Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2017. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2021 her.

IK Brage

Import into your calendar
Show referees
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
29062300 to 29/06 08:10 to 29/06 10. 7-7 Stor P11 Grp B Bullermyrens IK 0 - 2 IK Brage 1      
29062501 to 29/06 09:00 to 29/06 1. 7-7 Stor P14 Grp D Norrala IF 0 - 8 IK Brage      
29060200 to 29/06 09:10 to 29/06 13. 9-9 Liten P16 Grp B IK Brage 2 - 0 Bullermyrens IK      
29061902 to 29/06 10:00 to 29/06 26. 9-9 Mellan P15 Grp B Kvarnsvedens IK 2 - 2 IK Brage 1      
29062202 to 29/06 10:20 to 29/06 4. 9-9 Liten P10 Grp A IK Brage 2 3 - 4 Kvarnsvedens IK 1      
29061302 to 29/06 11:20 to 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 1 11 - 2 Kvarnsvedens IK röd      
29061503 to 29/06 11:30 to 29/06 24. 9-9 Stor P14 Grp D IK Brage 0 - 0 AIK blå      
29062204 to 29/06 11:40 to 29/06 4. 9-9 Liten P12 Grp C IK Brage 1 1 - 5 Slätta SK 2      
29062205 to 29/06 12:30 to 29/06 4. 9-9 Liten P12 Grp A Alnö IF 2 0 - 5 IK Brage 2      
29060305 to 29/06 12:40 to 29/06 19. 11-11 P10 Grp A Stuvsta IF 5 - 3 IK Brage 1      
29060403 to 29/06 12:40 to 29/06 20. 11-11 P9 Grp A Islingby IK 0 - 7 IK Brage 1      
29061303 to 29/06 12:40 to 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 2 0 - 5 Stora Tuna IK      
29062006 to 29/06 13:30 to 29/06 22. 9-9 Mellan P11 Grp A IK Brage 2 3 - 5 Ingarö IF Vit      
29061106 to 29/06 14:50 to 29/06 9. 5-5 P12 Grp C Järla IF FK 1 3 - 2 IK Brage 1      
29062309 to 29/06 14:50 to 29/06 10. 7-7 Stor P10 Grp A Bullermyrens IK 3 - 2 IK Brage 1      
29060407 to 29/06 15:20 to 29/06 20. 11-11 P8 Grp A IK Brage 2 7 - 5 Kvarnsvedens IK vit      
29060511 to 29/06 17:00 to 29/06 18. 11-11 P10 Grp A Täby FK 5 - 1 IK Brage 2      
29061309 to 29/06 17:20 to 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 1 5 - 3 Dalkurd FF 1      
29061910 to 29/06 20:00 to 29/06 26. 9-9 Mellan P15 Grp B Järla IF FK 0 - 5 IK Brage 1      
30060300 fr 30/06 09:00 fr 30/06 19. 11-11 P10 Grp A Torsångs IF 3 - 3 IK Brage 1      
30060400 fr 30/06 09:00 fr 30/06 20. 11-11 P8 Grp A IK Brage 2 4 - 0 Stuvsta IF 1      
30060201 fr 30/06 09:00 fr 30/06 13. 9-9 Liten P14 Grp D IK Brage 2 - 2 Alsike IF      
30060602 fr 30/06 10:00 fr 30/06 12. 7-7 Stor P16 Grp B Ingarö IF 2 - 2 IK Brage      
30060302 fr 30/06 10:20 fr 30/06 19. 11-11 P11 Grp A Vikarby IK 4 - 0 IK Brage 2      
30060403 fr 30/06 11:00 fr 30/06 20. 11-11 P8 Grp A Stuvsta IF 2 2 - 5 IK Brage 1      
30062004 fr 30/06 11:00 fr 30/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A IK Brage 2 2 - 3 Ingarö IF Gul      
30060203 fr 30/06 11:20 fr 30/06 13. 9-9 Liten P15 Grp B IK Brage 1 0 - 2 Bråtens IK      
30060505 fr 30/06 11:50 fr 30/06 18. 11-11 P12 Grp A Säters IF FK 0 - 4 IK Brage 2      
30062504 fr 30/06 12:20 fr 30/06 1. 7-7 Stor P14 Grp D Skogås-Trångsunds FF 1 - 0 IK Brage      
30062006 fr 30/06 12:40 fr 30/06 22. 9-9 Mellan P12 Grp C Alnö IF 1 3 - 2 IK Brage 1      
30061006 fr 30/06 13:30 fr 30/06 21. 5-5 P10 Grp A Dalkurd FF 6 - 0 IK Brage 1      
30060308 fr 30/06 15:30 fr 30/06 19. 11-11 P10 Grp A Skogås-Trångsunds FF 3 - 2 IK Brage 2      
30060510 fr 30/06 15:30 fr 30/06 18. 11-11 P11 Grp B Dalkurd FF 6 - 0 IK Brage 1      
30061008 fr 30/06 15:40 fr 30/06 21. 5-5 P11 Grp A Hanvikens SK 2 3 - 2 IK Brage 2      
30061307 fr 30/06 15:40 fr 30/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A Ingarö IF Vit 5 - 4 IK Brage 1      
30060409 fr 30/06 15:40 fr 30/06 20. 11-11 P8 Grp A IK Brage 2 5 - 3 Stuvsta IF 2      
30061009 fr 30/06 16:20 fr 30/06 21. 5-5 P12 Grp A IK Brage 2 2 - 6 Järla IF FK 2      
30062506 fr 30/06 16:30 fr 30/06 1. 7-7 Stor P16 Grp B IK Brage 6 - 0 Nybergsund IL-Trysil      
30060411 fr 30/06 17:00 fr 30/06 20. 11-11 P9 Grp A Ingarö IF Grön 1 - 2 IK Brage 1      
30061410 fr 30/06 17:10 fr 30/06 16. 9-9 Stor P12 Grp C Arboga Södra IF 2 7 - 1 IK Brage 1      
30061112 fr 30/06 18:00 fr 30/06 9. 5-5 P11 Grp B IF Tunabro 2 2 - 2 IK Brage 1      
30060514 fr 30/06 18:40 fr 30/06 18. 11-11 P11 Grp A Hanvikens SK 3 6 - 0 IK Brage 2      
30061312 fr 30/06 19:00 fr 30/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A Hanvikens SK 4 - 1 IK Brage 2      
01071300 lø 01/07 08:20 lø 01/07 17. 9-9 Stor P9 Grp A IF Tunabro 2 0 - 2 IK Brage 1      
01071401 lø 01/07 09:40 lø 01/07 16. 9-9 Stor P11 Grp B Ingarö IF Gul 5 - 1 IK Brage 1      
01072001 lø 01/07 09:40 lø 01/07 22. 9-9 Mellan P11 Grp A IK Brage 2 1 - 3 Sundbybergs IK City      
01071502 lø 01/07 10:10 lø 01/07 24. 9-9 Stor P16 Grp B IK Brage 4 - 0 Kvarnsvedens IK      
01070404 lø 01/07 11:00 lø 01/07 20. 11-11 P9 Grp A IK Brage 2 2 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
01072003 lø 01/07 11:10 lø 01/07 22. 9-9 Mellan P12 Grp C IK Brage 1 1 - 5 Skogås-Trångsunds FF 1      
01071803 lø 01/07 11:10 lø 01/07 15. 9-9 Mellan P15 Grp B Katrineholms SK FK 0 - 4 IK Brage 1      
01071305 lø 01/07 12:20 lø 01/07 17. 9-9 Stor P8 Grp A Kvarnsvedens IK vit 2 - 8 IK Brage 1      
01070505 lø 01/07 12:50 lø 01/07 18. 11-11 P10 Grp A Kvarnsvedens IK 2 1 - 4 IK Brage 1      
01071406 lø 01/07 13:30 lø 01/07 16. 9-9 Stor P11 Grp A Stuvsta IF 3 - 1 IK Brage 2      
01070409 lø 01/07 14:20 lø 01/07 20. 11-11 P9 Grp A IK Brage 1 5 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
01071008 lø 01/07 14:50 lø 01/07 21. 5-5 P12 Grp A Alsike IF 1 5 - 3 IK Brage 2      
01071309 lø 01/07 15:00 lø 01/07 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 1 11 - 2 Stuvsta IF 1      
01071409 lø 01/07 15:40 lø 01/07 16. 9-9 Stor P12 Grp C Tynset IF 2 3 - 2 IK Brage 1      
01070309 lø 01/07 15:50 lø 01/07 19. 11-11 P10 Grp A IK Brage 2 3 - 2 Islingby IK 2      
01070412 lø 01/07 16:20 lø 01/07 20. 11-11 P9 Grp A Ingarö IF Vit 4 - 3 IK Brage 2      
01070208 lø 01/07 16:50 lø 01/07 13. 9-9 Liten P14 Slutspel B 1/4 Final Alsike IF 1 - 2 IK Brage      
01071312 lø 01/07 17:00 lø 01/07 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 2 3 - 3 Kvarnsvedens IK vit      
01071011 lø 01/07 17:20 lø 01/07 21. 5-5 P10 Grp A Ingarö IF Svart 1 - 1 IK Brage 1      
01071314 lø 01/07 18:20 lø 01/07 17. 9-9 Stor P9 Grp A IK Brage 2 2 - 3 Stuvsta IF      
01070513 lø 01/07 18:40 lø 01/07 18. 11-11 P11 Grp B Islingby IK 2 2 - 1 IK Brage 1      
01071013 lø 01/07 18:40 lø 01/07 21. 5-5 P12 Grp A IK Brage 2 8 - 4 Islingby IK 1      
01070610 lø 01/07 19:50 lø 01/07 12. 7-7 Stor P15 Slutspel A 1/4 Final IK Brage 1 3 - 0 Hanvikens SK      
02070500 sø 02/07 08:00 sø 02/07 18. 11-11 P12 Grp A IK Brage 2 2 - 3 Ingarö IF Vit      
02071300 sø 02/07 09:00 sø 02/07 17. 9-9 Stor P9 Grp A Ingarö IF Grön 0 - 2 IK Brage 2      
02070201 sø 02/07 09:00 sø 02/07 13. 9-9 Liten P15 Slutspel A Semifinal Slätta SK 1 - 2 IK Brage 1      
02070400 sø 02/07 09:00 sø 02/07 20. 11-11 P8 Grp A Stora Tuna IK 0 - 7 IK Brage 1      
02071901 sø 02/07 09:10 sø 02/07 26. 9-9 Mellan P14 Slutspel B Semifinal IK Brage 2 - 0 Boo FF 2      
02071502 sø 02/07 10:10 sø 02/07 24. 9-9 Stor P16 Slutspel A Semifinal IK Brage 1 - 3 Dalkurd FF      
02071403 sø 02/07 10:20 sø 02/07 16. 9-9 Stor P10 Grp A IK Brage 2 1 - 4 Kvarnsvedens IK 2      
02071003 sø 02/07 10:20 sø 02/07 21. 5-5 P12 Grp C IK Brage 1 3 - 7 Ingarö IF Svart      
02071302 sø 02/07 10:20 sø 02/07 17. 9-9 Stor P8 Grp A IK Brage 2 6 - 4 Dalkurd FF 2      
02072304 sø 02/07 11:10 sø 02/07 10. 7-7 Stor P11 Grp A Järla IF FK 1 - 4 IK Brage 2      
02071005 sø 02/07 11:50 sø 02/07 21. 5-5 P10 Grp A IK Brage 1 3 - 1 Islingby IK 1      
02072205 sø 02/07 12:00 sø 02/07 4. 9-9 Liten P11 Grp B IK Brage 1 3 - 5 Kvarnsvedens IK 1      
02071304 sø 02/07 12:20 sø 02/07 17. 9-9 Stor P9 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 0 IK Brage 1      
02070306 sø 02/07 12:30 sø 02/07 19. 11-11 P10 Grp A IK Brage 2 3 - 1 Stora Tuna IK      
02070205 sø 02/07 13:20 sø 02/07 13. 9-9 Liten P15 Slutspel A Final IK Brage 1 0 - 3 Hallsta IK      
02071805 sø 02/07 13:30 sø 02/07 15. 9-9 Mellan P16 Slutspel A Bronzekamp FC Gunners 6 - 4 P IK Brage      
02070104 sø 02/07 14:10 sø 02/07 8. 5-5 P14 Slutspel B Final IK Brage 5 - 6 P Skogås-Trångsunds FF      
02070406 sø 02/07 14:20 sø 02/07 20. 11-11 P9 Grp A IK Brage 2 1 - 3 Ingarö IF Svart      
02071409 sø 02/07 14:40 sø 02/07 16. 9-9 Stor P11 Grp B IK Brage 1 9 - 0 Hanvikens SK 4