Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2019 här.

Kvarnsvedens IK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
25061600 to 25/06 08:45 to 25/06 18. 9-9 70x50 P13 (9) Grp A IK Brage 2 - 0 Kvarnsvedens IK      
25062100 to 25/06 09:25 to 25/06 23. 9-9 65x50 P12 Grp D IK Brage 8 - 5 Kvarnsvedens IK 2      
25060100 to 25/06 09:35 to 25/06 11. 5-5 F12 Grp C Kvarnsvedens IK 1 - 1 Ljusdals IF      
25061400 to 25/06 09:50 to 25/06 16. 9-9 72x55 P16 Grp B Kvarnsvedens IK 2 - 2 EZID SPORTKLUBB      
25060201 to 25/06 10:20 to 25/06 24. 9-9 65x50 F10 Grp A Tillberga IK 4 - 0 Kvarnsvedens IK      
25060101 to 25/06 10:30 to 25/06 11. 5-5 F11 Grp A Torsångs IF 0 - 3 Kvarnsvedens IK 1      
25060501 to 25/06 10:45 to 25/06 28. 11-11 P8 Grp A Kvarnsvedens IK 3 - 1 IK Brage 2      
25060600 to 25/06 10:45 to 25/06 1. 7-7 55x35 P9 Grp A IK Brage 1 1 - 1 Kvarnsvedens IK 2      
25062400 to 25/06 10:45 to 25/06 3. 7-7 55x35 P9 Grp A Kvarnsvedens IK 1 0 - 1 Vikarby Ik 2      
25061501 to 25/06 11:00 to 25/06 17. 9-9 72x55 P15 Grp A VALBO FF 1 - 3 Kvarnsvedens IK      
25061902 to 25/06 11:15 to 25/06 21. 9-9 70x50 P11 Grp A Kvarnsvedens ik 1 3 - 7 Trysil FK 2      
25062202 to 25/06 11:50 to 25/06 25. 9-9 65x50 P10 Grp A Kvarnsvedens IK Vit 4 - 2 Islingby ik 1      
25061103 to 25/06 11:55 to 25/06 12. 5-5 P14 Grp A Trysil FK 0 - 7 Kvarnsvedens ik      
25060203 to 25/06 12:00 to 25/06 24. 9-9 65x50 P10 Grp A Kvarnsvedens IK Blå 4 - 0 Säters IF      
25061903 to 25/06 12:00 to 25/06 21. 9-9 70x50 P10 Grp A Kvarnsvedens IK Röd 0 - 1 Tynset IF      
25061803 to 25/06 13:20 to 25/06 20. 9-9 70x50 P13 (9) Grp A Hanvikens SK 1 5 - 0 Kvarnsvedens IK      
25062303 to 25/06 13:30 to 25/06 2. 7-7 55x35 P8 Grp A ISLINGBY IK 2 3 - 1 Kvarnsvedens IK      
25061105 to 25/06 14:05 to 25/06 12. 5-5 F14 Grp B Tynset IF 6 - 0 Kvarnsvedens Ik      
25062205 to 25/06 14:25 to 25/06 25. 9-9 65x50 F12 Grp C IF Tunabro Vit 1 - 1 Kvarnsvedens IK      
25062106 to 25/06 14:25 to 25/06 23. 9-9 65x50 P12 Grp E Kvarnsvedens IK 1 2 - 2 Ingarö IF 1      
25061906 to 25/06 14:35 to 25/06 21. 9-9 70x50 P11 Grp A Hammarby IF 04:6 8 - 1 Kvarnsvedens ik 2      
25062107 to 25/06 15:20 to 25/06 23. 9-9 65x50 P11 Grp A IFK Rättvik FK 5 - 0 Kvarnsvedens ik 1      
25060407 to 25/06 16:05 to 25/06 32. 11-11 P10 Grp A IK Brage Grön 6 - 0 Kvarnsvedens IK Röd      
25061908 to 25/06 16:05 to 25/06 21. 9-9 70x50 P10 Grp A Kvarnsvedens IK Blå 0 - 3 Slätta SK 1      
25060209 to 25/06 16:50 to 25/06 24. 9-9 65x50 F11 Grp A Kvarnsvedens IK 2 0 - 0 Torsångs IF      
25062109 to 25/06 16:50 to 25/06 23. 9-9 65x50 F10 Grp A Kvarnsvedens IK 1 - 5 Ingarö IF 1      
25060309 to 25/06 16:50 to 25/06 31. 11-11 P10 Grp A Ingarö IF 2 7 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
25061207 to 25/06 17:30 to 25/06 14. 5-5 P15 Grp A IK Brage 1 - 0 Kvarnsvedens IK      
25060210 to 25/06 17:35 to 25/06 24. 9-9 65x50 F11 Grp A Ingarö IF 1 3 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
25060110 to 25/06 17:35 to 25/06 11. 5-5 P12 Grp E Tynset IF 4 - 3 Kvarnsvedens IK 1      
26062000 fr 26/06 08:00 fr 26/06 22. 9-9 70x50 P10 Grp A Islingby ik 2 1 - 0 Kvarnsvedens IK Blå      
26061900 fr 26/06 08:00 fr 26/06 21. 9-9 70x50 P12 Grp E Islingby VIT 3 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
26060300 fr 26/06 08:00 fr 26/06 31. 11-11 P10 Grp A Kvarnsvedens IK Röd 2 - 1 Samuelsdals IF      
26061901 fr 26/06 08:55 fr 26/06 21. 9-9 70x50 P10 Grp A Kvicksunds SK 6 - 0 Kvarnsvedens IK Vit      
26060202 fr 26/06 09:30 fr 26/06 24. 9-9 65x50 P11 Grp A IFK Vaxholm 2 3 - 2 Kvarnsvedens ik 2      
26060402 fr 26/06 09:30 fr 26/06 32. 11-11 P11 Grp A Vendelsö IK 8 - 0 Kvarnsvedens ik 1      
26061301 fr 26/06 09:50 fr 26/06 15. 9-9 72x55 P14 Grp A Kvarnsvedens ik 5 - 1 Morgongåva SK      
26060403 fr 26/06 10:15 fr 26/06 32. 11-11 F12 Grp C Västerås BK30 F-03 0 - 1 Kvarnsvedens IK      
26060303 fr 26/06 10:15 fr 26/06 31. 11-11 F10 Grp A Kvarnsvedens IK 3 - 2 Islingby IK F06      
26062300 fr 26/06 10:30 fr 26/06 2. 7-7 55x35 P9 Grp A Vikarby Ik 1 0 - 7 Kvarnsvedens IK 2      
26061904 fr 26/06 11:10 fr 26/06 21. 9-9 70x50 F11 Grp A Kvarnsvedens IK 1 1 - 3 Segeltorps IF      
26060104 fr 26/06 11:10 fr 26/06 11. 5-5 F11 Grp A Kvarnsvedens IK 2 2 - 4 Ingarö IF 2      
26060204 fr 26/06 11:20 fr 26/06 24. 9-9 65x50 P12 Grp D Kvarnsvedens IK 2 6 - 1 Gustafs GoIF      
26061103 fr 26/06 12:00 fr 26/06 12. 5-5 F14 Grp B Kvarnsvedens Ik 1 - 3 Olands FF      
26062105 fr 26/06 12:00 fr 26/06 23. 9-9 65x50 P10 Grp A Kvarnsvedens IK Blå 2 - 3 IF Tunabro 1      
26060602 fr 26/06 12:00 fr 26/06 1. 7-7 55x35 P8 Grp A IF Tunabro 2 6 - 1 Kvarnsvedens IK      
26060306 fr 26/06 12:40 fr 26/06 31. 11-11 P10 Grp A Ingarö IF 1 10 - 0 Kvarnsvedens IK Röd      
26062206 fr 26/06 13:00 fr 26/06 25. 9-9 65x50 P10 Grp A Slätta SK 2 2 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
26061204 fr 26/06 13:05 fr 26/06 14. 5-5 P15 Grp A Fløya IL 1 - 1 Kvarnsvedens IK      
26062006 fr 26/06 13:30 fr 26/06 22. 9-9 70x50 P11 Grp A Bele Barkarby FF Vit 0 - 1 Kvarnsvedens ik 1      
26062303 fr 26/06 13:30 fr 26/06 2. 7-7 55x35 P9 Grp A Kvarnsvedens IK 1 4 - 0 Ingarö IF 3      
26061907 fr 26/06 13:35 fr 26/06 21. 9-9 70x50 P11 Grp A Kvarnsvedens ik 2 1 - 1 Säters IF      
26062007 fr 26/06 14:15 fr 26/06 22. 9-9 70x50 F10 Grp A Ingarö IF 2 2 - 0 Kvarnsvedens IK      
26062304 fr 26/06 14:15 fr 26/06 2. 7-7 55x35 P9 Grp A IF Tunabro 2 1 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
26061105 fr 26/06 14:20 fr 26/06 12. 5-5 P14 Grp A Kvarnsvedens ik 3 - 1 Bullermyrens IK      
26061806 fr 26/06 14:50 fr 26/06 20. 9-9 70x50 P13 (9) Grp A Strömsbro IF 1 - 3 Kvarnsvedens IK      
26061106 fr 26/06 15:25 fr 26/06 12. 5-5 P16 Grp B Vattholma IF/Storvreta IK 1 - 2 Kvarnsvedens IK      
26060606 fr 26/06 15:45 fr 26/06 1. 7-7 55x35 P8 Grp A Kvarnsvedens IK 1 - 3 Dalkurd FF 1      
26060210 fr 26/06 16:10 fr 26/06 24. 9-9 65x50 F11 Grp A Segeltorps IF 5 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
26062210 fr 26/06 16:15 fr 26/06 25. 9-9 65x50 F11 Grp A Trysil FK 0 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
26061207 fr 26/06 16:45 fr 26/06 14. 5-5 F14 Grp B Kvarnsvedens Ik 1 - 1 Älvsjö AIK      
26062010 fr 26/06 17:05 fr 26/06 22. 9-9 70x50 F12 Grp C Kvarnsvedens IK 3 - 2 Vallentuna BK Dam 1      
26062212 fr 26/06 18:00 fr 26/06 25. 9-9 65x50 P12 Grp D Trysil FK 3 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
26061308 fr 26/06 19:05 fr 26/06 15. 9-9 72x55 P14 Grp A Kvarnsvedens ik 0 - 0 Ingarö IF      
26061210 fr 26/06 20:10 fr 26/06 14. 5-5 P15 Grp A Kvarnsvedens IK 3 - 2 Storvreta IK/Vattholma IF      
27061700 lö 27/06 07:55 lö 27/06 19. 9-9 70x50 P13 (9) Grp A Kvarnsvedens IK 4 - 0 Valbo FF P02      
27061100 lö 27/06 08:00 lö 27/06 12. 5-5 P15 Grp A Kvarnsvedens IK 3 - 1 Karlbergs BK      
27060600 lö 27/06 08:30 lö 27/06 1. 7-7 55x35 P9 Grp A Bullermyrens IK 1 0 - 6 Kvarnsvedens IK 2      
27060401 lö 27/06 08:55 lö 27/06 32. 11-11 P11 Grp A Trysil FK 1 4 - 0 Kvarnsvedens ik 2      
27060502 lö 27/06 09:15 lö 27/06 28. 11-11 P9 Grp A Bullermyrens IK 2 1 - 3 Kvarnsvedens IK 1      
27061101 lö 27/06 09:15 lö 27/06 12. 5-5 P16 Grp B Kvarnsvedens IK 3 - 0 Tynset IF      
27062102 lö 27/06 09:55 lö 27/06 23. 9-9 65x50 P11 Grp A Kvarnsvedens ik 1 1 - 1 Valbo FF P04      
27061301 lö 27/06 10:30 lö 27/06 15. 9-9 72x55 F14 Grp B Kvarnsvedens Ik 2 - 0 Smedjebackens FK      
27062103 lö 27/06 10:40 lö 27/06 23. 9-9 65x50 P10 Grp A Gustafs Goif P05 1 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
27061903 lö 27/06 10:40 lö 27/06 21. 9-9 70x50 P10 Grp A Tynset IF 3 - 1 Kvarnsvedens IK Blå      
27060103 lö 27/06 10:50 lö 27/06 11. 5-5 P10 Grp A Kvarnsvedens IK Röd 0 - 2 Dalkurd FF 1      
27060206 lö 27/06 12:55 lö 27/06 24. 9-9 65x50 F11 Grp A Kvarnsvedens IK 2 0 - 1 Gustafs GoIF      
27062406 lö 27/06 13:00 lö 27/06 3. 7-7 55x35 P9 Grp A Kvarnsvedens IK 2 4 - 2 Ingarö IF 4      
27061705 lö 27/06 13:40 lö 27/06 19. 9-9 70x50 P13 (9) Grp A Kvarnsvedens IK 1 - 1 Tynset IF      
27062107 lö 27/06 13:40 lö 27/06 23. 9-9 65x50 F12 Grp C Kvarnsvedens IK 0 - 11 BOO FF      
27062407 lö 27/06 13:45 lö 27/06 3. 7-7 55x35 P9 Grp A Brunflo FK 1 - 3 Kvarnsvedens IK 1      
27060107 lö 27/06 13:50 lö 27/06 11. 5-5 F10 Grp A IF Tunabro 0 - 0 Kvarnsvedens IK      
27061205 lö 27/06 14:05 lö 27/06 14. 5-5 F14 Grp B Kungsörs BK 0 - 2 Kvarnsvedens Ik      
27060608 lö 27/06 14:30 lö 27/06 1. 7-7 55x35 P8 Grp A FC LOOTOS 1 13 - 0 Kvarnsvedens IK      
27061106 lö 27/06 15:10 lö 27/06 12. 5-5 P14 Grp A Valbo FF P01 1 - 4 Kvarnsvedens ik      
27060209 lö 27/06 16:15 lö 27/06 24. 9-9 65x50 P12 Grp D Kvarnsvedens IK 2 4 - 2 Boo FF P03:6 Svart      
27062202 lö 27/06 16:15 lö 27/06 25. 9-9 65x50 P12 Grp E Kvarnsvedens IK 1 5 - 1 Falu BS FK 1      
27060110 lö 27/06 17:00 lö 27/06 11. 5-5 F11 Grp A Trysil FK 0 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
27062002 lö 27/06 17:00 lö 27/06 22. 9-9 70x50 F11 Grp A Gustafs GoIF 0 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
27060505 lö 27/06 17:30 lö 27/06 28. 11-11 P8 Grp A FC LOOTOS 2 3 - 2 Kvarnsvedens IK      
27061407 lö 27/06 17:45 lö 27/06 16. 9-9 72x55 P16 Slutspel A 1/4 Final Kvarnsvedens IK 3 - 2 Selånger Fotboll      
27061308 lö 27/06 19:00 lö 27/06 15. 9-9 72x55 P15 Grp A Kvarnsvedens IK 2 - 1 Trysil FK      
28061100 sö 28/06 07:55 sö 28/06 12. 5-5 F14 Placeringsmatch 7-8 3-4 Vendelsö IK 5 - 0 Kvarnsvedens Ik      
28060200 sö 28/06 08:00 sö 28/06 24. 9-9 65x50 P12 Slutspel B Placering 1-4 1/4 Final Östansbo IS 4 - 7 P Kvarnsvedens IK 1      
28062100 sö 28/06 08:00 sö 28/06 23. 9-9 65x50 P12 Slutspel B Placering 1-4 1/4 Final Kvarnsvedens IK 2 2 - 1 P Boo FF P03:6 Vit      
28061601 sö 28/06 09:05 sö 28/06 18. 9-9 70x50 P13 (9) Grp A Kvarnsvedens IK 1 - 1 Katrineholms SK-FK      
28060301 sö 28/06 09:15 sö 28/06 31. 11-11 P10 Grp A Kvarnsvedens IK Vit 0 - 2 Falu BS FK      
28060202 sö 28/06 09:50 sö 28/06 24. 9-9 65x50 F12 Slutspel B Semifinal Iggesunds IK 3 - 0 Kvarnsvedens IK      
28062202 sö 28/06 10:00 sö 28/06 25. 9-9 65x50 P10 Grp A Kvarnsvedens IK Röd 2 - 2 Säters IF      
28062300 sö 28/06 10:00 sö 28/06 2. 7-7 55x35 F8 Grp A Slätta SK 0 - 7 Kvarnsvedens IK      
28061202 sö 28/06 10:05 sö 28/06 14. 5-5 P14 Slutspel A Semifinal IK Brage 6 - 1 Kvarnsvedens ik      
28062103 sö 28/06 10:45 sö 28/06 23. 9-9 65x50 P11 Grp A Enskede IK 2 - 3 Kvarnsvedens ik 1      
28061103 sö 28/06 11:10 sö 28/06 12. 5-5 P15 Placeringsmatch 5-6 Final Kvarnsvedens IK 3 - 0 Fagersta Södra IK      
28061403 sö 28/06 11:10 sö 28/06 16. 9-9 72x55 P16 Slutspel A Semifinal Kvarnsvedens IK 0 - 2 Forssa BK      
28060502 sö 28/06 11:30 sö 28/06 28. 11-11 P9 Grp A Kvarnsvedens IK 1 0 - 2 Ingarö IF 1      
28060204 sö 28/06 11:30 sö 28/06 24. 9-9 65x50 F10 Grp A Kvarnsvedens IK 2 - 1 Kolsva IF      
28061905 sö 28/06 12:15 sö 28/06 21. 9-9 70x50 P11 Grp A Järla IF FK 0 - 0 Kvarnsvedens ik 2      
28060503 sö 28/06 12:15 sö 28/06 28. 11-11 F8 Grp A Kvarnsvedens IK 1 - 0 Islingby IK      
28062205 sö 28/06 12:15 sö 28/06 25. 9-9 65x50 P10 Grp A Ingarö IF 3 4 - 1 Kvarnsvedens IK Blå      
28061604 sö 28/06 12:35 sö 28/06 18. 9-9 70x50 P13 (9) Placeringsmatch 7-8 3-4 Kvarnsvedens IK 3 - 0 W FC LOOTOS      
28061906 sö 28/06 13:00 sö 28/06 21. 9-9 70x50 P12 Slutspel B Placering 1-4 Semifinal Kvarnsvedens IK 1 1 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
28061906 sö 28/06 13:00 sö 28/06 21. 9-9 70x50 P12 Slutspel B Placering 1-4 Semifinal Kvarnsvedens IK 1 1 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
28061105 sö 28/06 13:30 sö 28/06 12. 5-5 P14 Slutspel A Bronsmatch Tynset IF 2 - 4 Kvarnsvedens ik      
28060604 sö 28/06 13:45 sö 28/06 1. 7-7 55x35 P9 Grp A Kvarnsvedens IK 2 2 - 0 Ingarö IF 2      
28060505 sö 28/06 13:45 sö 28/06 28. 11-11 F8 Grp A Torsångs IF 4 - 7 Kvarnsvedens IK      
28060105 sö 28/06 14:00 sö 28/06 11. 5-5 F11 Grp A Hanvikens SK 3 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
28062107 sö 28/06 14:10 sö 28/06 23. 9-9 65x50 F12 Slutspel B Bronsmatch Kvarnsvedens IK 0 - 3 Ljusdals IF      
28062306 sö 28/06 14:30 sö 28/06 2. 7-7 55x35 P9 Grp A Gustafs GoIF 0 - 6 Kvarnsvedens IK 1      
28060106 sö 28/06 14:45 sö 28/06 11. 5-5 P11 Grp A Ingarö IF 0 - 3 Kvarnsvedens ik 2      
28062208 sö 28/06 14:50 sö 28/06 25. 9-9 65x50 P12 Slutspel B Placering 1-4 Bronsmatch IF Tunabro 4 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
28060308 sö 28/06 14:50 sö 28/06 31. 11-11 P12 Slutspel B Placering 1-4 Final Ingarö IF 1 1 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
28061908 sö 28/06 14:50 sö 28/06 21. 9-9 70x50 F11 Grp A Kvarnsvedens IK 1 1 - 1 Ingarö IF 2      
28061106 sö 28/06 14:50 sö 28/06 12. 5-5 P16 Slutspel A Bronsmatch Tynset IF 0 - 1 Kvarnsvedens IK