:05 to 25/06 19. 11-11 P10 Grp A IK Brage Vit 6 - 0 Slätta SK 2      
25061206 to 25/06 16:25 to 25/06 27. 5-5 P14 Grp B IK Brage 2 - 0 Växbo IF      
25061207 to 25/06 17:30 to 25/06 27. 5-5 P15 Grp A IK Brage 1 - 0 Kvarnsvedens IK      
25062110 to 25/06 17:35 to 25/06 14. 9-9 Liten P12 Grp D Boo FF P03:6 Svart 0 - 6 IK Brage      
26060200 fr 26/06 08:00 fr 26/06 13. 9-9 Liten P10 Grp A IK Brage Vit 0 - 4 Falu BS FK      
26060201 fr 26/06 08:45 fr 26/06 13. 9-9 Liten P11 Grp A IK Brage 0 - 4 Järla IF FK      
26060101 fr 26/06 08:55 fr 26/06 8. 5-5 P10 Grp A Slätta SK 1 2 - 1 IK Brage Grön      
26061101 fr 26/06 09:35 fr 26/06 9. 5-5 P15 Grp A IK Brage 1 - 3 Storvreta IK/Vattholma IF      
26061602 fr 26/06 10:10 fr 26/06 5. 9-9 Stor P13 (9) Grp A Tynset IF 3 - 0 IK Brage      
26060500 fr 26/06 10:30 fr 26/06 18. 11-11 P9 Grp A IF Tunabro 3 2 - 2 IK Brage 1      
26061302 fr 26/06 10:55 fr 26/06 17. 9-9 Stor P13 (11) Grp B Islingby IK 0 - 8 IK Brage      
26061102 fr 26/06 10:55 fr 26/06 9. 5-5 P14 Grp B IK Brage 6 - 0 IK Sirius FK P01 Svart      
26060601 fr 26/06 11:15 fr 26/06 12. 7-7 Stor P9 Grp A Vikarby Ik 2 2 - 5 IK Brage 2      
26062401 fr 26/06 11:15 fr 26/06 29. 7-7 Stor P8 Grp A IK Brage 2 4 - 3 ISLINGBY IK 1      
26060502 fr 26/06 12:00 fr 26/06 18. 11-11 P8 Grp A IK Brage 1 0 - 3 Dalkurd FF 1      
26062004 fr 26/06 12:00 fr 26/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Samuelsdals IF 0 - 4 IK Brage Grön      
26062005 fr 26/06 12:45 fr 26/06 22. 9-9 Mellan P11 Grp A IFK Vaxholm 2 2 - 4 IK Brage      
26061004 fr 26/06 13:05 fr 26/06 21. 5-5 P16 Grp A Furnes Fotball 0 - 5 IK Brage      
26060405 fr 26/06 13:30 fr 26/06 20. 11-11 P10 Grp A Ingarö IF 2 4 - 2 IK Brage Vit      
26060604 fr 26/06 14:15 fr 26/06 12. 7-7 Stor P9 Grp A Islingby IK 1 1 - 1 IK Brage 2      
26061304 fr 26/06 14:20 fr 26/06 17. 9-9 Stor P14 Grp B Tynset IF 1 - 4 IK Brage      
26061605 fr 26/06 14:50 fr 26/06 5. 9-9 Stor P13 (9) Grp A IK Brage 1 - 1 Valbo FF P02      
26060605 fr 26/06 15:00 fr 26/06 12. 7-7 Stor P9 Grp A Islingby IK 2 3 - 1 IK Brage 1      
26062305 fr 26/06 15:00 fr 26/06 10. 7-7 Stor P8 Grp A ISLINGBY IK 1 2 - 3 IK Brage 1      
26061406 fr 26/06 15:25 fr 26/06 16. 9-9 Stor P13 (11) Grp B IK Brage 8 - 0 Ingarö IF 1      
26062306 fr 26/06 15:45 fr 26/06 10. 7-7 Stor P8 Grp A IK Brage 2 4 - 5 IF Tunabro 1      
26061407 fr 26/06 16:30 fr 26/06 16. 9-9 Stor P15 Grp A IK Brage 0 - 4 Karlbergs BK      
26062307 fr 26/06 16:30 fr 26/06 10. 7-7 Stor P9 Grp A IK Brage 2 4 - 2 Ingarö IF 3      
26062308 fr 26/06 17:15 fr 26/06 10. 7-7 Stor P8 Grp A IK Brage 1 2 - 2 Dalkurd FF 2      
26061009 fr 26/06 19:05 fr 26/06 21. 5-5 P14 Grp B IK Brage 7 - 0 Gustafs GoIF      
26061410 fr 26/06 20:10 fr 26/06 16. 9-9 Stor P13 (11) Grp B IK Brage 4 - 0 Eidsvold Id...all ( EIF )      
27061000 lø 27/06 08:00 lø 27/06 21. 5-5 P15 Grp A Trysil FK 2 - 1 IK Brage      
27060501 lø 27/06 08:30 lø 27/06 18. 11-11 P9 Grp A IK Brage 1 1 - 5 Ingarö IF 2      
27060201 lø 27/06 09:00 lø 27/06 13. 9-9 Liten P12 Grp D IK Brage 1 - 8 Trysil FK      
27061701 lø 27/06 09:00 lø 27/06 30. 9-9 Mellan P13 (9) Grp A Katrineholms SK-FK 4 - 2 IK Brage      
27060301 lø 27/06 09:15 lø 27/06 19. 11-11 P11 Grp A IK Brage 1 - 7 Hammarby IF 04:6      
27062401 lø 27/06 09:15 lø 27/06 29. 7-7 Stor P9 Grp A IK Brage 2 1 - 2 Ingarö IF 1      
27061500 lø 27/06 09:15 lø 27/06 24. 9-9 Stor P16 Grp A Selånger Fotboll 0 - 7 IK Brage      
27060403 lø 27/06 10:25 lø 27/06 20. 11-11 P10 Grp A Ingarö IF 1 3 - 1 IK Brage Grön      
27060603 lø 27/06 10:45 lø 27/06 12. 7-7 Stor P8 Grp A IK Brage 1 1 - 4 Ifk Rättvik FK      
27062403 lø 27/06 10:45 lø 27/06 29. 7-7 Stor P8 Grp A IK Brage 2 2 - 1 Dalkurd FF 2      
27061904 lø 27/06 11:25 lø 27/06 26. 9-9 Mellan P10 Grp A IF Tunabro 2 2 - 7 IK Brage Vit      
27061103 lø 27/06 11:45 lø 27/06 9. 5-5 P14 Grp B IFK Hedemora FK 2 - 1 IK Brage      
27061503 lø 27/06 12:50 lø 27/06 24. 9-9 Stor P15 Grp A VALBO FF 2 - 1 IK Brage      
27061004 lø 27/06 12:50 lø 27/06 21. 5-5 P13 (11) Grp B IFK Sundsvall 2 - 2 IK Brage      
27061804 lø 27/06 13:40 lø 27/06 15. 9-9 Mellan P13 (9) Grp A Hanvikens SK 1 1 - 0 IK Brage      
27062408 lø 27/06 14:30 lø 27/06 29. 7-7 Stor P8 Grp A IK Brage 2 2 - 1 ISLINGBY IK 2      
27061505 lø 27/06 15:10 lø 27/06 24. 9-9 Stor P14 Grp B Sigtuna IF U14 0 - 1 IK Brage      
27062109 lø 27/06 15:30 lø 27/06 14. 9-9 Liten P11 Grp A IK Brage 1 - 0 Gustafs GoIF      
27062110 lø 27/06 16:15 lø 27/06 14. 9-9 Liten P12 Grp D Gustafs GoIF 1 - 5 IK Brage      
27061007 lø 27/06 16:30 lø 27/06 21. 5-5 P13 (11) Slutspel A 1/4 Final IK Brage 10 - 0 Östansbo IS      
27061008 lø 27/06 17:45 lø 27/06 21. 5-5 P16 Slutspel A 1/4 Final IK Brage 11 - 0 Vattholma IF/Storvreta IK      
27061307 lø 27/06 17:45 lø 27/06 17. 9-9 Stor P15 Grp A Fløya IL 1 - 0 IK Brage      
28061000 sø 28/06 07:35 sø 28/06 21. 5-5 P15 Placeringsmatcher 11-13 IK Brage 3 - 0 W Alnö IF      
28060201 sø 28/06 08:55 sø 28/06 13. 9-9 Liten P12 Slutspel A Placering 1-4 1/4 Final Falu BS FK 2 3 - 1 IK Brage      
28061101 sø 28/06 09:00 sø 28/06 9. 5-5 P13 (11) Slutspel A Semifinal IK Brage 5 - 0 Eidsvold Id...all ( EIF )      
28062201 sø 28/06 09:15 sø 28/06 4. 9-9 Liten P10 Grp A Islingby ik 2 1 - 7 IK Brage Grön      
28060302 sø 28/06 10:00 sø 28/06 19. 11-11 P10 Grp A IK Brage Vit 3 - 4 Dalkurd FF 2      
28061202 sø 28/06 10:05 sø 28/06 27. 5-5 P14 Slutspel A Semifinal IK Brage 6 - 1 Kvarnsvedens ik      
28061502 sø 28/06 10:40 sø 28/06 24. 9-9 Stor P15 Placeringsmatcher 11-13 IK Brage 1 - 0 VALBO FF      
28061003 sø 28/06 11:10 sø 28/06 21. 5-5 P16 Slutspel A Semifinal IK Brage 6 - 1 Tynset IF      
28061804 sø 28/06 12:35 sø 28/06 15. 9-9 Mellan P13 (9) Placerinsgmatch 9-10 5-6 IK Brage 3 - 2 IFK Mora FK      
28060504 sø 28/06 13:00 sø 28/06 18. 11-11 P9 Grp A IK Brage 2 2 - 2 Brunflo FK      
28060206 sø 28/06 13:15 sø 28/06 13. 9-9 Liten P12 Slutspel A Placering 5-6 5-6 IK Brage 4 - 8 Tynset IF      
28061005 sø 28/06 13:30 sø 28/06 21. 5-5 P14 Slutspel A Final Ingarö IF 2 - 1 IK Brage      
28060506 sø 28/06 14:30 sø 28/06 18. 11-11 P9 Grp A Ingarö IF 4 4 - 3 IK Brage 1      
28061406 sø 28/06 14:55 sø 28/06 16. 9-9 Stor P13 (11) Slutspel A Final IK Brage 4 - 1 IF Tunabro      
28061007 sø 28/06 16:00 sø 28/06 21. 5-5 P16 Slutspel A Final IK Brage 2 - 4 P Forssa BK      
28060209 sø 28/06 16:00 sø 28/06 13. 9-9 Liten P12 Slutspel A Placering 7-8 7-8 IK Brage 4 - 3 P Morgongåva SK