Detta är resultaten från Dalecarlia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Dalecarlia Cup 2019 här.

Senaste resultat

Dalecarlia Cup 2017 börjar
Slut
29/6
30/6
1/7
2/7

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02071206 sö 02/07 14:00 sö 02/07 1. 5-5 P13 (9) Slutspel A Final Upsala IF Vit 1 1 0 - 6 Dalkurd FF 1      
02071604 sö 02/07 12:00 sö 02/07 4. 9-9 P13 (9) Slutspel B Final IF Tunabro 1 - 4 Hille IF      
02070204 sö 02/07 12:20 sö 02/07 10. 9-9 P14 Slutspel A Final Dalkurd FF 4 - 0 Adolfsbergs Ik      
02070104 sö 02/07 14:10 sö 02/07 4. 5-5 P14 Slutspel B Final IK Brage 5 - 6 P Skogås-Trångsunds FF      
02070205 sö 02/07 13:20 sö 02/07 10. 9-9 P15 Slutspel A Final IK Brage 1 0 - 3 Hallsta IK      
02071906 sö 02/07 14:50 sö 02/07 7. 9-9 P15 Slutspel B Final Kvarnsvedens IK 6 - 7 P Funbo IF      
02070206 sö 02/07 14:30 sö 02/07 10. 9-9 P16 Slutspel A Final Ingarö IF 2 - 3 Dalkurd FF      
02071905 sö 02/07 13:40 sö 02/07 7. 9-9 P16 Slutspel B Final Kvarnsvedens IK 0 - 1 Bullermyrens IK      
02071205 sö 02/07 13:00 sö 02/07 1. 5-5 F13 (9) Slutspel A Final Saltsjö-Boo IF 1 6 - 3 Örby IS      
02072405 sö 02/07 13:00 sö 02/07 3. 7-7 F13 (9) Slutspel B Final ÄST Ärla/Stenkvista 1 - 2 Gideonsbergs IF      
02071504 sö 02/07 12:20 sö 02/07 3. 9-9 F14 (11) Slutspel A Final Järla IF FK 0 - 2 Rönninge Salem Fotboll      
02070105 sö 02/07 15:10 sö 02/07 4. 5-5 F14 (11) Slutspel B Final Kvarnsvedens IK 0 - 1 Alsike IF      
02071505 sö 02/07 13:20 sö 02/07 3. 9-9 F 15 Slutspel A Final Hammarby IF FF 4 - 2 Kvarnsvedens IK      
02072505 sö 02/07 15:00 sö 02/07 4. 7-7 F 15 Slutspel B Final IFK Lindesberg/GSBK F02 1 - 0 Tynset IF      
02071506 sö 02/07 14:30 sö 02/07 3. 9-9 F16 Slutspel A Final Hammarby IF FF 6 - 0 Kvarnsvedens IK      
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
02071010 sö 02/07 15:30 sö 02/07 3. 5-5 P11 Grp A Ingarö IF Vit 3 - 2 IF Tunabro 1      
02072210 sö 02/07 15:30 sö 02/07 11. 9-9 P10 Grp A Islingby IK 2 1 - 4 Skogås-Trångsunds FF      
02070310 sö 02/07 15:20 sö 02/07 1. 11-11 F12 Grp A Kvicksunds SK 3 - 0 Håbo FF 1      
02071110 sö 02/07 15:20 sö 02/07 2. 5-5 F12 Grp A Kvarnsvedens IK 2 0 - 0 Säters IF FK      
02071410 sö 02/07 15:20 sö 02/07 2. 9-9 P10 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 1 Säters IF FK      
02072010 sö 02/07 15:20 sö 02/07 8. 9-9 P12 Grp B IFK Hedemora 0 - 8 Ingarö IF Gul      
02072310 sö 02/07 15:10 sö 02/07 2. 7-7 P12 Grp A Ingarö IF Vit 0 - 0 Katrineholms AIK Gult      
02070509 sö 02/07 14:50 sö 02/07 3. 11-11 F12 Grp B Håbo FF 2 2 - 2 Ingarö IF Gul      
02071009 sö 02/07 14:50 sö 02/07 3. 5-5 F10 Grp A Ingarö IF 0 - 1 Islingby IK      
02070309 sö 02/07 14:40 sö 02/07 1. 11-11 F10 Grp A Bullermyrens IK 0 - 0 Kvarnsvedens IK 2      
02071109 sö 02/07 14:40 sö 02/07 2. 5-5 F10 Grp A Stuvsta IF 2 4 - 0 Säters IF FK      
02071409 sö 02/07 14:40 sö 02/07 2. 9-9 P11 Grp B IK Brage 1 9 - 0 Hanvikens SK 4      
02071806 sö 02/07 14:40 sö 02/07 6. 9-9 P14 Slutspel C 3-4 Jäders IF 0 - 1 Norrstrands IF, Röd      
02072009 sö 02/07 14:40 sö 02/07 8. 9-9 F10 Grp A Stuvsta IF 1 5 - 0 IF Tunabro      
02072209 sö 02/07 14:40 sö 02/07 11. 9-9 P12 Grp B Katrineholms AIK Svart 0 - 0 Stuvsta IF 2      
02070606 sö 02/07 14:30 sö 02/07 1. 7-7 F16 Slutspel A Bronsmatch Leksands IF FK 0 - 3 W Torsångs IF      
02072309 sö 02/07 14:30 sö 02/07 2. 7-7 F11 Grp A Kvarnsvedens IK 2 - 2 Ingarö IF Svart      
02070406 sö 02/07 14:20 sö 02/07 2. 11-11 P9 Grp A IK Brage 2 1 - 3 Ingarö IF Svart      
02071307 sö 02/07 14:20 sö 02/07 1. 9-9 P9 Grp A Kvarnsvedens IK 3 1 - 12 Ingarö IF Vit      
02070308 sö 02/07 14:00 sö 02/07 1. 11-11 P11 Grp B Ingarö IF Gul 0 - 3 Islingby IK 2      
02070508 sö 02/07 14:00 sö 02/07 3. 11-11 F12 Grp A Ingarö IF Svart 3 - 0 Torsångs IF 1      
02071008 sö 02/07 14:00 sö 02/07 3. 5-5 F12 Grp A IF Tunabro 1 - 3 Tynset IF 1      
02071108 sö 02/07 14:00 sö 02/07 2. 5-5 F11 Grp A Islingby IK 1 - 1 Ingarö IF Gul      
02071408 sö 02/07 14:00 sö 02/07 2. 9-9 P11 Grp B Ingarö IF Svart 2 - 4 Hanvikens SK 1      
02071606 sö 02/07 14:00 sö 02/07 4. 9-9 P13 (9) Slutspel A Bronsmatch Trysil FK 4 - 5 Upsala IF Vit 1 2      
02072008 sö 02/07 14:00 sö 02/07 8. 9-9 P10 Grp A Bullermyrens IK 2 - 1 IF Tunabro 2      
02072208 sö 02/07 14:00 sö 02/07 11. 9-9 P11 Grp A Sundbybergs IK City 5 - 1 Arboga Södra IF 2      
02072406 sö 02/07 14:00 sö 02/07 3. 7-7 F13 (9) Slutspel C 3-4 IF Tunabro 0 - 6 Kvicksunds SK      
02072308 sö 02/07 13:50 sö 02/07 2. 7-7 F11 Grp A Järla IF FK 2 4 - 1 Stuvsta IF      
02072504 sö 02/07 13:50 sö 02/07 4. 7-7 F 15 Slutspel C 3-4 Alsike IF 3 - 0 ÄST Ärla/Stenkvista      
02070405 sö 02/07 13:40 sö 02/07 2. 11-11 P9 Grp A Dalkurd FF 13 - 1 Islingby IK      
02071306 sö 02/07 13:40 sö 02/07 1. 9-9 P9 Grp A Ingarö IF Gul 6 - 1 IF Tunabro 1      
02071805 sö 02/07 13:30 sö 02/07 6. 9-9 P16 Slutspel A Bronsmatch FC Gunners 6 - 4 P IK Brage      
02070507 sö 02/07 13:20 sö 02/07 3. 11-11 P10 Grp A Stuvsta IF 11 - 0 IF Tunabro 1      
02070605 sö 02/07 13:20 sö 02/07 1. 7-7 F 15 Slutspel A Bronsmatch Dala-Floda IF 1 - 0 Ingarö IF      
02071007 sö 02/07 13:20 sö 02/07 3. 5-5 P11 Grp A Järla IF FK 2 - 4 Ingarö IF Vit