Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2020 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
Adolfsbergs Ik Pojkar -03
AIK blå Pojkar -03
Alnö IF Pojkar -05
Alnö IF Pojkar -05
Alsike IF Pojkar -05
Alsike IF Pojkar -05
Alsike IF Pojkar -05
Alsike IF Pojkar -03
Alsike IF Flickor -03
Alsike IF Flickor -02
Arboga Södra IF Pojkar -06
Arboga Södra IF Pojkar -06
Arboga Södra IF Pojkar -05
Arboga Södra IF Pojkar -05
Arboga Södra IF Gul Pojkar -04 (9-manna)
Arboga Södra IF Svart Pojkar -04 (9-manna)
Arboga Södra IF Pojkar -03
Arboga Södra IF Pojkar -02
Arboga Södra IF Flickor -06
Arboga Södra IF Flickor -03
Bollstanäs SK Pojkar -04 (9-manna)
Boo FF Pojkar -04 (9-manna)
Boo FF Pojkar -03
Boo FF Pojkar -03
Bråtens IK Pojkar -02
Bullermyrens IK Pojkar -07
Bullermyrens IK Pojkar -06
Bullermyrens IK Pojkar -04 (9-manna)
Bullermyrens IK Pojkar -01
Bullermyrens IK Flickor -07
Bullermyrens IK Flickor -03
Dala-Floda IF Flickor -02
Dalkurd FF Pojkar -09
Dalkurd FF Pojkar -09
Dalkurd FF Pojkar -08
Dalkurd FF Pojkar -07
Dalkurd FF Pojkar -06
Dalkurd FF Pojkar -05
Dalkurd FF Pojkar -05
Dalkurd FF Pojkar -04 (9-manna)
Dalkurd FF Pojkar -04 (9-manna)
Dalkurd FF Pojkar -03
Dalkurd FF Pojkar -01
Ekerö IK Pojkar -04 (9-manna)
Fanna BK Pojkar -03
FC Gunners Pojkar -01
Forsa IF Pojkar -04 (9-manna)
Funbo IF Pojkar -04 (9-manna)
Funbo IF Pojkar -02
Gefle IF Pojkar -03
Gideonsbergs IF Flickor -06
Gideonsbergs IF Flickor -06
Gideonsbergs IF Flickor -04 (9-manna)
Gustafs GoIF Pojkar -04 (9-manna)
Gustafs GoIF Pojkar -03
Gustafs GoIF Flickor -09
Gustafs GoIF Flickor -04 (9-manna)
Hagaströms SK Flickor -04 (9-manna)
Hagaströms SK Flickor -03
Hallsta IK Pojkar -02
Hammarby IF FF Flickor -02
Hammarby IF FF Flickor -01
Hanvikens SK Pojkar -08
Hanvikens SK Pojkar -06
Hanvikens SK Pojkar -06
Hanvikens SK Pojkar -06
Hanvikens SK Pojkar -06
Hanvikens SK Pojkar -04 (9-manna)
Hanvikens SK Pojkar -02
Hanvikens SK Flickor -03
Heby AIF Pojkar -01
Hille IF Pojkar -04 (9-manna)
Håbo FF Flickor -05
Håbo FF Flickor -05
Högbo AIK Pojkar -03
IF Brommapojkarna Flickor -04 (9-manna)
IFK Hedemora Pojkar -05
IFK Lidingö - Syd Pojkar -03
IFK Lindesberg/GSBK F02 Flickor -02
IFK Timrå Pojkar -04 (9-manna)
IFK Tumba FK Pojkar -03
IFK Tumba FK Pojkar -03
IFK Vaxholm Pojkar -04 (9-manna)
IF Tunabro Pojkar -09
IF Tunabro Pojkar -08
IF Tunabro Pojkar -08
IF Tunabro Pojkar -07
IF Tunabro Pojkar -07
IF Tunabro Pojkar -06
IF Tunabro Pojkar -06
IF Tunabro Pojkar -05
IF Tunabro Pojkar -04 (9-manna)
IF Tunabro Pojkar -03
IF Tunabro Pojkar -02
IF Tunabro Flickor -07
IF Tunabro Flickor -06
IF Tunabro Flickor -05
IF Tunabro Flickor -04 (9-manna)
IF Tunabro Flickor -03
Iggesunds IK Pojkar -04 (9-manna)
Iggesunds IK Pojkar -03
IK Brage Pojkar -09
IK Brage Pojkar -09
IK Brage Pojkar -08
IK Brage Pojkar -08
IK Brage Pojkar -07
IK Brage Pojkar -07
IK Brage Pojkar -06
IK Brage Pojkar -06
IK Brage Pojkar -05
IK Brage Pojkar -05
IK Brage Pojkar -03
IK Brage Pojkar -02
IK Brage Pojkar -01
IK Sirius FK Pojkar -04 (9-manna)
Ingarö IF Vit Pojkar -08
Ingarö IF Grön Pojkar -08
Ingarö IF Svart Pojkar -08
Ingarö IF Röd Pojkar -08
Ingarö IF Gul Pojkar -08
Ingarö IF Gul Pojkar -07
Ingarö IF Svart Pojkar -07
Ingarö IF Gul Pojkar -06
Ingarö IF Svart Pojkar -06
Ingarö IF Vit Pojkar -06
Ingarö IF Gul Pojkar -05
Ingarö IF Svart Pojkar -05
Ingarö IF Vit Pojkar -05
Ingarö IF Pojkar -04 (9-manna)
Ingarö IF Pojkar -03
Ingarö IF Pojkar -01
Ingarö IF Flickor -07
Ingarö IF Svart Flickor -06
Ingarö IF Gul Flickor -06
Ingarö IF Gul Flickor -05
Ingarö IF Svart Flickor -05
Ingarö IF Flickor -04 (9-manna)
Ingarö IF F05 Flickor -04 (9-manna)
Ingarö IF Flickor -02
Islingby IK Pojkar -09
Islingby IK Pojkar -08
Islingby IK Pojkar -07
Islingby IK Pojkar -07
Islingby IK Pojkar -06
Islingby IK Pojkar -06
Islingby IK Pojkar -05
Islingby IK Pojkar -05
Islingby IK Pojkar -04 (9-manna)
Islingby IK Pojkar -02
Islingby IK Flickor -07
Islingby IK Flickor -06
Jäders IF Pojkar -03
Järla IF FK Pojkar -06
Järla IF FK Pojkar -05
Järla IF FK Pojkar -05
Järla IF FK Pojkar -04 (9-manna)
Järla IF FK Pojkar -02
Järla IF FK Flickor -06
Järla IF FK Flickor -06
Järla IF FK Flickor -05
Järla IF FK Flickor -04 (9-manna)
Järla IF FK Flickor -03
Katrineholms AIK Gult Pojkar -05
Katrineholms AIK Svart Pojkar -05
Katrineholms SK FK Pojkar -02
Korsnäs IF Pojkar -02
Kubikenborgs IF Pojkar -04 (9-manna)
Kubikenborgs IF Pojkar -04 (9-manna)
Kvarnsvedens IK vit Pojkar -09
Kvarnsvedens IK röd Pojkar -09
Kvarnsvedens IK Pojkar -08
Kvarnsvedens IK Pojkar -08
Kvarnsvedens IK Pojkar -08
Kvarnsvedens IK Pojkar -07
Kvarnsvedens IK Pojkar -07
Kvarnsvedens IK Pojkar -06
Kvarnsvedens IK Pojkar -06
Kvarnsvedens IK Vit Pojkar -05
Kvarnsvedens IK Röd Pojkar -05
Kvarnsvedens IK Pojkar -04 (9-manna)
Kvarnsvedens IK Pojkar -03
Kvarnsvedens IK Pojkar -02
Kvarnsvedens IK Pojkar -01
Kvarnsvedens IK Flickor -09
Kvarnsvedens IK Flickor -08
Kvarnsvedens IK Flickor -08
Kvarnsvedens IK Flickor -07
Kvarnsvedens IK Flickor -07
Kvarnsvedens IK Flickor -06
Kvarnsvedens IK Flickor -05
Kvarnsvedens IK Flickor -05
Kvarnsvedens IK Flickor -04 (9-manna)
Kvarnsvedens IK Flickor -03
Kvarnsvedens IK Flickor -02
Kvarnsvedens IK Flickor -01
Kvicksunds SK Flickor -05
Kvicksunds SK Flickor -04 (9-manna)
Leksands IF FK Flickor -01
MSK/HAIF Pojkar -04 (9-manna)
Nordre Trysil/Trysil Flickor -03
Norrala IF vit Pojkar -04 (9-manna)
Norrala IF blå Pojkar -04 (9-manna)
Norrala IF röd Pojkar -04 (9-manna)
Norrala IF Pojkar -03
Norrstrands IF, Röd Pojkar -03
Nybergsund IL-Trysil Pojkar -01
Rönninge Salem Fotboll Flickor -03
Saltsjö-Boo IF Flickor -06
Saltsjö-Boo IF Flickor -04 (9-manna)
Saltsjö-Boo IF Flickor -04 (9-manna)
Saltsjö-Boo IF P04 Pojkar -04 (9-manna)
Samuelsdal Pojkar -04 (9-manna)
Samuelsdals IF Pojkar -08
Samuelsdals IF Pojkar -02
Sidsjö-Böle IF Grön Pojkar -04 (9-manna)
SK Iron Flickor -06
Skogås-Trångsunds FF Pojkar -07
Skogås-Trångsunds FF Pojkar -06
Skogås-Trångsunds FF Pojkar -05
Skogås-Trångsunds FF Pojkar -05
Skogås-Trångsunds FF Pojkar -04 (9-manna)
Skogås-Trångsunds FF Pojkar -03
Skogås-Trångsunds FF Pojkar -01
Skogås-Trångsunds FF Flickor -04 (9-manna)
Skogås-Trångsunds FF Flickor -02
Slätta SK Pojkar -05
Slätta SK Pojkar -05
Slätta SK Pojkar -02
Smedjebackens FK Flickor -03
Sollentuna FK Syd Pojkar -04 (9-manna)
Sollentuna FK Syd Pojkar -04 (9-manna)
Spånga IS Flickor -04 (9-manna)
Stora Tuna IK Pojkar -09
Stora Tuna IK Pojkar -07
Strands IF Pojkar -04 (9-manna)
Strands IF Pojkar -03
Stuvsta IF Pojkar -09
Stuvsta IF Pojkar -09
Stuvsta IF Pojkar -08
Stuvsta IF Pojkar -07
Stuvsta IF Pojkar -06
Stuvsta IF Pojkar -05
Stuvsta IF Pojkar -05
Stuvsta IF Pojkar -04 (9-manna)
Stuvsta IF Flickor -07
Stuvsta IF Flickor -07
Stuvsta IF Flickor -06
Sundbybergs IK City Pojkar -06
Sunnersta AIF Flickor -03
Säters IF FK Pojkar -07
Säters IF FK Pojkar -05
Säters IF FK Pojkar -04 (9-manna)
Säters IF FK Flickor -07
Säters IF FK Flickor -05
Säters IF FK Flickor -03
Torsångs IF Pojkar -07
Torsångs IF Flickor -08
Torsångs IF Flickor -06
Torsångs IF Flickor -05
Torsångs IF Flickor -05
Torsångs IF Flickor -04 (9-manna)
Torsångs IF Flickor -02
Torsångs IF Flickor -01
Trysil FK Pojkar -05
Trysil FK Pojkar -04 (9-manna)
Trysil FK Pojkar -03
Trysil Fotballklubb Flickor -04 (9-manna)
Tynset IF Pojkar -05
Tynset IF Pojkar -05
Tynset IF Pojkar -03
Tynset IF Pojkar -01
Tynset IF Flickor -05
Tynset IF Flickor -05
Tynset IF Flickor -03
Tynset IF Flickor -02
Täby FK Pojkar -07
Upsala IF Vit 1 Pojkar -04 (9-manna)
Upsala IF Vit 1 Pojkar -04 (9-manna)
Valbo FF Flickor -05
Valbo FF Flickor -04 (9-manna)
Vikarby IK Pojkar -06
Vikarby IK Pojkar -04 (9-manna)
Värmdö IF Pojkar -03
Värmdö IF Flickor -06
Västerhaninge IF Pojkar -04 (9-manna)
Västerhaninge IF Pojkar -04 (9-manna)
Åkersberga BK Flickor -05
Årsunda IF Pojkar -03
Ås IF Pojkar -04 (9-manna)
Ås IF Flickor -04 (9-manna)
Älta IF Pojkar -01
ÄST Ärla/Stenkvista Flickor -04 (9-manna)
ÄST Ärla/Stenkvista Flickor -02
Örby IS Flickor -04 (9-manna)
Östansbo IS Pojkar -02
Östervåla IF/Tärnsjö IF Flickor -03
Östhammar SK Flickor -03