Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2015. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2019 her.

Ingarö IF

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
25062003 to 25/06 12:00 to 25/06 22. Rolf Ericson Bil P10 Grp A Ingarö IF 3 4 - 1 IK Brage Grön      
25062103 to 25/06 12:00 to 25/06 14. Bilmetro P10 Grp A Ingarö IF 1 0 - 1 Dalkurd FF 1      
25060103 to 25/06 12:00 to 25/06 8. P10 Grp A IF Tunabro 2 0 - 6 Ingarö IF 2      
25061802 to 25/06 12:15 to 25/06 15. Beans in Cup F13 (9) Grp A Ingarö IF Gul 7 - 0 Kolsva IF      
25061603 to 25/06 12:15 to 25/06 5. LB Maskiner F13 (9) Grp B Bullermyrens IK 0 - 7 Ingarö IF Svart      
25060403 to 25/06 12:35 to 25/06 20. Dt P12 Grp B Ingarö IF 2 1 - 4 Falu BS FK 2      
25062104 to 25/06 12:45 to 25/06 14. Bilmetro F10 Grp A Islingby IK F06 1 - 6 Ingarö IF 2      
25060204 to 25/06 12:45 to 25/06 13. Xlent F10 Grp A IF Tunabro 2 - 1 Ingarö IF 1      
25061003 to 25/06 13:00 to 25/06 21. P13 (11) Grp A IF Tunabro 7 - 0 Ingarö IF 2      
25062204 to 25/06 13:30 to 25/06 4. SSAB Stålverket F12 Grp B Iggesunds IK 0 - 0 Ingarö IF Gul      
25062005 to 25/06 13:30 to 25/06 22. Rolf Ericson Bil F12 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 2 IF Tunabro Blå      
25061905 to 25/06 13:30 to 25/06 26. Kupolen F11 Grp A Hanvikens SK 1 - 4 Ingarö IF 2      
25060105 to 25/06 13:30 to 25/06 8. F11 Grp A Ingarö IF 1 1 - 0 Segeltorps IF      
25061303 to 25/06 13:35 to 25/06 17. Dala-Demokraten P13 (11) Grp B Ingarö IF 1 0 - 5 IFK Sundsvall      
25062106 to 25/06 14:25 to 25/06 14. Bilmetro P12 Grp E Kvarnsvedens IK 1 2 - 2 Ingarö IF 1      
25061106 to 25/06 15:10 to 25/06 9. F15 Grp A Umeå Södra FF 2 - 0 Ingarö IF      
25062007 to 25/06 15:20 to 25/06 22. Rolf Ericson Bil P11 Grp A Ingarö IF 3 - 0 IK Brage      
25061606 to 25/06 15:30 to 25/06 5. LB Maskiner F13 (9) Grp B Sandvikens IF 1 - 2 Ingarö IF Svart      
25060208 to 25/06 16:05 to 25/06 13. Xlent P10 Grp A Ingarö IF 3 4 - 1 Islingby ik 2      
25062108 to 25/06 16:05 to 25/06 14. Bilmetro P10 Grp A Samuelsdals IF 0 - 10 Ingarö IF 1      
25061705 to 25/06 16:35 to 25/06 30. Kök Nyström F13 (9) Grp A Ingarö IF Gul 0 - 3 Torsångs IF      
25060309 to 25/06 16:50 to 25/06 19. SSAB Valsverket P10 Grp A Ingarö IF 2 7 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
25061909 to 25/06 16:50 to 25/06 26. Kupolen F10 Grp A Torsångs IF 2 - 2 Ingarö IF 2      
25062109 to 25/06 16:50 to 25/06 14. Bilmetro F10 Grp A Kvarnsvedens IK 1 - 5 Ingarö IF 1      
25062010 to 25/06 17:35 to 25/06 22. Rolf Ericson Bil F11 Grp A Gustafs GoIF 1 - 0 Ingarö IF 2      
25062209 to 25/06 17:35 to 25/06 4. SSAB Stålverket F12 Grp A Alsike IF 0 - 4 Ingarö IF Svart      
25060210 to 25/06 17:35 to 25/06 13. Xlent F11 Grp A Ingarö IF 1 3 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
26062100 fr 26/06 08:00 fr 26/06 14. Bilmetro P10 Grp A Ingarö IF 1 5 - 0 Tynset IF      
26060100 fr 26/06 08:00 fr 26/06 8. P12 Grp E Ingarö IF 1 4 - 2 Tynset IF      
26061600 fr 26/06 08:00 fr 26/06 5. LB Maskiner F13 (9) Grp A Ingarö IF Gul 0 - 1 Stensätra IF      
26062101 fr 26/06 08:45 fr 26/06 14. Bilmetro P10 Grp A Säters IF 0 - 4 Ingarö IF 3      
26061801 fr 26/06 09:05 fr 26/06 15. Beans in Cup F13 (9) Grp B Gustafs GOIF 0 - 0 Ingarö IF Svart      
26062202 fr 26/06 09:30 fr 26/06 4. SSAB Stålverket P11 Grp A Säters IF 2 - 4 Ingarö IF      
26061401 fr 26/06 09:40 fr 26/06 16. SELECT P14 Grp A Ingarö IF 7 - 0 Valbo FF P01      
26061902 fr 26/06 09:40 fr 26/06 26. Kupolen P10 Grp A Ingarö IF 2 0 - 1 Dalkurd FF 2      
26062203 fr 26/06 10:15 fr 26/06 4. SSAB Stålverket F10 Grp A Ingarö IF 2 3 - 0 Tillberga IK      
26061903 fr 26/06 10:25 fr 26/06 26. Kupolen F10 Grp A Ingarö IF 1 7 - 0 Kolsva IF      
26061502 fr 26/06 10:45 fr 26/06 24. Siljan Buss F15 Grp A Ingarö IF 1 - 0 Råtorps IK      
26062104 fr 26/06 11:05 fr 26/06 14. Bilmetro F12 Grp B Vallentuna BK Dam 2 0 - 4 Ingarö IF Gul      
26060104 fr 26/06 11:10 fr 26/06 8. F11 Grp A Kvarnsvedens IK 2 2 - 4 Ingarö IF 2      
26060305 fr 26/06 11:55 fr 26/06 19. SSAB Valsverket P10 Grp A Ingarö IF 3 2 - 2 Dalkurd FF 1      
26061905 fr 26/06 11:55 fr 26/06 26. Kupolen F12 Grp A IFK Mora 0 - 3 Ingarö IF Svart      
26060306 fr 26/06 12:40 fr 26/06 19. SSAB Valsverket P10 Grp A Ingarö IF 1 10 - 0 Kvarnsvedens IK Röd      
26061704 fr 26/06 12:40 fr 26/06 30. Kök Nyström F13 (9) Grp A Islingby IK 3 - 4 Ingarö IF Gul      
26060405 fr 26/06 13:30 fr 26/06 20. Dt P10 Grp A Ingarö IF 2 4 - 2 IK Brage Vit      
26060503 fr 26/06 13:30 fr 26/06 18. AB Karl Hedin P9 Grp A Vikarby Ik 1 1 - 1 Ingarö IF 4      
26060603 fr 26/06 13:30 fr 26/06 12. RIX FM P9 Grp A Bullermyrens IK 2 0 - 3 Ingarö IF 1      
26062303 fr 26/06 13:30 fr 26/06 10. Svensk Cater P9 Grp A Kvarnsvedens IK 1 4 - 0 Ingarö IF 3      
26062007 fr 26/06 14:15 fr 26/06 22. Rolf Ericson Bil F10 Grp A Ingarö IF 2 2 - 0 Kvarnsvedens IK      
26060504 fr 26/06 14:15 fr 26/06 18. AB Karl Hedin P9 Grp A Bullermyrens IK 1 1 - 1 Ingarö IF 2      
26061005 fr 26/06 14:20 fr 26/06 21. P14 Grp A Ingarö IF 10 - 1 Trysil FK      
26062208 fr 26/06 14:30 fr 26/06 4. SSAB Stålverket P11 Grp A Gustafs GoIF 1 - 3 Ingarö IF      
26060309 fr 26/06 15:20 fr 26/06 19. SSAB Valsverket P12 Grp E Ingarö IF 1 2 - 2 Islingby VIT      
26061305 fr 26/06 15:25 fr 26/06 17. Dala-Demokraten P13 (11) Grp A Ingarö IF 2 3 - 0 Bråtens IK      
26060407 fr 26/06 15:25 fr 26/06 20. Dt F10 Grp A Torsångs IF 0 - 2 Ingarö IF 1      
26061406 fr 26/06 15:25 fr 26/06 16. SELECT P13 (11) Grp B IK Brage 8 - 0 Ingarö IF 1      
26061910 fr 26/06 16:10 fr 26/06 26. Kupolen F12 Grp B Bullermyrens IK 1 - 8 Ingarö IF Gul      
26060408 fr 26/06 16:15 fr 26/06 20. Dt F11 Grp A Gustafs GoIF 2 - 1 Ingarö IF 1      
26060507 fr 26/06 16:30 fr 26/06 18. AB Karl Hedin P9 Grp A Ingarö IF 1 1 - 3 Brunflo FK      
26060607 fr 26/06 16:30 fr 26/06 12. RIX FM P9 Grp A IF Tunabro 3 2 - 3 Ingarö IF 4      
26062307 fr 26/06 16:30 fr 26/06 10. Svensk Cater P9 Grp A IK Brage 2 4 - 2 Ingarö IF 3      
26061107 fr 26/06 16:45 fr 26/06 9. F15 Grp A Ingarö IF 3 - 0 Gustafs GoIF      
26061607 fr 26/06 17:00 fr 26/06 5. LB Maskiner F13 (9) Grp A Ljusdals IF 3 - 0 Ingarö IF Gul      
26060311 fr 26/06 17:00 fr 26/06 19. SSAB Valsverket F12 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 0 Torsångs IF      
26060508 fr 26/06 17:15 fr 26/06 18. AB Karl Hedin P9 Grp A Islingby IK 2 0 - 2 Ingarö IF 2      
26061608 fr 26/06 18:05 fr 26/06 5. LB Maskiner F13 (9) Grp B Ingarö IF Svart 5 - 1 Tynset IF      
26062112 fr 26/06 18:55 fr 26/06 14. Bilmetro P12 Grp B Dalkurd FF 2 1 - 4 Ingarö IF 2      
26061308 fr 26/06 19:05 fr 26/06 17. Dala-Demokraten P14 Grp A Kvarnsvedens ik 0 - 0 Ingarö IF      
26061309 fr 26/06 20:10 fr 26/06 17. Dala-Demokraten P13 (11) Grp B Ingarö IF 1 1 - 2 Islingby IK      
26061010 fr 26/06 20:10 fr 26/06 21. P13 (11) Grp A Ingarö IF 2 8 - 1 Östansbo IS      
27062100 lø 27/06 08:00 lø 27/06 14. Bilmetro P12 Grp B Ingarö IF 2 2 - 4 Valbo FF 2      
27062300 lø 27/06 08:30 lø 27/06 10. Svensk Cater P9 Grp A Ingarö IF 3 2 - 4 Gustafs GoIF      
27060501 lø 27/06 08:30 lø 27/06 18. AB Karl Hedin P9 Grp A IK Brage 1 1 - 5 Ingarö IF 2      
27061901 lø 27/06 08:55 lø 27/06 26. Kupolen P12 Grp E Falu BS FK 1 1 - 4 Ingarö IF 1      
27061300 lø 27/06 09:15 lø 27/06 17. Dala-Demokraten F15 Grp A Bullermyrens IK 2 - 3 Ingarö IF      
27062301 lø 27/06 09:15 lø 27/06 10. Svensk Cater P9 Grp A Samuelsdals IF 0 - 2 Ingarö IF 4      
27062401 lø 27/06 09:15 lø 27/06 29. Annonsbladet P9 Grp A IK Brage 2 1 - 2 Ingarö IF 1      
27060402 lø 27/06 09:40 lø 27/06 20. Dt P11 Grp A Järla IF FK 3 - 0 Ingarö IF      
27060403 lø 27/06 10:25 lø 27/06 20. Dt P10 Grp A Ingarö IF 1 3 - 1 IK Brage Grön      
27061802 lø 27/06 11:10 lø 27/06 15. Beans in Cup F13 (9) Grp A Valbo FF 3 - 0 Ingarö IF Gul      
27062104 lø 27/06 11:25 lø 27/06 14. Bilmetro P10 Grp A Slätta SK 1 2 - 3 Ingarö IF 3      
27060104 lø 27/06 11:35 lø 27/06 8. P10 Grp A Ingarö IF 2 3 - 3 Islingby ik 1      
27061302 lø 27/06 11:45 lø 27/06 17. Dala-Demokraten P14 Grp A Morgongåva SK 1 - 7 Ingarö IF      
27062105 lø 27/06 12:10 lø 27/06 14. Bilmetro F11 Grp A Ingarö IF 2 6 - 1 Trysil FK      
27061905 lø 27/06 12:10 lø 27/06 26. Kupolen F10 Grp A Ingarö IF 1 5 - 0 Islingby IK F06      
27060205 lø 27/06 12:10 lø 27/06 13. Xlent F11 Grp A Torsångs IF 0 - 3 Ingarö IF 1      
27061704 lø 27/06 12:15 lø 27/06 30. Kök Nyström F13 (9) Grp B Ingarö IF Svart 4 - 1 IF Tunabro      
27061104 lø 27/06 12:50 lø 27/06 9. P13 (11) Grp B Eidsvold Id...all ( EIF ) 1 - 3 Ingarö IF 1      
27060406 lø 27/06 12:50 lø 27/06 20. Dt F12 Grp B Ingarö IF Gul 3 - 1 Säters IF FK      
27061906 lø 27/06 12:55 lø 27/06 26. Kupolen F10 Grp A Kolsva IF 0 - 7 Ingarö IF 2      
27060606 lø 27/06 13:00 lø 27/06 12. RIX FM P9 Grp A Ingarö IF 1 0 - 1 Vikarby Ik 2      
27062406 lø 27/06 13:00 lø 27/06 29. Annonsbladet P9 Grp A Kvarnsvedens IK 2 4 - 2 Ingarö IF 4      
27060607 lø 27/06 13:45 lø 27/06 12. RIX FM P9 Grp A Ingarö IF 2 0 - 3 IF Tunabro 3      
27062108 lø 27/06 14:35 lø 27/06 14. Bilmetro F12 Grp A Ingarö IF Svart 1 - 0 Hanvikens SK      
27061206 lø 27/06 15:10 lø 27/06 27. P14 Grp A Bullermyrens IK 0 - 3 Ingarö IF      
27060503 lø 27/06 16:00 lø 27/06 18. AB Karl Hedin P9 Grp A Islingby IK 1 0 - 5 Ingarö IF 3      
27061107 lø 27/06 16:30 lø 27/06 9. P13 (11) Slutspel A 1/4 Final Ingarö IF 2 2 - 3 Eidsvold Id...all ( EIF )      
27061608 lø 27/06 16:55 lø 27/06 5. LB Maskiner F13 (9) Grp B Ingarö IF Svart 0 - 0 Forsby FF 01/02      
27061909 lø 27/06 17:00 lø 27/06 26. Kupolen F11 Grp A Ingarö IF 1 2 - 2 Hanvikens SK      
27060210 lø 27/06 17:10 lø 27/06 13. Xlent P12 Grp B Östansbo IS 3 - 4 Ingarö IF 2      
27062111 lø 27/06 17:10 lø 27/06 14. Bilmetro F11 Grp A Torsångs IF 1 - 2 Ingarö IF 2      
27060111 lø 27/06 17:45 lø 27/06 8. F12 Grp B Ingarö IF Gul 3 - 1 Trysil FK      
27061109 lø 27/06 19:00 lø 27/06 9. P13 (11) Slutspel B Semifinal Ingarö IF 2 3 - 1 Islingby IK      
27061408 lø 27/06 19:00 lø 27/06 16. SELECT F15 Slutspel A Semifinal Ingarö IF 3 - 4 Bullermyrens IK      
28061400 sø 28/06 07:35 sø 28/06 16. SELECT F15 Placeringsmatch 3-5 Råtorps IK 3 - 1 Ingarö IF      
28062000 sø 28/06 08:00 sø 28/06 22. Rolf Ericson Bil P12 Slutspel B Placering 1-4 1/4 Final IF Tunabro 6 - 1 Ingarö IF 2      
28061900 sø 28/06 08:00 sø 28/06 26. Kupolen P12 Slutspel B Placering 1-4 1/4 Final Ingarö IF 1 3 - 2 Valbo FF 2      
28060300 sø 28/06 08:30 sø 28/06 19. SSAB Valsverket F11 Grp A Trysil FK 0 - 3 Ingarö IF 1      
28062200 sø 28/06 08:30 sø 28/06 4. SSAB Stålverket P10 Grp A Kvicksunds SK 1 - 4 Ingarö IF 2      
28062002 sø 28/06 09:50 sø 28/06 22. Rolf Ericson Bil F12 Slutspel A Semifinal Ingarö IF Gul 6 - 7 P Ingarö IF Svart      
28062002 sø 28/06 09:50 sø 28/06 22. Rolf Ericson Bil F12 Slutspel A Semifinal Ingarö IF Gul 6 - 7 P Ingarö IF Svart      
28061102 sø 28/06 10:05 sø 28/06 9. P14 Slutspel A Semifinal Ingarö IF 5 - 0 Tynset IF      
28061702 sø 28/06 10:15 sø 28/06 30. Kök Nyström F13 (9) Slutspel A Semifinal Ingarö IF Svart 2 - 0 Ljusdals IF      
28061302 sø 28/06 10:30 sø 28/06 17. Dala-Demokraten P13 (11) Placeringsmatcher Östansbo IS 0 - 8 Ingarö IF 1      
28062003 sø 28/06 10:45 sø 28/06 22. Rolf Ericson Bil P11 Grp A Trysil FK 1 0 - 2 Ingarö IF      
28062301 sø 28/06 10:45 sø 28/06 10. Svensk Cater P9 Grp A Bullermyrens IK 2 2 - 2 Ingarö IF 3      
28062104 sø 28/06 11:30 sø 28/06 14. Bilmetro F10 Grp A Ingarö IF 1 2 - 2 Tillberga IK      
28060502 sø 28/06 11:30 sø 28/06 18. AB Karl Hedin P9 Grp A Kvarnsvedens IK 1 0 - 2 Ingarö IF 1      
28062302 sø 28/06 11:30 sø 28/06 10. Svensk Cater P9 Grp A Ingarö IF 4 3 - 2 Islingby IK 2      
28060601 sø 28/06 11:30 sø 28/06 12. RIX FM P9 Grp A Ingarö IF 2 2 - 0 IF Tunabro 2      
28062204 sø 28/06 11:30 sø 28/06 4. SSAB Stålverket P10 Grp A IF Tunabro 1 2 - 3 Ingarö IF 1      
28062205 sø 28/06 12:15 sø 28/06 4. SSAB Stålverket P10 Grp A Ingarö IF 3 4 - 1 Kvarnsvedens IK Blå      
28060205 sø 28/06 12:15 sø 28/06 13. Xlent P12 Slutspel B Placering 5-6 5-6 Östansbo IS 4 - 0 Ingarö IF 2      
28061104 sø 28/06 12:25 sø 28/06 9. P13 (11) Slutspel B Final Bråtens IK 2 - 0 Ingarö IF 2      
28060603 sø 28/06 13:00 sø 28/06 12. RIX FM P9 Grp A Ingarö IF 3 1 - 1 IF Tunabro 1      
28060306 sø 28/06 13:00 sø 28/06 19. SSAB Valsverket F10 Grp A Ingarö IF 2 1 - 1 IF Tunabro      
28062006 sø 28/06 13:00 sø 28/06 22. Rolf Ericson Bil P12 Slutspel B Placering 1-4 Semifinal Ingarö IF 1 4 - 3 IF Tunabro      
28061005 sø 28/06 13:30 sø 28/06 21. P14 Slutspel A Final Ingarö IF 2 - 1 IK Brage      
28060604 sø 28/06 13:45 sø 28/06 12. RIX FM P9 Grp A Kvarnsvedens IK 2 2 - 0 Ingarö IF 2      
28061205 sø 28/06 13:45 sø 28/06 27. P13 (11) Placeringsmatcher Islingby IK 4 - 1 Ingarö IF 1      
28060307 sø 28/06 13:55 sø 28/06 19. SSAB Valsverket F12 Slutspel A Bronze match Alsike IF 1 - 2 Ingarö IF Gul      
28062207 sø 28/06 13:55 sø 28/06 4. SSAB Stålverket F12 Slutspel A Final BOO FF 3 - 0 Ingarö IF Svart      
28060605 sø 28/06 14:30 sø 28/06 12. RIX FM P9 Grp A Ingarö IF 1 0 - 4 Islingby IK 1      
28061505 sø 28/06 14:30 sø 28/06 24. Siljan Buss F15 Placeringsmatch 3-5 Ingarö IF 5 - 1 Gustafs GoIF      
28060506 sø 28/06 14:30 sø 28/06 18. AB Karl Hedin P9 Grp A Ingarö IF 4 4 - 3 IK Brage 1      
28060106 sø 28/06 14:45 sø 28/06 8. P11 Grp A Ingarö IF 0 - 3 Kvarnsvedens ik 2      
28061806 sø 28/06 14:45 sø 28/06 15. Beans in Cup F13 (9) Placeringsmatch 7-8 3-4 Ingarö IF Gul 2 - 3 P Gustafs GOIF      
28060308 sø 28/06 14:50 sø 28/06 19. SSAB Valsverket P12 Slutspel B Placering 1-4 Final Ingarö IF 1 1 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
28061908 sø 28/06 14:50 sø 28/06 26. Kupolen F11 Grp A Kvarnsvedens IK 1 1 - 1 Ingarö IF 2      
28062108 sø 28/06 15:05 sø 28/06 14. Bilmetro P12 Slutspel B Placering 7-8 7-8 Ingarö IF 2 0 - 3 Valbo FF 2      
28061707 sø 28/06 15:50 sø 28/06 30. Kök Nyström F13 (9) Slutspel A Final Forsby FF 01/02 1 - 0 Ingarö IF Svart