Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2018 här.

Pojkar -09

Grupp A



Matcher

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29061301 to 29/06 10:40 to 29/06 16. Borlänge Energi P8 Grp A Kvarnsvedens IK vit 4 - 7 Dalkurd FF 2      
29061302 to 29/06 11:20 to 29/06 16. Borlänge Energi P8 Grp A IK Brage 1 11 - 2 Kvarnsvedens IK röd      
29061303 to 29/06 12:40 to 29/06 16. Borlänge Energi P8 Grp A IK Brage 2 0 - 5 Stora Tuna IK      
29061304 to 29/06 13:20 to 29/06 16. Borlänge Energi P8 Grp A Stuvsta IF 2 6 - 3 Kvarnsvedens IK vit      
29061305 to 29/06 14:00 to 29/06 16. Borlänge Energi P8 Grp A Dalkurd FF 1 3 - 2 Islingby IK      
29060406 to 29/06 14:40 to 29/06 15. Stadium P8 Grp A Kvarnsvedens IK röd 3 - 3 Stuvsta IF 1      
29060407 to 29/06 15:20 to 29/06 15. Stadium P8 Grp A IK Brage 2 7 - 5 Kvarnsvedens IK vit      
29061307 to 29/06 16:00 to 29/06 16. Borlänge Energi P8 Grp A IF Tunabro 3 - 2 Dalkurd FF 2      
29060409 to 29/06 16:40 to 29/06 15. Stadium P8 Grp A Stora Tuna IK 1 - 0 Stuvsta IF 1      
29061309 to 29/06 17:20 to 29/06 16. Borlänge Energi P8 Grp A IK Brage 1 5 - 3 Dalkurd FF 1      
30061300 fr 30/06 09:00 fr 30/06 16. Borlänge Energi P8 Grp A Islingby IK 3 - 8 Dalkurd FF 2      
30060400 fr 30/06 09:00 fr 30/06 15. Stadium P8 Grp A IK Brage 2 4 - 0 Stuvsta IF 1      
30061301 fr 30/06 09:40 fr 30/06 16. Borlänge Energi P8 Grp A Kvarnsvedens IK röd 3 - 7 Stora Tuna IK      
30060402 fr 30/06 10:20 fr 30/06 15. Stadium P8 Grp A Islingby IK 2 - 4 IF Tunabro      
30060403 fr 30/06 11:00 fr 30/06 15. Stadium P8 Grp A Stuvsta IF 2 2 - 5 IK Brage 1      
30061303 fr 30/06 12:20 fr 30/06 16. Borlänge Energi P8 Grp A Stuvsta IF 1 1 - 4 IF Tunabro      
30060404 fr 30/06 12:20 fr 30/06 15. Stadium P8 Grp A Dalkurd FF 2 1 - 3 Stora Tuna IK      
30060405 fr 30/06 13:00 fr 30/06 15. Stadium P8 Grp A Kvarnsvedens IK röd 2 - 9 Islingby IK      
30060408 fr 30/06 15:00 fr 30/06 15. Stadium P8 Grp A Kvarnsvedens IK vit 1 - 4 Dalkurd FF 1      
30060409 fr 30/06 15:40 fr 30/06 15. Stadium P8 Grp A IK Brage 2 5 - 3 Stuvsta IF 2      
30061310 fr 30/06 17:40 fr 30/06 16. Borlänge Energi P8 Grp A IF Tunabro 4 - 1 Kvarnsvedens IK vit      
30060412 fr 30/06 17:40 fr 30/06 15. Stadium P8 Grp A Islingby IK 6 - 3 Stuvsta IF 1      
30060413 fr 30/06 18:20 fr 30/06 15. Stadium P8 Grp A Dalkurd FF 1 13 - 0 Stuvsta IF 2      
01071305 lö 01/07 12:20 lö 01/07 16. Borlänge Energi P8 Grp A Kvarnsvedens IK vit 2 - 8 IK Brage 1      
01070406 lö 01/07 12:20 lö 01/07 15. Stadium P8 Grp A Stuvsta IF 1 5 - 6 Dalkurd FF 2      
01070407 lö 01/07 13:00 lö 01/07 15. Stadium P8 Grp A Islingby IK 3 - 4 Stuvsta IF 2      
01071307 lö 01/07 13:40 lö 01/07 16. Borlänge Energi P8 Grp A IF Tunabro 2 - 1 Kvarnsvedens IK röd      
01070408 lö 01/07 13:40 lö 01/07 15. Stadium P8 Grp A Dalkurd FF 1 4 - 1 Stora Tuna IK      
01071309 lö 01/07 15:00 lö 01/07 16. Borlänge Energi P8 Grp A IK Brage 1 11 - 2 Stuvsta IF 1      
01071312 lö 01/07 17:00 lö 01/07 16. Borlänge Energi P8 Grp A IK Brage 2 3 - 3 Kvarnsvedens IK vit      
02070400 sö 02/07 09:00 sö 02/07 15. Stadium P8 Grp A Stora Tuna IK 0 - 7 IK Brage 1      
02071301 sö 02/07 09:40 sö 02/07 16. Borlänge Energi P8 Grp A Dalkurd FF 1 8 - 0 Kvarnsvedens IK röd      
02070401 sö 02/07 09:40 sö 02/07 15. Stadium P8 Grp A Stuvsta IF 2 1 - 6 IF Tunabro      
02071302 sö 02/07 10:20 sö 02/07 16. Borlänge Energi P8 Grp A IK Brage 2 6 - 4 Dalkurd FF 2