Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2017. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2022 her.

Pojkar -07

Alla lagen i P10 Group A



Kampe

Show referees
  Kampnr Tid Hal Række Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
29061402 tor. 29/06 10:20 tor. 29/06 16. 9-9 Stor P10 Grp A IF Tunabro 1 2 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
29062202 tor. 29/06 10:20 tor. 29/06 4. 9-9 Liten P10 Grp A IK Brage 2 3 - 4 Kvarnsvedens IK 1      
29062002 tor. 29/06 10:30 tor. 29/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Torsångs IF 0 - 5 Skogås-Trångsunds FF      
29060302 tor. 29/06 10:30 tor. 29/06 19. 11-11 P10 Grp A Islingby IK 1 8 - 1 Bullermyrens IK      
29062304 tor. 29/06 11:00 tor. 29/06 10. 7-7 Stor P10 Grp A Stora Tuna IK 0 - 16 Dalkurd FF      
29060305 tor. 29/06 12:40 tor. 29/06 19. 11-11 P10 Grp A Stuvsta IF 5 - 3 IK Brage 1      
29061103 tor. 29/06 12:50 tor. 29/06 9. 5-5 P10 Grp A IF Tunabro 2 0 - 5 Islingby IK 2      
29061007 tor. 29/06 14:50 tor. 29/06 21. 5-5 P10 Grp A IF Tunabro 2 2 - 8 Säters IF FK      
29061408 tor. 29/06 14:50 tor. 29/06 16. 9-9 Stor P10 Grp A Stora Tuna IK 1 - 5 Kvarnsvedens IK 2      
29060508 tor. 29/06 14:50 tor. 29/06 18. 11-11 P10 Grp A Torsångs IF 2 - 4 Kvarnsvedens IK 1      
29062309 tor. 29/06 14:50 tor. 29/06 10. 7-7 Stor P10 Grp A Bullermyrens IK 3 - 2 IK Brage 1      
29062008 tor. 29/06 15:00 tor. 29/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Islingby IK 1 0 - 5 Dalkurd FF      
29060307 tor. 29/06 15:00 tor. 29/06 19. 11-11 P10 Grp A Täby FK 1 - 5 Stuvsta IF      
29062209 tor. 29/06 15:20 tor. 29/06 4. 9-9 Liten P10 Grp A IF Tunabro 1 2 - 7 Ingarö IF Svart      
29060511 tor. 29/06 17:00 tor. 29/06 18. 11-11 P10 Grp A Täby FK 5 - 1 IK Brage 2      
30061000 fre. 30/06 09:00 fre. 30/06 21. 5-5 P10 Grp A Ingarö IF Gul 6 - 1 Islingby IK 1      
30061100 fre. 30/06 09:00 fre. 30/06 9. 5-5 P10 Grp A Täby FK 10 - 1 IF Tunabro 2      
30061400 fre. 30/06 09:00 fre. 30/06 16. 9-9 Stor P10 Grp A Säters IF FK 2 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
30062001 fre. 30/06 09:00 fre. 30/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Kvarnsvedens IK 1 0 - 5 Skogås-Trångsunds FF      
30060300 fre. 30/06 09:00 fre. 30/06 19. 11-11 P10 Grp A Torsångs IF 3 - 3 IK Brage 1      
30062002 fre. 30/06 09:40 fre. 30/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Dalkurd FF 8 - 1 IF Tunabro 1      
30062201 fre. 30/06 09:40 fre. 30/06 4. 9-9 Liten P10 Grp A Stora Tuna IK 0 - 6 Ingarö IF Svart      
30062302 fre. 30/06 09:40 fre. 30/06 10. 7-7 Stor P10 Grp A Stuvsta IF 7 - 1 Bullermyrens IK      
30062004 fre. 30/06 11:00 fre. 30/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A IK Brage 2 2 - 3 Ingarö IF Gul      
30061006 fre. 30/06 13:30 fre. 30/06 21. 5-5 P10 Grp A Dalkurd FF 6 - 0 IK Brage 1      
30061106 fre. 30/06 13:30 fre. 30/06 9. 5-5 P10 Grp A Kvarnsvedens IK 1 4 - 0 Täby FK      
30061406 fre. 30/06 13:30 fre. 30/06 16. 9-9 Stor P10 Grp A Bullermyrens IK 2 - 1 Ingarö IF Gul      
30060305 fre. 30/06 13:30 fre. 30/06 19. 11-11 P10 Grp A Islingby IK 1 2 - 1 Skogås-Trångsunds FF      
30062008 fre. 30/06 14:10 fre. 30/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A IF Tunabro 1 1 - 1 Torsångs IF      
30062207 fre. 30/06 14:10 fre. 30/06 4. 9-9 Liten P10 Grp A Säters IF FK 10 - 0 Stora Tuna IK      
30060508 fre. 30/06 14:10 fre. 30/06 18. 11-11 P10 Grp A IF Tunabro 2 0 - 5 Ingarö IF Svart      
30062307 fre. 30/06 14:10 fre. 30/06 10. 7-7 Stor P10 Grp A Islingby IK 2 1 - 4 Stuvsta IF      
30060308 fre. 30/06 15:30 fre. 30/06 19. 11-11 P10 Grp A Skogås-Trångsunds FF 3 - 2 IK Brage 2      
30062012 fre. 30/06 17:00 fre. 30/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Islingby IK 2 1 - 3 Ingarö IF Svart      
01070300 lør. 01/07 09:00 lør. 01/07 19. 11-11 P10 Grp A Islingby IK 2 4 - 4 Ingarö IF Gul      
01071105 lør. 01/07 12:40 lør. 01/07 9. 5-5 P10 Grp A IF Tunabro 2 1 - 1 Stora Tuna IK      
01071005 lør. 01/07 12:50 lør. 01/07 21. 5-5 P10 Grp A Täby FK 3 - 0 IF Tunabro 1      
01071405 lør. 01/07 12:50 lør. 01/07 16. 9-9 Stor P10 Grp A Säters IF FK 2 - 5 Stuvsta IF      
01072005 lør. 01/07 12:50 lør. 01/07 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Dalkurd FF 3 - 1 Ingarö IF Gul      
01070305 lør. 01/07 12:50 lør. 01/07 19. 11-11 P10 Grp A Islingby IK 1 2 - 4 Torsångs IF      
01070505 lør. 01/07 12:50 lør. 01/07 18. 11-11 P10 Grp A Kvarnsvedens IK 2 1 - 4 IK Brage 1      
01072305 lør. 01/07 12:50 lør. 01/07 10. 7-7 Stor P10 Grp A Bullermyrens IK 1 - 12 Skogås-Trångsunds FF      
01072205 lør. 01/07 13:00 lør. 01/07 4. 9-9 Liten P10 Grp A Ingarö IF Svart 0 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
01070309 lør. 01/07 15:50 lør. 01/07 19. 11-11 P10 Grp A IK Brage 2 3 - 2 Islingby IK 2      
01071111 lør. 01/07 17:10 lør. 01/07 9. 5-5 P10 Grp A Kvarnsvedens IK 1 1 - 1 Bullermyrens IK      
01071011 lør. 01/07 17:20 lør. 01/07 21. 5-5 P10 Grp A Ingarö IF Svart 1 - 1 IK Brage 1      
01071411 lør. 01/07 17:20 lør. 01/07 16. 9-9 Stor P10 Grp A Islingby IK 1 2 - 2 Täby FK      
01070311 lør. 01/07 17:20 lør. 01/07 19. 11-11 P10 Grp A Dalkurd FF 1 - 0 Skogås-Trångsunds FF      
01072012 lør. 01/07 18:00 lør. 01/07 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Stora Tuna IK 0 - 8 Stuvsta IF      
01070512 lør. 01/07 18:00 lør. 01/07 18. 11-11 P10 Grp A IF Tunabro 2 1 - 7 Kvarnsvedens IK 2      
01072312 lør. 01/07 18:00 lør. 01/07 10. 7-7 Stor P10 Grp A Torsångs IF 0 - 3 Ingarö IF Gul      
01072212 lør. 01/07 18:10 lør. 01/07 4. 9-9 Liten P10 Grp A IF Tunabro 1 2 - 7 Säters IF FK      
02071403 søn. 02/07 10:20 søn. 02/07 16. 9-9 Stor P10 Grp A IK Brage 2 1 - 4 Kvarnsvedens IK 2      
02071005 søn. 02/07 11:50 søn. 02/07 21. 5-5 P10 Grp A IK Brage 1 3 - 1 Islingby IK 1      
02072305 søn. 02/07 11:50 søn. 02/07 10. 7-7 Stor P10 Grp A Täby FK 0 - 0 Ingarö IF Gul      
02071106 søn. 02/07 12:30 søn. 02/07 9. 5-5 P10 Grp A Dalkurd FF 5 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
02070306 søn. 02/07 12:30 søn. 02/07 19. 11-11 P10 Grp A IK Brage 2 3 - 1 Stora Tuna IK      
02071407 søn. 02/07 13:20 søn. 02/07 16. 9-9 Stor P10 Grp A Kvarnsvedens IK 2 1 - 0 Islingby IK 2      
02072207 søn. 02/07 13:20 søn. 02/07 4. 9-9 Liten P10 Grp A Säters IF FK 2 - 2 Torsångs IF      
02070507 søn. 02/07 13:20 søn. 02/07 18. 11-11 P10 Grp A Stuvsta IF 11 - 0 IF Tunabro 1      
02072008 søn. 02/07 14:00 søn. 02/07 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Bullermyrens IK 2 - 1 IF Tunabro 2      
02071410 søn. 02/07 15:20 søn. 02/07 16. 9-9 Stor P10 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 1 Säters IF FK      
02072210 søn. 02/07 15:30 søn. 02/07 4. 9-9 Liten P10 Grp A Islingby IK 2 1 - 4 Skogås-Trångsunds FF