Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2017. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2021 her.

Arboga Södra IF

Import into your calendar
Show referees
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
29062400 to 29/06 08:00 to 29/06 29. 7-7 Stor P13 (9) Grp A Kvarnsvedens IK 2 - 3 Arboga Södra IF Gul      
29062200 to 29/06 08:50 to 29/06 4. 9-9 Liten P12 Grp C Arboga Södra IF 2 7 - 1 Kvarnsvedens IK Vit      
29061901 to 29/06 09:00 to 29/06 26. 9-9 Mellan P14 Grp E Arboga Södra IF 1 - 2 Kvarnsvedens IK      
29062302 to 29/06 09:40 to 29/06 10. 7-7 Stor P11 Grp B Arboga Södra IF 1 4 - 0 Kvarnsvedens IK 1      
29062201 to 29/06 09:40 to 29/06 4. 9-9 Liten P11 Grp A Arboga Södra IF 2 2 - 3 IF Tunabro 1      
29062402 to 29/06 10:00 to 29/06 29. 7-7 Stor P13 (9) Grp G Västerhaninge IF 2 2 - 5 Arboga Södra IF Svart      
29060502 to 29/06 10:20 to 29/06 18. 11-11 F11 Grp A Arboga Södra IF 4 - 0 Torsångs IF      
29062004 to 29/06 11:50 to 29/06 22. 9-9 Mellan P12 Grp B Arboga Södra IF 1 0 - 6 Dalkurd FF 1      
29061404 to 29/06 11:50 to 29/06 16. 9-9 Stor P11 Grp B Bullermyrens IK 1 - 7 Arboga Södra IF 1      
29062504 to 29/06 12:20 to 29/06 1. 7-7 Stor P15 Grp C Arboga Södra IF 1 - 3 IF Tunabro      
29061005 to 29/06 13:30 to 29/06 21. 5-5 P11 Grp A Stuvsta IF 4 - 2 Arboga Södra IF 2      
29061006 to 29/06 14:10 to 29/06 21. 5-5 F11 Grp A Arboga Södra IF 6 - 0 IF Tunabro      
29060205 to 29/06 14:50 to 29/06 13. 9-9 Liten F14 (11) Grp C Arboga Södra IF 1 - 2 Kvarnsvedens IK      
29061409 to 29/06 15:30 to 29/06 16. 9-9 Stor P12 Grp B Arboga Södra IF 1 0 - 3 IF Tunabro      
29061410 to 29/06 16:20 to 29/06 16. 9-9 Stor P12 Grp C Ingarö IF Svart 3 - 5 Arboga Södra IF 2      
29060607 to 29/06 17:10 to 29/06 12. 7-7 Stor P14 Grp E Jäders IF 0 - 2 Arboga Södra IF      
29061809 to 29/06 17:40 to 29/06 15. 9-9 Mellan F14 (11) Grp C Arboga Södra IF 0 - 3 Östhammar SK      
29060208 to 29/06 18:00 to 29/06 13. 9-9 Liten P15 Grp C Arboga Södra IF 2 - 0 Östansbo IS      
30061200 fr 30/06 08:00 fr 30/06 27. 5-5 P13 (9) Grp A Arboga Södra IF Gul 2 - 1 Strands IF      
30062500 fr 30/06 08:00 fr 30/06 1. 7-7 Stor P14 Grp E Arboga Södra IF 2 - 0 Boo FF 1      
30062101 fr 30/06 10:00 fr 30/06 14. 9-9 Liten P13 (9) Grp G Arboga Södra IF Svart 4 - 0 Gustafs GOIF      
30061402 fr 30/06 10:20 fr 30/06 16. 9-9 Stor P11 Grp A Islingby IK 1 2 - 1 Arboga Södra IF 2      
30062304 fr 30/06 11:50 fr 30/06 10. 7-7 Stor P12 Grp B Stuvsta IF 2 3 - 0 Arboga Södra IF 1      
30061405 fr 30/06 12:40 fr 30/06 16. 9-9 Stor P12 Grp C Slätta SK 2 1 - 2 Arboga Södra IF 2      
30061906 fr 30/06 14:30 fr 30/06 26. 9-9 Mellan F14 (11) Grp C Rönninge Salem Fotboll 6 - 0 Arboga Södra IF      
30062308 fr 30/06 14:50 fr 30/06 10. 7-7 Stor F11 Grp A Arboga Södra IF 4 - 1 Ingarö IF Gul      
30062208 fr 30/06 14:50 fr 30/06 4. 9-9 Liten P11 Grp A Hanvikens SK 3 4 - 0 Arboga Södra IF 2      
30062010 fr 30/06 15:30 fr 30/06 22. 9-9 Mellan P11 Grp B Ingarö IF Svart 1 - 5 Arboga Södra IF 1      
30061208 fr 30/06 16:00 fr 30/06 27. 5-5 P13 (9) Grp A IFK Vaxholm 0 - 2 Arboga Södra IF Gul      
30061410 fr 30/06 17:10 fr 30/06 16. 9-9 Stor P12 Grp C Arboga Södra IF 2 7 - 1 IK Brage 1      
30062507 fr 30/06 17:40 fr 30/06 1. 7-7 Stor P15 Grp C Samuelsdals IF 2 - 1 Arboga Södra IF      
30061011 fr 30/06 18:00 fr 30/06 21. 5-5 P11 Grp B Arboga Södra IF 1 6 - 1 Islingby IK 2      
30061609 fr 30/06 18:00 fr 30/06 5. 9-9 Stor P13 (9) Grp G IF Tunabro 5 - 0 Arboga Södra IF Svart      
30060312 fr 30/06 18:40 fr 30/06 19. 11-11 P12 Grp B Kvarnsvedens IK Röd 3 - 2 Arboga Södra IF 1      
30061911 fr 30/06 20:00 fr 30/06 26. 9-9 Mellan P14 Grp E Arboga Södra IF 0 - 2 Strands IF      
01072101 lø 01/07 09:00 lø 01/07 14. 9-9 Liten P13 (9) Grp G Arboga Södra IF Svart 1 - 5 Upsala IF Vit 1 1      
01071400 lø 01/07 09:00 lø 01/07 16. 9-9 Stor F11 Grp A Gideonsbergs IF 2 1 - 2 Arboga Södra IF      
01070501 lø 01/07 09:40 lø 01/07 18. 11-11 P11 Grp A Kvarnsvedens IK 2 0 - 7 Arboga Södra IF 2      
01072102 lø 01/07 10:00 lø 01/07 14. 9-9 Liten P13 (9) Grp A Arboga Södra IF Gul 2 - 1 Ekerö IK      
01071802 lø 01/07 10:10 lø 01/07 15. 9-9 Mellan F14 (11) Grp C Alsike IF 3 - 0 Arboga Södra IF      
01070302 lø 01/07 10:20 lø 01/07 19. 11-11 P12 Grp B Arboga Södra IF 1 1 - 5 Tynset IF 1      
01070303 lø 01/07 11:10 lø 01/07 19. 11-11 P12 Grp C Arboga Södra IF 2 5 - 1 Stuvsta IF 1      
01070603 lø 01/07 11:30 lø 01/07 12. 7-7 Stor P15 Grp C Hallsta IK 1 - 1 Arboga Södra IF      
01071505 lø 01/07 13:40 lø 01/07 24. 9-9 Stor F14 (11) Grp C IF Tunabro 1 - 2 Arboga Södra IF      
01071207 lø 01/07 15:00 lø 01/07 27. 5-5 P13 (9) Slutspel C 3-10 Norrala IF vit 2 - 4 Arboga Södra IF Svart      
01072208 lø 01/07 15:00 lø 01/07 4. 9-9 Liten F11 Grp A Arboga Södra IF 1 - 3 Järla IF FK 2      
01072009 lø 01/07 15:30 lø 01/07 22. 9-9 Mellan P12 Grp B Alsike IF 2 4 - 2 Arboga Södra IF 1      
01072210 lø 01/07 16:30 lø 01/07 4. 9-9 Liten P12 Grp C Järla IF FK 1 0 - 3 Arboga Södra IF 2      
01070101 lø 01/07 16:40 lø 01/07 8. 5-5 P15 Slutspel B 1/4 Final Arboga Södra IF 0 - 5 Funbo IF      
01070607 lø 01/07 16:50 lø 01/07 12. 7-7 Stor P14 Slutspel B 1/4 Final Kvarnsvedens IK 3 - 2 P Arboga Södra IF      
01072408 lø 01/07 17:00 lø 01/07 29. 7-7 Stor P13 (9) Slutspel A 1/4 Final Trysil FK 6 - 1 Arboga Södra IF Gul      
01071906 lø 01/07 17:50 lø 01/07 26. 9-9 Mellan F14 (11) Slutspel B 1/4 Final Kvarnsvedens IK 3 - 1 Arboga Södra IF      
01072013 lø 01/07 18:40 lø 01/07 22. 9-9 Mellan P11 Grp B Arboga Södra IF 1 0 - 2 Dalkurd FF      
02071100 sø 02/07 08:00 sø 02/07 9. 5-5 P11 Grp B Arboga Södra IF 1 3 - 1 IF Tunabro 2      
02071001 sø 02/07 08:40 sø 02/07 21. 5-5 P12 Grp C Islingby IK 2 3 - 3 Arboga Södra IF 2      
02070501 sø 02/07 08:50 sø 02/07 18. 11-11 F11 Grp A Järla IF FK 1 2 - 1 Arboga Södra IF      
02071201 sø 02/07 09:00 sø 02/07 27. 5-5 P13 (9) Slutspel C 3-4 Arboga Södra IF Svart 0 - 2 Strands IF      
02071402 sø 02/07 09:30 sø 02/07 16. 9-9 Stor P12 Grp B Skogås-Trångsunds FF 2 11 - 0 Arboga Södra IF 1      
02071104 sø 02/07 11:10 sø 02/07 9. 5-5 P11 Grp A Arboga Södra IF 2 2 - 1 Ingarö IF Vit      
02071105 sø 02/07 11:50 sø 02/07 9. 5-5 P11 Grp B Arboga Södra IF 1 3 - 5 Hanvikens SK 4      
02072307 sø 02/07 13:10 sø 02/07 10. 7-7 Stor F11 Grp A Arboga Södra IF 0 - 5 Saltsjö-Boo IF      
02072208 sø 02/07 14:00 sø 02/07 4. 9-9 Liten P11 Grp A Sundbybergs IK City 5 - 1 Arboga Södra IF 2