Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2019 här.

Pojkar -07

Alla lagen i P10 Grupp A




Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29061402 to 29/06 10:20 to 29/06 2. 9-9 IF Tunabro 1 2 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
29062202 to 29/06 10:20 to 29/06 11. 9-9 IK Brage 2 3 - 4 Kvarnsvedens IK 1      
29062002 to 29/06 10:30 to 29/06 8. 9-9 Torsångs IF 0 - 5 Skogås-Trångsunds FF      
29060302 to 29/06 10:30 to 29/06 1. 11-11 Islingby IK 1 8 - 1 Bullermyrens IK      
29062304 to 29/06 11:00 to 29/06 2. 7-7 Stora Tuna IK 0 - 16 Dalkurd FF      
29060305 to 29/06 12:40 to 29/06 1. 11-11 Stuvsta IF 5 - 3 IK Brage 1      
29061103 to 29/06 12:50 to 29/06 2. 5-5 IF Tunabro 2 0 - 5 Islingby IK 2      
29061408 to 29/06 14:50 to 29/06 2. 9-9 Stora Tuna IK 1 - 5 Kvarnsvedens IK 2      
29060508 to 29/06 14:50 to 29/06 3. 11-11 Torsångs IF 2 - 4 Kvarnsvedens IK 1      
29062309 to 29/06 14:50 to 29/06 2. 7-7 Bullermyrens IK 3 - 2 IK Brage 1      
29061007 to 29/06 14:50 to 29/06 3. 5-5 IF Tunabro 2 2 - 8 Säters IF FK      
29060307 to 29/06 15:00 to 29/06 1. 11-11 Täby FK 1 - 5 Stuvsta IF      
29062008 to 29/06 15:00 to 29/06 8. 9-9 Islingby IK 1 0 - 5 Dalkurd FF      
29062209 to 29/06 15:20 to 29/06 11. 9-9 IF Tunabro 1 2 - 7 Ingarö IF Svart      
29060511 to 29/06 17:00 to 29/06 3. 11-11 Täby FK 5 - 1 IK Brage 2      
30061000 fr 30/06 09:00 fr 30/06 3. 5-5 Ingarö IF Gul 6 - 1 Islingby IK 1      
30061400 fr 30/06 09:00 fr 30/06 2. 9-9 Säters IF FK 2 - 2 Kvarnsvedens IK 2      
30062001 fr 30/06 09:00 fr 30/06 8. 9-9 Kvarnsvedens IK 1 0 - 5 Skogås-Trångsunds FF      
30061100 fr 30/06 09:00 fr 30/06 2. 5-5 Täby FK 10 - 1 IF Tunabro 2      
30060300 fr 30/06 09:00 fr 30/06 1. 11-11 Torsångs IF 3 - 3 IK Brage 1      
30062002 fr 30/06 09:40 fr 30/06 8. 9-9 Dalkurd FF 8 - 1 IF Tunabro 1      
30062201 fr 30/06 09:40 fr 30/06 11. 9-9 Stora Tuna IK 0 - 6 Ingarö IF Svart      
30062302 fr 30/06 09:40 fr 30/06 2. 7-7 Stuvsta IF 7 - 1 Bullermyrens IK      
30062004 fr 30/06 11:00 fr 30/06 8. 9-9 IK Brage 2 2 - 3 Ingarö IF Gul      
30061406 fr 30/06 13:30 fr 30/06 2. 9-9 Bullermyrens IK 2 - 1 Ingarö IF Gul      
30061106 fr 30/06 13:30 fr 30/06 2. 5-5 Kvarnsvedens IK 1 4 - 0 Täby FK      
30060305 fr 30/06 13:30 fr 30/06 1. 11-11 Islingby IK 1 2 - 1 Skogås-Trångsunds FF      
30061006 fr 30/06 13:30 fr 30/06 3. 5-5 Dalkurd FF 6 - 0 IK Brage 1      
30062207 fr 30/06 14:10 fr 30/06 11. 9-9 Säters IF FK 10 - 0 Stora Tuna IK      
30060508 fr 30/06 14:10 fr 30/06 3. 11-11 IF Tunabro 2 0 - 5 Ingarö IF Svart      
30062008 fr 30/06 14:10 fr 30/06 8. 9-9 IF Tunabro 1 1 - 1 Torsångs IF      
30062307 fr 30/06 14:10 fr 30/06 2. 7-7 Islingby IK 2 1 - 4 Stuvsta IF      
30060308 fr 30/06 15:30 fr 30/06 1. 11-11 Skogås-Trångsunds FF 3 - 2 IK Brage 2      
30062012 fr 30/06 17:00 fr 30/06 8. 9-9 Islingby IK 2 1 - 3 Ingarö IF Svart      
01070300 lö 01/07 09:00 lö 01/07 1. 11-11 Islingby IK 2 4 - 4 Ingarö IF Gul      
01071105 lö 01/07 12:40 lö 01/07 2. 5-5 IF Tunabro 2 1 - 1 Stora Tuna IK      
01072305 lö 01/07 12:50 lö 01/07 2. 7-7 Bullermyrens IK 1 - 12 Skogås-Trångsunds FF      
01072005 lö 01/07 12:50 lö 01/07 8. 9-9 Dalkurd FF 3 - 1 Ingarö IF Gul      
01070505 lö 01/07 12:50 lö 01/07 3. 11-11 Kvarnsvedens IK 2 1 - 4 IK Brage 1      
01071005 lö 01/07 12:50 lö 01/07 3. 5-5 Täby FK 3 - 0 IF Tunabro 1      
01070305 lö 01/07 12:50 lö 01/07 1. 11-11 Islingby IK 1 2 - 4 Torsångs IF      
01071405 lö 01/07 12:50 lö 01/07 2. 9-9 Säters IF FK 2 - 5 Stuvsta IF      
01072205 lö 01/07 13:00 lö 01/07 11. 9-9 Ingarö IF Svart 0 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
01070309 lö 01/07 15:50 lö 01/07 1. 11-11 IK Brage 2 3 - 2 Islingby IK 2      
01071111 lö 01/07 17:10 lö 01/07 2. 5-5 Kvarnsvedens IK 1 1 - 1 Bullermyrens IK      
01071011 lö 01/07 17:20 lö 01/07 3. 5-5 Ingarö IF Svart 1 - 1 IK Brage 1      
01071411 lö 01/07 17:20 lö 01/07 2. 9-9 Islingby IK 1 2 - 2 Täby FK      
01070311 lö 01/07 17:20 lö 01/07 1. 11-11 Dalkurd FF 1 - 0 Skogås-Trångsunds FF      
01072312 lö 01/07 18:00 lö 01/07 2. 7-7 Torsångs IF 0 - 3 Ingarö IF Gul      
01070512 lö 01/07 18:00 lö 01/07 3. 11-11 IF Tunabro 2 1 - 7 Kvarnsvedens IK 2      
01072012 lö 01/07 18:00 lö 01/07 8. 9-9 Stora Tuna IK 0 - 8 Stuvsta IF      
01072212 lö 01/07 18:10 lö 01/07 11. 9-9 IF Tunabro 1 2 - 7 Säters IF FK      
02071403 sö 02/07 10:20 sö 02/07 2. 9-9 IK Brage 2 1 - 4 Kvarnsvedens IK 2      
02071005 sö 02/07 11:50 sö 02/07 3. 5-5 IK Brage 1 3 - 1 Islingby IK 1      
02072305 sö 02/07 11:50 sö 02/07 2. 7-7 Täby FK 0 - 0 Ingarö IF Gul      
02070306 sö 02/07 12:30 sö 02/07 1. 11-11 IK Brage 2 3 - 1 Stora Tuna IK      
02071106 sö 02/07 12:30 sö 02/07 2. 5-5 Dalkurd FF 5 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
02071407 sö 02/07 13:20 sö 02/07 2. 9-9 Kvarnsvedens IK 2 1 - 0 Islingby IK 2      
02072207 sö 02/07 13:20 sö 02/07 11. 9-9 Säters IF FK 2 - 2 Torsångs IF      
02070507 sö 02/07 13:20 sö 02/07 3. 11-11 Stuvsta IF 11 - 0 IF Tunabro 1      
02072008 sö 02/07 14:00 sö 02/07 8. 9-9 Bullermyrens IK 2 - 1 IF Tunabro 2      
02071410 sö 02/07 15:20 sö 02/07 2. 9-9 Ingarö IF Svart 2 - 1 Säters IF FK      
02072210 sö 02/07 15:30 sö 02/07 11. 9-9 Islingby IK 2 1 - 4 Skogås-Trångsunds FF