Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2019 här.

Pojkar -06

Grupp A




Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29061100 to 29/06 09:40 to 29/06 2. 5-5 Stuvsta IF 4 - 1 Kvarnsvedens IK 2      
29062201 to 29/06 09:40 to 29/06 11. 9-9 Arboga Södra IF 2 2 - 3 IF Tunabro 1      
29060304 to 29/06 12:00 to 29/06 1. 11-11 Vikarby IK 3 - 1 Sundbybergs IK City      
29062206 to 29/06 13:20 to 29/06 11. 9-9 Järla IF FK 2 - 6 Kvarnsvedens IK 2      
29062006 to 29/06 13:30 to 29/06 8. 9-9 IK Brage 2 3 - 5 Ingarö IF Vit      
29061005 to 29/06 13:30 to 29/06 3. 5-5 Stuvsta IF 4 - 2 Arboga Södra IF 2      
29062208 to 29/06 14:40 to 29/06 11. 9-9 Sundbybergs IK City 3 - 2 Islingby IK 1      
29062211 to 29/06 16:50 to 29/06 11. 9-9 Hanvikens SK 2 3 - 0 Sundbybergs IK City      
29061010 to 29/06 17:00 to 29/06 3. 5-5 Islingby IK 1 2 - 7 Hanvikens SK 3      
30062202 fr 30/06 10:20 fr 30/06 11. 9-9 Stuvsta IF 2 - 6 Hanvikens SK 2      
30061402 fr 30/06 10:20 fr 30/06 2. 9-9 Islingby IK 1 2 - 1 Arboga Södra IF 2      
30061102 fr 30/06 10:20 fr 30/06 2. 5-5 Järla IF FK 1 - 2 IF Tunabro 1      
30060302 fr 30/06 10:20 fr 30/06 1. 11-11 Vikarby IK 4 - 0 IK Brage 2      
30061002 fr 30/06 10:20 fr 30/06 3. 5-5 Kvarnsvedens IK 2 1 - 3 Sundbybergs IK City      
30060507 fr 30/06 13:30 fr 30/06 3. 11-11 Hanvikens SK 2 3 - 0 Vikarby IK      
30062208 fr 30/06 14:50 fr 30/06 11. 9-9 Hanvikens SK 3 4 - 0 Arboga Södra IF 2      
30060307 fr 30/06 14:50 fr 30/06 1. 11-11 Kvarnsvedens IK 2 1 - 5 Ingarö IF Vit      
30061108 fr 30/06 14:50 fr 30/06 2. 5-5 Stuvsta IF 6 - 0 IF Tunabro 1      
30062309 fr 30/06 15:30 fr 30/06 2. 7-7 Järla IF FK 1 - 6 Islingby IK 1      
30061008 fr 30/06 15:40 fr 30/06 3. 5-5 Hanvikens SK 2 3 - 2 IK Brage 2      
30062014 fr 30/06 18:40 fr 30/06 8. 9-9 Vikarby IK 3 - 1 Järla IF FK      
30060514 fr 30/06 18:40 fr 30/06 3. 11-11 Hanvikens SK 3 6 - 0 IK Brage 2      
01070501 lö 01/07 09:40 lö 01/07 3. 11-11 Kvarnsvedens IK 2 0 - 7 Arboga Södra IF 2      
01072301 lö 01/07 09:40 lö 01/07 2. 7-7 Islingby IK 1 0 - 4 Stuvsta IF      
01070301 lö 01/07 09:40 lö 01/07 1. 11-11 Ingarö IF Vit 1 - 1 Vikarby IK      
01072001 lö 01/07 09:40 lö 01/07 8. 9-9 IK Brage 2 1 - 3 Sundbybergs IK City      
01071102 lö 01/07 10:20 lö 01/07 2. 5-5 Järla IF FK 1 - 2 Hanvikens SK 3      
01071106 lö 01/07 13:20 lö 01/07 2. 5-5 Kvarnsvedens IK 2 1 - 5 Hanvikens SK 2      
01071006 lö 01/07 13:30 lö 01/07 3. 5-5 Islingby IK 1 1 - 2 Ingarö IF Vit      
01071406 lö 01/07 13:30 lö 01/07 2. 9-9 Stuvsta IF 3 - 1 IK Brage 2      
01072307 lö 01/07 14:10 lö 01/07 2. 7-7 IF Tunabro 1 1 - 5 Hanvikens SK 3      
01070310 lö 01/07 16:40 lö 01/07 1. 11-11 Hanvikens SK 2 6 - 1 IF Tunabro 1      
02070300 sö 02/07 08:00 sö 02/07 1. 11-11 Vikarby IK 0 - 1 Hanvikens SK 3      
02071104 sö 02/07 11:10 sö 02/07 2. 5-5 Arboga Södra IF 2 2 - 1 Ingarö IF Vit      
02072304 sö 02/07 11:10 sö 02/07 2. 7-7 Järla IF FK 1 - 4 IK Brage 2      
02070504 sö 02/07 11:20 sö 02/07 3. 11-11 Islingby IK 1 1 - 3 Hanvikens SK 2      
02072004 sö 02/07 11:20 sö 02/07 8. 9-9 Kvarnsvedens IK 2 0 - 5 Hanvikens SK 3      
02070305 sö 02/07 11:50 sö 02/07 1. 11-11 IF Tunabro 1 0 - 4 Sundbybergs IK City      
02072007 sö 02/07 13:20 sö 02/07 8. 9-9 Vikarby IK 3 - 0 W Stuvsta IF      
02071007 sö 02/07 13:20 sö 02/07 3. 5-5 Järla IF FK 2 - 4 Ingarö IF Vit      
02072208 sö 02/07 14:00 sö 02/07 11. 9-9 Sundbybergs IK City 5 - 1 Arboga Södra IF 2      
02071010 sö 02/07 15:30 sö 02/07 3. 5-5 Ingarö IF Vit 3 - 2 IF Tunabro 1