Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2017. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2021 her.

Islingby IK

Import into your calendar
Show referees
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
29062301 to 29/06 08:50 to 29/06 10. 7-7 Stor P12 Grp C Skogås-Trångsunds FF 1 2 - 2 Islingby IK 2      
29061300 to 29/06 10:00 to 29/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A Kvarnsvedens IK 2 3 - 3 Islingby IK      
29060302 to 29/06 10:30 to 29/06 19. 11-11 P10 Grp A Islingby IK 1 8 - 1 Bullermyrens IK      
29062203 to 29/06 11:00 to 29/06 4. 9-9 Liten F10 Grp A Islingby IK 5 - 0 IF Tunabro      
29061403 to 29/06 11:00 to 29/06 16. 9-9 Stor P12 Grp A Islingby IK 1 3 - 7 Järla IF FK 2      
29060203 to 29/06 12:30 to 29/06 13. 9-9 Liten P15 Grp A Islingby IK 0 - 1 Korsnäs IF      
29060403 to 29/06 12:40 to 29/06 20. 11-11 P9 Grp A Islingby IK 0 - 7 IK Brage 1      
29061103 to 29/06 12:50 to 29/06 9. 5-5 P10 Grp A IF Tunabro 2 0 - 5 Islingby IK 2      
29061704 to 29/06 13:00 to 29/06 30. 9-9 Mellan P13 (9) Grp E Islingby IK 1 - 7 Hille IF      
29061406 to 29/06 13:30 to 29/06 16. 9-9 Stor P11 Grp B Dalkurd FF 2 - 3 Islingby IK 2      
29061305 to 29/06 14:00 to 29/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A Dalkurd FF 1 3 - 2 Islingby IK      
29062208 to 29/06 14:40 to 29/06 4. 9-9 Liten P11 Grp A Sundbybergs IK City 3 - 2 Islingby IK 1      
29062008 to 29/06 15:00 to 29/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Islingby IK 1 0 - 5 Dalkurd FF      
29060509 to 29/06 15:30 to 29/06 18. 11-11 F10 Grp A Islingby IK 0 - 1 Bullermyrens IK      
29060510 to 29/06 16:10 to 29/06 18. 11-11 P12 Grp A Alsike IF 1 5 - 2 Islingby IK 1      
29060309 to 29/06 16:30 to 29/06 19. 11-11 P12 Grp C Tynset IF 2 0 - 2 Islingby IK 2      
29061010 to 29/06 17:00 to 29/06 21. 5-5 P11 Grp A Islingby IK 1 2 - 7 Hanvikens SK 3      
29062408 to 29/06 17:00 to 29/06 29. 7-7 Stor P13 (9) Grp E Skogås-Trångsunds FF 3 - 0 Islingby IK      
29062212 to 29/06 17:30 to 29/06 4. 9-9 Liten F11 Grp A Islingby IK 3 - 0 Värmdö IF      
29062509 to 29/06 17:40 to 29/06 1. 7-7 Stor P15 Grp A Islingby IK 1 - 3 Slätta SK      
30060500 fr 30/06 08:20 fr 30/06 18. 11-11 P11 Grp B Skogås-Trångsunds FF 6 - 0 Islingby IK 2      
30060501 fr 30/06 09:00 fr 30/06 18. 11-11 F10 Grp A Islingby IK 2 - 0 Kvarnsvedens IK 1      
30061300 fr 30/06 09:00 fr 30/06 17. 9-9 Stor P8 Grp A Islingby IK 3 - 8 Dalkurd FF 2      
30061000 fr 30/06 09:00 fr 30/06 21. 5-5 P10 Grp A Ingarö IF Gul 6 - 1 Islingby IK 1      
30061401 fr 30/06 09:40 fr 30/06 16. 9-9 Stor F11 Grp A Järla IF FK 1 1 - 4 Islingby IK      
30060402 fr 30/06 10:20 fr 30/06 20. 11-11 P8 Grp A Islingby IK 2 - 4 IF Tunabro      
30061402 fr 30/06 10:20 fr 30/06 16. 9-9 Stor P11 Grp A Islingby IK 1 2 - 1 Arboga Södra IF 2      
30062204 fr 30/06 11:50 fr 30/06 4. 9-9 Liten P12 Grp A Islingby IK 1 5 - 3 Trysil FK      
30062103 fr 30/06 12:00 fr 30/06 14. 9-9 Liten P13 (9) Grp E Järla IF FK 0 - 2 Islingby IK      
30062205 fr 30/06 12:40 fr 30/06 4. 9-9 Liten P12 Grp C Islingby IK 2 1 - 4 Järla IF FK 1      
30060405 fr 30/06 13:00 fr 30/06 20. 11-11 P8 Grp A Kvarnsvedens IK röd 2 - 9 Islingby IK      
30060305 fr 30/06 13:30 fr 30/06 19. 11-11 P10 Grp A Islingby IK 1 2 - 1 Skogås-Trångsunds FF      
30061304 fr 30/06 13:40 fr 30/06 17. 9-9 Stor P9 Grp A Islingby IK 1 - 8 Ingarö IF Röd      
30061107 fr 30/06 14:10 fr 30/06 9. 5-5 F11 Grp A SK Iron 2 - 1 Islingby IK      
30062307 fr 30/06 14:10 fr 30/06 10. 7-7 Stor P10 Grp A Islingby IK 2 1 - 4 Stuvsta IF      
30062309 fr 30/06 15:30 fr 30/06 10. 7-7 Stor P11 Grp A Järla IF FK 1 - 6 Islingby IK 1      
30061409 fr 30/06 16:20 fr 30/06 16. 9-9 Stor P12 Grp A Säters IF FK 0 - 8 Islingby IK 1      
30062012 fr 30/06 17:00 fr 30/06 22. 9-9 Mellan P10 Grp A Islingby IK 2 1 - 3 Ingarö IF Svart      
30061111 fr 30/06 17:10 fr 30/06 9. 5-5 P12 Grp C Kvarnsvedens IK Vit 7 - 2 Islingby IK 2      
30060412 fr 30/06 17:40 fr 30/06 20. 11-11 P8 Grp A Islingby IK 6 - 3 Stuvsta IF 1      
30060209 fr 30/06 17:50 fr 30/06 13. 9-9 Liten P15 Grp A Funbo IF 0 - 2 Islingby IK      
30062408 fr 30/06 18:00 fr 30/06 29. 7-7 Stor P13 (9) Grp E Islingby IK 1 - 3 Funbo IF      
30061011 fr 30/06 18:00 fr 30/06 21. 5-5 P11 Grp B Arboga Södra IF 1 6 - 1 Islingby IK 2      
01072100 lø 01/07 08:00 lø 01/07 14. 9-9 Liten P13 (9) Grp E Islingby IK 2 - 1 Sidsjö-Böle IF Grön      
01072300 lø 01/07 09:00 lø 01/07 10. 7-7 Stor F11 Grp A Islingby IK 3 - 1 Saltsjö-Boo IF      
01071100 lø 01/07 09:00 lø 01/07 9. 5-5 P11 Grp B Islingby IK 2 3 - 4 Hanvikens SK 1      
01070300 lø 01/07 09:00 lø 01/07 19. 11-11 P10 Grp A Islingby IK 2 4 - 4 Ingarö IF Gul      
01070402 lø 01/07 09:40 lø 01/07 20. 11-11 P9 Grp A Ingarö IF Grön 5 - 1 Islingby IK      
01072301 lø 01/07 09:40 lø 01/07 10. 7-7 Stor P11 Grp A Islingby IK 1 0 - 4 Stuvsta IF      
01071503 lø 01/07 11:20 lø 01/07 24. 9-9 Stor P15 Grp A Hanvikens SK 1 - 1 Islingby IK      
01072203 lø 01/07 11:20 lø 01/07 4. 9-9 Liten P12 Grp C Ingarö IF Svart 6 - 2 Islingby IK 2      
01070305 lø 01/07 12:50 lø 01/07 19. 11-11 P10 Grp A Islingby IK 1 2 - 4 Torsångs IF      
01070407 lø 01/07 13:00 lø 01/07 20. 11-11 P8 Grp A Islingby IK 3 - 4 Stuvsta IF 2      
01071006 lø 01/07 13:30 lø 01/07 21. 5-5 P11 Grp A Islingby IK 1 1 - 2 Ingarö IF Vit      
01072306 lø 01/07 13:30 lø 01/07 10. 7-7 Stor F10 Grp A Stuvsta IF 1 3 - 0 Islingby IK      
01071107 lø 01/07 14:00 lø 01/07 9. 5-5 F11 Grp A Gideonsbergs IF 1 2 - 1 Islingby IK      
01071606 lø 01/07 14:00 lø 01/07 5. 9-9 Stor P13 (9) Slutspel E 7-14 Islingby IK 7 - 0 Forsa IF      
01070507 lø 01/07 14:10 lø 01/07 18. 11-11 P11 Grp B IF Tunabro 2 2 - 6 Islingby IK 2      
01071108 lø 01/07 14:40 lø 01/07 9. 5-5 P12 Grp A Dalkurd FF 2 7 - 4 Islingby IK 1      
01071109 lø 01/07 15:30 lø 01/07 9. 5-5 P12 Grp C Islingby IK 2 0 - 0 Alnö IF 1      
01070309 lø 01/07 15:50 lø 01/07 19. 11-11 P10 Grp A IK Brage 2 3 - 2 Islingby IK 2      
01072503 lø 01/07 16:40 lø 01/07 1. 7-7 Stor P15 Slutspel B 1/4 Final Islingby IK 0 - 1 Östansbo IS      
01071411 lø 01/07 17:20 lø 01/07 16. 9-9 Stor P10 Grp A Islingby IK 1 2 - 2 Täby FK      
01071112 lø 01/07 17:50 lø 01/07 9. 5-5 F10 Grp A Islingby IK 1 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
01070414 lø 01/07 18:20 lø 01/07 20. 11-11 P9 Grp A Islingby IK 0 - 7 Hanvikens SK      
01070513 lø 01/07 18:40 lø 01/07 18. 11-11 P11 Grp B Islingby IK 2 2 - 1 IK Brage 1      
01071013 lø 01/07 18:40 lø 01/07 21. 5-5 P12 Grp A IK Brage 2 8 - 4 Islingby IK 1      
02072100 sø 02/07 08:00 sø 02/07 14. 9-9 Liten P13 (9) Slutspel E 7-8 Ingarö IF 10 - 9 Islingby IK      
02071001 sø 02/07 08:40 sø 02/07 21. 5-5 P12 Grp C Islingby IK 2 3 - 3 Arboga Södra IF 2      
02070503 sø 02/07 10:30 sø 02/07 18. 11-11 P12 Grp A Alnö IF 2 1 - 1 Islingby IK 1      
02071004 sø 02/07 11:10 sø 02/07 21. 5-5 F11 Grp A IF Tunabro 1 - 1 Islingby IK      
02070504 sø 02/07 11:20 sø 02/07 18. 11-11 P11 Grp A Islingby IK 1 1 - 3 Hanvikens SK 2      
02071005 sø 02/07 11:50 sø 02/07 21. 5-5 P10 Grp A IK Brage 1 3 - 1 Islingby IK 1      
02072206 sø 02/07 12:40 sø 02/07 4. 9-9 Liten F10 Grp A Stuvsta IF 2 1 - 5 Islingby IK      
02071407 sø 02/07 13:20 sø 02/07 16. 9-9 Stor P10 Grp A Kvarnsvedens IK 2 1 - 0 Islingby IK 2      
02070405 sø 02/07 13:40 sø 02/07 20. 11-11 P9 Grp A Dalkurd FF 13 - 1 Islingby IK      
02071108 sø 02/07 14:00 sø 02/07 9. 5-5 F11 Grp A Islingby IK 1 - 1 Ingarö IF Gul      
02070308 sø 02/07 14:00 sø 02/07 19. 11-11 P11 Grp B Ingarö IF Gul 0 - 3 Islingby IK 2      
02071009 sø 02/07 14:50 sø 02/07 21. 5-5 F10 Grp A Ingarö IF 0 - 1 Islingby IK      
02072210 sø 02/07 15:30 sø 02/07 4. 9-9 Liten P10 Grp A Islingby IK 2 1 - 4 Skogås-Trångsunds FF