Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2019 här.

Pojkar -07

Grupp A



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
25060500 to 25/06 10:00 to 25/06 28. 11-11 P8 Grp A IK Brage 1 3 - 4 IF Tunabro 2      
25062300 to 25/06 10:00 to 25/06 2. 7-7 P8 Grp A Dalkurd FF 2 2 - 6 ISLINGBY IK 1      
25060501 to 25/06 10:45 to 25/06 28. 11-11 P8 Grp A Kvarnsvedens IK 3 - 1 IK Brage 2      
25062301 to 25/06 10:45 to 25/06 2. 7-7 P8 Grp A IF Tunabro 1 1 - 4 FC LOOTOS 2      
25060502 to 25/06 11:30 to 25/06 28. 11-11 P8 Grp A Dalkurd FF 1 0 - 6 Torsångs IF      
25062302 to 25/06 11:30 to 25/06 2. 7-7 P8 Grp A FC LOOTOS 1 18 - 0 Ifk Rättvik FK      
25060504 to 25/06 13:30 to 25/06 28. 11-11 P8 Grp A IF Tunabro 1 0 - 1 ISLINGBY IK 1      
25060603 to 25/06 13:30 to 25/06 1. 7-7 P8 Grp A Torsångs IF 4 - 1 Dalkurd FF 2      
25062303 to 25/06 13:30 to 25/06 2. 7-7 P8 Grp A ISLINGBY IK 2 3 - 1 Kvarnsvedens IK      
25062402 to 25/06 14:15 to 25/06 3. 7-7 P8 Grp A IK Brage 2 6 - 4 FC LOOTOS 2      
25062305 to 25/06 15:00 to 25/06 2. 7-7 P8 Grp A IK Brage 1 1 - 10 FC LOOTOS 1      
25062403 to 25/06 15:00 to 25/06 3. 7-7 P8 Grp A Ifk Rättvik FK 0 - 9 Dalkurd FF 1      
26062400 fr 26/06 10:30 fr 26/06 3. 7-7 P8 Grp A IF Tunabro 1 2 - 1 Dalkurd FF 2      
26062301 fr 26/06 11:15 fr 26/06 2. 7-7 P8 Grp A ISLINGBY IK 2 1 - 4 FC LOOTOS 2      
26062401 fr 26/06 11:15 fr 26/06 3. 7-7 P8 Grp A IK Brage 2 4 - 3 ISLINGBY IK 1      
26060502 fr 26/06 12:00 fr 26/06 28. 11-11 P8 Grp A IK Brage 1 0 - 3 Dalkurd FF 1      
26060602 fr 26/06 12:00 fr 26/06 1. 7-7 P8 Grp A IF Tunabro 2 6 - 1 Kvarnsvedens IK      
26062302 fr 26/06 12:00 fr 26/06 2. 7-7 P8 Grp A Ifk Rättvik FK 0 - 1 Torsångs IF      
26062305 fr 26/06 15:00 fr 26/06 2. 7-7 P8 Grp A ISLINGBY IK 1 2 - 3 IK Brage 1      
26062404 fr 26/06 15:00 fr 26/06 3. 7-7 P8 Grp A Ifk Rättvik FK 3 - 1 Dalkurd FF 2      
26060506 fr 26/06 15:45 fr 26/06 28. 11-11 P8 Grp A FC LOOTOS 1 7 - 0 IF Tunabro 2      
26060606 fr 26/06 15:45 fr 26/06 1. 7-7 P8 Grp A Kvarnsvedens IK 1 - 3 Dalkurd FF 1      
26062306 fr 26/06 15:45 fr 26/06 2. 7-7 P8 Grp A IK Brage 2 4 - 5 IF Tunabro 1      
26062405 fr 26/06 15:45 fr 26/06 3. 7-7 P8 Grp A ISLINGBY IK 2 2 - 0 Torsångs IF      
26062308 fr 26/06 17:15 fr 26/06 2. 7-7 P8 Grp A IK Brage 1 2 - 2 Dalkurd FF 2      
27060500 lö 27/06 07:40 lö 27/06 28. 11-11 P8 Grp A FC LOOTOS 2 1 - 10 Dalkurd FF 1      
27060603 lö 27/06 10:45 lö 27/06 1. 7-7 P8 Grp A IK Brage 1 1 - 4 Ifk Rättvik FK      
27062403 lö 27/06 10:45 lö 27/06 3. 7-7 P8 Grp A IK Brage 2 2 - 1 Dalkurd FF 2      
27060604 lö 27/06 11:30 lö 27/06 1. 7-7 P8 Grp A Torsångs IF 1 - 8 FC LOOTOS 1      
27062404 lö 27/06 11:30 lö 27/06 3. 7-7 P8 Grp A FC LOOTOS 2 1 - 2 IF Tunabro 2      
27060605 lö 27/06 12:15 lö 27/06 1. 7-7 P8 Grp A Dalkurd FF 1 6 - 1 ISLINGBY IK 1      
27062405 lö 27/06 12:15 lö 27/06 3. 7-7 P8 Grp A IF Tunabro 1 0 - 3 ISLINGBY IK 2      
27060608 lö 27/06 14:30 lö 27/06 1. 7-7 P8 Grp A FC LOOTOS 1 13 - 0 Kvarnsvedens IK      
27062408 lö 27/06 14:30 lö 27/06 3. 7-7 P8 Grp A IK Brage 2 2 - 1 ISLINGBY IK 2      
27060609 lö 27/06 15:15 lö 27/06 1. 7-7 P8 Grp A Ifk Rättvik FK 3 - 3 IF Tunabro 1      
27062409 lö 27/06 15:15 lö 27/06 3. 7-7 P8 Grp A IF Tunabro 2 1 - 1 Torsångs IF      
27062303 lö 27/06 16:45 lö 27/06 2. 7-7 P8 Grp A ISLINGBY IK 1 1 - 11 FC LOOTOS 1      
27060505 lö 27/06 17:30 lö 27/06 28. 11-11 P8 Grp A FC LOOTOS 2 3 - 2 Kvarnsvedens IK      
28060501 sö 28/06 10:45 sö 28/06 28. 11-11 P8 Grp A IF Tunabro 2 2 - 3 ISLINGBY IK 2