Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2017. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2022 her.

Dalkurd FF

Import into your calendar
Show referees
  Kampnr Tid Bane Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
29060600 tor. 29/06 08:00 tor. 29/06 12. 7-7 Stor P16 Grp A Dalkurd FF 7 - 0 Heby AIF      
29061801 tor. 29/06 09:00 tor. 29/06 6. Happy Homes Borlänge P14 Grp C Dalkurd FF 8 - 0 Boo FF 2      
29061201 tor. 29/06 10:00 tor. 29/06 27. Evert Mellström Arena P13 (9) Grp F Dalkurd FF 2 1 - 3 Upsala IF Vit 1 2      
29060400 tor. 29/06 10:40 tor. 29/06 20. AB Karl Hedin P9 Grp A Dalkurd FF 5 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
29061301 tor. 29/06 10:40 tor. 29/06 17. Beans in Cup P8 Grp A Kvarnsvedens IK vit 4 - 7 Dalkurd FF 2      
29062304 tor. 29/06 11:00 tor. 29/06 10. Norlings skylt P10 Grp A Stora Tuna IK 0 - 16 Dalkurd FF      
29062004 tor. 29/06 11:50 tor. 29/06 26. renta P12 Grp B Arboga Södra IF 1 0 - 6 Dalkurd FF 1      
29061604 tor. 29/06 12:00 tor. 29/06 15. Volkswagen Borlänge P13 (9) Grp D Dalkurd FF 1 30 - 0 Forsa IF      
29061406 tor. 29/06 13:30 tor. 29/06 16. Wangeskog P11 Grp B Dalkurd FF 2 - 3 Islingby IK 2      
29060405 tor. 29/06 14:00 tor. 29/06 20. AB Karl Hedin P9 Grp A IF Tunabro 2 0 - 9 Dalkurd FF      
29061305 tor. 29/06 14:00 tor. 29/06 17. Beans in Cup P8 Grp A Dalkurd FF 1 3 - 2 Islingby IK      
29062008 tor. 29/06 15:00 tor. 29/06 26. renta P10 Grp A Islingby IK 1 0 - 5 Dalkurd FF      
29061307 tor. 29/06 16:00 tor. 29/06 17. Beans in Cup P8 Grp A IF Tunabro 3 - 2 Dalkurd FF 2      
29062210 tor. 29/06 16:00 tor. 29/06 4. Svensk Fast P12 Grp A Trysil FK 2 - 9 Dalkurd FF 2      
29061508 tor. 29/06 16:50 tor. 29/06 24. 9-9 Stor P14 Grp C Värmdö IF 0 - 14 Dalkurd FF      
29062108 tor. 29/06 17:00 tor. 29/06 14. Borlänge Tidning P13 (9) Grp F Dalkurd FF 2 1 - 0 Boo FF      
29061309 tor. 29/06 17:20 tor. 29/06 17. Beans in Cup P8 Grp A IK Brage 1 5 - 3 Dalkurd FF 1      
29061208 tor. 29/06 19:00 tor. 29/06 27. Evert Mellström Arena P13 (9) Grp D Kubikenborgs IF 2 0 - 12 Dalkurd FF 1      
29062511 tor. 29/06 19:50 tor. 29/06 1. Granitor P16 Grp A Dalkurd FF 0 - 2 FC Gunners      
30061300 fre. 30/06 09:00 fre. 30/06 17. Beans in Cup P8 Grp A Islingby IK 3 - 8 Dalkurd FF 2      
30060101 fre. 30/06 09:10 fre. 30/06 8. Kurt Risberg Park P16 Grp A Dalkurd FF 3 - 0 Skogås-Trångsunds FF      
30062002 fre. 30/06 09:40 fre. 30/06 26. renta P10 Grp A Dalkurd FF 8 - 1 IF Tunabro 1      
30061902 fre. 30/06 10:20 fre. 30/06 5. Quality Hotel Galaxen P14 Grp C Dalkurd FF 3 - 1 Adolfsbergs Ik      
30061003 fre. 30/06 11:00 fre. 30/06 21. Hushagen P12 Grp B Tynset IF 1 2 - 2 Dalkurd FF 1      
30060404 fre. 30/06 12:20 fre. 30/06 20. AB Karl Hedin P8 Grp A Dalkurd FF 2 1 - 3 Stora Tuna IK      
30062305 fre. 30/06 12:40 fre. 30/06 10. Norlings skylt P12 Grp A Katrineholms AIK Gult 5 - 5 Dalkurd FF 2      
30061205 fre. 30/06 13:00 fre. 30/06 27. Evert Mellström Arena P13 (9) Grp F IFK Timrå 2 - 0 Dalkurd FF 2      
30061006 fre. 30/06 13:30 fre. 30/06 21. Hushagen P10 Grp A Dalkurd FF 6 - 0 IK Brage 1      
30061506 fre. 30/06 14:30 fre. 30/06 24. 9-9 Stor P14 Grp C Dalkurd FF 3 - 0 Norrstrands IF, Röd      
30060408 fre. 30/06 15:00 fre. 30/06 20. AB Karl Hedin P8 Grp A Kvarnsvedens IK vit 1 - 4 Dalkurd FF 1      
30060510 fre. 30/06 15:30 fre. 30/06 19. Pitchers P11 Grp B Dalkurd FF 6 - 0 IK Brage 1      
30061110 fre. 30/06 16:20 fre. 30/06 9. Kjell Wahrén Stadium P12 Grp A Dalkurd FF 2 7 - 2 Ingarö IF Vit      
30060208 fre. 30/06 16:40 fre. 30/06 13. Lokalt i P16 Grp A Älta IF 0 - 7 Dalkurd FF      
30062108 fre. 30/06 17:00 fre. 30/06 14. Borlänge Tidning P13 (9) Grp D Norrala IF röd 0 - 6 Dalkurd FF 1      
30061010 fre. 30/06 17:10 fre. 30/06 21. Hushagen P12 Grp B Stuvsta IF 2 1 - 4 Dalkurd FF 1      
30060413 fre. 30/06 18:20 fre. 30/06 20. AB Karl Hedin P8 Grp A Dalkurd FF 1 13 - 0 Stuvsta IF 2      
30062313 fre. 30/06 18:40 fre. 30/06 10. Norlings skylt P11 Grp B Skogås-Trångsunds FF 6 - 0 Dalkurd FF      
30061211 fre. 30/06 19:00 fre. 30/06 27. Evert Mellström Arena P13 (9) Grp D Dalkurd FF 1 7 - 0 Sollentuna FK Syd 1      
30060109 fre. 30/06 19:10 fre. 30/06 8. Kurt Risberg Park P14 Grp C Gefle IF 1 - 12 Dalkurd FF      
01070400 lør. 01/07 08:20 lør. 01/07 20. AB Karl Hedin P9 Grp A Dalkurd FF 2 - 3 Ingarö IF Vit      
01071201 lør. 01/07 09:00 lør. 01/07 27. Evert Mellström Arena P13 (9) Grp F Dalkurd FF 2 3 - 0 Ingarö IF      
01070502 lør. 01/07 10:20 lør. 01/07 19. Pitchers P12 Grp A Slätta SK 1 2 - 4 Dalkurd FF 2      
01070403 lør. 01/07 10:20 lør. 01/07 20. AB Karl Hedin P9 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 6 Dalkurd FF      
01070503 lør. 01/07 11:10 lør. 01/07 19. Pitchers P12 Grp B Dalkurd FF 1 1 - 4 Skogås-Trångsunds FF 2      
01070406 lør. 01/07 12:20 lør. 01/07 20. AB Karl Hedin P8 Grp A Stuvsta IF 1 5 - 6 Dalkurd FF 2      
01072005 lør. 01/07 12:50 lør. 01/07 26. renta P10 Grp A Dalkurd FF 3 - 1 Ingarö IF Gul      
01071306 lør. 01/07 13:00 lør. 01/07 17. Beans in Cup P9 Grp A Dalkurd FF 8 - 2 Ingarö IF Röd      
01070408 lør. 01/07 13:40 lør. 01/07 20. AB Karl Hedin P8 Grp A Dalkurd FF 1 4 - 1 Stora Tuna IK      
01070605 lør. 01/07 13:50 lør. 01/07 12. 7-7 Stor P16 Grp A Tynset IF 1 - 3 Dalkurd FF      
01072207 lør. 01/07 14:20 lør. 01/07 4. Svensk Fast P11 Grp B Ingarö IF Svart 1 - 5 Dalkurd FF      
01071108 lør. 01/07 14:40 lør. 01/07 9. Kjell Wahrén Stadium P12 Grp A Dalkurd FF 2 7 - 4 Islingby IK 1      
01071707 lør. 01/07 15:00 lør. 01/07 30. Quick P13 (9) Slutspel C 3-10 IK Sirius FK 4 - 2 Dalkurd FF 2      
01071009 lør. 01/07 15:40 lør. 01/07 21. Hushagen P12 Grp B Dalkurd FF 1 0 - 3 Katrineholms AIK Svart      
01070207 lør. 01/07 15:50 lør. 01/07 13. Lokalt i P14 Slutspel A 1/4 Final Dalkurd FF 4 - 0 Årsunda IF      
01072108 lør. 01/07 17:00 lør. 01/07 14. Borlänge Tidning P13 (9) Slutspel A 1/4 Final Skogås-Trångsunds FF 0 - 4 Dalkurd FF 1      
01070311 lør. 01/07 17:20 lør. 01/07 18. SSAB P10 Grp A Dalkurd FF 1 - 0 Skogås-Trångsunds FF      
01072013 lør. 01/07 18:40 lør. 01/07 26. renta P11 Grp B Arboga Södra IF 1 0 - 2 Dalkurd FF      
02070200 søn. 02/07 08:00 søn. 02/07 13. Lokalt i P14 Slutspel A Semifinal Dalkurd FF 4 - 1 Strands IF      
02071000 søn. 02/07 08:00 søn. 02/07 21. Hushagen P11 Grp B Dalkurd FF 1 - 5 Hanvikens SK 4      
02071301 søn. 02/07 09:40 søn. 02/07 17. Beans in Cup P8 Grp A Dalkurd FF 1 8 - 0 Kvarnsvedens IK röd      
02072202 søn. 02/07 09:40 søn. 02/07 4. Svensk Fast P12 Grp B Dalkurd FF 1 3 - 2 Alsike IF 2      
02071602 søn. 02/07 10:00 søn. 02/07 15. Volkswagen Borlänge P13 (9) Slutspel A Semifinal Upsala IF Vit 1 2 0 - 4 Dalkurd FF 1      
02071502 søn. 02/07 10:10 søn. 02/07 24. 9-9 Stor P16 Slutspel A Semifinal IK Brage 1 - 3 Dalkurd FF      
02071302 søn. 02/07 10:20 søn. 02/07 17. Beans in Cup P8 Grp A IK Brage 2 6 - 4 Dalkurd FF 2      
02072203 søn. 02/07 10:30 søn. 02/07 4. Svensk Fast P12 Grp A Järla IF FK 2 2 - 6 Dalkurd FF 2      
02070304 søn. 02/07 11:10 søn. 02/07 18. SSAB P11 Grp B Hanvikens SK 1 2 - 1 Dalkurd FF      
02070204 søn. 02/07 12:20 søn. 02/07 13. Lokalt i P14 Slutspel A Final Dalkurd FF 4 - 0 Adolfsbergs Ik      
02071106 søn. 02/07 12:30 søn. 02/07 9. Kjell Wahrén Stadium P10 Grp A Dalkurd FF 5 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
02070405 søn. 02/07 13:40 søn. 02/07 20. AB Karl Hedin P9 Grp A Dalkurd FF 13 - 1 Islingby IK      
02071206 søn. 02/07 14:00 søn. 02/07 27. Evert Mellström Arena P13 (9) Slutspel A Final Upsala IF Vit 1 1 0 - 6 Dalkurd FF 1      
02070206 søn. 02/07 14:30 søn. 02/07 13. Lokalt i P16 Slutspel A Final Ingarö IF 2 - 3 Dalkurd FF