Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2019 här.

Pojkar -05

Grupp A




Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29061002 to 29/06 11:00 to 29/06 3. 5-5 Slätta SK 1 3 - 1 Alsike IF 1      
29061403 to 29/06 11:00 to 29/06 2. 9-9 Islingby IK 1 3 - 7 Järla IF FK 2      
29061101 to 29/06 11:10 to 29/06 2. 5-5 Trysil FK 4 - 3 Säters IF FK      
29062205 to 29/06 12:30 to 29/06 11. 9-9 Alnö IF 2 0 - 5 IK Brage 2      
29062210 to 29/06 16:00 to 29/06 11. 9-9 Trysil FK 2 - 9 Dalkurd FF 2      
29060510 to 29/06 16:10 to 29/06 3. 11-11 Alsike IF 1 5 - 2 Islingby IK 1      
29062311 to 29/06 16:10 to 29/06 2. 7-7 Järla IF FK 2 0 - 2 Slätta SK 1      
29062010 to 29/06 16:20 to 29/06 8. 9-9 Säters IF FK 0 - 9 Alnö IF 2      
30062005 fr 30/06 11:50 fr 30/06 8. 9-9 Slätta SK 1 7 - 2 Alnö IF 2      
30062204 fr 30/06 11:50 fr 30/06 11. 9-9 Islingby IK 1 5 - 3 Trysil FK      
30060505 fr 30/06 11:50 fr 30/06 3. 11-11 Säters IF FK 0 - 4 IK Brage 2      
30060303 fr 30/06 11:50 fr 30/06 1. 11-11 Alsike IF 1 1 - 2 Ingarö IF Vit      
30062305 fr 30/06 12:40 fr 30/06 2. 7-7 Katrineholms AIK Gult 5 - 5 Dalkurd FF 2      
30061409 fr 30/06 16:20 fr 30/06 2. 9-9 Säters IF FK 0 - 8 Islingby IK 1      
30060309 fr 30/06 16:20 fr 30/06 1. 11-11 Trysil FK 1 - 6 Katrineholms AIK Gult      
30061110 fr 30/06 16:20 fr 30/06 2. 5-5 Dalkurd FF 2 7 - 2 Ingarö IF Vit      
30061009 fr 30/06 16:20 fr 30/06 3. 5-5 IK Brage 2 2 - 6 Järla IF FK 2      
30062311 fr 30/06 17:00 fr 30/06 2. 7-7 Alnö IF 2 3 - 4 Alsike IF 1      
01072201 lö 01/07 09:40 lö 01/07 11. 9-9 Katrineholms AIK Gult 4 - 3 Alnö IF 2      
01070502 lö 01/07 10:20 lö 01/07 3. 11-11 Slätta SK 1 2 - 4 Dalkurd FF 2      
01072002 lö 01/07 10:20 lö 01/07 8. 9-9 Säters IF FK 1 - 9 Alsike IF 1      
01072202 lö 01/07 10:30 lö 01/07 11. 9-9 Trysil FK 2 - 6 Järla IF FK 2      
01070307 lö 01/07 14:10 lö 01/07 1. 11-11 Järla IF FK 2 2 - 4 Katrineholms AIK Gult      
01071108 lö 01/07 14:40 lö 01/07 2. 5-5 Dalkurd FF 2 7 - 4 Islingby IK 1      
01071408 lö 01/07 14:50 lö 01/07 2. 9-9 Ingarö IF Vit 1 - 1 Slätta SK 1      
01071008 lö 01/07 14:50 lö 01/07 3. 5-5 Alsike IF 1 5 - 3 IK Brage 2      
01072309 lö 01/07 15:30 lö 01/07 2. 7-7 Alnö IF 2 3 - 1 Trysil FK      
01071013 lö 01/07 18:40 lö 01/07 3. 5-5 IK Brage 2 8 - 4 Islingby IK 1      
02070500 sö 02/07 08:00 sö 02/07 3. 11-11 IK Brage 2 2 - 3 Ingarö IF Vit      
02071102 sö 02/07 09:30 sö 02/07 2. 5-5 Alsike IF 1 3 - 6 Katrineholms AIK Gult      
02072302 sö 02/07 09:30 sö 02/07 2. 7-7 Trysil FK 2 - 5 Slätta SK 1      
02072203 sö 02/07 10:30 sö 02/07 11. 9-9 Järla IF FK 2 2 - 6 Dalkurd FF 2      
02072003 sö 02/07 10:30 sö 02/07 8. 9-9 Ingarö IF Vit 14 - 0 Säters IF FK      
02070503 sö 02/07 10:30 sö 02/07 3. 11-11 Alnö IF 2 1 - 1 Islingby IK 1      
02072310 sö 02/07 15:10 sö 02/07 2. 7-7 Ingarö IF Vit 0 - 0 Katrineholms AIK Gult