Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2020 här.

Pojkar -06

Grupp B




Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29062300 to 29/06 08:10 to 29/06 10. 7-7 Stor Bullermyrens IK 0 - 2 IK Brage 1      
29060501 to 29/06 09:40 to 29/06 18. 11-11 IF Tunabro 2 0 - 6 Skogås-Trångsunds FF      
29062302 to 29/06 09:40 to 29/06 10. 7-7 Stor Arboga Södra IF 1 4 - 0 Kvarnsvedens IK 1      
29061404 to 29/06 11:50 to 29/06 16. 9-9 Stor Bullermyrens IK 1 - 7 Arboga Södra IF 1      
29061104 to 29/06 13:30 to 29/06 9. 5-5 Kvarnsvedens IK 1 1 - 1 Ingarö IF Gul      
29061406 to 29/06 13:30 to 29/06 16. 9-9 Stor Dalkurd FF 2 - 3 Islingby IK 2      
29062308 to 29/06 14:10 to 29/06 10. 7-7 Stor IF Tunabro 2 2 - 2 Ingarö IF Svart      
29062011 to 29/06 17:10 to 29/06 22. 9-9 Mellan Bullermyrens IK 1 - 2 Hanvikens SK 1      
30062300 fr 30/06 08:20 fr 30/06 10. 7-7 Stor Bullermyrens IK 4 - 3 Ingarö IF Gul      
30060500 fr 30/06 08:20 fr 30/06 18. 11-11 Skogås-Trångsunds FF 6 - 0 Islingby IK 2      
30061408 fr 30/06 14:50 fr 30/06 16. 9-9 Stor Kvarnsvedens IK 1 0 - 3 Hanvikens SK 4      
30060510 fr 30/06 15:30 fr 30/06 18. 11-11 Dalkurd FF 6 - 0 IK Brage 1      
30062209 fr 30/06 15:30 fr 30/06 4. 9-9 Liten IF Tunabro 2 0 - 1 Ingarö IF Gul      
30062010 fr 30/06 15:30 fr 30/06 22. 9-9 Mellan Ingarö IF Svart 1 - 5 Arboga Södra IF 1      
30061112 fr 30/06 18:00 fr 30/06 9. 5-5 IF Tunabro 2 2 - 2 IK Brage 1      
30061411 fr 30/06 18:00 fr 30/06 16. 9-9 Stor Ingarö IF Svart 1 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
30061011 fr 30/06 18:00 fr 30/06 21. 5-5 Arboga Södra IF 1 6 - 1 Islingby IK 2      
30061412 fr 30/06 18:40 fr 30/06 16. 9-9 Stor Bullermyrens IK 1 - 5 Hanvikens SK 4      
30062313 fr 30/06 18:40 fr 30/06 10. 7-7 Stor Skogås-Trångsunds FF 6 - 0 Dalkurd FF      
30061113 fr 30/06 18:40 fr 30/06 9. 5-5 Hanvikens SK 1 3 - 1 Ingarö IF Gul      
01071100 lö 01/07 09:00 lö 01/07 9. 5-5 Islingby IK 2 3 - 4 Hanvikens SK 1      
01071401 lö 01/07 09:40 lö 01/07 16. 9-9 Stor Ingarö IF Gul 5 - 1 IK Brage 1      
01071101 lö 01/07 09:40 lö 01/07 9. 5-5 Hanvikens SK 4 8 - 2 IF Tunabro 2      
01071001 lö 01/07 09:40 lö 01/07 21. 5-5 Skogås-Trångsunds FF 5 - 1 Kvarnsvedens IK 1      
01072204 lö 01/07 12:10 lö 01/07 4. 9-9 Liten Ingarö IF Svart 3 - 2 Bullermyrens IK      
01070306 lö 01/07 13:30 lö 01/07 19. 11-11 Hanvikens SK 4 1 - 2 Ingarö IF Gul      
01072007 lö 01/07 14:10 lö 01/07 22. 9-9 Mellan Hanvikens SK 1 5 - 3 Kvarnsvedens IK 1      
01070507 lö 01/07 14:10 lö 01/07 18. 11-11 IF Tunabro 2 2 - 6 Islingby IK 2      
01072207 lö 01/07 14:20 lö 01/07 4. 9-9 Liten Ingarö IF Svart 1 - 5 Dalkurd FF      
01072013 lö 01/07 18:40 lö 01/07 22. 9-9 Mellan Arboga Södra IF 1 0 - 2 Dalkurd FF      
01072313 lö 01/07 18:40 lö 01/07 10. 7-7 Stor Skogås-Trångsunds FF 2 - 0 Bullermyrens IK      
01070513 lö 01/07 18:40 lö 01/07 18. 11-11 Islingby IK 2 2 - 1 IK Brage 1      
02071100 sö 02/07 08:00 sö 02/07 9. 5-5 Arboga Södra IF 1 3 - 1 IF Tunabro 2      
02071400 sö 02/07 08:00 sö 02/07 16. 9-9 Stor Hanvikens SK 1 1 - 6 Skogås-Trångsunds FF      
02071000 sö 02/07 08:00 sö 02/07 21. 5-5 Dalkurd FF 1 - 5 Hanvikens SK 4      
02070304 sö 02/07 11:10 sö 02/07 19. 11-11 Hanvikens SK 1 2 - 1 Dalkurd FF      
02071405 sö 02/07 11:50 sö 02/07 16. 9-9 Stor Skogås-Trångsunds FF 3 - 0 Ingarö IF Svart      
02071105 sö 02/07 11:50 sö 02/07 9. 5-5 Arboga Södra IF 1 3 - 5 Hanvikens SK 4      
02072205 sö 02/07 12:00 sö 02/07 4. 9-9 Liten IK Brage 1 3 - 5 Kvarnsvedens IK 1      
02070308 sö 02/07 14:00 sö 02/07 19. 11-11 Ingarö IF Gul 0 - 3 Islingby IK 2      
02071408 sö 02/07 14:00 sö 02/07 16. 9-9 Stor Ingarö IF Svart 2 - 4 Hanvikens SK 1      
02071409 sö 02/07 14:40 sö 02/07 16. 9-9 Stor IK Brage 1 9 - 0 Hanvikens SK 4