Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2015. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2020 här.

Statistik

Matchstatistik

Matcher/Stadie


Matcher/Dag

Matcher/Klass

Lite siffror

Antal matcher 735
Färdigspelade 734
Kvar att spela 1
Walk over (WO) 3
Efter straffläggning 19
Hemmavinster 357
Bortavinster 302
Oavgjorda 75

Top 20 matcher med flest mål

  Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
to 25/06 11:30 to 25/06 10. 7-7 Stor P8 Grp A FC LOOTOS 1 18 - 0 Ifk Rättvik FK      
to 25/06 09:25 to 25/06 14. 9-9 Liten P12 Grp D IK Brage 8 - 5 Kvarnsvedens IK 2      
lö 27/06 14:30 lö 27/06 12. 7-7 Stor P8 Grp A FC LOOTOS 1 13 - 0 Kvarnsvedens IK      
fr 26/06 10:15 fr 26/06 13. 9-9 Liten F12 Grp C BOO FF 13 - 0 IF Tunabro Vit      
sö 28/06 15:05 sö 28/06 13. 9-9 Liten P12 Slutspel B Placering 5-6 Boo FF P03:6 Vit 6 - 7 P Östansbo IS      
sö 28/06 09:50 sö 28/06 22. 9-9 Mellan F12 Slutspel A Ingarö IF Gul 6 - 7 P Ingarö IF Svart      
sö 28/06 09:55 sö 28/06 16. 9-9 Stor P15 Slutspel A AIK FF P00U 7 - 6 P Fløya IL      
to 25/06 13:30 to 25/06 20. 11-11 F12 Grp B Bullermyrens IK 1 - 11 Vallentuna BK Dam 2      
sö 28/06 09:15 sö 28/06 24. 9-9 Stor P16 Slutspel B Furnes Fotball 7 - 5 P Selånger Fotboll      
to 25/06 14:35 to 25/06 8. 5-5 P11 Grp A Ulfshyttans IF 0 - 12 Bele Barkarby FF Vit      
to 25/06 14:25 to 25/06 13. 9-9 Liten F12 Grp C BOO FF 12 - 0 Ljusdals IF      
fr 26/06 18:00 fr 26/06 21. 5-5 F14 Grp A Torsångs IF 9 - 3 IFK Rättvik FK      
sö 28/06 13:15 sö 28/06 13. 9-9 Liten P12 Slutspel A Placering 5-6 IK Brage 4 - 8 Tynset IF      
lö 27/06 16:45 lö 27/06 10. 7-7 Stor P8 Grp A ISLINGBY IK 1 1 - 11 FC LOOTOS 1      
lö 27/06 14:40 lö 27/06 20. 11-11 P12 Grp A GIF Sundsvall P03 11 - 1 Gagnef IF      
to 25/06 12:20 to 25/06 16. 9-9 Stor P14 Grp B Gustafs GoIF 1 - 11 Tynset IF      
fr 26/06 09:40 fr 26/06 8. 5-5 P11 Grp A Bele Barkarby FF Vit 12 - 0 Valbo FF P04      
to 25/06 14:40 to 25/06 17. 9-9 Stor P15 Grp B Gustafs GoIF 0 - 12 AIK FF P00U      
fr 26/06 15:05 fr 26/06 14. 9-9 Liten P12 Grp A Islingby IK 11 - 0 Gagnef IF      
to 25/06 16:25 to 25/06 9. 5-5 P14 Grp B Gustafs GoIF 2 - 9 IFK Hedemora FK