Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2017. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2022 her.

Pojkar -09

Group A



Kampe

Show referees
  Kampnr Tid Hal Række Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
29061301 tor. 29/06 10:40 tor. 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A Kvarnsvedens IK vit 4 - 7 Dalkurd FF 2      
29061302 tor. 29/06 11:20 tor. 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 1 11 - 2 Kvarnsvedens IK röd      
29061303 tor. 29/06 12:40 tor. 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 2 0 - 5 Stora Tuna IK      
29061304 tor. 29/06 13:20 tor. 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A Stuvsta IF 2 6 - 3 Kvarnsvedens IK vit      
29061305 tor. 29/06 14:00 tor. 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A Dalkurd FF 1 3 - 2 Islingby IK      
29060406 tor. 29/06 14:40 tor. 29/06 20. 11-11 P8 Grp A Kvarnsvedens IK röd 3 - 3 Stuvsta IF 1      
29060407 tor. 29/06 15:20 tor. 29/06 20. 11-11 P8 Grp A IK Brage 2 7 - 5 Kvarnsvedens IK vit      
29061307 tor. 29/06 16:00 tor. 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A IF Tunabro 3 - 2 Dalkurd FF 2      
29060409 tor. 29/06 16:40 tor. 29/06 20. 11-11 P8 Grp A Stora Tuna IK 1 - 0 Stuvsta IF 1      
29061309 tor. 29/06 17:20 tor. 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 1 5 - 3 Dalkurd FF 1      
30061300 fre. 30/06 09:00 fre. 30/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A Islingby IK 3 - 8 Dalkurd FF 2      
30060400 fre. 30/06 09:00 fre. 30/06 20. 11-11 P8 Grp A IK Brage 2 4 - 0 Stuvsta IF 1      
30061301 fre. 30/06 09:40 fre. 30/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A Kvarnsvedens IK röd 3 - 7 Stora Tuna IK      
30060402 fre. 30/06 10:20 fre. 30/06 20. 11-11 P8 Grp A Islingby IK 2 - 4 IF Tunabro      
30060403 fre. 30/06 11:00 fre. 30/06 20. 11-11 P8 Grp A Stuvsta IF 2 2 - 5 IK Brage 1      
30061303 fre. 30/06 12:20 fre. 30/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A Stuvsta IF 1 1 - 4 IF Tunabro      
30060404 fre. 30/06 12:20 fre. 30/06 20. 11-11 P8 Grp A Dalkurd FF 2 1 - 3 Stora Tuna IK      
30060405 fre. 30/06 13:00 fre. 30/06 20. 11-11 P8 Grp A Kvarnsvedens IK röd 2 - 9 Islingby IK      
30060408 fre. 30/06 15:00 fre. 30/06 20. 11-11 P8 Grp A Kvarnsvedens IK vit 1 - 4 Dalkurd FF 1      
30060409 fre. 30/06 15:40 fre. 30/06 20. 11-11 P8 Grp A IK Brage 2 5 - 3 Stuvsta IF 2      
30061310 fre. 30/06 17:40 fre. 30/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A IF Tunabro 4 - 1 Kvarnsvedens IK vit      
30060412 fre. 30/06 17:40 fre. 30/06 20. 11-11 P8 Grp A Islingby IK 6 - 3 Stuvsta IF 1      
30060413 fre. 30/06 18:20 fre. 30/06 20. 11-11 P8 Grp A Dalkurd FF 1 13 - 0 Stuvsta IF 2      
01071305 lør. 01/07 12:20 lør. 01/07 17. 9-9 Stor P8 Grp A Kvarnsvedens IK vit 2 - 8 IK Brage 1      
01070406 lør. 01/07 12:20 lør. 01/07 20. 11-11 P8 Grp A Stuvsta IF 1 5 - 6 Dalkurd FF 2      
01070407 lør. 01/07 13:00 lør. 01/07 20. 11-11 P8 Grp A Islingby IK 3 - 4 Stuvsta IF 2      
01071307 lør. 01/07 13:40 lør. 01/07 17. 9-9 Stor P8 Grp A IF Tunabro 2 - 1 Kvarnsvedens IK röd      
01070408 lør. 01/07 13:40 lør. 01/07 20. 11-11 P8 Grp A Dalkurd FF 1 4 - 1 Stora Tuna IK      
01071309 lør. 01/07 15:00 lør. 01/07 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 1 11 - 2 Stuvsta IF 1      
01071312 lør. 01/07 17:00 lør. 01/07 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 2 3 - 3 Kvarnsvedens IK vit      
02070400 søn. 02/07 09:00 søn. 02/07 20. 11-11 P8 Grp A Stora Tuna IK 0 - 7 IK Brage 1      
02071301 søn. 02/07 09:40 søn. 02/07 17. 9-9 Stor P8 Grp A Dalkurd FF 1 8 - 0 Kvarnsvedens IK röd      
02070401 søn. 02/07 09:40 søn. 02/07 20. 11-11 P8 Grp A Stuvsta IF 2 1 - 6 IF Tunabro      
02071302 søn. 02/07 10:20 søn. 02/07 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 2 6 - 4 Dalkurd FF 2