Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2020 här.

Pojkar -05

Alla lagen i P10 Grupp A




  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
25062202 to 25/06 11:50 to 25/06 4. 9-9 Liten Kvarnsvedens IK Vit 4 - 2 Islingby ik 1      
25060402 to 25/06 11:50 to 25/06 20. 11-11 Islingby ik 2 1 - 4 Samuelsdals IF      
25060303 to 25/06 11:50 to 25/06 19. 11-11 Slätta SK 1 1 - 1 IF Tunabro 1      
25062003 to 25/06 12:00 to 25/06 22. 9-9 Mellan Ingarö IF 3 4 - 1 IK Brage Grön      
25060203 to 25/06 12:00 to 25/06 13. 9-9 Liten Kvarnsvedens IK Blå 4 - 0 Säters IF      
25062103 to 25/06 12:00 to 25/06 14. 9-9 Liten Ingarö IF 1 0 - 1 Dalkurd FF 1      
25061903 to 25/06 12:00 to 25/06 26. 9-9 Mellan Kvarnsvedens IK Röd 0 - 1 Tynset IF      
25060103 to 25/06 12:00 to 25/06 8. 5-5 IF Tunabro 2 0 - 6 Ingarö IF 2      
25062004 to 25/06 12:45 to 25/06 22. 9-9 Mellan Falu BS FK 1 - 0 Kvicksunds SK      
25060104 to 25/06 12:45 to 25/06 8. 5-5 Slätta SK 2 1 - 2 Dalkurd FF 2      
25061904 to 25/06 12:45 to 25/06 26. 9-9 Mellan Gustafs Goif P05 0 - 8 IK Brage Vit      
25062008 to 25/06 16:05 to 25/06 22. 9-9 Mellan Dalkurd FF 1 3 - 2 Säters IF      
25060308 to 25/06 16:05 to 25/06 19. 11-11 IK Brage Vit 6 - 0 Slätta SK 2      
25062207 to 25/06 16:05 to 25/06 4. 9-9 Liten Kvicksunds SK 1 - 1 Gustafs Goif P05      
25060208 to 25/06 16:05 to 25/06 13. 9-9 Liten Ingarö IF 3 4 - 1 Islingby ik 2      
25060407 to 25/06 16:05 to 25/06 20. 11-11 IK Brage Grön 6 - 0 Kvarnsvedens IK Röd      
25060108 to 25/06 16:05 to 25/06 8. 5-5 Islingby ik 1 1 - 3 Falu BS FK      
25062108 to 25/06 16:05 to 25/06 14. 9-9 Liten Samuelsdals IF 0 - 10 Ingarö IF 1      
25061908 to 25/06 16:05 to 25/06 26. 9-9 Mellan Kvarnsvedens IK Blå 0 - 3 Slätta SK 1      
25060309 to 25/06 16:50 to 25/06 19. 11-11 Ingarö IF 2 7 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
25060408 to 25/06 16:50 to 25/06 20. 11-11 Tynset IF 3 - 4 IF Tunabro 1      
25061910 to 25/06 17:35 to 25/06 26. 9-9 Mellan Dalkurd FF 2 7 - 1 IF Tunabro 2      
26060200 fr 26/06 08:00 fr 26/06 13. 9-9 Liten IK Brage Vit 0 - 4 Falu BS FK      
26062000 fr 26/06 08:00 fr 26/06 22. 9-9 Mellan Islingby ik 2 1 - 0 Kvarnsvedens IK Blå      
26060400 fr 26/06 08:00 fr 26/06 20. 11-11 Gustafs Goif P05 1 - 1 IF Tunabro 2      
26060300 fr 26/06 08:00 fr 26/06 19. 11-11 Kvarnsvedens IK Röd 2 - 1 Samuelsdals IF      
26062200 fr 26/06 08:00 fr 26/06 4. 9-9 Liten IF Tunabro 1 2 - 3 Dalkurd FF 1      
26062100 fr 26/06 08:00 fr 26/06 14. 9-9 Liten Ingarö IF 1 5 - 0 Tynset IF      
26062001 fr 26/06 08:45 fr 26/06 22. 9-9 Mellan Slätta SK 2 2 - 0 Islingby ik 1      
26062101 fr 26/06 08:45 fr 26/06 14. 9-9 Liten Säters IF 0 - 4 Ingarö IF 3      
26061901 fr 26/06 08:55 fr 26/06 26. 9-9 Mellan Kvicksunds SK 6 - 0 Kvarnsvedens IK Vit      
26060101 fr 26/06 08:55 fr 26/06 8. 5-5 Slätta SK 1 2 - 1 IK Brage Grön      
26061902 fr 26/06 09:40 fr 26/06 26. 9-9 Mellan Ingarö IF 2 0 - 1 Dalkurd FF 2      
26060305 fr 26/06 11:55 fr 26/06 19. 11-11 Ingarö IF 3 2 - 2 Dalkurd FF 1      
26062004 fr 26/06 12:00 fr 26/06 22. 9-9 Mellan Samuelsdals IF 0 - 4 IK Brage Grön      
26062105 fr 26/06 12:00 fr 26/06 14. 9-9 Liten Kvarnsvedens IK Blå 2 - 3 IF Tunabro 1      
26060205 fr 26/06 12:15 fr 26/06 13. 9-9 Liten IF Tunabro 2 1 - 3 Falu BS FK      
26060306 fr 26/06 12:40 fr 26/06 19. 11-11 Ingarö IF 1 10 - 0 Kvarnsvedens IK Röd      
26061906 fr 26/06 12:50 fr 26/06 26. 9-9 Mellan Tynset IF 3 - 3 Säters IF      
26060106 fr 26/06 12:50 fr 26/06 8. 5-5 Gustafs Goif P05 0 - 3 Dalkurd FF 2      
26062206 fr 26/06 13:00 fr 26/06 4. 9-9 Liten Slätta SK 2 2 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
26060307 fr 26/06 13:30 fr 26/06 19. 11-11 Kvicksunds SK 6 - 3 Islingby ik 1      
26060405 fr 26/06 13:30 fr 26/06 20. 11-11 Ingarö IF 2 4 - 2 IK Brage Vit      
26062207 fr 26/06 13:45 fr 26/06 4. 9-9 Liten Slätta SK 1 3 - 0 Islingby ik 2      
27060403 lö 27/06 10:25 lö 27/06 20. 11-11 Ingarö IF 1 3 - 1 IK Brage Grön      
27061903 lö 27/06 10:40 lö 27/06 26. 9-9 Mellan Tynset IF 3 - 1 Kvarnsvedens IK Blå      
27062103 lö 27/06 10:40 lö 27/06 14. 9-9 Liten Gustafs Goif P05 1 - 2 Kvarnsvedens IK Vit      
27060203 lö 27/06 10:40 lö 27/06 13. 9-9 Liten Slätta SK 2 1 - 5 Kvicksunds SK      
27060103 lö 27/06 10:50 lö 27/06 8. 5-5 Kvarnsvedens IK Röd 0 - 2 Dalkurd FF 1      
27060404 lö 27/06 11:10 lö 27/06 20. 11-11 Säters IF 4 - 2 Islingby ik 2      
27062104 lö 27/06 11:25 lö 27/06 14. 9-9 Liten Slätta SK 1 2 - 3 Ingarö IF 3      
27061904 lö 27/06 11:25 lö 27/06 26. 9-9 Mellan IF Tunabro 2 2 - 7 IK Brage Vit      
27060204 lö 27/06 11:25 lö 27/06 13. 9-9 Liten IF Tunabro 1 3 - 1 Samuelsdals IF      
27060104 lö 27/06 11:35 lö 27/06 8. 5-5 Ingarö IF 2 3 - 3 Islingby ik 1      
27060105 lö 27/06 12:20 lö 27/06 8. 5-5 Falu BS FK 4 - 2 Dalkurd FF 2      
28062200 sö 28/06 08:30 sö 28/06 4. 9-9 Liten Kvicksunds SK 1 - 4 Ingarö IF 2      
28060301 sö 28/06 09:15 sö 28/06 19. 11-11 Kvarnsvedens IK Vit 0 - 2 Falu BS FK      
28062201 sö 28/06 09:15 sö 28/06 4. 9-9 Liten Islingby ik 2 1 - 7 IK Brage Grön      
28062202 sö 28/06 10:00 sö 28/06 4. 9-9 Liten Kvarnsvedens IK Röd 2 - 2 Säters IF      
28060302 sö 28/06 10:00 sö 28/06 19. 11-11 IK Brage Vit 3 - 4 Dalkurd FF 2      
28060303 sö 28/06 10:45 sö 28/06 19. 11-11 IF Tunabro 2 0 - 3 Slätta SK 2      
28062203 sö 28/06 10:45 sö 28/06 4. 9-9 Liten Tynset IF 1 - 1 Samuelsdals IF      
28062204 sö 28/06 11:30 sö 28/06 4. 9-9 Liten IF Tunabro 1 2 - 3 Ingarö IF 1      
28060304 sö 28/06 11:30 sö 28/06 19. 11-11 Slätta SK 1 1 - 2 Dalkurd FF 1      
28060305 sö 28/06 12:15 sö 28/06 19. 11-11 Islingby ik 1 2 - 0 Gustafs Goif P05      
28062205 sö 28/06 12:15 sö 28/06 4. 9-9 Liten Ingarö IF 3 4 - 1 Kvarnsvedens IK Blå