Dette er resultatet fra Dalecarlia Cup 2018. Se de seneste resultater fra Dalecarlia Cup 2022 her.

Islingby IK

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
28062500 tor. 28/06 08:00 tor. 28/06 1. Granitor P14 Grp D Stuvsta IF 9 - 0 Islingby IK      
28060300 tor. 28/06 08:00 tor. 28/06 18. SSAB P11 Grp B Säters IF FK 0 - 4 Islingby IK 2      
28062100 tor. 28/06 08:00 tor. 28/06 14. Borlänge Tidning P13 Grp F Islingby IK 1 0 - 6 Alsike IF Gul      
28062200 tor. 28/06 08:00 tor. 28/06 4. Svensk Fast P11 Grp A Järla IF 3 - 4 Islingby IK 1      
28061001 tor. 28/06 08:40 tor. 28/06 21. Hushagen F12 Grp B Järla IF 2 1 - 6 Islingby IK      
28061601 tor. 28/06 09:00 tor. 28/06 15. Volkswagen Borlänge P13 Grp G Falu BS FK 7 - 1 Islingby IK 2      
28061402 tor. 28/06 09:20 tor. 28/06 16. Wangeskog P12 Grp C Islingby IK 1 3 - 3 Krylbo IF      
28061301 tor. 28/06 09:20 tor. 28/06 17. Beans in Cup P8 Grp A Torsångs IF 2 9 - 0 Islingby IK      
28060402 tor. 28/06 10:00 tor. 28/06 20. AB Karl Hedin P9 Grp A Torsångs IF 5 - 0 Islingby IK      
28061103 tor. 28/06 10:10 tor. 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium P11 Grp B Islingby IK 2 2 - 4 Värmdö IF 2      
28061105 tor. 28/06 11:30 tor. 28/06 9. Kjell Wahrén Stadium P10 Grp A Islingby IK 0 - 2 Västerhaninge IF      
28062206 tor. 28/06 12:20 tor. 28/06 4. Svensk Fast F11 Grp A Islingby IK 1 - 6 IFK Timrå      
28061306 tor. 28/06 12:40 tor. 28/06 17. Beans in Cup P8 Grp A Säters IF FK 7 - 4 Islingby IK      
28061205 tor. 28/06 13:00 tor. 28/06 27. Evert Mellström Arena F13 (9) Grp D Islingby IK F06/07 1 - 1 Jarlabergs IF F06      
28061007 tor. 28/06 13:10 tor. 28/06 21. Hushagen P11 Grp A Ingarö IF Svart 4 - 0 Islingby IK 1      
28060205 tor. 28/06 13:20 tor. 28/06 13. Lokalt i P14 Grp D Islingby IK 0 - 4 IFK Timrå      
28062208 tor. 28/06 13:50 tor. 28/06 4. Svensk Fast P12 Grp A Hanvikens SK Grön 4 - 3 Islingby IK 2      
28061310 tor. 28/06 15:20 tor. 28/06 17. Beans in Cup P9 Grp A Islingby IK 2 - 0 IK Brage 1      
28060511 tor. 28/06 15:50 tor. 28/06 19. Pitchers F12 Grp B Islingby IK 0 - 2 Håbo FF Röd      
28061607 tor. 28/06 16:00 tor. 28/06 15. Volkswagen Borlänge P13 Grp G Islingby IK 2 2 - 2 Trysil FK      
28061208 tor. 28/06 16:00 tor. 28/06 27. Evert Mellström Arena P13 Grp F Islingby IK 1 1 - 3 Selånger FK Blå      
28062314 tor. 28/06 18:20 tor. 28/06 10. Norlings skylt P12 Grp A Arboga Södra IF 1 2 - 0 Islingby IK 2      
28061015 tor. 28/06 18:50 tor. 28/06 21. Hushagen F11 Grp A Stuvsta IF 2 4 - 2 Islingby IK      
28061610 tor. 28/06 19:00 tor. 28/06 15. Volkswagen Borlänge F13 (9) Grp D Värmdö IF 3 - 0 Islingby IK F06/07      
28060515 tor. 28/06 19:00 tor. 28/06 19. Pitchers P12 Grp C IF Tunabro 1 1 - 2 Islingby IK 1      
28062216 tor. 28/06 19:50 tor. 28/06 4. Svensk Fast P10 Grp A Skogås-Trångsunds FF Blå 7 - 0 Islingby IK      
29061600 fre. 29/06 08:00 fre. 29/06 15. Volkswagen Borlänge F13 (9) Grp D Islingby IK F06/07 3 - 0 Irsta IF Vit      
29060501 fre. 29/06 08:50 fre. 29/06 19. Pitchers P10 Grp A Islingby IK 0 - 3 Sickla IF 2      
29061102 fre. 29/06 09:30 fre. 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium F12 Grp B Islingby IK 5 - 1 Arboga Södra IF      
29061302 fre. 29/06 10:00 fre. 29/06 17. Beans in Cup P9 Grp A Falu BS 2 0 - 3 Islingby IK      
29062603 fre. 29/06 10:40 fre. 29/06 12. Tunabyggen P8 Grp A Islingby IK 2 - 3 Forssa BK 1      
29060504 fre. 29/06 10:50 fre. 29/06 19. Pitchers P12 Grp A Islingby IK 2 3 - 5 IFK Strömstad      
29062005 fre. 29/06 11:40 fre. 29/06 26. renta P12 Grp C Islingby IK 1 3 - 2 Arboga Södra IF 2      
29061405 fre. 29/06 11:50 fre. 29/06 16. Wangeskog P11 Grp A Islingby IK 1 0 - 3 Värmdö IF 1      
29062206 fre. 29/06 12:30 fre. 29/06 4. Svensk Fast P11 Grp B Ingarö IF Gul 1 - 2 Islingby IK 2      
29062504 fre. 29/06 12:30 fre. 29/06 1. Granitor P14 Grp D Islingby IK 0 - 5 Arboga Södra IF      
29061205 fre. 29/06 13:00 fre. 29/06 27. Evert Mellström Arena P13 Grp F Essinge IK 4 - 0 Islingby IK 1      
29062705 fre. 29/06 13:00 fre. 29/06 2. 7-7 Stor P13 Grp G Islingby IK 2 2 - 3 Alnö IF      
29061307 fre. 29/06 13:20 fre. 29/06 17. Beans in Cup P9 Grp A Islingby IK 3 - 2 Stuvsta IF 1      
29062209 fre. 29/06 14:30 fre. 29/06 4. Svensk Fast F12 Grp B Ingarö IF Gul 2 - 1 Islingby IK      
29060509 fre. 29/06 14:40 fre. 29/06 19. Pitchers P10 Grp A Islingby IK 0 - 4 Hammarby IF FF      
29060409 fre. 29/06 14:40 fre. 29/06 20. AB Karl Hedin P8 Grp A Forssa BK 2 6 - 0 Islingby IK      
29060510 fre. 29/06 15:20 fre. 29/06 19. Pitchers F11 Grp A Rönninge Salem Fotboll 5 - 0 Islingby IK      
29061608 fre. 29/06 16:00 fre. 29/06 15. Volkswagen Borlänge F13 (9) Grp D Håbo FF 2 1 - 5 Islingby IK F06/07      
29062212 fre. 29/06 16:40 fre. 29/06 4. Svensk Fast P12 Grp A Alsike IF Gul 2 - 1 Islingby IK 2      
29061412 fre. 29/06 17:00 fre. 29/06 16. Wangeskog P12 Grp C Fanna BK 2 - 0 Islingby IK 1      
29061413 fre. 29/06 17:50 fre. 29/06 16. Wangeskog P11 Grp A Islingby IK 1 4 - 3 Sandvikens IF Vit      
29060109 fre. 29/06 18:00 fre. 29/06 8. Kurt Risberg Park P14 Grp D Håbo FF 14 - 0 Islingby IK      
29060314 fre. 29/06 18:40 fre. 29/06 18. SSAB P11 Grp B Stuvsta IF 2 6 - 0 Islingby IK 2      
29061116 fre. 29/06 19:50 fre. 29/06 9. Kjell Wahrén Stadium F11 Grp A Alsike IF 5 - 1 Islingby IK      
29062412 fre. 29/06 20:00 fre. 29/06 11. #Trevligtfolk P13 Grp F Strands IF Vit 3 - 1 Islingby IK 1      
29062112 fre. 29/06 20:00 fre. 29/06 14. Borlänge Tidning P13 Grp G Islingby IK 2 0 - 3 Ingarö IF Svart      
30061000 lør. 30/06 08:00 lør. 30/06 21. Hushagen P12 Grp A Ingarö IF Svart 2 - 2 Islingby IK 2      
30062600 lør. 30/06 08:40 lør. 30/06 12. Tunabyggen P8 Grp A Islingby IK 2 - 3 Stora Tuna IK      
30061601 lør. 30/06 09:00 lør. 30/06 15. Volkswagen Borlänge F13 (9) Grp D Islingby IK F06/07 6 - 0 IFK Mora FK      
30060401 lør. 30/06 09:20 lør. 30/06 20. AB Karl Hedin P9 Grp A Skogås-Trångsunds FF 1 12 - 0 Islingby IK      
30062002 lør. 30/06 09:30 lør. 30/06 26. renta P11 Grp B Islingby IK 2 4 - 2 Skogås-Trångsunds FF Röd      
30062202 lør. 30/06 09:30 lør. 30/06 4. Svensk Fast P12 Grp C Islingby IK 1 3 - 2 Kvarnsvedens IK 1      
30062303 lør. 30/06 10:10 lør. 30/06 10. Norlings skylt P11 Grp A Stora Tuna IK 0 - 5 Islingby IK 1      
30060403 lør. 30/06 10:40 lør. 30/06 20. AB Karl Hedin P8 Grp A IK Segro 1 - 4 Islingby IK      
30061004 lør. 30/06 11:10 lør. 30/06 21. Hushagen F11 Grp A Skogås-Trångsunds FF 11 - 0 Islingby IK      
30061006 lør. 30/06 12:30 lør. 30/06 21. Hushagen F12 Grp B Boo FF F06:2 2 - 5 Islingby IK      
30061007 lør. 30/06 13:20 lør. 30/06 21. Hushagen P10 Grp A Leksands IF FK Blå 6 - 1 Islingby IK      
30061206 lør. 30/06 14:00 lør. 30/06 27. Evert Mellström Arena P13 Grp G Kvicksunds SK 1 - 0 Islingby IK 2      
30061606 lør. 30/06 14:00 lør. 30/06 15. Volkswagen Borlänge P13 Grp F Stuvsta IF 2 - 3 Islingby IK 1      
30061009 lør. 30/06 14:40 lør. 30/06 21. Hushagen P12 Grp A Järla IF 2 - 4 Islingby IK 2      
30061207 lør. 30/06 15:00 lør. 30/06 27. Evert Mellström Arena F13 (9) Slutspel B 1/4 Final Islingby IK F06/07 1 - 0 Valbo FF      
30062210 lør. 30/06 15:40 lør. 30/06 4. Svensk Fast P12 Grp C Islingby IK 1 1 - 2 Ingarö IF Vit      
30060411 lør. 30/06 16:00 lør. 30/06 20. AB Karl Hedin P9 Grp A Islingby IK 1 - 2 Falu BS 1      
30062211 lør. 30/06 16:30 lør. 30/06 4. Svensk Fast P11 Grp A Islingby IK 1 2 - 6 Stuvsta IF P07:1      
30061012 lør. 30/06 17:10 lør. 30/06 21. Hushagen P11 Grp B Sandvikens IF Röd 1 - 0 Islingby IK 2      
30061909 lør. 30/06 17:20 lør. 30/06 5. Quality Hotel Galaxen P14 Slutspel D 5-6 Islingby IK 1 - 0 Järla IF      
30060514 lør. 30/06 17:50 lør. 30/06 19. Pitchers F11 Grp A Islingby IK 0 - 6 Värmdö IF 1      
30060515 lør. 30/06 18:30 lør. 30/06 19. Pitchers P10 Grp A Hanvikens SK Vit 9 - 1 Islingby IK      
30062016 lør. 30/06 19:30 lør. 30/06 26. renta F12 Grp B Västerhaninge IF Blå 5 - 1 Islingby IK      
01072400 søn. 01/07 08:00 søn. 01/07 11. #Trevligtfolk P13 Slutspel F 9-16 Selånger FK Röd 5 - 4 P Islingby IK 2      
01071200 søn. 01/07 08:00 søn. 01/07 27. Evert Mellström Arena P13 Slutspel F 9-16 Islingby IK 1 1 - 0 Gustafs GoIF      
01071401 søn. 01/07 08:40 søn. 01/07 16. Wangeskog P12 Grp C Saltsjöbadens IF 3 4 - 3 Islingby IK 1      
01070502 søn. 01/07 09:20 søn. 01/07 19. Pitchers P10 Grp A Säters IF FK 2 - 0 Islingby IK      
01072702 søn. 01/07 10:00 søn. 01/07 2. 7-7 Stor F13 (9) Slutspel B Semifinal Islingby IK F06/07 4 - 1 Saltsjö-Boo IF      
01072703 søn. 01/07 11:00 søn. 01/07 2. 7-7 Stor P13 Slutspel F 9-10 Islingby IK 1 1 - 3 Selånger FK Röd      
01072304 søn. 01/07 11:00 søn. 01/07 10. Norlings skylt P12 Grp A Saltsjöbadens IF 2 2 - 1 Islingby IK 2      
01070402 søn. 01/07 11:00 søn. 01/07 20. AB Karl Hedin P8 Grp A IK Brage 1 3 - 3 Islingby IK      
01072005 søn. 01/07 11:40 søn. 01/07 26. renta F11 Grp A Islingby IK 0 - 4 Håbo FF Svart      
01071006 søn. 01/07 12:20 søn. 01/07 21. Hushagen F12 Grp B Alsike IF Svart 7 - 0 Islingby IK      
01071304 søn. 01/07 12:20 søn. 01/07 17. Beans in Cup P9 Grp A Islingby IK 0 - 4 Falu BS 3      
01071705 søn. 01/07 13:00 søn. 01/07 30. Quick F13 (9) Slutspel B Final Islingby IK F06/07 1 - 0 Jarlabergs IF F06      
01071007 søn. 01/07 13:10 søn. 01/07 21. Hushagen P11 Grp A Islingby IK 1 1 - 7 Skogås-Trångsunds FF Blå      
01070308 søn. 01/07 13:40 søn. 01/07 18. SSAB P11 Grp B Islingby IK 2 1 - 2 Tynset IF