Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2018 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Klass Lagnamn
AIK FF Pojkar -00 AIK FF P00U
Alnö IF Pojkar -00 Alnö IF
Alsike IF Flickor -03 Alsike IF
Bele Barkarby FF Vit Pojkar -04 Bele Barkarby FF Vit
Boo FF Pojkar -03 Boo FF P03:6 Vit
Boo FF Pojkar -03 Boo FF P03:6 Svart
Boo FF Flickor -03 BOO FF
Brunflo FK Pojkar -06 Brunflo FK
Bråtens IK Pojkar -02 (11-manna) Bråtens IK
Bullermyrens IK Pojkar -06 Bullermyrens IK 1
Bullermyrens IK Pojkar -06 Bullermyrens IK 2
Bullermyrens IK Pojkar -04 Bullermyrens IK
Bullermyrens IK Pojkar -01 Bullermyrens IK
Bullermyrens IK Flickor -03 Bullermyrens IK
Bullermyrens IK Flickor -02 (9-manna) Bullermyrens IK
Bullermyrens IK Flickor -00 Bullermyrens IK
Bälinge IF Pojkar -02 (9-manna) Bälinge IF
Börje SK Flickor -01 Börje SK
Dalkurd FF Pojkar -07 Dalkurd FF 1
Dalkurd FF Pojkar -07 Dalkurd FF 2
Dalkurd FF Pojkar -05 Dalkurd FF 2
Dalkurd FF Pojkar -05 Dalkurd FF 1
Dalkurd FF Pojkar -03 Dalkurd FF 2
Dalkurd FF Pojkar -03 Dalkurd FF 1
Eidsvold Idrætsforening Fotball ( EIF ) Pojkar -02 (11-manna) Eidsvold Idrætsforening Fotball ( EIF )
Enskede IK Pojkar -04 Enskede IK
EZID SPORTKLUBB Pojkar -99 EZID SPORTKLUBB
Fagersta Södra IK Pojkar -00 Fagersta Södra IK
Falu BS FK Pojkar -05 Falu BS FK
Falu BS FK Pojkar -03 Falu BS FK 2
Falu BS FK Pojkar -03 Falu BS FK 1
FC LOOTOS Pojkar -07 FC LOOTOS 2
FC LOOTOS Pojkar -07 FC LOOTOS 1
FC LOOTOS Pojkar -04 FC LOOTOS
FC LOOTOS Pojkar -02 (9-manna) FC LOOTOS
Fløya IL Pojkar -00 Fløya IL
Forsby FF 01/02 Flickor -02 (9-manna) Forsby FF 01/02
Forsby FF 01/02 Flickor -01 Forsby FF 01/02
Forssa BK Pojkar -99 Forssa BK
Furnes Fotball Pojkar -00 Furnes Fotball
Furnes Fotball Pojkar -99 Furnes Fotball
Gagnef IF Pojkar -03 Gagnef IF
GIF Sundsvall P03 Pojkar -03 GIF Sundsvall P03
Gustafs GOIF Pojkar -06 Gustafs GoIF
Gustafs GOIF Pojkar -04 Gustafs GoIF
Gustafs GOIF Pojkar -03 Gustafs GoIF
Gustafs GOIF Pojkar -01 Gustafs GoIF
Gustafs GOIF Pojkar -00 Gustafs GoIF
Gustafs GOIF Flickor -04 Gustafs GoIF
Gustafs GOIF Flickor -02 (9-manna) Gustafs GOIF
Gustafs GOIF Flickor -00 Gustafs GoIF
Gustafs Goif P05 Pojkar -05 Gustafs Goif P05
Hagaströms SK Pojkar -02 (9-manna) Hagaströms SK
Hammarby IF 04:6 Pojkar -04 Hammarby IF 04:6
Hanvikens SK Pojkar -02 (9-manna) Hanvikens SK 2
Hanvikens SK Pojkar -02 (9-manna) Hanvikens SK 1
Hanvikens SK Flickor -04 Hanvikens SK
Hanvikens SK Flickor -03 Hanvikens SK
IFK Hedemora FK Pojkar -01 IFK Hedemora FK
IFK Mora Flickor -03 IFK Mora
IFK Mora FK Pojkar -02 (9-manna) IFK Mora FK
Ifk Rättvik FK Pojkar -07 Ifk Rättvik FK
Ifk Rättvik FK Pojkar -04 IFK Rättvik FK
Ifk Rättvik FK Flickor -01 IFK Rättvik FK
IFK Sundsvall Pojkar -02 (11-manna) IFK Sundsvall
IFK Vaxholm Pojkar -04 IFK Vaxholm 1
IFK Vaxholm Pojkar -04 IFK Vaxholm 2
IF Tunabro Pojkar -07 IF Tunabro 2
IF Tunabro Pojkar -07 IF Tunabro 1
IF Tunabro Pojkar -06 IF Tunabro 3
IF Tunabro Pojkar -06 IF Tunabro 1
IF Tunabro Pojkar -06 IF Tunabro 2
IF Tunabro Pojkar -05 IF Tunabro 1
IF Tunabro Pojkar -05 IF Tunabro 2
IF Tunabro Pojkar -04 IF Tunabro
IF Tunabro Pojkar -03 IF Tunabro
IF Tunabro Pojkar -02 (11-manna) IF Tunabro
IF Tunabro Flickor -05 IF Tunabro
IF Tunabro Flickor -03 IF Tunabro Blå
IF Tunabro Flickor -03 IF Tunabro Vit
IF Tunabro Flickor -02 (9-manna) IF Tunabro
Iggesunds IK Flickor -03 Iggesunds IK
IK Brage Pojkar -07 IK Brage 2
IK Brage Pojkar -07 IK Brage 1
IK Brage Pojkar -06 IK Brage 2
IK Brage Pojkar -06 IK Brage 1
IK Brage Pojkar -05 IK Brage Grön
IK Brage Pojkar -05 IK Brage Vit
IK Brage Pojkar -04 IK Brage
IK Brage Pojkar -03 IK Brage
IK Brage Pojkar -02 (11-manna) IK Brage
IK Brage Pojkar -02 (9-manna) IK Brage
IK Brage Pojkar -01 IK Brage
IK Brage Pojkar -00 IK Brage
IK Brage Pojkar -99 IK Brage
IK Sirius FK P01 Svart Pojkar -01 IK Sirius FK P01 Svart
Ingarö IF Pojkar -06 Ingarö IF 1
Ingarö IF Pojkar -06 Ingarö IF 3
Ingarö IF Pojkar -06 Ingarö IF 2
Ingarö IF Pojkar -06 Ingarö IF 4
Ingarö IF Pojkar -05 Ingarö IF 3
Ingarö IF Pojkar -05 Ingarö IF 2
Ingarö IF Pojkar -05 Ingarö IF 1
Ingarö IF Pojkar -04 Ingarö IF
Ingarö IF Pojkar -03 Ingarö IF 1
Ingarö IF Pojkar -03 Ingarö IF 2
Ingarö IF Pojkar -02 (11-manna) Ingarö IF 2
Ingarö IF Pojkar -02 (11-manna) Ingarö IF 1
Ingarö IF Pojkar -01 Ingarö IF
Ingarö IF Flickor -05 Ingarö IF 1
Ingarö IF Flickor -05 Ingarö IF 2
Ingarö IF Flickor -04 Ingarö IF 2
Ingarö IF Flickor -04 Ingarö IF 1
Ingarö IF Flickor -03 Ingarö IF Svart
Ingarö IF Flickor -03 Ingarö IF Gul
Ingarö IF Flickor -02 (9-manna) Ingarö IF Svart
Ingarö IF Flickor -02 (9-manna) Ingarö IF Gul
Ingarö IF Flickor -00 Ingarö IF
Islingby IK Pojkar -07 ISLINGBY IK 2
Islingby IK Pojkar -07 ISLINGBY IK 1
Islingby IK Pojkar -06 Islingby IK 2
Islingby IK Pojkar -06 Islingby IK 1
Islingby IK Pojkar -05 Islingby ik 1
Islingby IK Pojkar -05 Islingby ik 2
Islingby IK Pojkar -04 Islingby IK
Islingby IK Pojkar -03 Islingby IK
Islingby IK Pojkar -02 (11-manna) Islingby IK
Islingby IK Flickor -07 Islingby IK
Islingby IK Flickor -05 Islingby IK F06
Islingby IK Flickor -02 (9-manna) Islingby IK
Islingby VIT Pojkar -03 Islingby VIT
Järla IF FK Pojkar -04 Järla IF FK
Karlbergs BK Pojkar -00 Karlbergs BK
Katrineholms SK-FK Pojkar -02 (9-manna) Katrineholms SK-FK
Kolsva IF Flickor -05 Kolsva IF
Kolsva IF Flickor -02 (9-manna) Kolsva IF
Kungsörs BK Flickor -01 Kungsörs BK
Kvarnsvedens IK Pojkar -07 Kvarnsvedens IK
Kvarnsvedens IK Pojkar -06 Kvarnsvedens IK 2
Kvarnsvedens IK Pojkar -06 Kvarnsvedens IK 1
Kvarnsvedens IK Pojkar -05 Kvarnsvedens IK Blå
Kvarnsvedens IK Pojkar -05 Kvarnsvedens IK Röd
Kvarnsvedens IK Pojkar -05 Kvarnsvedens IK Vit
Kvarnsvedens IK Pojkar -04 Kvarnsvedens ik 1
Kvarnsvedens IK Pojkar -04 Kvarnsvedens ik 2
Kvarnsvedens IK Pojkar -03 Kvarnsvedens IK 2
Kvarnsvedens IK Pojkar -03 Kvarnsvedens IK 1
Kvarnsvedens IK Pojkar -02 (9-manna) Kvarnsvedens IK
Kvarnsvedens IK Pojkar -01 Kvarnsvedens ik
Kvarnsvedens IK Pojkar -00 Kvarnsvedens IK
Kvarnsvedens IK Pojkar -99 Kvarnsvedens IK
Kvarnsvedens IK Flickor -07 Kvarnsvedens IK
Kvarnsvedens IK Flickor -05 Kvarnsvedens IK
Kvarnsvedens IK Flickor -04 Kvarnsvedens IK 2
Kvarnsvedens IK Flickor -04 Kvarnsvedens IK 1
Kvarnsvedens IK Flickor -03 Kvarnsvedens IK
Kvarnsvedens IK Flickor -01 Kvarnsvedens Ik
Kvicksunds SK Pojkar -05 Kvicksunds SK
Ljusdals IF Flickor -03 Ljusdals IF
Ljusdals IF Flickor -02 (9-manna) Ljusdals IF
Morgongåva SK Pojkar -03 Morgongåva SK
Morgongåva SK Pojkar -01 Morgongåva SK
Nordre Trysil IL Flickor -01 Nordre Trysil IL
Olands FF Flickor -01 Olands FF
Råtorps IK Flickor -00 Råtorps IK
Samuelsdals IF Pojkar -06 Samuelsdals IF
Samuelsdals IF Pojkar -05 Samuelsdals IF
Sandvikens IF Flickor -02 (9-manna) Sandvikens IF
Segeltorps IF Flickor -04 Segeltorps IF
Selånger Fotboll Pojkar -99 Selånger Fotboll
Sigtuna IF U14 Pojkar -01 Sigtuna IF U14
Slätta SK Pojkar -05 Slätta SK 1
Slätta SK Pojkar -05 Slätta SK 2
Slätta SK Flickor -07 Slätta SK
Smedjebackens FK Flickor -01 Smedjebackens FK
Stensätra IF Flickor -02 (9-manna) Stensätra IF
Stensätra IF Flickor -01 Stensätra IF
Stora Tuna IK Pojkar -03 Stora Tuna IK
Stora Tuna IK Pojkar -02 (9-manna) Stora Tuna IK
Storvreta IK/Vattholma IF Pojkar -00 Storvreta IK/Vattholma IF
Strömsbro IF Pojkar -02 (9-manna) Strömsbro IF
Säters IF Pojkar -05 Säters IF
Säters IF Pojkar -04 Säters IF
Säters IF FK Flickor -03 Säters IF FK
Tillberga IK Flickor -05 Tillberga IK
Torsångs IF Pojkar -07 Torsångs IF
Torsångs IF Pojkar -00 Torsångs IF
Torsångs IF Flickor -07 Torsångs IF
Torsångs IF Flickor -05 Torsångs IF
Torsångs IF Flickor -04 Torsångs IF
Torsångs IF Flickor -03 Torsångs IF
Torsångs IF Flickor -02 (9-manna) Torsångs IF
Torsångs IF Flickor -01 Torsångs IF
Trysil FK Pojkar -04 Trysil FK 2
Trysil FK Pojkar -04 Trysil FK 1
Trysil FK Pojkar -03 Trysil FK
Trysil FK Pojkar -01 Trysil FK
Trysil FK Pojkar -00 Trysil FK
Trysil FK Flickor -04 Trysil FK
Trysil FK Flickor -03 Trysil FK
Tynset IF Pojkar -05 Tynset IF
Tynset IF Pojkar -03 Tynset IF
Tynset IF Pojkar -02 (9-manna) Tynset IF
Tynset IF Pojkar -01 Tynset IF
Tynset IF Pojkar -99 Tynset IF
Tynset IF Flickor -02 (9-manna) Tynset IF
Tynset IF Flickor -01 Tynset IF
Ulfshyttans IF Pojkar -04 Ulfshyttans IF
Umeå Södra FF Flickor -00 Umeå Södra FF
Vaksala SK Pojkar -03 Vaksala SK
Valbo FF Pojkar -03 Valbo FF 2
Valbo FF Pojkar -03 Valbo FF 1
Valbo FF Pojkar -02 (9-manna) VALBO FF
Valbo FF Pojkar -01 Valbo FF P01
Valbo FF Pojkar -00 VALBO FF
Valbo FF Flickor -02 (9-manna) Valbo FF
Valbo FF P02 Pojkar -02 (9-manna) Valbo FF P02
Valbo FF P04 Pojkar -04 Valbo FF P04
Vallentuna BK Dam Flickor -03 Vallentuna BK Dam 2
Vallentuna BK Dam Flickor -03 Vallentuna BK Dam 1
Vattholma IF/Storvreta IK Pojkar -99 Vattholma IF/Storvreta IK
Vendelsö IK Pojkar -04 Vendelsö IK
Vendelsö IK Flickor -01 Vendelsö IK
Vikarby Ik Pojkar -06 Vikarby Ik 1
Vikarby Ik Pojkar -06 Vikarby Ik 2
Västerås BK30 F-03 Flickor -03 Västerås BK30 F-03
Växbo IF Pojkar -01 Växbo IF
Älvsjö AIK Flickor -01 Älvsjö AIK
Östansbo IS Pojkar -03 Östansbo IS
Östansbo IS Pojkar -02 (11-manna) Östansbo IS